1938-ban, a világháború előtti válság zűrzavarában nem Roosevelt elnök, nem is Adolf Hitler neve szerepelt a legtöbbször az amerikai lapok címoldalán. A kitüntető figyelem még csak nem is egy emberre, hanem egy alacsony termetű, görbe lábú versenylóra irányult. Tulajdonosa egy bicikliszerelőből lett autókereskedő, trénere egy hallgatag musztánglovas, zsokéja pedig egy kiérdemesült, fél szemére vak bokszoló volt. A lovat Seabiscuitnek hívták.
Minden ellene szólt, hogy bajnok legyen. A felépítése, a tartása, a mozgása és a viselkedése. Két éven át szívósan ellenállt trénere kísérletének, hogy versenylovat neveljen belőle. Rossz természetén végül mégis felülkerekedett intelligenciája, gyorsasága és küzdésvágya. Így lett belőle az amerikai sporttörténet egyik legfényesebb csillaga, valóságos nemzeti legenda. Seabiscuit és a pályafutását segítő három ember lenyűgöző története a gazdasági válság éveinek, a reménytelen helyzetben boldogulásnak a jelképévé, az amerikai álom megtestesülésévé vált.
Értékelések 5.0/5 - 1 értékelés alapján
Kapcsolódó könyvek
Patricia Cornwell - Egy gyilkos arcképe
A Hasfelmetsző Jack nevéhez kötődő gyilkosságokról rengeteg elmélet született, elkövetőként felmerült többek közt királyi sarj, orvos és borbély neve is. Patricia Cornwell most olyan modern eljárásokkal vizsgálta meg a fennmaradt anyagokat, amelyek a viktoriánus korban még ismeretlenek voltak. Vizsgálatainak eredményeként jelen könyvében tárja elénk a bizonyítékokat arra, hogy az elkövető a világhírű képzőművész, Walter Sickert volt.
Patricia Cornwellnek sikerült kimutatnia, hogy Sickert volt a Metropolitan Police címére küldött hírhedt Hasfelmetsző-levelek szerzője. Festményeinek elemzésekor arra jutott, hogy művészetében is folyamatosan jelen voltak a gyilkosságok módszerei. Születési rendellenességei, testi adottságai és személyiségfejlődése pedig pontos kórképét adják egy pszichopata gyilkos keletkezésének.
Patricia Cornwell lenyűgöző és eredeti könyve felfedi a titokzatos gyilkos kilétét, valamint lerója kegyeletét az áldozatok előtt.
Karel Schulz - Kőbe zárt fájdalom
"Az életrajzi regény a reneszánsz világába vezeti az olvasót. Gyermekkorától követi nyomon a művész életútját: Firenze, a Mediciek, legfőként Lorenzo Magnifico udvara hagy mély nyomot a gyermekifjú lelkén. A Mediciek bukása után Róma következik, itt alkotja a Pietát, majd újra és újra visszatér Firenzébe. Élete nagy szerelmi élményétől felzaklatva, gyötrelmes tépelődések közepette faragja ki Dávid szobrát, majd pápai meghívásra végleg Rómában telepszik le, s hozzákezd II. Gyula pápa síremlékének elkészítéséhez - itt ér véget a regény. Michelangelo legviharosabb, legkalandosabb, szenvedélyektől zaklatott ifjú éveinek leírását hatalmas történelmi tablóba ágyazza az író."
Robert Merle - Moncada
Robert Merle történelmi riportregényében a krónikás hűségével idézi fel 1953. július 26-át, a kubai forradalom első eseményét, a Moncada-laktanya legendás ostromát, amely ugyan kudarcba fulladt, mégis megingatta azt a rögeszmét, hogy a Batista-rezsim megdönthetetlen. Ez a nap a forradalom keserű keresztelője volt, tanúsága annak, hogy bár nagy emberek nélkül nincs történelem, a történelmet mégsem ők: a diktátorok, karizmatikus népvezérek, hanem az egyszerű emberek csinálják, élik-szenvedik meg. Szemtanúi lehetünk, amint egy csapat elszánt fiatal - tapasztalatlanságuknál csupán naiv hitük és elszántságuk nagyobb - megelégelve Batista diktatúráját, a jobb jövő reményében, a nemzeti méltóság programjáért fellázad a fennálló hatalom ellen. De ma már - hosszú évtizedek távolából - azt is megérthetjük, miért valóságosabb a hithű forradalmár, Che Guevara, mint a XX. század egyik önmagát túlélt mítosza...
