Kapcsolódó könyvek
Ballenegger Róbert - A termőföld
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Bacsó Nándor - Eöri Fintor Zoltán - Az otthon és gazdasága
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - Szemléletváltozások az állattenyésztésben
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Sütő Zoltán - A pulyka
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - Sertéstenyésztők kézikönyve
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Dr. Baltay Mihály - Magyarországi sertésfajták és -hibridek
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Armin Spürgin - A méhek világa
A méz mindig fontos szerepet töltött be az emberek életében, hiszen az egészséges életmód fontos része. A méhészet barátai között szinte minden szakma képviselői megtalálhatók. Az embert lenyűgözik a méhállamban található bámulatos szervezeti struktúrák és racionális folyamatok. Akik méhekkel foglalkoznak, a mindennapos taposómalomból való kikapcsolódást, valamint értelmes szabadidős tevékenységet találnak. A méhtartásra ösztönzést adhat az, hogy így saját termelésű természetes termékhez juthatunk.
Varga János - Tuboly Sándor - Mészáros János - A háziállatok fertőző betegségei
Könyvünk mindazokat az ismereteket tartalmazza, amelyek az állatorvostan-hallgatók számára szükségesek a háziállatok fertőző betegségeinek megismeréséhez és segítséget nyújt a gyakorló állatorvosoknak a betegségek felismerésében, gyógyításában és megelőzésében. Foglalkozik az általános járványtannal, a baktériumok és a vírusok okozta betegségekkel, valamint a fertőző encephalopathiákkal. A betegségek leírása egységes: szerepel benne az előfordulás, a járványtan, a kóroktan, a kórfejlődés, a tünetek, a kórbonctan, a kórjelzés, a megelőzés, a védekezés és a közegészségügyi vonatkozások.
Félix Endre - A vadász és vizslája
A vizsla szoktatásáról a Nimród Vadászujság hasábjain írtam le gyakorlati eljárásomat. Jelen munkámban is rá fogok térni, de mielőtt belekezdenék, szükségesnek tartom, hogy a vizslával való vadászatról beszéljek, hogy annál érthetőbbé tegyem a szoktatás módozatait.
A fiatal vadászt az öreg vadász tanítja meg vadászni. A fiatal vizslás az öreg vizslástól sajátítja el azt a modort, melyet a vizslával való bánásmód megkíván. Minél jobb mestere volt a növendéknek, annál nagyobb élvezetet nyújt a vizslázás.
Én ezen könyvemet fiatal vizslásoknak írom, akik nem fogják rossz néven venni, hogy tapasztalataimat okulás céljából javukra feljegyzem. Azonban kérem az öreg vizslásokat is, hogy ők is vessenek bele egy pillantást. Nem okulás céljából, hanem azért, ha észreveszik munkámon, hogy rosszul nevelem a fiatalokat, - tegyenek velem úgy, mint azzal a fiatal vadásszal, aki az első nyulat lövi.
Ha azonban metódusomat jónak látják, intsék a kezükben levő fiatalságot arra, hogy kövessék példámat s akkor a vadászatban sok örömet fognak lelni, melyet vizslájuk fog fűszerezni bámulatos intelligenciájával, megbecsülhetetlen munkájával, sok kedvességével és még több szeretetével.
Móriczhida, 1929 július hó.
Felix Endre
Kovács Zsolt - A teknőstartás abc-je
Gyakorlati útmutatót nyújt arról, hogy milyen teknőst érdemes választani az egyre bővülő választékból, hogyan kell hazaszállítani a kis állatot, elkészíteni a helyét, és aztán etetni, gondozni. Mit tegyünk vele télen, ki tehetjük-e a kertbe, ha megnő? Hogyan látjuk meg rajta, ha beteg, ha hiányzik valami az étrendjéből? Hogyan tudjuk elkülöníteni a nemeket egymástól, és miként tudjuk szaporodásra bírni állatainkat? Ezekre a kérdésekre kaphatnak választ az olvasók, ebből a színes és olvasmányos könyvből.
