Madonna korunk legismertebb nőalakjainak egyike. A popkultúra kaméleonja, ám az vitathatatlan, hogy a könnyűzene királynője, és sokak számára az elmúlt két évtized szórakoztatóiparának legnagyobb női sztárja is. Andrew Morton megdöbbentő utazásra invitálja olvasóit, megismerteti őket Madonna családi hátterének valódi történetével, leírja azt az erőszakos támadást, amely megváltoztatta Madonnának a szexről és a férfiakról alkotott véleményét, bemutatja az énekesnő kapcsolatát számos hírességgel: Michael Jacksonnal, Prince-szel, az ifjabb John Kennedyvel, Vanilla Ice rapsztárral, valamint a film és a rock világának többi csillagával. Megismerjük a titokzatos férfit akihez Madonna feleségül akart menni, és karrierjének mélypontját, amikor már-már azt forgatta a fejében, hogy szakít a show-biznisszel. De ami a legfontosabb, Morton könyvéből megérthetjük, mi áll a Madonna-jelenség mögött, az énekesnő mai arca vajon a szakmailag és a magánéletével megelégedett nőé-e, vagy még mindig azt keresi, hogyan lehetne még tökéletesebb, sokoldalúbb. A több mint hatvan ritka és eddig még nem publikált, meglepő fotót is tartalmazó, lebilincselő életrajzi mű merőben új fényben mutatja be Madonnát. Andrew Morton a világ egyik legismertebb életrajzírója, korunk ünnepelt sztárjainak legavatottabb krónikása. Úttörő műve, a Diana igaz története megváltoztatta az olvasók véleményét a brit uralkodóházról, míg a Monica igaz történetében az elnökkel folytatott viszony valódi eseményeit és azok hátterét mutatja be. A Beckham házaspárról írott bestsellere a mai kor sztárkultúrájának éles kritikája. Andrew Morton számos díjat kapott az évek során, övé Angliában Az év szerzője- és az Év tényfeltáró riportere-díj és számos más újságírói elismerés. Londonban él feleségével és két kamasz lányával
Kapcsolódó könyvek
Jared Cade - Agatha Christie és a hiányzó tizenegy nap
1926. december 3-án eltűnt otthonából egy közepesen ismert angol krimiszerző. 1926. december 14-én este, mikor férje azonosította egy harrogate-i szállodában, már a világ egyik leghíresebb asszonya volt Agatha Christie. A közbeeső tizenegy napban egész Anglia őt kereste, megtalálójának magas összegű jutalmat ígért egy napilap, médiumok kinyilatkoztatásait olvashatták az érdeklődők, az Amerikai Egyesült Államokban is újsághír lett belőle. Amikor végre megkerült, mindenki azt várta, interjúkat ad és elmagyarázza, mi történt az alatt a tizenegy nap alatt. De Agatha Christie egy nyilatkozatot kivéve soha nem volt hajlandó beszélni róla.
Jared Cade angol újságíró elhatározta, hogy utánajár a titoknak. Először is elolvasott mindent, amit valaha összeírtak a világ legismertebb eltűnéséről, aztán elkezdte felkutatni a még élő szemtanúkat, illetve a hajdani szemtanúk családtagjait. És eközben bukkant a kincsesbányára: Agatha Christie gyerekkori barátnőjének, sógornőjének lányára, aki mindent elmesélt, amit anyjától csak hallott, ráadásul olyan fényképekkel is megajándékozta, amelyeket még soha nem publikáltak.
Ezt a könyvet Agatha Christie nem hivatalos életrajzának is nevezhetjük, hiszen az eltűnés előtti és utáni éveiről is beszámol. Izgalmas, új nézőpontú mű egy tehetséges és bölcs asszonyról.
Douglas Thompson - Madonna - Leplezetlen életrajz
A könyv 1991-ben jelent meg, tehát Madonna karrierjének csak az első felét fedi le, viszont azt nagyon részletesen, és rendkívül élvezetes stílusban előadva. A szerző tagadhatatlanul csodálója Madonnának, és a könyvet még számos anekdota, és eredeti idézet is színesíti a Popkirálynőtől, mindenképpen érdemes elolvasni.
