Miaú! Köszöntelek kedves, kétlábú barátom! Engem Ficánkának hívnak, ha akarod, szívesen bemutatom neked négylábú barátaimat. Mindent megtudhatsz rólunk, macskákról, és rengeteget játszhatunk együtt. Kipróbálhatod ügyességedet a fejtörőkben, párkereső játékokban, megoldhatod a teszteket, és azt is megtudhatod, hogy mi, macskák mivel játszunk a legszívesebben. Ráadásképpen rengeteg matricát is találsz a könyvben, valamint egy meseszép, színes hátteret, ahová a matricákat felragaszthatod. Kedves illusztrációkban és szebbnél szebb képekben gyönyörködhetsz. Meglásd, nagyon szórakoztató lesz!
Kapcsolódó könyvek
Ernst W. Bauer - Hermann Fay - Színes állatvilág
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
V. Deák Éva - Felfedezem Budapestet
Budapestieknek
Biztos nem láttad még Budapest minden nevezetességét. Ha elolvasod ezt a könyvet, mindet sorra felfedezheted. Még a rég ismert helyeket is érdekesebbnek fogod találni.
Vidékieknek
Akár először jössz Budapestre, akár többször is jártál itt, biztos sok felfedeznivalót találsz. És ne hidd, hogy minden fővárosi tud tanácsot adni arra, hogy mit nézz meg. Ez a könyv tud.
Mindenkinek
Járd végig azokat az útvonalakat, amelyekről a 110-144. oldalakon olvashatsz, és ezekhez a városnéző utakhoz tanulmányozd át a szükséges tudnivalókat ott és a könyv más helyein. A 192. oldalon megtudhatod, mit hol keress a felfedezőkönyvben.
Budapestieknek
Jól megismerheted a várost, ha városnéző útjaidat lejegyezd. És milyen könnyű jegyzeteket készíteni ebben a könyvben, ahol nem kell se sokat irkálni, se a fejedet törni, elég, ha a képeket kivagdosod a mellékletből, és a helyükre ragasztod. A legjobb persze, ha a saját rajzaidat vagy fényképeidet ragasztod be.
Vidékieknek
Milyen könnyű szeptemberben megírni az első dolgozatot a budapesti nyaralásról, ha ügyesen felismerted, kivagdostad és beragasztottad a képeket! De még akkor is segít, ha levelet írsz Budapestről haza. És milyen jó lesz később átlapozni és visszaemlékezni a fővárosi kirándulásra!
Mindenkinek
Az órákba rajzold be a mutatókat, a hőmérőbe jelöld be a higanyszálat úgy, ahogy fürdéskor vagy kiránduláskor állt. És persze rajzolhatsz, ragaszthatsz mindenféle más ide illő képet is. Versenyezz a barátaiddal, ki gazdagította legjobban a könyvet, kié a legszebb. Az időjárásnak megfelelően ragaszd be a napot, a felhőt vagy az esernyőt.
Budapestieknek
Ha ismersz olyan nevezetességeket vagy gyerekeknek való jó programokat, amelyek kimaradtak ebből a felfedezőkönyvből, írd meg a Könyvkiadónak (címe a 182. oldalon). azt is írd meg, ha észrevetted, hogy a könyv valamelyik adata már nem érvényes, például egy autóbusz menetiránya megválozott, egy uszodát korábban nyitnak vagy egy múzeumot bezártak. Ilyen változások gyakoraik egy ekkora városban, a könyv megírása óta pedig sok idő telt el.
Vidékieknek
Ha valamelyik leírást nem értetted meg, valamelyik tanács nem volt elég világos, és így jártodban-keltedben nehezen tájékozódtál, vagy el is tévedtél, írd meg a Kiadónak (címe a 182. oldalon) Próbálj meg egy füzetbe hasonló felfedezőkönyvet készíteni a te városodról, faludról, vidékedről. Majd meglátod, egyszerre ott is mennyi felfedeznivalót találsz! Az ilyen magad készítette füzetet akár el is küldheted a Könyvkiadónak.
