Ki ne ismerné a bohém papot, Tibi atyát? Nos, mindannyiunk kedvence végre megírta a könyvét, amelyben humbákföldi történeteken keresztül kíván görbe tükröt tartani az olvasó elé, és zseniális formában világít rá a minket körülölelő világunk hibáira, avagy éppen pozitívumaira. Előre figyelmeztetünk, hogy a rövid elbeszélések semmilyen újságírási normatívának nem felelnek meg, és alkalmasak lehetnek mások megzavarására!
A füves könyvben leírtak még sehol sem jelentek meg, így vadonatúj élményt kíván minden egyes olvasónak! Itt aztán mindent megtalálsz, ami a fészbúkon kiverné a biztosítékot!
Kapcsolódó könyvek
Merényi Dániel - Napirajz 2. - Még tovább súlyosbítva a mindent
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
John Caldwell - Jeffrey Stone - Az Éj Káosza
Skandar Graun grimaszolva fogadta társa bizakodó pillantását, mélyet lélegzett, maga elé tartotta a varázsgyűrűt, ráköpött, és nagy műgonddal szétkente nyálát. Aztán várt.
Halk puffanás hallatszott, ámbraillatú füstfelhő jelent meg a helyiségben. A fülke közepén egy pocakos, kék szakállú dzsin lebegett bojtos fezben és bő szárú selyembugyogóban. Zavart képpel nézett körül, majd Skandar Graunhoz fordult.
– Maga Aladdin?
– Nem, kérem – krákogta a félork meglepetten. – Én Skandar Graun vagyok, a két lábon járó pestis.
Káosz a Káosz hátán Cherubionban!
AZ ÉJ KÁOSZA
Fantasztikus paródia, melyben Skandar Graun és Leon Silver, a Káosz-ciklus és a Cherubion-saga prominens alakjai azt sem tudják, melyik regényben szerepelnek. Csak egy a biztos: az íróik az életükre törnek! Vajon sikerrel?
Jávor Ottó - Mesék Héraklészról
Ki hinné, hogy Héraklészt az istenek mesehősnek szánták, és kisgyerekek fognak ismerkedni csodálatos tetteivel? Pedig Héraklész igencsak alkalmas erre, és a mesekönyvben nincs méltatlanabb helyen, mint az Olümposzon. Különösen, ha olyan író formálja mesehőssé alakját, mint Jávor Ottó.
Keze nyomán a mitológia gubancos szálai elrendeződnek, a bonyolult családi perpatvarok leegyszerűsödnek, és marad a színtiszta mese a nagy erejű fiúról, aki az emberek szolgálatába állítja kivételes képességét. Tanulságos és szép történeteket kap kézhez az olvasó, ízelítőt és előzetest a mitológia hatalmas anyagából.
A stilárisan kimunkált, finom humorral átszőtt, fordulatos cselekményű könyvet Szántó Piroska művészi, szép grafikái illusztrálják.
András László - Egy medvekutató feljegyzései
Egy valószínűtlen, talán csak elképzelt világból érkezik meg Oneofus, a medvekutató egy nagyon is valóságos, de cseppet sem valószínűbb világba: a „Hivatalba”. Mintegy véletlenül csöppen bele, aztán szerelmes lesz, és itt marad. Megpróbál beilleszkedni a társadalomba. Egy számunkra nagyon is ismerős, de éppoly valószínűtlen közegben keresi a helyét. Akár szórakozhatnánk is rajta önfeledten, ha nem lenne a sorsában valami nyugtalanító.
Nem léteznek hősök, a világ kész és alakíthatatlan, és van valami, ami egyszerűen nem fér bele: a boldogság. Mert ahhoz kívül kell lenni ezen a világon. De ha kívül van az ember, leginkább egyedül is van – hacsak nincs óriási szerencséje. Miután főhősünk volt már kívül és egyedül, most megkísérel inkább belül boldogulni. Egyre jobban belebonyolódik a Hivatal rejtelmeibe, miközben karrierje is felfelé ível. Végül, mikor eljut a csúcsra, észreveszi, hogy már semmi sem maradt abból az emberből, aki valaha volt. Vagy mégis?