Christopher Sandford - Sting
Stinget mindig valamiféle kettősség jellemezte. Jól tanult, de az osztályából ő volt az első, aki rendszeresen kocsmázni kezdett. A Police-szal létrehozott egy olyan hangzást, amelyben egyszerre volt jelen a punk rock és a reggae. Rajongói lázadónak, nonkonformistának tartották, talán az is volt, de amikor munkáról volt szó, úgy hajtotta magát és társait, mint a legádázabb kapitalista a beosztottait.
A Police-t egyszerre tekintette üzleti vállalkozásnak és művészeti tevékenységnek; teremteni akart, ugyanakkor idomulni szeretett volna a piac elvárásaihoz. Dalai egy csupa szív, érzékeny emberről árulkodnak, ám ő elviselhetetlenül kemény is tudott lenni - végső soron ez a tulajdonsága vezetett a Police felbomlásához.
Azóta? Zenél. Politizál. Védi a környezetet. Kampányol az esőerdő mellett.
Még mindig nonkonformista, de barátai között ott vannak a konzervativizmus idoljai is.
Enigmatikus figura, érdekes ember; érdemes alaposabban megismerkedni a személyiségével.
Joel McIver - Queens Of The Stone Age
A Kyuss romjaira épült Queens Of The Stone Age egy egész zenei mozgalmat inspirált és húzott magával az utóbbi évtizedek során. A zenekar tagjai folyton cserélődtek, de az egyetlen állandó szereplő, Josh Homme a kis klubokból végül a mainstream sikerekig vezette zenekarát, mindig előre, mindig feljebb. Ez a könyv magába foglalja a QOTSA történetét A-tól Z-ig, beleértve Nick Oliveri hírhedt kirúgását, amelyet itt alaposan kifejt mindkét oldal. Interjúk sokaságán keresztül betekintést nyerhetünk az együttes hedonista kalandjaiba és a kompromisszumokat nem ismerő zenéjük születésének folyamataiba.
Amikor a heavy metalnak folyton újabb és újabb alfajai születtek, a rock-szcéna pedig széttöredezett, főnixmadárként röppent fel a QOTSA egyedi hangzása az amerikai sivatagból, újra egyesítve a fentieket.
A királynők őszinték, ami a szívükön, az a szájukon, és mégse nyírták még ki őket. Persze szétszórtak és labilisak, de ez magától értetődő, hiszen a legendás stoner rock úttörőnek számító Kyusshoz köthetőek mind, és tőlük származik a „Nikotin, válium, vicodin, marihuána, extasy és alkohol!” refrén is. Kell ennél több?
Aztán, amikor a dobok mögé beült a világ egyik legjobb dobosa, Dave Grohl (ex-Nirvana, Foo Fighters), úgy tűnt, az együttes bebiztosította magának a hírnevet, de végül a nehezebbik utat választották. Sőt, ahogy a rock & roll vadember Nick Oliveri is kikerült a zenekarból, sokan a QOTSA végét vizionálták. 2005-ben Joshnak nem volt vesztenivalója, bizonyítanivalója viszont annál inkább! De ki tudhatta, mit hoz a jövő? Az ő olvasatukban: „No one knows…” (Senki se tudja)
A magyar kiadásba természetesen bekerült a válasz is, hiszen Dudich Ákos fordítását Déri Zsolt utószava követi, amelyből megtudhatjuk a Queens Of The Stone Age háza táján történt legfrissebb fejleményeket is.
Joanne Harris - Csokoládé
Ismeretlen, titokzatos fiatal nő, Vianne Rocher érkezik a kis faluba, Lasquenet-be, és megnyitja "csokoládézóját" - a tenyérnyi kávézóval kombinált csokoládéboltot. Végre van egy hely, ahol elsuttoghatók a titkok, megszellőztethetők a sérelmek, kipróbálhatók az álmok. Amikor Vianne húsvétra csokoládéfesztivált szervez, a falu egész közösségét megosztja... Íme az első olyan regény, amelyben a csokoládé elfoglalja a maga méltó helyét. A tartalmas, okos és franciásan pajzán könyv valamennyi érzékszervnek irodalmi ünnepet kínál.
