A Szent Biblia a legfőbb Úrtól, Jehovától származó írott kinyilatkoztatás a földön élő valamennyi ember számára. Ez az ihletett könyv világszerte lenyűgözi az embereket a benne található jó hírrel, amely Isten békét és igazságosságát hozó Királyságról szól. A föld paradicsommá alakul át, és mindenki élvezheti majd ott az életet. A Biblia feltárja, hogy Isten szerető módon gondoskodott arról, hogy a bukott emberiség világát megmentse a haláltól a Fia, Jézus Krisztus váltságáldozata által. (János 3:16)
A Biblia eredetileg héber, arámi (a héber egyik rokonnyelve) és görög nyelven íródott. Mivel ma már csak kevesen értik ezeket a nyelveket, szükségessé vált, hogy a Szent Bibliát modern nyelvekre fordítsák, és így a benne található életadó üzenet minden emberhez eljusson.
Ez az új magyar bibliafordítás, amely az angol New World Translation of the Holy Scriptures 1984-es kiadásán alapszik, a Héber-Arámi Iratok 39 könyvet, valamint a 2000-ben kiadott magyar nyelvű Keresztény Görög Iratok 27 átdolgozott könyvét tartalmazza. Az Új Világ Bibliafordító Bizottság úgy döntött, hogy a Szentírásnak ezt a két részét a megírásuk eredeti nyelvei alapján nevezi el, és nem a közismert, “Ószövetség” és “Újszövetség” elnevezéseket használja. A bizottság azért döntött így, mert a Biblia valójában egyetlen mű, és egyik része sem elavult vagy “ó”. Az üzenete a Héber Iratok első könyvétől kezdve a Görög Iratok utolsó könyvéig összefüggő. Az olvasót több mint 125 000 keresztutalás és egy bibliai kifejezésekből összeállított szójegyzék segíti a Biblia egészének a tanulmányozásában.
Kapcsolódó könyvek
Ismeretlen szerző - Biblia
A biblia szó az ógörög byblion többes száma, jelentése "könyvek". (A "könyvtekercs" jelentésű byblion szó pedig a byblosz szóból származik, amely eredetileg az egyiptomi papiruszt, az ókorban íráshoz használt anyagot jelölte.) A Héber Bibliában egyedül Dániel próféta nevezi "könyvek"-nek a szent iratok gyűjteményét. A keresztények a Kr. u. 2. századtól fogva kezdték ezt a nevet az Istentől származónak vallott iratgyűjteményükre alkalmazni. Ez az egyszerű név találóan fejezi ki, hogy e műnek a rendkívülisége nem külső formájában van, hiszen csak könyveket, látszatra más emberi művekhez hasonló írásokat tartalmaz. A Bibliát gyakran egyszerűen "Írásnak", "Írásoknak" nevezik (Jézus és az apostolok is használják ezt az elnevezést), továbbá "Isten Igéjének", "Szentírásnak", "Könyvek Könyvének" is hívják. Az "Isten Igéje" elnevezés a Bibliából származik: Isten prófétákon keresztül közölt kinyilatkoztatásának megkülönböztető jelölésére szolgál. Ezen kívül Ézsaiásnál az "Úr könyve" néven szerepel. Eszerint tehát a Biblia Isten könyve az emberek számára.
Daniel-Ange - Sebeket gyógyító szeretet
Lisieux-i Szent Teréz (1873-1897) francia karmelita szerzetes a szeretet szentje. (Kis Szent Teréznek is emlegetik, megkülönböztetésül a nagy misztikus szenttől, a spanyol Avilai Szent Teréztől). Az o életéből vett epizódokkal, minden embertársa iránt megnyilvánuló szeretetének példáival szolgál rendtársának kis könyve, amely a szent tiszteletét óhajtja szélesebb körökben elterjeszteni, illetve a karizmatikus közösségek számára kíván lelki olvasmányt, elmélkedési anyagot szolgáltatni. A szerző egyébként feltételezi olvasóinál a szent életének nagy vonalakban való ismeretét és önéletírásának olvasását.