Dea Trier Morch - Téli gyerekek
A szerző annyi anya- és gyermeksorsot, annyi terhességet és szülést mutat be izgalmas dokumentumregényében, amennyit egyhónapos kórházi tartózkodása alatt sorstársként megfigyelhetett. A dán írónő megrendítő élményanyag részesévé tesz bennünket, miközben egyszerű, őszinte szavakkal beszél az élet legmegrázóbb, és egyben legtermészetesebb jelenségéről, a gyermek világra jöveteléről, a szülésről, amely az asszonysors diadala, de néha - oly igazságtalanul! - kudarca is lehet. A koppenhágai városi kórház kórtermeiben, szülőszobáiban az emberi erőfeszítés példájának volt tanúja, általa könnyes szemmel, szinte családtagként érdekelve követhetjük figyelemmel az anyák és téli gyerekeik sorsát...
Kiharu Nakamura - Kiharu, a Gésa
Kiharu, a gésa elmeséli életét a művészet és a prostitúció között, harcát az előitéletekkel szemben. Reggelente a fiatal Kiharu gésa iskolába megy, esténként fényes partikat látogat meg selyemkimonóban és ünnepélyes Shimada-frizurával. Évekig tanulja a gésák mesterségét, a táncművészet ősrégi tradícióját, a teaceremóniát, az illem elsajátítását, a társalgás művészetét. Ám a vágyak ennél többre sarkallják. Csakhamar páratlan és híres gésa válik belőle, megismerkedik számos világhírességgel, köztük: Charlie Chaplinnel, Jean Cocteau-val, William Randolf Hearts- sel is. A könyv választ ad arra, hogy mind Japánban, mind a világ más országaiban miért tekintik prostituáltaknak a gésákat, akikkel a kapcsolat szégyennek számit.
"A fiam még manapság is ezt mondja: Ha megtudják, hogy az anyám gésa, az árt a jövőmnek.
A könyvet az előitéletek leküzdésére irtam meg a velem egykorú gésáknak, a nálam fiatalabbaknak és a világnak akartam elmondani, hogy KIK is valójában a GÉSÁK."
Kiharu gazdag életéről filmet is készitettek Japánban, ami dijat kapott és az ebből készült darabot nagy sikerrel játszották a szinházakban is.
A könyvet a világon több millió példányban adták el.
Barbara Mosallai Bell - Sara Harris - Hercegasszony voltam Teheránban
A lány még alig nőtt ki a bakfiskorból, amikor rászakadt a szerencse. Megismerkedett egy Amerikában tanuló perzsa herceggel, aki nemcsak elképzelhetetlenül gazdag volt, hanem jóképű, kedves is, és főleg nagyon szerelmes belé. Hívó szavára elutazott vele Iránba, ám ott igen hamar fény derült rá, hogy a herceg ugyan változatlanul jóképű, de se nem kedves, se nem szerelmes, s ha mégis, a legkevésbé sem a naiv, ábrándos lelkű lánykába. Mindössze egy amerikai feleség kellett neki, hiszen a sah Iránjában ez oly sikkes volt az idő tájt. A lány gyorsan megértette, hogy hiába a fény, a pompa, a hetvenszobás kastély és a gyönyörű luxusautók, ha cserébe rendszeresen megalázzák, nem veszik emberszámba, sőt nem ritkán alaposan el is verik, hiszen ebben a kifacsarodott iszlám világban ő mindörökre csak az "amerikai szajha" marad. Némi vigasztalást a hasonló sorsú rokonlányok -asszonyok nyújtottak neki, meg a tanult, felvilágosult barátnők, akiknek a segítségével talpon tudott maradni, és a ravaszkodás, a félrevezetés perzsa tudományát is elsajátította. Üzleti alapon szült két lányt a férjének, egy fiút egy másik férfinak, majd amikor már nagyon égett a lába alatt a talaj, és megjárta a börtönt is, sikerült kereket oldania az országból a lányaival együtt.
Ez utóbbiak azonban félig perzsák voltak: felcseperedve visszatértek Iránba, a fényes palotába; a nagyobbik ugyan gyorsan kiábrándulva hazajött, ám a másik szerelmes lett, belekeveredett a kibontakozó, véres iráni forradalom eseményeibe, kis híján otthagyta a fogát, hogy aztán a győzelem után elkövetkező szörnyűségek hatására ő is hazameneküljön. A könyv, bár sok helyütt fejbe kólintóan fájdalmas és felkavaró, egyben optimista is: ez az idegen világ a borzalmaival együtt is izgalmas és felemelő élményeket tartogat azok számára, akik képesek nyitott szemmel járni, és ebben az idegen világban is élnek olyan csodálatos emberek, akikre az egykori iráni hercegné máig hálatelt szívvel emlékezik.