Christopher Andersen - Mick Jagger
Szeretők, szexfüggőség, kábítószerek, pénz, vad tivornyák. A New York Times bestsellerlistáit megjárt szerző szerint Jagger élete még sokkal vadabb és extrémebb, mint gondolnánk. Mick Jagger, a vitán felül állóan tehetséges zenész, korunk kultúrájának meghatározó alakja, évtizedeken át óvta élete meghökkentő titkait – egészen mostanáig. Miközben a Rolling Stones fennállásának 50. évfordulóját ünnepli, Christopher Andersen író és újságíró letépi a maszkot a rockzenetörténet egyik legtitokzatosabb ikonjának arcáról ebben a mindent kiteregető életrajzban, amely éppoly kihagyhatatlan, mint Jagger zenei életműve.
Vámos Miklós - Ha én Bródy volnék
V. M. (ejtsd: véem) elhatározta, hogy ír egy könyvet B. J.-ről (ejtsd: béjé). Jobban szerette volna, ha B. J. ír egy könyvet B. J. -ről. De B. J.-nek semmi kedve hozzá. Arra hivatkozik, hogy ő nem író. Erre V. M. aligha hivatkozhat. Legföljebb igazán önbizalomszegényes napokon. B. J. tevékenysége véglegesen és visszavonhatatlanul beleivódott a magyar kultúrába. Immár három nemzedék számára az ő dalszövegei jelentették a belépőjegyet a magyar költészethez. A magyar költők akkor is hálával tartoznának neki, ha nem ő vezette volna be azt a szokást, hogy hagyományos versek is elénekelhetőek a rock színpadon, megfelelő zenével. B. J. mindig izgatta V. M-et. Nem annyira, mint bizonyos lányokat, s nem is olyan értelemben. B. J. intézmény és jelenség. A saját kategóriája más országokban nem is létezik. Nincs hozzá hasonlóan nagyhatású szövegíró sehol. Rock dalok szerzőinek ritkán van befolyásuk a nagypolitikára. Az amerikaiaknak nincs B. J.-jük. Az angoloknak sincs. Az olaszoknak sincs. A németeknek sincs, és sorolhatóak tovább a nemzetek.
Maros Gábor - "Az élet egy nagy csodálatos semmi..."
Tisztelt olvasó! (...) Egy színész vallomását tartja a kezében Seress Rezső élete kapcsán. Egy sajnálatosan magyar utas művész életéről és körülményeiről polemizálok, hogy talán soha többé ne ilyen legyen a magyar művészek - tudósok útja. No, de (...) megkapott szabadságunk - 10 éves demokráciánk kedvez-e a művésznek, tudósnak - megannyi kérdés és aggódás. Jöjjenek velem és kutakodjunk (...) együtt talán előbb találunk választ! (Maros Gábor)
Christopher Andersen - Vilmos és Kate
Kettejük kapcsolata már a kezdet kezdetétől arra ítéltetett, hogy a 21. század egyik legünnepeltebb frigye legyen: a karizmatikus herceg, akit egykoron Anglia királyává koronáznak majd, és a döbbenetesen gyönyörű polgárlány, aki elnyerte a fiú szívét.
Vilmos hercegnek és Kate Middletonnak a brit királyi családot fémjelző botrányok, hatalmi harcok, tragédiák és általános zűrzavar közepette, minden nehézséggel dacolva sikerült egy filmbe illő románcot egybekovácsolnia. Mindeközben a saját generációjukban ők lettek az a fiatal pár, akikről a legtöbbet írtak, a legtöbbet pletykáltak, akiket a leginkább csodáltak és irigyeltek.