Stefan Bauberger - Nyitottan a teljességre
_„Csak lassanként vettem észre, hogy voltaképp a zen buddhizmust gyakorlom, és a vallásközi párbeszéd izgalmas területén találtam magam (...) A kettős vallásos identitás, az átmenet és a visszatérés pozíciójában: átléptem a zen buddhizmusba, egy számomra teljesen idegen vallásba, elmélyedtem benne, majd visszatérve, újból és mélyebben fedeztem fel a kereszténységet.”_
Lehetséges a párbeszéd kereszténység és buddhizmus között? Keresztények járhatják-e, s ha igen, hogyan járhatják a zen útját? – Stefan Bauberger, német jezsuita szerzetes izgalmas és nehéz lelki formálódáson ment át a válaszokért. Könyvében nem a két vallás közti különbségek gyors feloldásáról kíván meggyőzni, hanem megmutatja, hogy amikor a kereszténység a buddhizmussal találkozik, épp a különbözőségeik lesznek egymás számára gyümölcsözővé.
Victor Sion - Élj a jelenben!
A mi korunkban, amikor az ember olyan gyakran menekül emlékeibe vagy terveibe, jót tesz visszatérni a jelen pillanatba, hogy teljes gazdagságát és termékenységét megízlelje. „A jelen pillanat a lélek és Isten találkozási pontja”. Victor Sion atya, a „Lisieux-i Teréz lelki realizmusa” címû könyv jól ismert szerzõje, itt arra hív bennünket, hogy álljunk egészen Isten rendelkezésére, álljunk készen megtenni azt, amit Õ kér tõlünk, akkor, amikor Õ akarja, legyünk szegények és elhagyatottak, vagyis, hogy valóban szabadok legyünk! A javasolt útvonal nem könyvízû, nem egyenes, nem is logikus, amolyan félhangosan suttogott titok. Egy hívõ lélek szeretné megosztani velünk, amit kapott, hallott, felfogott. A szerzõ újra áttekinti, árnyalja, kiegészíti. Felüthetjük ezt az írást találomra. Akárhol találjuk benne magunkat, a hozzánk szóló Lélek egységben van önmagával. S ez az egység egyesíti a tekintetet, a vágyat, az életet. Ez a könyv egy tervezett négyrészes sorozat elsõ darabja. A szerzõ tollából származó többi kötet témája: Ráhagyatkozás, A bûnös esélye, Mária
Széles Tamás - Progresszív kommentár Szent Márk evangéliumához
"Tudományos teológiai munka helyett olyan könyvet szerettem volna az Olvasó elé adni, mely mer és tud a biblikus tudományokat felhasználva szabadon, kötetlenül, bátran gondolkodni, kérdezni, rákérdezni, fölvetni és válaszlehetőségeket adni, anélkül, hogy bármikor, bármiben doktrinális kényszer alatt állna vagy értelmezéseivel kizárólagos akarna lenni.
Ennek ellenére persze mégsem teljesen tudománytalan ez a munka. Igyekeztem a narratív kritika eszköztárával élni. Ez a biblikus szinkron módszer a szereplők viselkedése, a cselekmény irodalmi jellegzetességei, a használt igei időszerkezetek alapján igyekszik fényt deríteni a szerző(k) eredeti szándékára. A sorok között így láthatóvá válik a dráma, a szereplők indítéka és motivációja, az írói eszköztár.
A könyvet azoknak ajánlom, akik valóban szeretnék érteni a Bibliát. Mélyen hiszem, hogy Isten előtt a szabadon megértett, elfogadott és megválasztott, a személyesen felismert igazság a kedves, mert az Úr nem behódoló megadást vár az embertől, hanem szeretet-művében való együttműködést, amit nem lehet elérni anélkül, hogy valaki őszintén és nyíltan, gátlások és korlátok nélkül ne nézne teljes őszinteséggel egyszerre a tükörbe és Jézus Krisztus szemébe.
Nem fogok tudományos fogalmakkal és kategóriákkal operálni, sem lábjegyzeteket írni, mert olvastatni szeretném a könyvet. Szentségi hangvételt és különösebb komolyságot sem öltök, mert Isten nem szent borzongásra invitál minket, hanem arra, hogy a hétköznapokban megtanuljunk kegyelmi életet élni.
A Biblia kézikönyv, egészen úgy, mint egy szakácskönyv, bédekker vagy háztartási könyv. Arra való, hogy kiolvassuk belőle, Isten hogyan képzeli a mi emberségünkben való kibontakozásunkat, hitben való növekedésünket, üdvösségünket Krisztus Urunkban. Ezt a törekvést és elfogulatlan Igazság-keresést kívánom kézikönyvemmel szolgálni, Isten nagyobb dicsőségére."
