A Project Plus ideális összefoglalást, felkészülést biztosít sok ismétléssel a középiskolai évek előtt. Akár a Project sorozat utolsó részeként, akár más felső tagozatos sorozatunk után használható, az általános iskolai tanulmányok lezárásaként 8. osztályban, vagy akár a 9. évfolyamon. Sok, a tiniket érdeklő hosszabb olvasmányt, folytatásos történetet tartalmaz, a leckék elején található párbeszédek pedig kifejezetten a mai angol tizenévesek nyelvhasználatát mutatják be.
Kapcsolódó könyvek
Siposné Gyuris Valéria - Laczi Rita - 15 próbaérettségi közgazdaságtanból
E kötet a kétszintű érettségire való felkészülésben nyújt segítséget közgazdaságtanból középszinten nemcsak a leendő vizsgázóknak, hanem a pedagógusoknak is.
A gyakorlósorokkal és tételsorokkal modellezni lehet az érettségi vizsgát, mivel azokban minden pontosan úgy szerepel, ahogyan az érettségi napján is fog. A feladatokat ajánljuk gyakorláshoz és ellenőrzéshez egyaránt, iskolai vagy otthoni felkészüléshez. A kötet végén minden feladat megoldása megtalálható.
A(z) 15 próbaérettségi közgazdaságtanból (középszint-írásbeli) (Könyv) szerzője Siposné Gyuris Valéria, Laczi Rita.
Csépe Valéria - Az olvasó agy
Az agy és az olvasás összefüggése mindaddig nem foglalkoztatja az átlagembert, amíg észre nem veszi, hogy gyermeke nem oly könnyen és egyszerűen tanul meg olvasni, mint a többiek, vagy hozzátartozója egy agyi érkatasztrófát követően nem vagy nem úgy tud olvasni, mint régen. A szerző az MTA Pszichológiai Kutatóintézetének tudományos tanácsadója, egy évtizedes kutatómunkájának eredményeit foglalja össze könyvében, amely főként azzal foglalkozik, hogy mi történik az agyban és az aggyal, amikor olvasunk.
Jevgenyij Tarle - Napóleon
A világtörténelemnek kétségtelenül egyik legkiemelkedőbb alakja volt Bonaparte Napóleon, aki egyszerű korzikai tüzértisztből lett egy hatalmas világbirodalom félelmetes ura. Napóleon nemcsak kiváló katona volt, hanem kiemelkedő államférfi is a maga korában . Tarle könyvének óriási érdeme, hogy a hadvezér és államférfi bemutatása mellett rávilágít Napóleon emberi természetére is, igyekszik megmutatni, hogyan futott be olyan rövid idő alatt olyan szédületes karriert, s mik voltak az okai vannak, hogy rettegett világbirodalom olyan hirtelen összeomlott, s végül Napóleon száműzetésben fejezte be életét.
Bihari Péter - A Nyugat felemelkedése 1450-1789
Kötetünk Tengerész Henrik és Hunyadi János korától Napóleon és Kazinczy Ferenc koráig közel 350 év történetét fogja át. Európa - pontosabban annak nyugati fele - ebben az időszakban tett szert arra az előnyre, amellyel a 19. század végére szinte az egész világot uralma alá tudta hajtani. A fő kérdés tehát, amelyre ez a könyv választ keres: mi tette képessé ezt a kicsiny és megosztott kontinenst erre a teljesítményre?
A tankönyv szerkezetében és módszerében meglehetősen elüt a ma használatos iskolai történelemkönyvektől. Viszonylag hosszabb terjedelmét az magyarázza, hogy sok forrásrészletet közöl. A szerzőnek az volt a célja, hogy minél kevésbé az ő, minél inkább a kortársak szavai világítsák meg az eseményeket és folyamatokat. Természetesen ennek a módszernek hátránya lehet, hogy a tankönyvben nem találhatók végleges és egyértelmű igazságok. Ezért elsősorban azoknak a diákoknak szól, akik hajlandók részt venni a múlt felfedezésének nehéz kalandjában, és azoknak a tanároknak, akik ebben szívesen a segítségükre vannak.