Ennek ellenére csaknem egy évtizedes viszonyuk nagyobbik részébenVilmos és Kate híresen hallgatag volt, királyi kapcsolatukat megtartották a kínzó rejtély homályában. Most, hogy régen várt esküvőjük napja végre elérhető közelségbe került a New York Times első számú bestsellerszerzője Christopher Andersen elénk tárja nevezetes együttjárásuk intim részleteit, és szédítő bepillantást enged a jövendőbeli férj és feleség - az eljövendő király és királynő életébe.
Vilmos és Kate frigye sokak számára lehetőséget kínál arra, hogy újra megelevenedjék a szeretett édesanya, Diana walesi hercegnő varázsa- az egész lenyűgöző és bonyolult örökség. Kettejük egybekelése, mely részint szemkápráztató tündérmese, részint sebeket felszakító családi dráma, részint politikai fércmű, részint lélegzetelállítóan izgalmas sztori, mindenekfelett olyan esemény, amelyre érdemes lesz emlékezni.
Paul Trynka - Iggy Pop - Open up and Bleed
„So many people rise and fall” – énekli Iggy a »Home«-ban, s ha valakivel, hát épp vele kapcsolatban igaznak érzik ezt a tündöklés-bukás mesét. Mert hát a Stooges-időszak után jött a nagy zuhanás. Állítólag. Mert miféle zuhanás az, amelyet olyan zseniális albumok fémjeleznek, mint az Idiot vagy a Lust For Life?
Jobban tesszük hát, ha hanyagoljuk ezt az „egyszer fenn, egyszer lenn” típusú megközelítést, mely egyébként is a mainstream-sikerekben gondolkodók sajátja. Ők azok, akik folyton azon sopánkodnak, hogy Iggy sosem „futott be” igazán. Valószínűleg soha nem is akart – az ő mércéik szerint semmiképp. S ha mégis lettek volna ilyen ábrándjai, alkatából adódóan alkalmatlan volt rá, hogy a fél világ kedvence legyen. Így maradhatott meg kevesek kisajátítható Jim Osterbergje.
Valami okból e könyv szerzője, a Mojo magazin jeles szerkesztője nagyon erőlteti a Jim Osterberg/Iggy Pop alteregók szembeállítását. Előbbit a meghitt barát és halk szavú poéta, utóbbit a nagyközönség számára megalkotott rocksztár szerepével azonosítja. Nevezhették azonban akárhogy, Iggy Stooge minden pillanatában könnyedén volt önmaga: „a street walking cheetah with a heart full of napalm… a runaway son of the nuclear a-bomb… a worlds forgotten boy… the one who searches and destroys.”
Marc Shapiro - Adele-életrajz
"2011-re Adele éveként fognak emlékezni." - Anderson Cooper, 60 Minutes
Az elmúlt évek folyamán az Adele-jelenség úgy söpört végig a földgolyón, akár egy hurrikán. A 2012-es Grammy-díjkiosztón hat díjat gyűjtött be, többek között az év albumának járó kitüntetést is. Mióta a brit énekesnő-dalszerző 2008-ban megjelent a Saturday Night Live show-műsorban, valamint 2009-ben megnyerte a legjobb új előadónak járó Grammy-díjat, egymás után döntögeti a rekordokat. 21 című második albuma tizennyolc országban vezette a slágerlistákat, és női előadó lemezeként az amerikai Billboard történetében a leghosszabb időt töltötte a lista élén, felülmúlva Whitney Houstontól a The Bodyguardot is. Adele sikere példa nélküli a popzene történetében. Miközben a világ lélegzet-visszafojtva várja, mi lesz a következő lépése, Marc Shapiro bepillantást nyújt a művész magánéletébe és eddigi pályafutásába.