Széles Tamás
Ismeretlen szerző - Felajánló lelkigyakorlat
„Építsük fel a szeretet civilizációját!” (II. János Pál pápa)
Ennek egy lehetséges útja: önmagunk felajánlása. Ehhez ajánlja a Mária, Béke királynője Szövetség a 33 napos felajánló lelkigyakorlatot tartalmazó könyvét.
Hogyan született a Felajánló lelkigyakorlatos könyv? Efraim testvér, a Nyolc Boldogság Katolikus Közösség alapítója 1994-ben Medjougorjéba zarándokolt. Ezt a zarándokútját később a második megtérésének nevezte. Ekkor a Szűzanya arra hívta, hogy toborozzon Szeretet-hadsereget azokból, akik az Ő Szeplőtelen Szívének győzelméért fognak küzdeni a világban. Ekkor állította össze a 33 napos felajánló lelkigyakorlatos könyvet, amelynek imádságait és elmélkedéseit többek között Monforti Grignon Szent Lajos: A tökéletes Mária-tisztelet, II. János Pál pápa Redemptoris Mater kezdetű enciklikája, a Gyermek Jézusról nevezett Szent Teréz Önéletrajza, illetve a Szűzanya medjougorjei üzenetei adják. „Szeplőtelen Szívem végül győzni fog!” Mária szavai Fatimában
Miben áll ez a lelkigyakorlat?
Önmagunk felajánlása a Szentháromságnak Mária által.
A lelki megújulás egy lehetséges útja.
Táplálék, mely megerősít a hitben és az imában.
Imák és elmélkedések sorozata, hogy egész életünket fokozatosan Isten kezébe helyezzük.
Kinek ajánljuk?
Laikusoknak és szerzeteseknek, fiataloknak és öregeknek, katolikusoknak és nem katolikusoknak.
Mindenkinek, legyenek bármilyen lelki „szinten”
Mikor végezzük?
Mihelyt lehetséges.
Amikor vágyunk rá.
Kivel végezzük?
Személyesen.
Többen együtt.
Családban.
Hol végezzük?
Otthon.
Szabadon választott helyen.
Miért ajánljuk?
Hogy növekedjünk Istenben.
Hogy lelki társakra találjunk.
Hogy szerető és befogadó otthonná váljunk.
Hogy ténylegesen a világ világosságaiként ragyogjunk.
Hogy felkészüljünk az irgalmas Istennel való találkozásra.
Mennyi idő alatt végezzük?
33 nap alatt
33 lépésben
A saját ritmusunk szerint.
Gecse Gusztáv - Bibliai történetek
A Bibliával kapcsolatos emberi magatartást a végletesség jellemzi. Vannak, akik istennek az emberekhez intézett üzenetének tartják, és vannak, akik badarságok gyűjteményének tekintik. Pedig a Biblia maradandó hatást gyakorolt az emberiség kultúrájára. Európa vallás- ás köztörténete, irodalma, képzőművészete és zenéje érthetetlenné válnék a Biblia ismerete nélkül.
Ezért ismerni, olvasni kell a Bibliát, csak az a kérdés, hogy hogyan?
Nyilvánvaló, hogy a modern ember nem tudja úgy a kezébe venni e könyvet, mint tévedhetetlen és minden kérdésben perdöntő isteni alkotást. Nem tudja és nem is akarja világnézetét, erkölcsét, tudományát a Bibliához, mint abszolút zsinórmértékhez hozzáigazítani. De tanulmányozhatja úgy, mint olyan emberi alkotást, amelyben legalább egy ezredév vágyai, törekvései, fájdalmai és elképzelései olvashatók, hol egyszerű, botladozó szavakkal, hol pedig költői szárnyalással.
A könyv éppen így, emberi műként akarja bemutatni a Bibliát. A közismert szerző nem azt kutatja, hogy a letűnt századok alatt vagy napjainkban ki mit tartott vagy tart erről az írásról, hanem elsősorban azt vizsgálja, hogy mit mond maga a Biblia.