Mindenkinek
"Unatkozom, mit csináljak?"
Két jó tanács erre a gyakori kérdésre:
1. Ha szép idő van - és a felnőttek megengedik -, indult el felfedezni a várost.
2. Ha rossz az idő, vagy más ok miatt éppen nem mehetsz sehová, írogass, ragasztgass, rajzolj a felfedezőkönyvbe, vagy számítsd ki, hogy jó felfedező vagy-e már, és tervezd meg, milyen felfedező utat teszel legközelebb.
Ne felejtsd el, hogy a felfedezést itthon, közeli tájakon kell ám kezdeni, itt kell kitanulni a mestersége, hogy később az egész országban, a nagyvilágban is jó felfedező, igazi utazó lehess!
Sokfelé találsz kis négyzeteket: ezekbe rajzolj x jelet, ha az ott megjelölt feladatot végrehajtottad. A berajzolt jelek száma elárulja, hogy jó felfedező vagy-e.
A kiváló felfedező 50-nél több x-et szerez, a közepes 30 és 50 között, a kezdő 30-nál kevesebbet.
Cath Senker - Így éltek az ókori görögök
(46 oldal, 2003)
Az emberek a múltban ugyanúgy átkeltek a folyókon, hajóztak a tengereken, földet műveltek és utakat, házakat építettek, háborúztak és békét kötöttek, mint mi - életük mégis sok titkot és izgalmat tartogat a mai ember számára. Vajon milyenek voltak a lakásaik és hogyan öltözködtek? Mit jelentett rabszolgának lenni? Kik taníthatták a gyerekeket?
Ha kihajtjuk a színes fóliákat, a szó szoros értelmében megnyílnak előttünk az addig rejtett látnivalók.
Odile Limousin - Mindennapi táplálékunk, a kenyér
Miből lehet kenyeret sütni?
Mi a gabona?
Hogyan dolgozik a molnár?
Miért kel föl olyan korán a pék?
Ki "találta fel" a szendvicset?
Milyenek az ünnepi kenyerek?
Ismeretlen szerző - Titkok és rejtélyek
A Titkok és rejtélyek ezen kötete többek között a növény- és állatvilággal, a közlekedéssel és a háztartással kapcsolatos kérdéseinkre ad választ.
Heinz Sielmann - Pókok
Az állatoknak szinte nincs még egy olyan, emberközelben élő csoportja, amelytől olyan sokan viszolyognának, mint a pókoktól. Ám aki egyszer jobban megismeri őket, el lesz ragadtatva tőlük! Hogyan találják meg a zsákmányukat? Melyik pók vadászik lasszóval? Kinek ajándékoz a hímpók "ételcsomagot"? A szerzőknek sikerült izgalmas, egyúttal szakmailag megalapozott áttekintést adnia erről a gyakran félreismert állatcsoportról. Van olyan fejezet, amely kísérletezésre és megfigyelésekre ösztönöz, melyek során még többet tudhatunk meg a pókok fantasztikus világáról.
Robert Winston - Evolúció
Miért járunk két lábon? Hogyan lett ormánya az elefántnak? Lehet- e klónozni a dinoszauruszkat? Miért nevetünk a vicceken? Járd végig egy zseniális tudós izgalmas útját a gyanútól a felismerésen át a bizonyosságig! Ismerd meg mit gondoltak a világ keletkezéséről Darwin előtt, és fedezd fel azt a csodálatos világot, amelyben az ember gondolkodó lénnyé válhatott! Charles Darwin evolúcióelmélete megváltoztatta az emberek világképét, és rámutatott arra, hogy bolygónk minden élőlénye egy nagy családot alkot.
Aled Jones - Miben hiszel?