Shakti Gawain - A teremtő képzelet
Az alkotó vizualizáció módszere csoda a szó legigazibb értelmében. Nem csak módszer, hanem tudatállapot. Olyan folyamat, amely által a fizikai létsíkon megvalósul, és láthatóvá válik isteni potenciálunk. Segítségével megértjük és kreatív módon használni tudjuk az univerzum működését irányító természeti elveket, s ez mély, jelentőségteljes fejlődést eredményez életünkben, amelynek során úgy tűnik majd, hogy csodákat teremtünk! Képzeletünk alkotó használatának ez a végső célja: hogy életünk minden percét az alkotás varázslatos pillanatává változtassuk, amelyben természetszerűleg mindig a legjobb, a legszebb és a legteljesebb életet választjuk, amelyet csak el tudunk képzelni. Legnagyobb műalkotásunk a saját életünk. Minden kapcsolatunkban, akárcsak a történésekben, benne rejlik a tökéletesedés lehetősége. Már most is ott van, egyszerűen csak elő kell bányásznunk, megszabadítva minden kacattól, amelyet ráraktunk.
Roóz József - Vezetésmódszertan
Himalája magasságú papírhalmok az asztalon.
Állandóan csörgő telefon.
Döntésre váró beosztottak szövege.
Tolódó határidők.
Elégedetlen ügyfelek.
Összeránduló gyomor.
Pillanatképek egy átlagvezető életéből.
Vajon hol ronthatta el a dolgot?
A biológiaórán még az általános iskolában? Könnyen lehet, ha nem tanulta meg, mi a különbség a fejőstehén és a döglött kutya között.
Talán a történelemórán valamivel később? Elképzelhető, ha nem figyelt oda, mondjuk a demokratikus Athénről, az autokratikus Perzsiáról, vagy a laissez faire, laissez passer elvet valló francia államról szóló leckékre.
Bizony, bizony, ezek mind a vezetés tudományának fontos kérdései.
A szerző szórakoztatóan, mégis tudományos megalapozottsággal kalauzolja át olvasóit a vezetés fedőnevű akadályversenyen. Megszokott hibák, tipikus csapdahelyzetek, ügyes trükkök, hasznos praktikák.
Ne felejtse el, ezek az életben maradás eszközei a vezetésnek nevezett dzsungelben! Önnek is szüksége lehet rá!
Antal-Mokos Zoltán - Balaton Károly - Drótos György - Tari Ernő - Stratégia és szervezet
A könyv - az elméleti megközelítéseken túl - áttekintést ad a fejlett ipari államok gazdasági szervezetei és a hazai vállalatok stratégiai gondolkodásának és stratégiai vezetési gyakorlatának fejlődéséről, főbb állomásairól. Kiemelten foglalkozik a sikeres stratégiai vezetés egyik alapkérdésével, mégpedig a stratégia és a szervezet kapcsolatának összehangolásával. Tárgyalja a stratégiaalkotási és -megvalósítási folyamatok jellemzőit, valamint a stratégiák jellegzetes típusait. A kötetben helyet kap a szakterület néhány specifikus koncepciója is, mint például a technológiák stratégiai menedzsmentje, az információtechnológia stratégiai jelentősége, a stratégiai szövetségek kialakítása, valamint a közszolgálati szervezetek stratégiai vezetésének jellegzetességei.