Barsi Balázs - "Tégy engem a szívedre pecsétnek"
_"Olvasd az Énekek énekét és igyekezz abba behatolni, és ismételd a jegyessel, a_ _menyasszonnyal, amit ő mond, hogy aztán meghallgasd azt, amit ő maga hallott a Jegyesétől."_ Órigenész
Rá van írva a hívő ember arcára, hogy hordoz-e belső, édes sebeket a lelke mélyén. Nem mások okozta sebeket, nem is az önzés és önsajnálat sérüléseit, hanem Isten szerelmének égő sebét. Az ilyen arc az irgalmasság egy sugarát hordozza.
Barsi Balázs atya régi-új könyve az Énekek énekében feltáruló titokzatos isteni szerelem megannyi vonatkozását tárja elénk, s arra hív, hogy mi magunk is engedjünk megsebezni magunkat Isten irgalmas szeretetétől. Mert csak az ilyen megsebzett lélek kész arra, hogy egy napon Isten közeledésére és biztatására levesse könnytől ázott köntösét, és a kölcsönös szeretet világába lépve merje Krisztus áldott karjaiba vetni magát s ő maga is átölelni Megváltóját.
Jelen kiadvány _A szeretet misztériuma_ című. kötet I. részének átdolgozott változata.
Ismeretlen szerző - Újszövetség
A Biblia két fő része az Ó- és Újtestamentum (Ó- és Újszövetség); az első rész a zsidó, a két rész együtt a keresztény vallások hívőinek szent könyve.
Kötetünkben olyan Újtestamentumi fejezeteket (könyvek, részek és versek) mutatunk be, melyek ismerete nélkül teljességükben nem érthetnénk meg irodalmi és képzőművészeti örökségünk újtestamentumi eredetű, vagy annak világához kapcsolódó legújabb kori értékeit sem, s ez az alapja az Ótestamentum megértésének is.
Ismeretlen szerző - Zoboralji harangszó
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Philippe Madre - Imádkozzunk közösségben, imádkozzunk gyógyulásért
Ennek a könyvnek a megjelenésével az volt a célunk, hogy segítséget nyújtsunk imacsoportoknak, plébániai közösségeknek, azok vezetőinek. Könyvünkben rövid, egyszerű liturgiák, imádságok találhatók, amelyekkel gazdagabbakká tehetik imaalkalmaikat. Különösen szól azoknak a közösségeknek, akik hívást éreznek arra, hogy közbenjárjanak testi vagy lelki gyógyulásokért.
Valamennyi keresztény meghívást kapott arra, hogy imádkozzék a betegekért. Ez az imádság természetesen különleges, még sincs a karizmával megajándékozott kevesek számára fenntartva. Annál fontosabb a szerepe egy imacsoporton belül, amelynek kiváltságos kötelessége a szenvedő emberek befogadása.
Philippe Madre most néhány, kifejezetten közösségi használatra szánt gyógyító ima-formát ajánl nekünk. Semmiképpen sem mágikus formulákról van szó. A cél: mozgósítani valamennyiünk hitét, így téve lehetővé, hogy Isten cselekedjék bölcsessége szerint.
Philippe Madre nős, két gyermek apja, állandó diakónus, 1975 óta tagja a Nyolc Boldogság Katolikus Közösségnek. Orvos, a közösség Cordes-i alapításának vezetője.
Jean-François Callens - Evangélizáció
Ez a könyv olyan kötelességről beszél, ami alól hosszú időkön át fölmentettük a világi híveket és gyakran magunkat is, mondván, hogy mi nem vagyunk szektások, akik térítenek, tagokat toboroznak.
___ Ez a könyv azoknak szól, akik felismerték, hogy keresztségükből fakadóan hivatásuk Jézus Krisztust vinni az emberekhez. Megfertőződve a jóhírtől szeretném depressziós, örömtelen híveinket és világunkat örömhírre áthangolni. Azoknak, akiket betöltött az élet Igéje és a szívük serlege túlcsordul.
___ Aki kész felvállalni Jézustól és Egyházától kapott küldetését, annak nagy segítség lesz e könyv elméleti alapvetéseivel és gyakorlati útmutatásaival, melyek szükségesek az emberhalászathoz.
___ Varga László plébános
A szerző, Jean-François Callens, közismert nevén Doudou, 1946-ban született, nős. 1979 óta a Nyolc Boldogság Katolikus Közösségben él. 1990-től a mai napig a Murinais-beli ház felelőse, ahol az _Úr Útjai_ nevű intenzív evangelizációs szolgálat működik. Nap mint nap megtapasztalják, hogy szükséges hirdetni az Evangéliumot akár alkalmas, akár alkalmatlan.
