Kapcsolódó könyvek
Ismeretlen szerző - Tanuljunk a zenéről
A zene jótékony hatással van az emberi lélekre, és számos más képességnek és készségnek is alapja, ezért a szerepe sokkal fontosabb annál, mint elsőre gondolnánk. Ez a kötet a zene világába vezet be: az alapoktól kezdve az egyszerű hangszereken át a közös zenélésig mutatja be ezt a varázslatos világot.
Bagoly Ilona - Dinók
Ki ne szeretné szinte testközelből nyomon követni, amint a szuperkarmú T. rex lecsap áldozatára, illetve amint a Maiasaurák telepes költőhelyén egyre-másra dugják ki a fejüket a tojásból a dinófiókák? Kötetünk különleges, 3 dimenziós technikával készült festményei és csodás illusztrációi segítségével most megelevenedik a földtörténet több millió évvel ezelőtti középkora, a világ leghatalmasabb állatai címmel büszkélkedő dinoszauruszok világa.
Kádár András - A vér csodái
Hogyan zajlik le egy szívátültetés; mi a szív és a vér szerepe az ember szervezetében; kell-e félnünk a védőoltástól; miért alvad meg a vér a konyhakéstől megsebesült Öcsi ujján? - íme, néhány érdekes téma képeskönyvünk gazdag tartalmából. A szerző a mindennapi életből ellesett példákkal vezeti be kis olvasóját szervezetünk működésének rejtelmeibe.
Gerald Durrell - Noé bárkáján
E könyv az első kameruni gyűjtőexpedíció fergeteges története, ellenállhatatlan humorral és lendülettel, amely épp a fiatalság sajátja - hiszen Durrell akkoriban nemcsak végigélte, de nyomban papírra is vetette a történeteket! A fiatal Durrell és mókás afrikai barátai ismét akcióban!
Nick Arnold - Hús, vér és egyéb nyalánkságok
Ha úgy gondolod, hogy bírod a tudomány gusztustalanabb arcát, akkor olvasdd el ezt a könyvet, és ismerd meg a szike által feltárt igazságot! Rémísztő részletek, furmányos feladványok, tanulságos tesztek és komikus képregények...
Farkas József - Amiről az Ecsedi-láp mesél
Valamikor régen, a folyók szabályozásáig, irdatlan lápország volt az Alföldön. A Nagy-Sárrét a Berettyó, a Kis-Sárrét a Sebes-Körösé, az Ecsedi-láp a Szamos és Kraszna mocsara volt. Idestova még a nevük is lekerül a térképekről, mint ahogy ezekről a lápokról is csak nagyon öreg emberek tudnak már mesélni.
Pedig izgalmas, érdekes világa volt a lápnak, és kemény élete a lápi embernek. Itt télen volt az aratás, mert nádat arattak. Csíkkasban fogták a mocsári halat a csíkos káposztához, s hajítófával, háromágú villával vadásztak. A cicundrágos, bocskoros lápiember eszközeit, foglalatosságait, betyártörténeteit Kopogó Paliról és Kutyaláb Miskáról a szatmári néprajzkutató menti át számotokra, a grafikus Gaál Domokos segítségével.
Schmidt Egon - Csalafinta madarak
Ugye, azt kérdezitek, hogyan lehetnek a madarak csalafinták? Bizony lehetnek, ha úgy énekelnek, mintha csak bennünket akarnának megtéveszteni, becsapni. Ezek a madarak a megszólalásig hűen képesek utánozni társaik hangját, de ha kell, fütyülnek, kotkodácsolnak, nyávognak, vagy akár ugatnak is. A madárvilág sok körülöttünk élő fajáról és ritka, távoli országokban élő madarakról hallhattok történeteket ebben a könyvben. Képeiről pedig megismerhetitek a mezei poszátát, a gezerigót, a szürke papagájt és sok más " csalafinta" madarat.
Terry Deary - A kegyetlen kelták
A kegyetlen keltákból megismerhetjük a kegyetlen igazságot arról a vad harcos népről, amely még a rettegett rómaiakkal is szembe mert szállni...
Ténagy Sándor - Madárnaptár, virágóra
Készítettetek már virágórát? Hát madárnaptárt? Ténagy Sándor, aki nagyon szereti a természetet és a gyerekeket, megtanít rá benneteket. Ebből a kedves, meleghangú könyvből nemcsak a természet szeretetét tanulhatjátok meg, hanem fontos ismeretekre is szert tehettek, például megtudhatjátok, hogy melyik madár mikor látható, melyik virág mikor nyílik, hogyan lehet követni a természet körforgását. Nézzétek meg jól a rajzokat, és ha kimentek az erdőbe, a mezőre, össze is hasonlíthatjátok a mesekönyvbelit a valósággal.
Schenk Lea - Időgéppel a képzőművészetben
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Lynn Huggins-Cooper - Mekkora szám a 43 trillió?
Hány darab nullás van egy googolban?
Hány kockából áll a Rubik-kocka?
Mekkora szám a 43 trillió?
Mi az az isteni szám?
Melyik a legnagyobb szám, amelyik nevet kapott?
Hányféleképpen lehet kirakni a bűvös kockát?
Ismerd meg a nagy és a kicsi számokat, hogy megtudd, milyen hatásuk van az életedre!