Peter F. Drucker - Drucker minden napra
Peter F. Drucker a világ legtöbbet idézett menedzsmentguruja. Az amerikai társadalom az ő könyvein nőtt fel, és szelleme az iskolákon túl az óvodákat is áthatja. A ma legelterjedtebb szervezetirányítási rendszerekben és elméletekben az ő gondolatai élnek továbbfejlesztve. Nekünk, akik az elmúlt negyven-ötven évben kimaradtunk a szervezeti kultúra alapismereteinek elsajátításából és öntanuló módon való alkalmazásából, a legkevesebb, amit kívánhatunk, hogy "intravénásan" kapjuk meg e hatóanyagot. A "Drucker minden napra" kötet erre tesz kísérletet. Pontosabban, ez a könyv a kedvcsináló. Kedvcsináló ahhoz, hogy a 366 önálló történetet megértve, legyen kedvünk, sőt vágyunk arra, hogy ezeket a mozaikokat rendszerbe foglaljuk és szervezeti kultúránkat már e rendszerben építsük, istápoljuk, védjük és fejlesszük. Druckert nem kell magyarázni. Nála jobban még nem fogalmazták meg a szervezetépítés lényegét. Gondolatai rengetegéből az egyik kedvencem: "Egyetlen szervezet sem támaszkodhat zsenikre, mert azokból kevés van és megbízhatatlanok. Egy szervezet erejének az a próbája, hogy többet tud-e felszínre hozni egy közönséges földi halandóból, mint amire az képesnek látszik, előhívja-e rejtett energiáit, hogy azzal másokat is segítsen képességeik kibontakoztatásában. Egy szervezet célja, hogy átlagos embereket átlagon felüli tettekre tegyen képessé." (Dr. Kürti Sándor - Széchenyi-díjas, a KÜRT Zrt. elnöke)
Pierre Chaunu - Felvilágosodás
Pierre Chaunu-nek, a kvantitatív társadalomtudományos szemlélet apostolának a klasszikus Európa civilizációjáról írt könyve már megjelent magyarul, ennek folytatása a Felvilágosodás című kötet. Ez az írás összképet ad a korszak gazdasági és társadalmi változásairól, a század művelődéstörténetéről. Olvasmányos stílusa lehetővé teszi, hogy ne csak egyetemi tankönyvként használják, hanem a nagyközönség is élvezettel forgathassa.
Pierre Chaunu - A klasszikus Európa
A könyv az új francia történeti irány, az úgynevezett Annales-kör egyik legismertebb képviselőjének reprezentatív alkotása, a 17-18. század történetével kapcsolatosan a hatvanas évekig végzett kutatások egyik legkiválóbb összegezése. A kör élesen szemben áll a hagyományos történetírással, figyelmüket nem a folyton változó politikai-katonai tényekre irányítják, hanem arra törekszenek, hogy a jelenségeket egy közös fejlődési vonalba illesszék, a fejlődés hosszú távon érvényesülő, jellegzetes vonásait kutassák. Pierre Chaunu munkája ennek a szemléletnek és módszernek a tükrében mutatja be Európa klasszikusnak nevezett korszakának történelmét. E hosszú távú fejlődés különböző szintjeit, lassú változásait a rokon tudományok, a szociológia, a közgazdaságtan, a demográfia, a néprajz, az antropológia, a geográfia és más diszciplínák eredményeinek felhasználásával, a jelenségek meghatározását és megítélését illetően pedig a természettudományok egzakt, matematikai módszerének alkalmazásával ismerteti és érzékelteti. A gazdag kép- és térképanyagot tartalmazó kötetet név- és tárgymutató, fogalom- és névmagyarázatok egészítik ki.
William Faulkner - Augusztus fénye
Faulkner 1932-ben megjelent művét a legjobb regényeként tartják számon. Egy egyszerű parasztlány, Lena Grove utazásának története, aki terhességének utolsó heteiben útra kel, hogy felkutassa születendő gyermeke apját. Az ő tekintetén át tárul elénk a Mississippi menti világ, és töri össze a főhős remélt boldogságát, ez szabja meg újszülött gyermekének sorsát is.
