Létezik-e a havasi ember? Kiolvasható-e jövőnk a csillagokból? Felvehetjük-e a kapcsolatot a holtakkal? Voltak-e valaha ufók a Földön? Ezekkel és hasonló kérdésekkel foglalkozik a szerző ebben a kötetben, amelyből kiderül, hogy a rejtélyes jelenségek többsége nem állja ki a komoly tudományos vizsgálat próbáját vagy éppen teljesen megmagyarázhatatlan.
Kapcsolódó könyvek
Heinz Haber - A csillagok
A csillagos égbolt évezredek óta izgatja az embereket. Sokan már azt megelőzően több mindent megsejtettek az égitestekről, hogy outos mérésekre alkalmas eszközeik lettek volna ehhez. A távcső létrehozásával azután új fejezet nyílt a csillagászat történetében, és sok mindenre választ kaptunk. Ma már folyamatosan küldi információit az űrből a Hubble-teleszkóp, és szondák száguldanak a legtávolabbi bolygók felé, hogy megtudjuk, vajon milyen anyagok léteznek ezeken, s hogy lehetséges-e másutt is élet. Dr. Heinz Haber professzor, több szakkönyv szerzője sorra veszi mindazokat a kérdéseket amelyek ma már mindennap nélkülözhetetlen.
Michael Schmauder - A népvándorlás
Honnan jöttek a hunok és miért volt rettentő hírük? Hogyan szorongatták a nyugati gótok a Római Birodalmat? Hogyan válaszoltak a rómaiak a „barbárok" támadásaira? Miért dúlták fel Rómát a vandálok? Milyenek voltak a honfoglalás kori magyarok? A népvándorlás koránál húzhatjuk meg a választóvonalat az antik világ és a középkori Európa között. Michael Schmauder történész, egyúttal a Bonnban működő Rajnai Tartományi Múzeum régésze izgalmasan eleveníti fel ezt a nagy hatású történelmi változásokat hozó korszakot - az első hun támadásoktól a germán néptörzsek vándorlásain át egészen a Frank Birodalom létrejöttéig. A könyv utolsó fejezetében olvashatunk a korabeli magyarokról: van-e közünk a hunokhoz, mit talált Julianus, miről árulkodnak a régi sírok?
Erich Übelacker - Csillagképek és csillagjegyek
Milyen a téli és a nyári égbolt, milyen csillagokat látnak a Föld másik féltekén lakók? Milyen mondák fűződnek a csillagképekhez? Hogyan függ össze a Vízöntő az özönvízzel? Mik az állatövi csillagjegyek? A könyvet lapozgatva választ kapunk ezekre a kérdésekre és még sok hasonlóra is. Végre magyarázatot kapunk csillagászat és az asztrológia összefüggéseire, de ellentéteire is.
Hans Reichardt - A népvándorlás
A népvándorlás koránál húzhatjuk meg a választóvonalat az antik világ és a középkori Európa között. A történész-régész szerző izgalmasan eleveníti fel ezt a nagy hatású történelmi változásokat hozó korszakot az első hun támadásoktól a germán törzsek vándorlásain át egészen a Frank Birodalom létrejöttéig. A könyv utolsó fejezetében - 8 gazdagon illusztrált oldalon olvashatunk a magyarok vándorlásairól. Van-e közünk a hunokhoz, mit talált Julianus barát, miről árulkodnak a régi sírok?
Rainer Köthe - Az ősember
Az emberiség keletkezésének és fejlődésének történetével ismerkedhetünk meg. Olyan kérdésekre kaphatunk választ, mint : Hogyan lehet megállapítani egy lelet korát? Miért hasonlítanak a majmok annyira az emberre? Milyenek voltak és hogyan éltek a neandervölgyi emberek? A kötet azonban azt is sejteti, hogy a " földanya " ölében még számos izgalmas lelet vár felfedezésre.