Ludwig Wolf Friedl - Kutyabetegségek felismerése, kezelése, megelőzése
Ha kutyánk megbetegszik, természetes, hogy elvisszük az állatorvoshoz. Sokszor zavarba jövünk azonban, ha a szakember a betegség előzményeiről és a tapasztalt tünetekről tesz fel kérdéseket. Ha pedig mi kérdezünk valamit, előfordulhat, hogy annyi újat hallunk, hogy nem is tudjuk megjegyezni. E könyv célja, hogy idejében felismerjük kutyánk betegségeit és tudjuk, mikor kell feltétlenül állatorvoshoz fordulni.
Ha felkészülten állunk kedvencünk mellett a rendelőben, részleteiben is meg fogjuk érteni az állatorvos által elmondottakat, és otthon is többet tehetünk kutyánk mielőbbi gyógyulásáért.
Anghi Csaba - Nyúltenyésztés
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - Növények és gombák
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - Zoo and Aquarium History
As one of the world's most popular cultural activities, wild animal collections have been attracting visitors for 5,000 years. Under the direction of Vernon N. Kisling, an expert in zoo history, an international team of authors has compiled the first comprehensive, global history of animal collections, menageries, zoos, and aquariums. Zoo and Aquarium History: Ancient Animal Collections to Zoological Gardens documents the continuum of efforts in maintaining wild animal collections from ancient civilizations through today.
Although historical research on zoos and aquariums is still at a rudimentary stage, this book pulls together regional information along with the cultural aspects of each region to provide a foundation upon which further research can be based. It presents a chronological listing of the world's zoos and aquariums and features many never-before published photographs. Sidebars present supplementary information on pertinent personalities, events, and wildlife conservation issues. As an overview of the current state of our knowledge, Zoo and Aquarium History: Ancient Animal Collections to Zoological Gardens provides an extensive, chronological introduction to the subject and highlights the published and archival resources for those who want to know more.
Peter Grün - Nyúltartás
Ezt a könyvet azoknak az állatszeretőknek ajánljuk, akik folyamatosan szeretnének friss nyúlhúshoz jutni.
Ennek az a feltétele, hogy legyen hely, megfelelő ketrec, ismerjük a házi nyúl tulajdonságait, igényeit és annak megfelelően tartsuk. Figyeljünk a viselkedésükre, a táplálkozásukra, gondoskodjuk elegendő nyúlfészek kialakításáról, és a fiatal nyulakat koruknak megfelelően takarmányozzuk és legyen lehetőségük a szabadban is tartózkodniuk.
Ha még gazdaságosabban akarjuk tartani egyre szaporodó nyúlállományunkat, akkor mi magunk is termeszthetünk nekik takarmányt.
A szerző ezekhez a tevékenységekhez szükséges tudnivalókat írja le, de kitér az egészségvédelmükre is, a nyúl levágásának, feldolgozásának módjára is.
Ez a kiadvány a Mezőgazda Kiadó Házunk táján című könyvsorozatának része.
Beata Peitz - Leopold Peitz - Tyúktartás
Ma már sok családban felteszik a kérdést, miért is ne tarthatnánk tyúkokat mi magunk? Lenne mindig tojásunk, és a frissen vágott baromfiból készült rántott csirkének nincs párja!
A szerzőpáros is ilyen gondolatok után jutott odáig, hogy csirketartásba fogtak, és megírták tapasztalataikat, buktatóikat és sikereiket ebben a könyvben. Akinek van elég helye egy baromfiudvar elkerítéséhez és szereti az állatokat, az hozzá is foghat.