Hamvas Béla - Karnevál
A beavató regény fogalmát hiába keressük az irodalomtudomány kézikönyveiben. A terminus technikus életrehívója Hamvas Béla Karneválja. A szellemi beavatás a tudat színvonalának felemelését jelenti. A regény hét könyve a tudatátalakítás /beavatás/ hét fokozata, a királyi út az Opus Magnum hét állomása. 1.könyv: a küszöb 2.könyv: mindenki átváltozik - metamorfózis 3.könyv: az elmélyítés - descensio 4.könyv: a lélek kettéválása - separatio és multiplicatio 5.könyv: időutazás a kezdetekbe - reductio és fixatio 6.könyv: a kiégetés /világégés/ - calcinatio és coagulatio 7.könyv: megtisztulás - sublimatio
Jonathan Swift - Szatírák és röpiratok
___A gyűjtemény célja Swift kisebb szatíráinak és jelentősebb röpiratainak bemutatása. A szatírák közül _A könyvek csatája_, a _Bickerstaff-jóslatok_ és nem utolsósorban a _Szerény javaslat_ méltán sorakoznak a _Gulliver_ és a _Hordómese_ mellé. A röpiratok közül _A szövetségesek viselkedése_ a pénzemberek érdekeltségét leplezik le a spanyol örökösödési háborúban, _A rőfös levelei_ pedig Swiftet mint az ír politikai mozgalmak egyik vezetőjét, leghatásosabb agitátorát állítják elénk.
Szőcs Géza - Limpopo
Mit keresnek a struccok Kelet-Európában egy struccfarm jól fűtött ketreceiben? És miért van az, hogy éjszakánként mintha egy más haza, egy másik lét, egy másik földrész szólítaná őket a szabadság ígéretével? Megtanulhat-e repülni egy strucc? És megszökhet-e, s vajon hová?
A strucckisasszony naplójából, amelyet Szőcs Géza tesz közzé, minderre fény derül, mint ahogy azt is megtudhatjuk, hogy a struccok rendkívül érzékenyek a társadalmi elnyomásra és igazságtalanságokra, valamint a metafízikai kérdésekre, a humoruk pedig egyenesen fergeteges.
René Goscinny - Les histoires inédites du Petit Nicolas 2.
La chouette bande de copains est de retour ; Agnan, Alceste, Clotaire, Eudes, Geoffroy... Tous répondent présents à l'appel, y compris le célèbre surveillant surnommé Le Bouillon. Et il s'en passe aussi de belles à la maison ; plus que jamais papa perd son calme tantôt face à sa belle-mère, Mémé (redoutable sans jamais en avoir l'air), tantôt face à l'inénarrable M. Blédurt, l'envahissant voisin (qui aime bien taquiner papa). De nouveaux personnages font également leur apparition : tandis que M. Louis et M. Marcel, deux sympathiques coiffeurs frisent la crise de nerf, M. Mohammed et M. Pastucci, des ouvriers, sont quelque peu malmenés par les enfants dans la cour de récréation. Et puis, il y a madame Laflamme, amie des parents de Nicolas qui cause de quelques grincements de dents et une indigestion le temps d'une soirée agitée à la maison.