Edwin Klein - Olimpiák az ókortól napjainkig
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Vitus B. Dröscher - Vándorutak az állatvilágban
Vannak madárfajok, amelyek az Északi-sarkon költenek, a telet viszont már a Déli-sarkon töltik. Ez azt jelenti, hogy évenként rendszeresen ismétlődő utazásaik során több mint 20000 kilométert tesznek meg. Ismeretes, hogy egyes cetfajok táplálékukat a sarki tengerek vizeiben szerzik, utódaikat viszont a trópusi tengerekben hozzák világra. A kis pettyes lile közel 4000 kilométert repül megszakítás nélkül a nyílt óceán fölött. Vajon mi készteti az állatokat ezekre a hatalmas utazásokra? Hová igyekeznek? Milyen útvonalakat választanak maguknak a szárazföldön, a vízben, a levegőben? Hogyan képesek tájékozódni több ezer kilométeres útjuk során? A könyv első fejezeteiben a madarak, emlősök, halak, kétéltűek és hüllők, valamint a rovarok vándorlásairól lesz szó. A térképvázlatok segítségével könnyen nyomon követhetjük, hogy milyen utat tesznek meg az egyes állatok, téli és nyári tartózkodási helyük között. Több fejezet is foglalkozik azzal a kérdéssel, hogy vajon milyen belső erők késztetik az állatokat ezeknek a nagy távolságoknak a megtételére, mikor kelnek útra, és milyen sebességgel haladnak céljuk felé. Az állatokra leselkedő veszélyekről szintén lesz szó. A legújabb kutatási eredmények birtokában arra is választ kapunk, hogy miként segítik az állatokat a tájékozódásban a Föld felszíni képződményei - mint pl. a hegységek vagy a kontinensek partvonalai -, hogy ezeken túl útjaik során milyen fontos szerepet játszanak a különböző csillagképek, a Nap és a Hold, s hogyan működik az állatok belső órája. Mindezek jelentőségét ma már kísérletekkel igazolt kutatásokból ismerjük. Szó lesz majd arról is, milyen eszközök segítségével tudnak a kutatók a vándorló állatok nyomában maradni. A könyv szerzője, Vitus B. Dröscher az állatok vándorlásának szerteágazó témáját lebilincselő olvasmánnyá varázsolja a fiatal olvasók számára. t lebilincselő olvasmánnyá varázsolja a fiatal olvasók számára.
Rainer Crummenerl - A jégkorszak
A legutóbbi jégkorszakban a Föld kiterjedt területeit hatalmas jégpáncél borította. A hatalmas gleccserek teljesen átformálták a vidéket. Ám a "fehér sivatagon" sűrű növényzettel teli hideg sztyepp terült el. Itt sétálgattak, legelésztek a jégkorszak óriásai: az óriásszarvas, a gyapjas orrszarvú és természetesen a mamut. A szerző élményekkel teli utazásra viszi olvasóit a jégkorszakokba és izgalmas bepillantást nyújt a múlt kutatásába.
Ki volt Lucy? Miről árulkodnak a jégminták? Hol laposak a jéghegyek? Élt-e hazánk területén kardfogú tigris? Honnan tudjuk, hogy milyen volt a Föld sok ezer évvel ezelőtt? Még jövőbeni kitekintést is tesz, és felteszi a kérdést: vajon nemsokára új jégkorszak köszönt ránk?
Marcus Junkelmann - Gladiátorok
Harcosok néznek farkasszemet egymással az aréna véres porondján. A közönség tombolva élteti őket. Mindjárt kezdődhet a kegyetlen küzdelem. A gladiátor felkészült a halálra! Az ókori Róma különös, titokzatos világába, a gladiátorok közé vezet el minket a Mi micsoda? sorozat legújabb kötete. A szerző Marcus Junkelmann történész és régész, évek óta vizsgálja a gladiátorok felszerelését és fegyvereit. A leírt fegyvereket és harci technikákat maga is kipróbálta az arénákban és az edzőtermekben. Megtudhatjuk, kik, mikor és miért rendeztek először viadalokat. Megismerhetjük a gladiátorok életét, és betekintést nyerhetünk az aréna titkaiba. A titkok megértését szakszerű leírások, színes festmények és rengeteg fénykép teszi egyszerűvé.