"Adele nem rock'n'roll. Még csak nem is tudatosan vállalt retro. Nem táncikál rángatózva. Csak megveti a lábát a színpadon, és erőteljes előadásmódban leszállítja a produkciót - ez a jelenség szinte teljesen kihalt a popzenei színtérről. Elvileg nagyon cikinek kellene lennie. Fiatalos eleganciájában és tekintélyt parancsoló megjelenésében mégis van valami megdöbbentően frissítő. Adele felette áll mindenféle aktuális trendnek." - Vogue
Peter Hince - Queen
Sok könyv látott már napvilágot a Queenről és Freddie Mercuryról, de ez az egyetlen, mely első kézből származó élményeket oszt meg az olvasóközönséggel. Igen szórakoztató és tanulságos írás, sosem látott felvételekkel Freddie-ről és a többi zenekartagról. Képzeld el, hogy a rocktörténelem egyik ikonjával turnézol, s testközelből hallgatod a legnagyobb slágereket. Peter Hince több mint egy évtizedig dolgozott minden idők egyik legsikeresebb együttesével, a Queennel. Ott volt Freddie Mercury oldalán, amikor megszületett a Crazy Little Thing Called Love, árgus szemekkel figyelte az énekest, hogy ne csússzon semmi gikszer a sztár produkciójába, és persze nem egyszer tanúja lehetett közismert dühkitöréseinek is. Buli, szex, drogok és rock and roll: mindez része volt az életüknek.
Göbölyös N. László - Hétfájdalmú Blues
Talán nem illik a hétfájdalom ehhez a lányhoz, aki szennyből, mocsokból, erkölcstelenségből építette fel tövises glóriáját a rock-szenteknek tilos mennyországban?Talán maradjon világcsúfjának, ő, aki nem akart mást, csak élni, énekelni és szeretni? Van-e nagyobb fájdalom a a magánynál, amelyet csak a blues-zal lehet kiénekelni, kiordítani, kivinnyogni? Magányosabb van-e annál, aki aki a színpadról huszonötezer fiúval szeretkezik egyszerre, s utána hazamegy egyedül? Aki álmodhat mindenkivel, de nem ébredhet senkivel?
Törvényszerű volt-e, hogy a fehér blues legnagyobb egyénisége, egy konzervatív, mélydéli város porából emelkedett ki? Törvényszerű volt-e, hogy ő is ugyanúgy végezte, mint mint olyan sokan a '60-as évek rockforradalmárai közül? Mitől borzongunk meg ma is, ha halljuk azt az alig néhány órányi életművet, ha meglátjuk ezeket a soha nem fakuló képsorokat Montereyből, Woodstockból, Atlantából és Torontóból? Mi az a a titok, amelytől még holtában, szétszórt poraiban is megkívánjuk janis Joplint?
Talán nincs is titok. Talán csak emberi érzések vannak, amelyeket van, aki szégyell, van, aki bevall. Ha ma Janishez menekülnek tizenévesek, nem biztos, hogy példaképet keresnek. Sokkal inkább egy hangot, amely ha beléjük ivódott, egy idő után belülről szólal meg, őszintén keményen, és fáradhatatlanul, az utolsó szívdobbanásig. És akkor nem talán nem mindig érzik majd, hogy az élet nem csupán vasgolyó és lánc.
Sue Crawford - Sharon Osbourne: Unauthorized, Uncensored - Understood
An intimate biography by the author of the bestselling "Ozzy Unauthorized", now available in paperback. The hardback has sold over 35,000 copies and has been in The Times hardback non-fiction top ten since publication. Sharon Osbourne consistently secures major media exposure, with the final series of "The Osbournes" in 2005 and a new series of "The X Factor" starting in August. Read all about her difficult childhood, remarkable and phenomenally long-lasting success in her chosen career, a passionate and sometimes violent relationship, motherhood, surviving cancer and superstardom at fifty. In "Sharon Osbourne: Unauthorized, Uncensored - Understood", we go behind the 'marketing-genius' headlines to reveal the extraordinary life of this remarkable woman. From her emotionally troubled childhood as the daughter of music svengali Don Arden, through the drink- and drug-fuelled years on the road with Ozzy, and her determination to make it as a female manager in a very male world, right up to her current incarnation as an award-winning TV star and 'supermom': every inch of her life is examined and celebrated in this innovative and ground-breaking biography. In Sharon we have found an icon for our times: not only a hugely-successful career woman in her own right, but a mother, a marketeer - and an inspiration to us all.