Széchenyi Zsigmond - Ahogy elkezdődött...
Afrikai, indiai, alaszkai vadászkönyvei után Széchenyi Zsigmond e könyvben hazai vadászemlékeit írta meg: vadászneveltetésének első részét, a csúzlitól a golyós puskáig, az első vérebtől az első szarvasig. Egy vadász-önéletrajz első kötete tehát ez; egy életre szóló szenvedély kezdetének és kialakulásának története, bevezetés a férfikor "igazi" nagy vadászataihoz, amelyeket a szerző emlékezéseinek más köteteiben írt meg. Széchenyi Zsigmond ezt a vállalkozást nehezebbnek érzi, mint az egzotikus tájak, ismeretlen állatok bemutatását. "A téma méretei megtorpantanak - írja bevezetőjében -, fémjelzése bizonytalanná teszi kezemben a tollat. Ilyesfélét érezhet steril fátyla alatt a gumikesztyűs sebész, mikor legkedvesebb hozzátartozója fekszik előtte a műtőasztalon. Én is olyan ingadozva, olyan megilletődve nyúlok ehhez az íráshoz, mint valami féltett, törékeny portékához; nehogy elejtsem, nehogy megsértsem, nehogy bántódása essék. Nehogy utóbb még az én erdőm, a magyar erdő csatlakozzék tollamban."
Kristóf Attila - Konok zsaruk, hiszékeny gyilkosok
A Budapesti Rendőr-főkapitányság életvédelmi (köznapi nevén: gyilkossági) csoportjánál előfordulni rendszerint kétféle minőségben lehet: vagy mint gyanúsított, vagy mint nyomozó. De olykor adódhatnak rendkívüli esetek.
E kötet szerzőjének, a kiváló bűnügyi írónak és riporternek - évtizedek óta elsőként - sikerült a lehetetlen. Hónapokon át személyesen részt vehetett a nyomozati munka minden fázisában, pontosan megfigyelhette és rögzíthette a látottakat-hallottakat. Dokumentumregényét ennek a "jegyzőkönyvnek" az alapján készítette.
Három gyilkosság - három rejtély. Különösen az egyik látszik szinte megoldhatatlanul bonyolultnak. Végül az írót is próbára tevő rengeteg munka, szellemi és fizikai erőfeszítés meghozza az eredményt.
Bryan Burrough - Közellenségek
A legnagyobb bűnözési hullám és az FBI születése, 1933-1934 A Közellenségek az 1930-as évek Amerikájába kalauzol minket, a gengszterek, a sorozatos bank- és emberrablások korába. A filmekből ismerős alakok, Bonnie és Clyde, John Dillinger, a Barker fivérek és a többiek ekkoriban tettek szert országos hírnévre. A rendőrgyilkosságok, a Kansas City-i vérfürdő, a börtönlázadások és a sikeres szökések szükségessé tették, hogy az Egyesült Államok nyomozói szövetségi szinten, államról államra követhessék a bűnözőket. A már létező FBI ekkor alakult azzá a hatalmas szervezetté, amit ma ismerünk. A szerző nagyapja maga is részt vett Bonnie és Clyde üldözésében, így amikor az FBI-iratok kutathatóvá váltak, Bryan Burrough újságíró valóra válthatta gyerekkori álmát, hogy megtudja, mi is történt azokban az években. Sok hollywoodi film és számos könyv után a vérbeli krimiként is olvasható Közellenségek az igazságot tárja elénk.
Jim Garrison - JFK – Gyilkosok nyomában
Kérem, ne úgy olvassák ezt a könyvet, mint egyet a sok közül, melyek Kennedy elnök meggyilkolásának száraz tényeit próbálják elemezni. E könyv inkább egy olyan ember tapasztalatainak krónikája, aki megpróbálta kideríteni az igazságot, s kézre keríteni és bíróság elé állítani azokat, akik felelősek voltak a gyilkosságért. Nem külső kritikusként írok tehát, hanem résztvevőként, mint államügyész és mint nyomozó. A merénylet idején, 1963. november 22-én New Orleansban voltam kerületi államügyész. Mivel pedig a gyilkossággal vádolt Lee Harvey Oswald a merényletet megelőző nyarat New Orleansban töltötte, azonnal bevontak az ügybe. Több mint három évvel később, 1967 márciusában az általam vezetett vizsgálat Clay Shaw letartóztatásához vezetett, aki az International Trade Mark vállalati igazgatója, egyben a New Orleans-i vezető körök ismert személyisége volt, és akit John Kennedy megölésére szőtt összeesküvéssel vádoltunk.