Agatha Christie - Órák
"Az eset olyannyira bonyolult, hogy egészen egyszerűnek kell lennie" - jelentette ki Hercule Poirot. De vajon annyira egyszerű-e? Halott férfira bukkannak a vak asszony szalonjában, s a holttestet senki sem tudja azonosítani. És ott van a négy furcsa óra, mindegyik azonos időre beállítva - 4 óra 13 percre. Ki vitte ezeket oda? Mit jelentenek?
Bihari Péter - A régi rend fénykora és válsága 1640-1815
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Móricz Virág - Apám regénye
"Apám dolgozószobájában, íróasztalán, írógépén leírtam élete regényét. Nem az volt a célom, hogy értékeljem, még csak teljes életrajz se lett belőle. Körülvettek könyvei, kéziratai, jegyzetei, levelei és eleven emléke, s én igyekeztem e dús kincstárban úgy rendezgetni, hogy az olvasó oly közel érezze magához, mint harcostársát, jó barátját. A családi tükör, melyben itt megjelenik, tudom, kicsinyít: sorsa több volt, nagyobb és tágasabb. Élete a mindennapok láncán kimondhatatlanul szerény és emberi. Minden szót igazként vallottam, s ha nem mondtam el mindent, kortársai, író- és munkatársai, barátai és "fiai" kiegészítik majd, teljessé teszik írói arcképét." Móricz Virág
Kálmán Kata - A Csibe-ügy
Ritka kincs, egyfajta irodalmi kalandregény kerül a Petőfi Irodalmi Múzeum kézirattárából az olvasók elé: az 1930-as évek fölfedezettjének, a szociofotós Kálmán Katának a naplója. Kálmán Kata 1936 novemberében még mint lelkes olvasó, tisztelő kérte fel a Tiborc című fotóalbum előszavának megírására Móriczot Zsigmondot, ám ezzel hirtelen bele is sodródott az író éppen felbolydult életébe. A természetesen fényképekkel kísért napló nemcsak a krimiszerűen végigmesélt utolsó nagy szerelem, a Csibe-kapcsolat titkaiba vezet be, hanem a korszak kulturális közéletének számtalan érdekességével is megismertet - egy páratlan epizódjában Bartók Bélával a középpontban. A szöveget gondozó-szerkesztő Varga Katalin kísérőjegyzetei a korabeli események és szereplők gazdag világában kalauzolnak tovább.
Dr. Hamar Péter - Móricz Zsigmond utolsó szerelme
A köztudatban úgy van jelen Litkei Erzsébet, akit Móricz Zsigmond a műveiben Csibének, majd Árvácskának nevezett, mint az író modellje és nevelt lánya. Ezt a képet sugalmazzák róla a tankönyvek, és az irodalomtörténeti szakmunkákban is így körvonalazzák alakják. De az utóbbi időkben felbukkanó naplók, levelek és visszaemlékezések azt igazolják, hogy szerepe Móricz életében jóval jelentőségteljesebb volt ennél. Ebben a könyvben feltárul egész életútja az Árvácska-korszaktól a "Világ Igaza" elismerésig, és a közelmúltban feltárt dokumentumok segítségével megismerhetővé válnak Móricz Zsigmondhoz fűződő kapcsolatának eddig homályban maradt részletei. Ezek az új ismeretek sok meglepetést kínálnak az érdeklődők számára.
Mary Gordon Watson - Russel Lyon - Sue Montgomery - Lovak
A lókedvelők kézikönyve átfogó képet ad, és kimerítő információkkal szolgál a lovak testalkatáról, testfunkcióiról, értelméről és viselkedéséről. Megtudhatjuk, mire kell ügyelnünk, ha lovat vásárolunk, hogyan kell az állatot táplálni, gondozni, egészségét megőrizni. Megismerkedhetünk a lósportokkal és a lovaglási technikákkal. Részletesen tanulmányozhatjuk az egyes fajtákat, és betekintést nyerhetünk a lovakról szóló mítoszokba.