Derek Prince - A név ereje
Mély vágya Istennek, hogy szeretetteljes kapcsolatot ápoljon népével. E könyv lapjain több bestseller szerzője, Derek Prince bibliatanító segít nekünk Isten tulajdonságainak és mindenható erejének föltárásában, Isten számos nevének és címének - köztük az "Ő, Aki gondot visel", "Ő, Aki gyógyít" és a "Békesség Fejedelme" - felfedezése révén. Amint mind mélyebben megismered Isten természetét, - gyógyulást nyerhetsz, - átélheted bűneid bocsánatát, - békére és biztonságra lelhetsz, - legyőzheted a gonosz erőket, - isteni bölcsességre és ismeretre juthatsz, - fölfedezheted életcélodat. És ne feledd, Isten, az Atya épp annyira szeret téged, mint amennyire Fiát, Jézust szereti! (Lásd János 17:23.) Miközben megismerkedsz Isten tulajdonságaival, és bensőségesebb módon megismered Őt, aratni fogod sok-sok ígéretének áldását, és betöltetnek legmélyebb szükségeid.
Pascal Pingault - Együtt a szegényekkel
A szerző (aki egyben az Élet Kenyere közösség elöljárója is) a szegényekkel a közösségben való mindennapos együttélés tapasztalatából kiindulva arról beszél, hogy milyen válaszokat ad az evangélium régi, mégis töretlenül fiatal üzenete azoknak, akik megoldást keresnek az ember „lelki halálaira" - de azoknak is, akik „éhezik és szomjazzák az igazságot". Az egész könyvet össze lehetne foglalni ezzel a pár szóval: „Tegyetek meg mindent, amit mond!" (János 2,5)
P. Hevenesi János - Megőrzöd életem
Hevenesi János atya a magyar jezsuita rendtartomány egyik legidősebb tagja. Magyarországon valószínű nem sokan gyóntattak nála többet. Éveken és évtizedeken át hallgatta a megbékélésre vágyó emberek vallomásait. Talán nincs is a léleknek olyan sötét bugyra, ahová János atyának ne lett volna már alkalma betekinteni. A lélek megnyílásaira válaszként a zsoltárok vigasztaló hangján igyekezett szólni. Idővel egész kis gyűjtemény állt össze azokból a zsoltárversekből, amelyeket János atya a tetteiket, mulasztásaikat, belső háborgásaikat megbánó embereknek útmutatásul vagy vigasztalásul ajánlott. Ezeket gyűjtöttük össze ebben a kis könyvben.
A szövegek másik részét idézetek képezik az újszövetségi Szentírásból. A Názáreti Jézus szavait és az apostoli hagyomány útmutatásait olvashatjuk itt a hittel élő ember számára. Így együttvéve egyféle biblikus lelkitükröt vehet kézbe az olvasó, amely hasznos segítség lehet a bűnbánatban és a felemelkedésben.
Jean Vanier - Jézus, a szeretet ajándéka
A négy újszövetségi evangélium által ihletett elmélkedésében Jean Vanier a szegények, a megtört szívűek, a kicsik és a gyengék Jézusát mutatja be. A szerző e látásmódja nyomán született a Bárka: ma már több mint száz olyan közösség szerte a világon, ahol értelmi fogyatékos emberek és segítőik osztják meg egymással életüket az evangélium szellemében.