Ismeretlen szerző - A világ legnagyobb szexgyilkosai
A szexuális bűncselekmények száma egyre növekszik. Sok férfi gátlástalanul fogdossa a nők mellét, vagy éppen szeméremsértő módon meztelenkednek. Akadnak olyan idősebb férfiak, akik hidegvérrel letérdelnek a padlóra, hogy "bekukkanthassanak" magányos, miniszoknyás lányok lába közé, aztán vadul maszturbálni kezdenek előttük.
Ezek persze a kevésbé veszélyes esetek, az áldozatok "csak" lelki sérüléseket szenvednek. Erőszakra, bármiféle szexuális kapcsolatra nem kerül sor. A szexuálisan aberrált nők és férfiak egy része azonban nem riad vissza a borzalmas gyilkosságoktól sem!
Matuska Szilveszter azért robbantotta fel a biatorbágyi vasúti hidat, mert a katasztrófa látványa szexuális kielégüléshez juttatta.
A leszbikus szeretők megölték egyikük édesanyját, mert az el akarta választani a - szerinte - természetellenes kapcsolatot folytató lányokat. A köztiszteletben álló orvos pornográf fotókat akart készíteni a barátnőjéről, de ez csak úgy sikerült, hogy kábítószerrel tömte tele az asszonyt. A perverz fotózás kábítószer-túladagolás miatt az asszony halálával végződött.
Ebből a könyvből megtudhatjuk, hogy mire képesek az elszabadult, megfékezhetetlen szexuális indulatok.
Mark Seal - Vadvirág
A „Vadvirág” ez a magávalragadó életrajzi, és dokumentarista mű egy veszélyeztetett ország lélegzetelállító szépségeihez kalauzolja el olvasóit, egy elszánt környezetvédő kivételes életén és megrázó halálán keresztül.
2006. januárjában, Joan Root, a hatvankilenc éves természetbarát, Oscar-díjra jelölt vadvilági filmkészítő és rendíthetetlen környezetvédő, két férfi áldozatává vált saját hálószobájában, a Naivasha tó partján. Mark Seal, sokat megélt újságíró eredt az izgalmas gyilkossági történet nyomába, és talált rá a tragikus halál valamint az azt megelőző kivételes élet felejthetetlen történetére.
Az igazság iránt érzett kielégíthetetlen szomjúságával tárja elénk Joan Root mélyen megható életét, akinek rejtélyes képessége volt az állatokkal való kapcsolatteremtésre. A rámenős Alan Root forgószélszerű udvarlását, házasságukat, és több mint húsz év kalandjait, szenvedélyes szerelmüket, és meghatározó jelentőségű természetfilmes munkásságukat osztja meg olvasóival. A könyv bemutatja házas- és munkatársi kapcsolatuk megdöbbentő darabokra hullását, valamint Joan makacs küzdelmét, hogy önmagát és a partvidéket újraépítse.
Mindemellett a „Vadvirág” egyben Kenya története is. Egy ország története, az afrikai vadon ritkaságainak egyik utolsó helyőrségéé, amit a környezetvédők és az üzletemberek közt dúló háborút kihasználó korrupt vezetés tizedel. Joan Root, Kenya szebb jövőjéről álmodott, egész életében harcolt, csendes hősiességgel és félelmet nem ismerő bátorsággal, hogy álmát valóra válthassa. Az élete idejekorán véget ért, de hagyatéka tovább él.
Jon Ronson - Kecskebűvölők
Mi történne a világgal, ha az amerikai hadsereg katonái a puszta tekintetükkel tudnának ölni, át tudnának menni a falon és láthatatlanná tudnának válni? Az 1980-as évek elejétől kezdve az amerikai katonai vezetésben jó néhányan hittek mindebben - s hittek abban is, hogy a világ mindennek hatására szebb és békésebb hely lesz: hiszen egy ilyen hadsereggel senki sem szállhatna szembe.