Ahhoz azonban, hogy egy szép, egészséges, jól gyarapodó állományunk legyen, némi szakismeretre van szükség. Ez a könyv elegendő tudnivalót ad ahhoz, hogy megtanuljuk, hogyan fogjunk hozzá a tyúktartáshoz. A szerzők egy kis tyúktörténelemmel kezdik a könyvet, majd megismertetnek a tyúk háziasításával, a fajtaválasztékkal, a tyúk testfelépítésével, viselkedésével. Megtudhatjuk, hogy hogyan működik a tyúkfalka, milyen szerepeket vívnak ki maguknak, mikor kezdenek tojást tojni, s miként viselkedik egy jó kotlós. Igazi öröm, ha magunk keltethetjük a kiscsibéket, s minden nap figyelhetjük a kotlós viselkedését, gondoskodását a csibéiről. Akkor lesz szép baromfiudvarunk, ha a tyúkok igényeit ki tudjuk elégíteni, van kényelmes, ülőrúddal, tojófészkekkel ellátott istállójuk, kifutójuk, homokfürdőre alkalmas területük, és elegendő, vitaminokban gazdag takarmányuk, friss ivóvizük és kellemes kapirgálóhelyük, de észrevesszük azt is, ha valamelyikkel baj van.
A könnyed stílusú, de szakmailag megalapozott szöveg, a világos ábrák, a jó hangulatú színes képek késztetnek arra, hogy hozzáfogjunk a tyúkól megtervezéséhez, és elkezdjünk azon gondolkozni, hogy milyen fajtájú csibéket szerezzünk be. Tanulhat a könyvből az is, akinek valaha voltak tyúkjai, s most újra van kedve hozzá, de bátorítani tudjuk azokat is a tyúktartásra, akik eddig csak konyhakész csirkét vásároltak.
Gonda Irén - Csirkék, tyúkok a ház körül
A könyv – a sorozatnak megfelelően – a családi fogyasztásra szánt csirke és tyúk tartásának alapvető tudnivalóit tartalmazza egyszerű, közérthető formában.
Azoknak szól, akik egyszerű eszközökkel, berendezési tárgyakkal, olcsó takarmányokkal, a háztartási hulladékokat is felhasználva kívánják tojás- és baromfihús-szükségletüket fedezni, és új ötleteket kapva mindezeket elfogyasztani.
A szerző, Gonda Irén neve jól ismert a kisállattartók körében.
Évtizedekig volt a Kistenyésztők Lapjának főszerkesztője.
Számtalan portán megfordult, sokféle ügyes fogást ellesett, és sok hasznos tanácsot adott.
Gazdag tapasztalatait felhasználva állította össze ezt a kis könyvet, amelynek alapján a „kezdők” is bátran hozzáfoghatnak a csirke és a tyúk tartásához, de a gyakorlottak is találnak benne jó ötleteket.
Robert Pies-Schulz-Hofen - Az állatkerti állattartás alapjai
Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy Robert Pies-Schulz-Hofen könyvének kiadása fordulópontot jelent a magyar állatkertészet történetében. Fordulópont, mert eddig még sohasem volt mód egy ilyen átfogó, ugyanakkor kellően részletes és kimondottan a szakma számára írt művet megjelentetni magyar nyelven.
A könyv hiányt pótol, mégpedig igen nagy hiányt. Hasznos, minden nap forgatható és forgatandó az állatkertekben dolgozók számára és tankönyve lesz azoknak, akik az állatkerti ápolói szakképesítést kívánják megszerezni. Részletes és korszerű ismereteket nyújt.
Az állatkertészeken kívül ezt az igényes munkát mindazoknak ajánljuk, akik vadonélő állatokkal foglalkoznak, vagy érdeklődnek irántuk.
Heinrich Mackrott - Galambtenyésztés
A galamb tartása, tenyésztése régen, a falusi házaknál alig igényelt szellemi, anyagi ráfordítást. Ma már a galambtartás jobbára üzlet vagy hobbi, ami más hozzáállást, főként elmélyült szakértelmet kíván. A könyv szakmai segítséget nyújt a galambok tenyésztéséhez, tartásához. Leírja a madarak elhelyezésének ideális módját, a takarmányozás, a tartás és gondozás követelményeit. Ismerteti a párosítás és tenyésztés menetét, az alapvető örökléstani ismereteket. Tájékoztat a betegségekről, bemutatja a galambfajtákat és a különböző, galambokkal űzött sportokat.
Ismeretlen szerző - A hímivarú állatok szaporodásbiológiája
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.