Fedezd fe a különböző vallások izgalmas világát! Ismerd meg legfőbb tanításaikat! Kukkants bele a vallási szertartások és hagyományok sokféleségébe, hogy jobban értsd, miben hisznek, és hogyan gondolkodnak mások! Megtudhatod azt is, mit mond mindenről a tudomány, és miért lesz egyre népszerűbb a modern spiritualitás. És ha ezek után kedved érzel, szállj be te is néhány izgalmas vitába!
Constanza Droop - A tanyán
Mi mindent akar tudni egy apró gyermek! Az óvodások számára készült képes szakkönyvsorozat kedves illusztrációkkal, a gyerekek életkorának megfelelő információkkal ad választ a kérdésekre. Játékos formában ismerteti meg a gyerekeket a falusi élettel: a tanyáról, annak lakóiról, az állatokról, a növényekről, a legkülönfélébb munkagépekről és az egész éves tennivalókról kap képet a mindenre kíváncsi apróság.
Eva Dix - Az indiánok
-Milyen volt egy indián falu?
-Miről tanultak az indián gyerekek?
-Kiből lehetett törzsfőnök?
Az indiánsátor közepén halkan ropog a tűz. A férfiak holnap hajnalban indulnak a bölényvadászatra. Kicsi Hód és a húga Kacagó Napsugár izgatottan figyelik apjukat, aki a fegyvereit készíti elő. A kisfiú alig várja a másnapot. Életében először mehet ő is a vadászokkal. Hogyan zajlik a bölényvadászat? És mit csinálnak az indiánok, amikor nem vadásznak?
A "Mi micsoda - Junior" sorozat e kötete az indiánok világába kalauzolja el a kis olvasót. Megtudhatják miben hittek az indiánok, hol verték fel a sátrukat és az is kiderül, milyenek voltak az indián ünnepek.
Érdekes fejtörők és felhajtható kukucskálók teszik még izgalmasabbá a könyvet.
Kyrima Trapp - A lovagvár
A Ravensburger népszerű gyermekkönyvsorozatának 22. kötetéből a lovagvárbeli élettel ismerkedhetnek meg az óvodások és a kisiskolások. Megtudhatják, kik laknak a lovagvárban, milyen részei vannak a középkori váraknak, kik a lovagok és mivel foglalkoznak, hogyan lesz valakiből lovag. Nemcsak a várostrom és a lovagi torna eseményei elevenednek meg előttük, hanem a lovagkorban élő gyerekek mindennapi életébe is bepillantást nyerhetnek.
Christina Braun - Sabine Stauber - Földünk
Mi MICSODA Junior 8. (2009)
Mennyi idős a Föld? Hogyan keletkeztek a hegyek? Tüzet okádnak-e a vulkánok? Miért vannak nappalok és éjszakák? Miért van olyan hideg az északi sarkon?
A Mi MICSODA Junior sorozat 8. kötetében sok izgalmas kérdésre kap választ a kis olvasó. Kiderül, miért tudunk a Földön élni, hogyan keletkeznek a cseppkövek, miféle kincseket rejt a talaj és mi mindent tehetünk Földünk megóvásáért.
Érdekes fejtörők, kísérletek és felhajtható kukucskálók teszik még izgalmasabbá a könyvet.
Tony Wolf - A rómaiak
Játékos, izgalmas időutazásra hívunk! Kukkants be a könyv kihajtható ablakai mögé, fedezd fel az ókori Róma titkait, lakóinak mindennapjait, lenyűgöző kultúrájukat.
Sabine Stauber - Az emberi test
Miért dobog a szíved? Mi tartja a testedet? Hogyan mozog a tested? Hogyan lélegzel? Miért leszel éhes?
A Mi MICSODA JUNIOR 1. kötete Peti születésnapjára invitálja a kíváncsi olvasót. Itt mindenki izeg-mozog itt, fel-alá jön és ugrabugrál. Az ifjú olvasó ebben a JUNIOR kötetben megtudhatja, miért dobog a szívünk, mi tartja a testünket, hogyan lélegzünk, miért leszünk éhesek. Anna és Peti bevezet az emberi test legmélyebb rejtekeibe, és rávilágít sok-sok egyértelműnek tűnő, izgalmas, érdekes kérdésre.