Így hát egy laboratóriumban (a Különleges Erők Fort Bragg-i központjában) az amerikai elitcsapatok tagjai lelkesen kísérleteztek a titkosság végett "mekegéstelenített" kecskék halálra bámulásával. Nem nagyon sikerült, pontosabban állítólag valakinek egyszer mégis...
Jon Ronson az efféle legendáknak jár utána - s nemcsak a fő "kecskebűvölőt" találja meg, hanem lassanként hátborzongató kép rajzolódik ki előtte az amerikai hadsereg és a pszichikai hadviselés történetéről: egy isten háta mögötti házban naphosszat ücsörgő parafenoménekről, akik a távolba és a jövőbe látva próbálják megtalálni az ellenséget, Uri Gellerről, akit mint pszichokémet alkalmaztak (s aztán a terrorizmus elleni háborúban "reaktiváltak"), egy tábornokról, aki mindig beveri az orrát a falba, mert meg van győződve róla, hogy egyszer majd át tud menni rajta, tudatküszöb alatt ható üzenetekről... és végül az iraki hadifoglyokról, akiken kipróbálták a pszichikai kínzás új módszereit.
Titkok, misztikum, ezoterikus álmok egy szebb világról - s a végén: az Abu Graib-i kínzások nyers valósága.
Hernádi Gyula - Jancsó Miklós szeretői
"Kedves Miklós!
Megbeszéltem veled, hogy könyvet írok rólad, amelynek a címe : Jancsó Miklós szeretői lesz. Beleegyeztél. Abba is, hogy nem mutatom meg neked a kéziratot, csak majd a kinyomtatott kész könyvet olvasod el...
Remélem tudod, hogy ez a könyv bestseller lesz...
Hatalmas ismeretanyag áll rendelkezésemre rólad, igyekeztem úgy válogatni, hogy a legérdekesebb esetek maradjanak meg."
(A szerző)
Oscar Welden - Báthory Erzsébet magánélete
Véreskezű szörnyeteg, könyörtelen tömeggyilkos...? Vagy csak egy szerencsétlen asszony, akinek tudatát a kicsapongó ősök terhelték meg?
Báthory Erzsébet minden idők egyik legkegyetlenebb sorozatgyilkosa, a nők körében feltétlenül az első szadista asszony, aki kizárólag fiatal lányok és nők lemeztelenítésében, fizikai kínzásában, majd megölésében találta meg a kéjt. Összeegyeztethető-e ez azzal, hogy ezenközben családanya is volt? Magyarország egyik legnagyobb földesurának özvegye hatalmas birtokain kínzókamrákat rendezett be és százával gyötörte, majd ölette meg a mit sem sejtő áldozatait? Vagy egy politikai koncepció áldozata csupán? Az 1500-as évek vége és az 1600-as évek eleje-nagyon érdekes volt a három részre szakadt Magyarországon. A kor összes jellemzője, valóban élt alakja felbukkan a dokumentumkötetben. Nem regény ez, minden szava valóság- de csak erős idegzetű olvasóknak ajánlja a Kiadó.
Kate Furnivall - A vörös sál
Kate Furnivall új könyve, amely szintén valós események alapján íródott, egy elsöprő erejű szerelmes regény, mely 1933-ban játszódik Oroszországban és a szerző családjának - akik arisztokrata származásuk miatt kénytelenek voltak a forradalom idején hazájukból elmenekülni - történeteit jeleníti meg az olvasók előtt. A megdöbbentő fordulatokban gazdag kötet a végzetes szerelemről s két fiatal nő önzetlen barátságáról, mélyről jövő erejükről és a boldogabb jövő iránti vágyukról szól. A reménytelen helyzet, melybe az országukban dúló ellentétek miatt kerültek, nem töri meg őket, hanem egymást segítve, elképesztően kitartóvá és elszánttá válnak…
Szófia Morozovát két dolog tartja még életben a Davinszkij munkatáborban: a remény, hogy egy napon szabad lesz, s a törékeny Anna Fedorinához fűződő barátsága. Az előkelő származású Anna csodás történeteket mesél neki Szentpéterváron töltött varázslatos gyermekkoráról és Vaszilij iránt érzett izzó szerelméről. Ezek a visszaemlékezések segítik őket a borzalmak elviselésében és a túlélésben. Amikor Anna súlyosan megbetegszik, Szófia megfogadja, hogy elszökik a táborból, s megkeresi a lány gyermekkori szerelmét, Vaszilijt, hogy a segítségét kérje barátnője megmentéséhez… Szófia tudja, hogy az élet megváltozott és már semmi nem olyan, mint Anna kislánykorában. A veszélyes keresgélés közben felfedezi az országot behálózó titokzatos hazugságok bonyolult szövedékét, megtapasztalja a bátorság és hűség béklyóját, és a mindent elsöprő szerelem erejét, mely már-már veszélybe sodorja Annának tett ígéretét. Szétszakadva hűség és vágy között, veszély és szenvedély között, Szófia válaszút elé kerül…