Heike Herrmann - Gombák
Ez a felújított és átdolgozott kötet bemutatja a gombák felépítését, formagazdagságát, megtudjuk, hogy mi a boszorkánygyűrű, és hogy felismerhetőek-e a gombák az illatukról. Sok hasznos tanácsot kapnak a gombagyűjtők is, bár ez a kötet nem gombahatározó!
A növények megjelenési formája nagyon változatos. Az egysejtű, csak mikroszkóppal látható algáktól egészen a virágos növényekig terjed ez a sokféleség. Ha mégis szeretnénk valahogy eligazodni e változatos formák között, akkor szükségünk van egy, a növényeket rokonságuk szerint rendszerező elvre. Ebben a Mi Micsoda kötetben a gombákon kívül csak azokkal a zöld növényekkel foglalkozunk, amiket szaporodásuk alapján spórás növényeknek szoktak nevezni. A zöld növények között elsősorban a mohák és harasztok szaporodnak spórával. Az ilyen módon szaporodó szervezetek legnagyobb számban azonban a gombák között találhatók. Ezért róluk esik itt majd először szó. Régebben a gombákat is a növények közé sorolták, ma már azonban a növények és az állatok mellett a harmadik, önálló élőlény csoportot alkotják. Ez a Mi Micsoda kötet nem gombahatározónak készült. Ezt a célt sok képeskönyv és számtalan tudományos mű jól szolgálja. Sokkal inkább az a szándékunk, hogy bemutassuk a gombák formagazdagságát, életmódját és jelentőségüket a természetben, valamint hogy a kedves olvasót egyéni megfigyelésekre serkentsük.
Joachim Oppermann - Dinoszauruszok
Néhány százmillió évvel ezelőtt lenyűgözően érdekes, mai szemmel elképesztő lények, a dinoszauruszok uralták a Földet. A könyv bemutatja a 60 legfontosabb dinoszaurusz fajt, vagyis az ősi "sárkányok" tündöklését és bukását, a Föld e korszakának izgalmas, lélegzetelállító drámáját.
Sabine Steghaus-Kovac - Hazai és egzotikus lepkék
Rikító citromlepkék, szelíd szenderek, szürke molyok – a lepkék változatos, izgalmas, színes világába kalauzol ez a könyv. Sabine Steghaus-Kovac szakújságíró tudományos igényességgel írja le a piciny hernyó csodálatos átalakulását, amelynek végeredménye a pompás színekben tündöklő lepke. Megismertet a gyönyörű tarkalepkékkel, a méreggel védekező hernyókkal, sőt a vérszívó vámpírbaglyok sem maradnak ki a bemutatásból. A Próbáld ki! című keretes írásokból megtudhatod, hogyan figyelheted meg saját környezetedben ezeket a rovarokat, és mire ügyelj, ha tenyészteni akarod őket. A szerző tanácsokat is ad, hogyan segíthetünk a veszélyben lévő lepkéken és hol, miképpen teremthetünk új élőhelyet a számukra.
Renate Germer - Múmiák a világ minden tájáról
A "múmia" szó hallatán az egyiptomi piramisok és fáraók jutnak eszünkbe, de nem csak Egyiptomban léteznek gyolcsba tekert múmiák. Kínában, Grönlandon és a Föld számos más országában is találtak a régészek mesterséges és természetes múmiákat. Az örök hó birodalma, a sivatag és a mocsár mind olyan terület, ahol megőrződhetnek a holttestek. A modern múmiakutatás ma már sok titokról fellebbentette a fátylat, így a múmiák a korabeli emberek életéről, kultúrájáról mesélnek. A tudósok korszerű módszerekkel vizsgálják a múmiákat, s így lassacskán összeáll a kép: Hogyan is nézhettek ki akkoriban az emberek? Mivel táplálkoztak? Miért balzsamozták be az egyiptomiak a halottaikat? Mit tudunk Ötziről? A Mi MICSODA sorozat Múmiák című kötetében Renate Germer egyiptológus és biológus izgalmas utazásra hív bennünket a letűnt korok e titokzatos követeinek életébe.