Georgette Blaquiére - Merjünk szeretetben élni
Család, légy azzá, ami vagy!" írta II. János Pál Familiaris Consortio kezdetű enciklikájában. Légy a házaspár által alkotott mély élet- és szeretetközösséggé, melynek az a hivatása, hogy szeretetet közvetítsen és továbbadja az életet" tette hozzá 1994. január elsejei üzenetében, a Nemzetközi Családév kezdetén. Ez a könyv hozzásegít bennünket ahhoz, hogy megfeleljünk e felszólításnak, s felvázolja a házasélet lelkiségének fő vonalait. Abból a bizonyosságból indul ki, hogy manapság a házasélet válsága jelenti a család legfőbb problémáját. A családok újjáépítéséhez tehát a házaspárok megtérésén átvezet az út. Korunkban, amikor oly sokan kérdezik, hogy a jelenlegi társadalom milyen házaspár- és családmodellt kíván (a szerelmi házasságot, a bezárkózó családot, a menedéket képező családot vagy a biztos értékek őrzőjét), korunkban, amikor mozaikdarabokra törik a család, s amikor nyugtalanító ütemben növekszik az egyszülős családok száma, a szerző Istennek az egyházi hagyományban ránk örökített Igéje felé fordul, hogy általa mutasson rá, hogyan kell manapság megélni a házastársi szeretetet. Nem betartandó törvényeket tár elénk, hanem követhető javaslatokat. Világos stílusban, mindennapi szavakkal rajzolja meg a keresztény házasság szépségét, nagyságát és eredetiségét. Rámutat különféle oldalaira: a házastársakról alkotott isteni tervre, a férfi és a nő szerepére, a házasság szentségének kegyelmére, a testi egyesülés helyére a házastársak életében, a házastársak ima- és kegyelmi életére, a különféle szakaszokban jelentkező nehézségek megoldásának módjára. E könyv lapjai kalandra hívnak bennünket: misztikus kalandra. Keresztény mintát kínálnak a házastársi szeretetre, mely néha oly sokat követel tőlünk. Hiszen talán ez a keresztény minta az egyedüli mód arra, hogy megmentsük a szeretet valamennyi dimenzióját, beleértve a szexuális életet is, és az Élet felé irányítsuk őket. Az ember, a család, a társadalom jövője a tét.
Kenneth Jones - Jézusi példázatok Lukács evangéliumából
Ez a füzet Jézusnak a Lukács evangéliumában feljegyzett leghíresebb és legkedveltebb példázatait mutatja be. A könyv végén önellenőrző tesztek találhatók.
A Nagy-Britanniában élő Kenneth Jones régóta misszionáriusként szolgálja az Urat.
Daniel-Ange - Még nem késő
ez az igazsággal és irgalommal teli könyv válasz a szerzőhöz évek óta érkező, megszámlálhatatlan segélykérő kiáltásra:
"Daniel, könyörgök, írj egy kis könyvet, ami kifejezetten nekünk szól! Mondj nekünk valamit, csak nekünk!"
(Marc, 22 éves)
"Daniel, köszönöm a kéziratodat. Nagyon igaz mindaz, amit írsz benne."
(Louis, 23 éves)
Ha tehát igaz akarsz lenni, olvasd el ezeket az oldalakat, amelyeket egy barátod neked szánt. Megtalálod benne a reménységet, amit keresel, az egyszerűséget és az igazságot, amit szeretsz, és mindenekfölött felfedezed, hogy értékes vagy, hogy szeretetreméltó vagy úgy, ahogyan vagy!
Tartally Ilona - Dicsőségbe öltözött...
A most Máriapócsra közénk érkező II. János Pál pápa ezt írja az Istenszülőről: "Mária istenanyaságának első pillanatától bekapcsolódik Krisztus messiási szolgálatába. Ez az a szolgálat, amely megveti annak az országnak az alapját, amelyben a szolgálat uralkodást jelent".
A Pócsi Mária 1696-tól folytatja köztünk tovább ezt a szolgálatát. Tartally Ilona első pócsi könyve, az Ékes virágszál az első könnyezés történetét mutatta be. Ez a könyv, a Dicsőségbe öltözött a második, 1715-ös csoda emlékét idézi, ennek második kiadása. Sajnos, az írónő már nem örökíthette meg az 1905-ös könnyezés eseményét. De ha ezt a három időpontot szem előtt tartjuk, egyértelmű előttünk a Pócsi Szűz szándéka. A levert Bocskai ill. Rákóczi-szabadságharc után, és századunkban, a nagy világégések előtt akarta megmutatni ennek a keleti országrésznek együttérzését, s a legfontosabbat: a mennyek országának távlatát. De az irgalomnak ez a jele különös erővel szól hozzánk, görögkatolikusokhoz, erőforrás volt évszázados küzdelmeink közepette, a legutolsó fél évszázad viharaiban, amikor a környező országokban egyházunkat megsemmisülés fenyegette. Most, a Szentatya máriapócsi liturgiáján meghatott lélekkel köszönjük meg a Szűzanyának, hogy közbenjárásával segítette Kelet-Európa lelki újjászületését. Bárcsak soha ne kellene többé könnyeznie, a Kép immár tündöklő mosolyát közvetítené felénk az egész történelmen át.