"A nagy sikerű Orosz szerető c. könyv szerzőjének legújabb műve lenyűgöző bölcsességeket rejt - egy történet, mely a szerelemről, barátságról és hűségről szól, s egyben lélegzetelállító történelmi regény." - The Times
Stefan Niemayer - A nácik aranya
A világtörténelem legnagyobb rablását a nácik követték el a második világháború végén. Tonnaszám rejtettek el aranyat, ezüstöt, drágaköveket, műkincseket. Amit aztán később a megszálló amerikaiak leltek fel bányákban, barlangokban, tavakba süllyesztve. Mi lett a kincsek sorsa – később? Igaz, hogy az amerikaiak is loptak belőle? A szerző korabeli és a későbbi források alapján követte nyomon az irdatlan kincsek, köztük a magyar aranyvonat sorsát is.
Herta Müller - Lélegzethinta
Leo Auberg nagyszebeni kamaszfiú még nem tudja, mit jelent, ha valakit elvisznek az oroszok. Egyet akar csupán: minél messzebb utazni a kisvárosból, ahol, úgy tűnik, mindenki az ő homoerotikus kalandjait figyeli.
Öt évet tölt egy kelet-ukrajnai láger poklában. Megismeri az éhséget és a tetveket, megtanul szenet lapátolni és koldulni. Megérti a kegyetlenség és a jóság bonyolult egyensúlyát. És megtapasztalja a lágerboldogságot.
Leo Auberg Köves Gyuri német testvére a Sorstalanság ikerkönyvében.
A Lélegzethinta a Nobel-díjas német írónő, Herta Müller megrázó, költői erejű és dokumentum-hitelességű regénye.
Herta Müller 1953-ban született a bánáti Niczkyfalván, Romániában. 1987 óta Berlinben él. Műveiért számos német és nemzetközi díjjal tüntették ki. 2009-ben Nobel-díjat kapott.
Lélegzethinta című regényét Oskar Pastior késő-dadaista költővel együtt tervezte megírni. Pastior a saját lágerélményeit osztotta meg vele, de 2006-ban bekövetkezett halála véget vetett a közös munkának. Herta Müller a jegyzetek felhasználásával, egyedül írta meg a regényt, amely óriási visszhangot váltott ki hazájában és külföldön. A könyv hozzájárul annak az évtizedekig elhallgatott traumának a feldolgozásához, amelyet a német polgári lakosság élt át a második világháború után.
Nando Parrado - Vince Rause - Csoda az Andokban
"Az Életben maradtak története a túlélő szemszögéből" 1972 tavasza. Nando Parrado három napig fekszik öntudatlanul, majd arra eszmél, hogy a rögbicsapatát Chilébe szállító repülőgép valahol az Andok kellős közepén lezuhant, s a balesetben több csapattársa és az édesanyja is szörnyethalt. Egy élettelen gleccseren rekedve szüntelenül az apjára gondol, és szilárdan eltökéli: nem fogja tétlenül várni a halált. Hófödte hegycsúcsokon, alattomos hegyoldalakon átkelve hetven kilométert tesz meg a fagyos pusztaságban, hogy segítséget hozzon társainak. Több mint harminc évvel a tragédia után az azóta nemzeti hőssé lett Parrado megindító őszinteséggel és mély érzelmekkel idézi fel megpróbáltatása történetét. Személyes hangú beszámolója megrendítő erővel közvetíti a halálközeliség élményét s a nyomában feltörő életigenlést: az egymásért való küzdés, az összetartás erejét.
J. G. Ballard - Karambol
Kocsik és szex - első pillantásra ezek a főszereplői a tavaly elhunyt, kiváló angol író, J. G. Ballard kultuszkönyvének, a Karambolnak, de nem abban az értelemben, amint azt elsőre gondolná az ember, hanem szélsőséges, perverz, már-már aberrált formában, hogy így hívja fel a szerző a figyelmet a modern társadalom rejtett veszélyeire.