Doris Rübel - Állatok és kicsinyeik
A Ravensburger népszerű Mit? Miért? Hogyan? című gyermekkönyv-sorozatának 12. kötete az állatkölykök világába kalauzolja az óvodásokat és a kisiskolásokat. Az emlősök közül többek között az oroszlánok, zsiráfok, elefántok, csimpánzok, kenguruk, medvék, pingvinek és delfinek kicsinyeinek életével ismerkedhetnek. Megtudhatják, hogyan jönnek a világra az emlősállatok, a krokodilok, a kígyók, a békák és a madarak, hogyan nevelik őket a szüleik, hogyan tanulnak meg önállóan boldogulni az életben. A könyv azt is bemutatja, hogyan cseperednek a vízben, barlangban, föld alatti üregekben vagy éppen a kertünkben élő kisállatok.
Andrea Erne - Az autók
A népszerű Ravensburger-könyvek e darabja az autókkal kapcsolatos titkokba avatja be az óvodásokat és kisiskolásokat. Olvashatunk az autó feltalálásának történetéről, nyomon követhetjük e közlekedési eszköz fejlődését, megismerkedhetünk a működésével, a különféle kocsitípusokkal, és bepillantást nyerhetünk a szervizelés és az autóversenyzés világába is.
Eva Dix - Ina Lutterbüse - Háziállatok és növények a gazdaságban
Mi MICSODA Junior 7. (2009)
Milyen állatok élnek a gazdaságban? Hogyan kerül a tej a boltokba? Milyen gépekkel dolgoznak a gazdák a földeken? Hogyan lesz a magból kenyér? Hogy készül a gyapjú?
A Mi MICSODA Junior sorozat 7. kötetében egy gazdaság életébe tekinthet be a kis olvasó. Lőrinc gazda és családja többféle állatot tart: tyúkokat, disznókat, marhákat, lovakat és juhokat. A földeken kukoricát, repcét és burgonyát termesztenek, gyümölcsfákat nevelnek és egy veteményest is gondoznak. A család munkáját modern gépek segítik.
A felhajtható kukucskálók alatt további érdekességek és rejtvények lapulnak!
Giovanni Caselli - A római kor és a korai középkor
Sorozatunk hajdanvolt emberek életébe enged bepillantást, színes olvasmányokkal és képekkel egészíti ki az elemi és középiskolák tananyagát. Teljességre persze nem törekedhetett a Szerző, hiszen az egy könyvtárat is megtöltene. A kötetek a mindennapi élet tarka szövedékének csak érdekesebb motívumait bontják ki, s azokat sok szép rajzzal, okos magyarázattal hozzák közel a mai olvasóhoz.
Miért nem mondhatjuk barbároknak a keltákat? Hogyan éltek a rómaiak vidéken, a városokban és a provinciákban? Milyen volt Bizánc? Mit adott Európának az arab kultúra? Kik voltak a vikingek? Hogyan gazdálkodott a középkori ember a várakban, a városokban, a falvakban és a kolostorokban? Giovanni Caselli nagyszerű képeskönyve ezekre a kérdésekre válaszol.
A magyar kiadást a régi magyarok mindennapi életének leírásával és azt illusztráló rajzokkal egészítettük ki.
Pavel Augusta - František Honzák - Ókori civilizációk
Az ókor mindnyájunk számára érdekes és kissé még mindig titokzatos világ, noha számos tárgyi emlék maradt ránk, melyek alapján a régészek, történészek viszonlyag pontosan rekonstruálhatják a régi kultúrákat.
A történelmi ismertetésekkel szemben e könyv érdekessége az, hogy elsősorban a régi civilizációk hétköznapjait eleveníti meg: bemutatja a korabeli emberek életmódját, lakását, étkezési szokásait, használati tárgyait, a kor géniuszai által szerkesztett gépeket és felépített városokat, hadviselésük módját stb. Ismerteti az ókor nagy személyiségeinek (Nagy Sándor, Hannibál) életútját is, sok térképpel, színes illusztrációval és szemléletes tollrajzzal hozva közel hozzánk történelmünk e gazdag korszakát.
Giovanni Caselli - Az első civilizációk
Sorozatunk hajdanvolt emberek életébe enged bepillantást, színes olvasmányokkal és képekkel egészíti ki az elemi és középiskolák tananyagát. Teljességre persze nem törekedhetett a Szerző, hiszen az egy könyvtárat is megtöltene. A kötetek a mindennapi élet tarka szövedékének csak érdekesebb motívumait bontják ki, s azokat sok szép rajzzal, okos magyarázattal hozzák közel a mai olvasókhoz.
Kötetünkben Giovanni Caselli elmeséli, hogyan készítette az ember az első eszközeit, milyen vadakra vadászott, hogyan kezdte el a földet művelni, a fémeket bányászni, olvasztani és szerszámmá, ékszerekké formálni, milyen volt a mindennapi élet az első nagy civilizációkban, az egyiptomiaknál, a kínaiaknál, az etruszkoknál és a görögöknél.
Julia Bruce - Tengeri küldetés
1593-at írunk. A király Indiába tartó flottájának parancsnokaként az a feladatod, hogy selyemmel és fűszerekkel megrakott hajókkal térj vissza. E könyvből megtudhatod, hogyan is fogj hozzá a szervezéshez: fontos információkhoz juthatsz a legénység toborzásával vagy a navigációval kapcsolatban, így komolyabb szerencsétlenség nélkül teljesítheted küldetésed.
Eileen Spinelli - Cetek
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Kiss Tamás - Amiről a puszta mesél
Milyen érdekes múltja van a világhírű magyar pusztának, a Hortobágynak! Valaha virágzó falvak sokasodtak rajta, azután felégette a török, legelő sarjadt a szántóföldek helyén, és pásztorok, pákászok, betyárok birodalma lett a végtelen síkság. Kiss Tamás debreceni költő szép képeskönyvéből nemcsak romantikus múltat, a puszta mai életét, különleges növény- és állatvilágát ismerjük meg, hanem képet kapunk első nemzeti parkunk biztató jövőjéről is.