Kaszás György - Amit a férfiakról feltétlenül tudni kell a felnőtteknek
"Az ideális férfi? Nem vedel, nem bagózik, nem veszekszik, nem nőzik és nem létezik." (Brigitte Bardot)
"A második legkedvesebb szervem az agyam." (Woody Allen)
"Elválni egy férfitól csupán azért, mert már nem szereted, ugyanakkora marhaság, mint csak azért hozzámenni, mert szereted." (Gábor Zsazsa)
"Férjhez mennék újra, ha találnék egy férfit ötven millió dollár vagyonnal, aki még az esküvő előtt rám íratná a felét, és garantálná, hogy egy éven belül elpatkol." (Bette Davis)
Jonathan Swift - Szatírák
A dublini születésű Jonathan Swiftet az irodalomtudomány az angol nyelv legnagyobb szatirikusaként tartja számon. Számtalan, mára klasszikussá vált remekmű szerzője - leginkább a Gulliver utazásai írójaként ismert, életműve gerincét azonban szellemes és időtlen szatírái alkotják, melyekből a legjobbakat válogattuk egy kötetbe.
Swift szatirikus írásaival próbálta az őt körülvevő szélsőséges életeket, súlyos társadalmi gondokat és az angolok írországi politikáját jellemezni. Semmibe vette a konvenciókat - a csak rá jellemző merész, dühös stílus, az álszemérem megvetése és a példátlanul erőteljes társadalomkritika az irónia és a szatíra halhatatlan óriásává emelte.
A szövegek humora, meghökkentő volta mit sem kopott az évszázadok alatt, a mai olvasót is ugyanúgy lenyűgözi, egyszerre szórakoztatja és megdöbbenti, mint a 17-18. századi kortársakat. Mindemellett a szatírák üzenete még a harmadik évezredben is meglepően aktuális.
Sir Steve Morton - Murphy szexuális törvénykönyve
Van, aki az eszét a derékszíjától délre tartja.
Farkasházy Tivadar - Atlasszal, hócipőben
Néhány tipp azoknak, akiknek nincs pénzük vagy idejük könyvemet elolvasni:
1. Ne felejtsd el otthon felejteni a fényképezőgéped és a videokamerád. Meg fogod látni, mennyivel többet fogsz látni a világból.
2. Ne kérdezz angoltól franciául, franciától németül, magyartól oroszul. A dollár az egyetlen világnyelv.
3. A környék nevezetességei elől nincs menekvés, jobb előbb túlesni rajtunk.
4. Polgárháborús területen teljesen mindegy, melyik orvlövésztől kérsz útbaigazítást. Gyorsan járj, tovább élsz.
5. Ne vigyél trópusokra nagykabátot, sarkvidékre bermudát, Iránba Ótestamentumot, Izraelbe Koránt, Pakisztánba kábítószereket, kamionba pakisztániakat.
6. Minden ételt kóstolj meg, amire meghívnak. Ha viszont te fizeted, csak ha biztosan mérgezett.
7. Soha ne téveszd össze a zöld folyosót a zöld határral. Tányéraknával nehéz vitatkozni.
8. Ne hidd, hogy az Egyesült Államokba könnyebb bejutni, mint Szibériából kijutni.
9. Európa nem Hegyeshalomnál kezdődik, hanem Nickelsdorfnál végződik. A többi szomszédban viszont megszűnt a szocializmus, csak nehéz észrevenni.
10. Nincs az a drága múzeum, amelyikből nem jössz ki gazdagabban, mint a legolcsóbb áruházból.
11. Légy óvatos, bizonyos utazási irodák az autóbuszaikból kiszerelték a rükvercet.
12. Vezess nyugodtan idegen utakon is. Minden karambolhoz legalább két hülye kell.
13. Nem a csomagtartód kicsi, csak a vámos kíváncsisága nagy. Próbáld bemesélni neki, hogy a kocsidat kávé hajtja.
+ 1. Egy villamosbérlettel is világot láthatsz. A Klauzál téren is van kínai konyha, a Római parton is orosz prostituált, a Váci utcában is arab valutaüzér, az Emke aluljáróban is inka zenekar.