David Mitchell - Felhőatlasz
MINDEN ÖSSZEFÜGG
Egy zaklatott életű ifjú zeneszerző az ihlet pillanatában ráérez az örökkévalóságra. Sorsszerű viszonyok, cinikus érzelmek és látnoki szerelmek motívumaiból hat történet rajzolódik ki, melyek mindegyike túlmutat önmagán – egy leírhatatlan harmónia felé. Ez az átkozottul tökéletes összhang szólal meg a Felhőatlasz olvasóiban.
David Mitchell bravúros felépítésű, virtuóz nyelvezetű művében az összefonódó életek minden időbeli és térbeli határt átlépve hatnak egymásra. A lelkek korokon és kontinenseken át vándorolnak, akár az égbolton átvonuló felhők. De ki irányítja sorsunkat: mi magunk vagy valamilyen külső erő? Képesek vagyunk-e tanulni a múltból, az előző életekből, vagy az emberiség újra és újra elköveti ugyanazokat a hibákat?
A regényből a Mátrix-trilógia és A parfüm rendezői forgattak vibrálóan szellemes filmet.
„Az eddigi legmerészebb vállalkozás… egyedi teljesítmény egy rendkívül tehetséges és nagyratörő író tollából.” – Matt Thorne, Independent on Sunday
„David Mitchell egy hullámvasútra csábítja olvasóit, akik először vonakodva szállnak fel, de miután belevágtak a kalandba, nem akarják, hogy véget érjen az út. Velem legalábbis ez történt.” – A.S. Byatt, Guardian
„A jövőbe látás, az elmélkedés és a szórakoztatás ragyogó, elégikus egyvelege.” – Neel Mukherjee, The Times
„A mód, ahogy Mitchell a Felhőatlasz történetét elmeséli, valósággal rabul ejtett.” – Lawrence Norfolk,
David Mitchell - Szellemírók
Mitchell könyvében szellem járja be a világot. Gazdatestről gazdatestre vándorol, keresi a neki rendelt formát és életet, akárcsak a szerző, aki a buldog szívósságával követi nyomon kilenc főszereplője életét a világ kilenc különböző pontján: a terrorista szektatagét Okinavában, a lemezbolti eladóét Tokióban, az angol pénzmosó ügynökét Hongkongban, a buddhista teaárus öregasszonyét Kínában, a gazdát kereső lényét Kínában, a műkincstolvaj teremőrlányét Szentpétervárott, a - szellemíró - dobosét Londonban, a CIA elől bujkáló atomfizikusnőét Írországban és az éjszakai rádiós műsorvezetőét New Yorkban. És bár e hősök nincsenek tudatában, milyen bizarr és kísérteties módon kapcsolódik egymáshoz életük, Mitchell mindvégig magabiztosan tartja kezében a szálakat, sőt arra is ügyel, hogy akkor se gabalyodjanak össze, amikor egy közelgő üstökös formájában már-már becsap a mennykő.
Gert V. Paczensky - ...és jöttek a fehérek
Milyen áron váltak az olyan városok, mint London, Párizs, Amszterdam és Büsszel az európai gazdaság hatalmas központjaivá, csillogó világvárosokká? Mennyi vérnek kellett kiömlenie, micsoda kegyetlenkedéssel kellett kiirtani Afrika, Ázsia és Dél-Amerika lakosságának nagy részét, hogy évszázadokig tartó kizsákmányolásuk a fehér gyarmatosítók mesébe illő gazdagságát megteremtse? Hány ember életét kellett feláldozni egy kiló aranyért, avagy akárcsak kávéért? Hogyan alakultak ki az európai hatalmak gyarmatbirodalmai? Ezekről és az emberiség talán legsötétebb fél évezredének morális, társadalmi és nemzeti kérdéseiről szól a neves nyugatnémet publicista, Gert V. Paczensky könyve.