Bertrand Meyer-Stabley - Az igazi Marilyn Monroe
A könyv szerzője hű marad a legszigorúbb értelemben vett igazsághoz - így igyekszik bemutatni Monroe kacskaringós életútját, amelyet ellentmondások feszítettek szét. A siker és a vagyon, a huszonhat film és a tizennégy év bálványozás éppúgy jellemezte sorsát, mint a mély magánéleti válságok. Marilyn sosem tudta feldolgozni szomorú gyerekkorát, s nehéz pályakezdését a mozi világában. A hírnév csillámai nem tudták befedni a bolond anya és az ismeretlen apa okozta gyógyíthatatlan sebeket, azt az önpusztítást, amely leromlott egészségi állapotú szervezetébe szinte időzített bombaként programozta a halált. Fényes és csillogó, de tragikus és hányatott élettörténet ez, amelyet az évek során a magány tovább nehezített, a könyv szerzője pedig meglehetősen tárgyilagosan mutatja be ezt a titkokkal, rejtélyekkel áldott és terhes életutat.
Alessandro Robecchi - Manu Chao - Zene és szabadság
Manu Chao nem csak egy jó zenész, hanem egy hihetetlen figura is. Nehéz megmondani, honnan jött és tart-e egyáltalán valahová. Az egyetlen mázlink, hogy ezt az utazását a szemünk előtt teszi. Volt utcazenész (talán még most is az). A Mano Negra oszlopos tagjaként is elismert, de talán a Bongo Bong mutat mindenki számára egyértelmű iránytűként felé.
A könyv segíthet abban, hogy a kultúrát, ahonnan a Manu Chao-féle érdekes emberek jönnek, megismerjük. Segít érthetőbben hallgatni, hallani a dalokat, még ha talán nem is tűnnek olyan bonyolultnak.
Persze könnyed olvasmánynak is tökéletes, hiszen egy ilyen emblematikus alak élete tele van érdekesebbnél érdekesebb fordulatokkal.
Szabó Győző - Toxikoma
El akarod olvasni ezt a könyvet. Mert nem akarod, hogy drogos legyen a fiad. Vagy éppen azért, mert függő a lányod. Mert iszonyúan vonz a mámor, vagy mert kegyetlenül taszít a cucc, mégis mindennap beadod magadnak. Vagy csupán tudni szeretnéd, megéri-e tisztának maradni.
Szabó Győző színész tíz évig volt szerhasználó, majd a kétezres évek elején elvonókúrára ment, és letette a drogot. Ebben a kötetben felkavaró őszinteséggel meséli el, mennyire kalandos az út a pokolba. Kendermezőkön és mákföldeken vezet keresztül, egészen a halál küszöbéig. Visszafelé viszont annál gyötrelmesebb. Ezen a szenvedéssel teli úton az őt kezelő terapeuta, dr. Csernus Imre vezette végig.
A Toxikoma 2012-ben jelent meg először. Azonnal a sikerlistákra került, és azóta számtalan utánnyomást megélt. A kötet alapján készült film 2020 őszén kerül a mozikba.