E. T. A. Hoffmann - Murr kandúr életszemlélete
Hoffmann, a német romantika e mindmáig népszerű és nagy hatású elbeszélője, ez a különös és sokoldalú alkotó (kiváló zenész, festő is volt) fantasztikus novelláin kívül mindössze két regényt írt. Ezek egyikét, "Az ördög bájitalá"-t, ezt a félelmes, borzongató "hasonmás"-történetet már régóta ismerik a magyar olvasók, Válogatott novellái is több kiadást értek meg nálunk, a "Brambilla hercegnő", a "Diótörő", a "Kis Zaches" és számos más írása ma is méltán közkedvelt. Életművét betetőző, halála előtt írt nagy regénye, a "Murr kandúr" azonban most jelenik meg először magyarul. Kreisler karmester és Murr párhuzamos életrajza: sziporkázóan szellemes, mulatságos, ragyogó ötletekben gazdag szatíra. Hoffmann groteszk humora talán ebben a művében a legelragadóbb, mert mélységesen emberi és modern: még a saját korábbi romantikus stílusát is fölényes öniróniával parodizálja. A kora sivár kispolgári társadalmában helyét nem lelő, zseniális és szertelen Kreisler - maga Hoffmann, ő viaskodik a kis fejedelmi udvarok korlátoltságával, intrikáival, Kreisler vallomásaiban ő maga fordul szembe éles kritikával a korabeli német szellem szürkeségével, józan középszerűségével. Murr Kandúr, a világirodalomnak ez az egyik legkedvesebb állatalakja, a maga költői " pályafutásával", életfilozófiájával szinte a kor viszonyainak csúfondáros torzképét villantja fel. Hoffmann-nak ez a műve a német romantika legérettebb, leghumorosabb, ma is friss és élvezetes alkotása.
Ördögh Ottó - ABC, avagy a butákok cikizése
Kezdetben volt az „abc”, melyet minden 8. életévét betöltött gyermek ismer. Az „ö” betűnél érdemes időzni: ö, mint „ördöghottó.” És ő neki álla gondolkodni, miről is szól ez a betűsor? Majd rájött. Minden egyes betű jelent valamit, kivéve azt, amelyik nem. Felfedezésén felbuzdulva gondolatait papírra vetette (abc sorban, az abc minden betűjének felhasználásával), mely papírokból papírköteg lett, és egy szép napon kialakult belőle egy kéziratnak nevezett gondolattömeg. A sok betűs, humoros, máskor meg nem kötet elkészült. Kapható. Boltban és azon is túl…
Kaszás György - Pap Tibor - Amit a kengurukról feltétlenül tudni kell
"Mi a kenguru? Ha Ausztráliában, vagy állatkertben járunk, és valami fel-le pattogva, zsebbel-lobbal közeleg felénk, majd átugorva felettünk tovapattog anélkül, hogy szemügyre vehettük volna, nos akkor biztosak lehetünk abban, hogy az, amit NEM láttunk, az kenguru volt."
Kovács András Ferenc - Hajnali csillag peremén
Kovács András Ferenc gyerekversei a magyar gyerekvers-irodalom Weöres Sándor által megteremtett vonulatához állnak legközelebb. Olyan versek ezek, amelyek nem a gyermeki világlátásból vagy a világban helyét kereső gyerek sajátos problémáiból indulnak ki, hanem a versnyelv zeneiségéből, a dal, az ütem, a rímek sodrásából. A Hajnali csillag peremén verseire is a bravúros nyelvjáték és a még bravúrosabb rímtechnika jellemző. Kovács András Ferenc az elmúlt harminc esztendőben írt gyerekverseiből állította össze kötetét. A hét ciklusban a költő sorra veszi a természetben fellelhető csodákat, a növények életét és az évszakokat. A Bogyó Bandi boldogsága című ciklus a cirkuszok világát idézi meg, míg a Világjáró Malacikában a világ különböző tájainak jellegzetes állatai tűnnek fel a pézsmatuloktól kezdve a dundi pandamedvén át Hasszán szamaráig. A kötetet Takács Mari illusztrációi teszik még mulatságosabbá.
Wendy Northcutt - Darwin-díjasok III.