Simóné Avarosy Éva - Mesélj a repülésről!
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Tony Wolf - Az egyiptomiak
Játékos, izgalmas időutazásra hívunk! Kukkants be a könyv kihajtható ablakai mögé, fedezd fel az ókori Egyiptom titkait, lakóinak mindennapjait, lenyűgöző kultúrájukat.
Kanalas István - Nyolc kis hattyú története
Köszöntés a nyolc kis hattyúhoz, írójához... ...ahogyan szívből fogadtam köszönésüket, s kérésüket is. Szervusztok Ti, kis bütykös fiókák, életetek a Balatonnál a mi szemeink előtt folyik. Szinte nincs olyan öble, kikötője a „magyar tengernek", ahol az utóbbi évtizedben ne vertek volna tanyát. Rendszertanilag a lúdalkatúakhoz tartozó, 15-20 kg-ot is elérő hattyúfaj fekete csőrbütykéről, narancsszínű csőrkáváiról és jellegzetesen behajlított nyakáról azonosítható. Szakirodalmi feljegyzésekből ismert, hogy 1875-ben ez a faj még fészkelt Hódmezővásárhely határában! Újbóli megjelenése és fészkelése összefüggésben van a kontinensünk nyugati felén gyakori dísztavakon tartott állományokkal. A hazai fészkelőkről aligha dönthető el, hogy valóban vad, vagy fogságból szabadult, háziasított példányok-e. Ugyanis Nyugat-Európában már a 16. században elkezdték a bütykös hattyút díszmedencékre, városi csatornákba telepíteni, ami együtt járt bizonyos domesztikálódással. A mai hattyúink „féldomesztikált" állományúak, élelmet koldulnak az embertől, bezárva akár baromfiudvarban is megélnek, de különben vadon élnek, s a természetes állománnyal is kereszteződnek. Védett madarunk, s már Szeged közelében is fészkelt 1988-ban. Megjelenik a Fehértavon, a Tisza rakpartján s kisebb városi tavakon is. S van, aki eteti, van aki „vadászik" rá! Ilyen a magyar ember, s ezért is örülök e kis „hattyútörténetnek", mert akik gyerekkorban olvassák, már társukká, testvérükké fogadják fölnőtt világukban is e szép madarakat!
Ismeretlen szerző - Keresd meg a babaházban!
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Günter Radczun - Máglyák és csillagok
A középkor máglyáinak lángja lobog szerte Európában, mert eretnek tanok terjednek, s egyre veszélyesebbek a keresztény tanításokra, az egyház hatalmára. Egyes csillagászok már abban is kételkednek, hogy a Föld a világ középpontja és mozdulatlan. A lengyel Kopernikusz tudományosan is bizonyítja, hogy nem így van. Majd őt követi Giordano Bruno, aki már tagadja az égi és földi világ különbözőségét - pedig akkor hová lesz isten országa? S még az ő tűzhalála sem rettenti vissza Keplert és Galileit, hogy tovább kutassák a csillagos eget.
Az új csillagászat megteremtőinek tudományos munkájáról, életük izgalmas pillanatairól, a kor történelmi eseményeiről tájékoztatja a könyv szerzője a fiatal olvasót, akinek ma már oly természetes, hogy mozog a Föld.
Steve Parker - Isaac Newton és a gravitáció
"Én azért láttam messzebbre, mert óriások vállán álltam."
Így összegezte hatalmas életművét Isaac Newton. Kik voltak az "óriások"? Galilei, Kepler, Decartes...
Munkásságuk hatására, a 17. századi tudományos forradalom légkörében alkotta meg Newton három mozgástörvényét, a folyadékok áramlásáról, a holdak, bolygók mozgásáról vallott elméletét - és az egyetemes gravitáció törvényét, amellyel örökre fölírta nevét a tudomány aranylapjaira.
"Óriások vállán" állt.
Óriás volt ő maga is.