"Te, Győző, nagyon hálás vagyok neked! Azért is, hogy ott voltam veled az osztályon, meg azért is, hogy most ezt a pár sort én írhatom a könyvedben. Ja, meg az életnek!" - Dr. Csernus Imre
"A pokoljáráshoz tiszta lélek kell és naivitás, épp olyan, mint a fiatal Szabó Győzőnek volt. Ilyen pakkal lehet igazán hosszan haláltáncot járni. Győzőé egy példátlanul szép és fölemelő élettörténet, mely nem a karrierről, hanem az esélyről, a reményről, a mélységről szól. Vannak jelei a lélek mögül." - Grecsó Krisztián
"Büszke vagyok Győzőre, hogy meg merte írni azt, amivel manapság mindenkinek szembe kell néznie. Aki drogos, akinek ismerőse, barátja drogozik, akinek gyereke lesz vagy nő fel éppen, és annak is, aki úgy tudja, semmi köze ehhez az ügyhöz. A drog itt van körülöttünk, itt van bennünk. Győző kiírta magából. Le a kalappal, tesó." - Hajós András
Németh Géza - Blackmore
„És ki az a Blackmore?” – kérdezték többen is, amikor megtudták, hogy Ritchie Blackmore-ról készülök könyvet írni. Van rá egy egyszerű és egy bonyolultabb válaszom. Az egyszerű: „Tudod, aki annak idején a Deep Purple-ben…” – „Á, igen, emlékszem” – jött a felelet. A bonyolultabb válasz maga a könyv, mely nem életrajz, nem monográfia, de nem is egészen pályakép vagy rocktörténelem. Mindez együtt. Azon kívül, hogy csakugyan van benne egy jó adag Deep Purple, Rainbow, no és a manapság is szép sikerrel működő Blackmore’s Night, melyben feleségével és kis zenekarával rockba oltott középkori (reneszánsz jellegű) zenét játszik, e könyvben benne vagyunk mi is, a negyvenes-ötvenes korosztály, akik már a Beatles utáni korszak rockzenéjén nőttünk fel. Egy letűnt korszak, mely viszont máig hat és méltán tarthatjuk a rocktörténelem aranykorának. E kor meghatározó, iskolateremtő hardrock-gitárosa, zeneszerzője könyvünk főszereplője, akit a sors különleges képességekkel áldott meg, s aki mindehhez hozzátéve szorgalmát, folytonos megújulásra való törekvését a rock halhatatlanjai közé emelkedett. Szándékom szerint a zene mellett igyekszem bemutatni ennek a folyton gitárja mögé bújó különleges egyéniségnek a sokszor ellentmondásos emberi vonásait is. Ajánlom könyvemet mindazoknak, akik szerették és ma is szeretik a rockzenét és azoknak a fiataloknak is, akik nem élték át a hetvenes-nyolcvanas éveket, esetleg más jellegű zenét kedvelnek, s akik kíváncsiak arra, ki is ez a Blackmore.
(Németh Géza)
Catharina Habsburg-Lothringen - Marie Antoinette
Miként vált az osztrák kislányból ünnepelt és irigyelt francia királyné, akit a nép haragja a döntő órán mégis guillotine-ra ítélt?
Hogyan élt szerelemtelen, de életre szóló házasságban, és miként uralkodott a gyengekezű király helyett?
Miért szenvedett sokáig a gyermektelenségtől, és hogyan búcsúzott a kis trónörököstől halálának éjszakáján?
Habsburg Katalin lenyűgözően olvasmányos könyve megdöbbentő újdonságokkal szolgál a tékozló ruhavásárlásairól, féktelen kicsapongásairól, kártyaszenvedélyéről és számos szeretőjéről elhíresült, de mindig arisztokratikus tartalmú, erős akaratú és bátor királynéról.
Habsburg Katalin 1972-ben született az osztrák Rudolf főherceg és második felesége, Anne Gabrielle de Wrede hercegnő házasságából. Ő a legfiatalabb az elhunyt Károly császár, magyar király és hitvese, Zita 33 unokája közül. Gyermekkorát Belgiumban töltötte. Tanulmányait az Egyesült Államokban, a leuveni egyetem politikatudományi szakán, majd Madridban végezte, ahol a Radio Espana szerkesztője lett, majd tanszékvezető. Itt ment férjhez Aragóniai Maximilien Secco grófhoz, akitől két fia született. Családjával az olaszországi Bresciában élnek. Marie Antoinette című könyve hazájában öt kiadást ért meg, hónapokon át vezette a sikerlistákat, több nyelvre lefordították.
André Romijn - Antonio Vivaldi titkos élete
Regényes életrajz Vivaldiról - a zeneszerzőről, a papáról, a szeretőről -, akinek életét, műveit a zenetörténet a mai napig kutatja. Megismerhetjük a Négy évszak szerzőjének hegedűtanári, karnagyi, operaigazgatói tevékenységét, és képet kaphatunk néhány saját operájának - a több tucat közül - a bemutatási körülményeiről.