Az evolúciós folyamatra élesen rávilágító, vadiúj sztorikat tudományos magyarázatok, elemzések és illusztrációk körítik. Az olvasók megemlékezhetnek a Darwin-díj nyerteseiről, azokról, akik fajuk érdekében még a "végső áldozattól" sem riadtak vissza, elmélázhatnak a Tiszteletdíjasok hadán, akik végső soron megúszták saját balfogásaikat, és remekül szórakozhatnak a Személyes közlések szereplőin, akik maguk osztották meg velünk kalandjaikat.
Ismerkedjen meg a seriffel, aki kétszer is meglőtte magát. Olvassa el a saját lábát láncfűrésszel amputáló biztosítási csaló, és a méhek elől egy nejlonzacskóba menekülő farmer történetét. S csodálkozzon rá arra a fickóra, akit épp az az ág kólintott fejbe, melyet előzőleg sikeresen levágott. A könyv ismételten bebizonyítja, mindenki számára: amikor butaságról van szó, az emberiség minden más fajt képes felülmúlni.
Vavyan Fable - Vis Major
A boldog-boldogtalan őslakók által csak Fertő Cityként emlegetett nagyváros éjszakájában tort ül a bűn. És mintha ez nem volna épp elég: jut belőle a nappalokra is. A helyi rendfenntartókat nem véletlenül emlegetik egy napon a középkor szent őrültjeivel. Ehhez a küzdelemhez gyomor kell, idegek. Meg stukker. Meg könyökütés. Mindezen földi jókkal felfegyverezve, oldalán a hirtelen, szőke Kyra Emettel járja a nagyváros dzsungelét a modern szamuráj, Vis Major. A bűnüldözés leghatékonyabb fegyvere ő a húszas kaliberű smasszerpuska óta. Egy-jobb napjain két-lépéssel mindig a rosszfiúk előtt jár. Rendszerint győz. Utcahosszal... Egy regény, melynek tempójával csak egy Ferrari Testrossa, élvezeti értékével viszont az égvilágon semmi sem versenyezhet.
G. Szabó Judit - A macskát visszafelé simogatják
"Amikor te lettél a mi mamánk, akkor én még kis hülye voltam, és nem tudtam, hogy engem nem fogsz szeretni. Csak aztán mindig jobban megnőttem, és mindig jobban rájöttem." Ilyet persze hangosan soha nem mondana a nevelőanyjának Judit, de éjszaka a kórházban, ahol az ember úgysem tud aludni, sok minden kimondható, vagy legalábbis végiggondolható. Juditnak most bőven van ideje a magányos párbeszédre, hiszen jó darabig nem rohanhat úszni, dzsúdózni, huzakodni ikertestvérével, a lüke Ágival, hiszen feküdnie kell. Mivel ledobta a hátáról egy Juci nevű ló. Csak hanyatt fekszik, kispárnával a harmadik csigolyája alatt, és gondolkodik. Végigondol mindent, az egész "csodálatosan vacak" életét. Az első gimnazista pályafutását. Még a hülye Botondot is.
Kosztolányi Dezső - Zsivajgó természet
Több, mint huszonöt esztendővel ezelőtt, 1930-ban jelent meg először a Zsivajgó természet, a Révai kiadásában: a bibliofil kis könyvritkaság, szinte fellelhetetlen. Kosztolányi ebben a kötetében játékosan, olykor tréfásan, máskor költői gondolatokat közölve virágokat, állatokat, lepkéket, fákat, rovarokat, bogarakat, ásványokat, drágaköveket szólaltat meg, hogy találóan és politikusan jellemezve tárgyát egyben a maga ars poeticájáról és világszemléletéről valljon. Hol versben, hol prózában szólal meg, de a műfajtól függetlenül mindig a játékos költészet, a magával ragadó líraiság hangján. Kiemelkedő ciklusa a kötetnek a "gyümölcsös-kosár", lírai miniatűrök tökéletes foglalata.