Hans Reichardt - A hét világcsoda
A civilizáció bölcsőjének varázslatos tájaira kalauzolja el az olvasót ez a kötet. Megismerhetjük a világ hét csodájának történetét, születésüket és pusztulásukat is. Ezek a lenyűgöző alkotások a mai embert is ámulatba ejtik, a könyvet lapozgatva megtudhatjuk, milyen óriási erőfeszítésekkel, hogyan jöhettek létre és hogyan pusztultak el ezek a csodálatos építmények, az emberiség kultúrájának rekordteljesítményei.
Erich Übelacker - A Hold
Miért nem esik le a Hold a Földre? Miért van dagály és apály? Mi az a holdfogyatkozás? Ezekre a kérdésekre is választ a szerző, a Hamburgi Csillagvizsgáló igazgatója. A kötet szemléletes illusztrációkkal mutatja be a Nap, a Hold és a Föld közötti kölcsönhatást, valamit a Hold hatását a Földre és az emberekre. Olvashatunk az Apolló programról és választ kapunk arra is, vajon lehet-e élni a Holdon.
Wolfgang Tarnowski - Lovagok
A szerző arra vállalkozott, hogy közérthető és izgalmas módon mutassa be a lovagok legendás világának hétköznapjait. Megismerhetjük a kereszténységért küzdő napnyugati lovagság kifejlődésének hosszú történetét. A könyv lapjain megelevenednek a rég elmúlt csaták és a keresztes háborúk hősei, de feltárulnak a szentföldi lovagrendek titkai is.
Gerhard Fink - Az ókori görögök
A görög mitológia és filozófia, sőt , a hadtudomány és a kézművesség fogalmai ma is részei életünknek. Szinte közhely, hogy sok tudományos előadást így kezdenek: Már az ókori görögök is tudták. De vajon mi tudunk-e eleget az ókori görögök életéről? El tudjuk-e képzelni, miért volt olyan fontos számukra a versengés, vagy a bosszú és a megbocsátás? Tudjuk, hogyan terveztek meg egy csatát? Ebben segíti az olvasót ez a könyv, mely a görögök történelmét a kezdetektől mutatja be.
Jürgen Kehnscherper - Annett Hausten - Wolfgang Mochmann - A világ vallásai
A világ öt nagy vallása, a zsidó vallás, a kereszténység, az iszlám, a hinduizmus és a buddhizmus a témája ennek az ismeretterjesztő könyvnek. A szerzők megpróbálják elfogultság nélkül, tényszerűen ismertetni a vallások lényegét, különleges ünnepeiket, azokat az elemeket, amelyek hasonlóak ill. közösek bennük, majd az eltéréseket. A kötet olyan alapismereteket tartalmaz, amely egy kulturált, a világ iránt érdeklődő olvasó számára elengedhetetlenek. Megtudhatjuk, mi a Ramadán, kik az érinthetetlenek, mit hívnak nirvánának, miről szól a hegyi beszéd és hogy mi a sátoros ünnep. Tanulságos és élvezetes olvasmány, sok színes képpel, illusztrációval.
Franziska Jungmann-Stadler - A pénz
A pénz olyasmi, amivel a legtöbb ember nem szeret foglalkozni, ám erre mégis mindig rákényszerül. Mások számára álmaik beteljesülése, ha sok pénzhez jutnak, és egyéb dolgok nem is érdeklik őket. Egy biztos: a pénz mindenki számára kikerülhetetlen. A szerző a kauri-csigáktól az ókori vereteken keresztül a hitelkártyákig és a láthatatlan pénzekig sorra veszi a pénz különböző megjelenési formáit. Megtudhatjuk, hogyan keletkezett a papírpénz, hogyan születtek a bankok, mi az az infláció vagy az aranyfedezet.
George C. McGavin - Rovarok pókok és más szárazföldi ízeltlábúak
A Határozó Kézikönyvek a természet megismerésében segítik az olvasót. A gondosan összeválogatott színes fényképek, a rövid, lényegre törő leírások segítséget nyújtanak élő és élettelen környezetünk, a növények, az állatok, a gombák, az ásványok és kőzetek világának megismeréséhez. A könnyen használható, szép kivitelű és tartalmas Határozó Kézikönyvek egyetlen természetet kedvelő Olvasó könyvtárából sem hiányozhatnak.