Kapcsolódó könyvek
Miriam Fields-Babineau - A kutyakiképzés alapjai
Társalogjon sikeresen a kutyájával, és meglátja, hamarosan azt fogja tenni, amit kér. Akár szobatisztaságra, követésre, ülésre megtanítja, akár azt szeretné, hogy odajöjjön, játsszon vagy trükköket mutasson be, ebben a könyvben megtalálja majd a megfelelő kiképzési módszereket. A gyors és hosszan tartó eredményesség kulcsa a dicséret, nem pedig a kutya játékokkal vagy jutalom falatkákkal történő elkényeztetése. Tanulja meg hatékonyan alkalmazni beszédét és testbeszédét, és sajátítsa el a kutya testbeszédét is. Lelje örömét abban, hogy feltárja kedvence különleges személyiségét, érvelőkészségét és humorérzékét. Ez a színes útmutató mindemellett számos egyéb tudnivalót tartogat a kutya- és kölyökgondozástól, a ketreces kiképzéstől és ápolástól a testmozgáson át egészen a kutya társas fejlődéséig. Különleges meglepetésként táblázataink segítségével 75 kutyafajta eltérő ápolási és mozgásigényét tárjuk fel önöknek.
Próbálja ki ön is ezt a könnyen használható és teljességre törekvő útmutatót. Kezdje az újszülött kutyusok gondozásáról szóló ötletek olvasásával, majd térjen át a mintegy nyolchetes szabályozott kiképzési programra, ami előkészíti kutyáját az egész életen át tartó tanulásra. S ami a legnagyszerűbb, hogy kutyájának kiképzését gyakorlatilag bármely életkorban elkezdheti, mert - félretéve a régi mondást - nem igaz az, hogy "öreg kutyának nem lehet új trükköt tanítani".
Miriam Fields-Babineau állatkiképző szakember, valamint a Training Unlimited nevű cég tulajdonosa, amely bemutatókra képezi ki az állatokat, tulajdonosaikat pedig arra tanítja, miként kell kedvenceiket megmutatni másoknak. Az írónő számos televíziós és rádiós műsor meghívott vendégeként ismert, írásai pedig országszerte újságok és képes folyóiratok oldalain jelentek meg. Miriam családjával, két kutyájával, két macskájával és lovával Virginiában él.
Bernd Krewer - A csülkös vad utánkeresése
A kötet az elejtett állat felkutatásának módszerével ismerteti meg az vadászni vágyó olvasót.
Dömsödi János - Földhasználat
Magyarországon elsőként jelenik meg olyan kötet. amely a földhasználattal kapcsolatos kérdések széles spektrumát átfogóan dolgozza fel. Ízelítő a témakörökből: európai birtokszerkezet kialakulása, mezőgazdasági, erdészeti és természetvédelmi földhasználat, birtokrendezés, földminősítés, földminőség-romlás és javítás, földvédelem, földnyilvántartás.
Lányi András - Az ember fáj a földnek
Az ember soha sem az, ami, hanem az és még valami, amit megtesz annak tudatában, hogy cselekedhetne másképpen is. És úgy marad hű önmagához, hogy „átáll” a Mások oldalára, akiknek ügyéért felelősséget vállal. Tudja, hogy az olyasmit követel tőle – szeretetet, megértést –, amihez nincs joga: önként részesíthetjük csak ezekben egymást. Ezért emberközpontú etika úgy lehetséges, ha középpontjában nem az Én áll, hanem a Te.
Egymásért szenvedni jobb, ezerszer jobb, mint egymástól szenvedni. A nélkülözhetetlen ökoetika szerintem ennyi és nem több.
Bordás Imre - Tompa Anna - Mérgező növények, növényi mérgek
A színes táblákkal is ellátott kiadvány bemutatja a hazai mérgező növényeket a gombáktól a virágos növényekig, és tárgyalja az ezekben megtalálható növényi mérgeket.
Bokori József - Haraszti Ede - Mérgező és szennyező növények a takarmányban
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Makkai Gergely - Ökológiai gazdálkodás
Az utóbbi évtizedekben, de különösen az elmúlt néhány évben egyre többet lehet hallani a bio- vagy ökoélelmiszerekről, az organikus, a bio- vagy ökológiai gazdálkodásról. Természetszerűen adódik a kérdés, hogy mit is jelentenek valójában ezek a fogalmak, hogyan ágyazódnak napjaink átlagemberének a gazdálkodásról és a vidéki életről kialakított képébe? Ha sikerül tisztáznunk az elvi kérdéseket, tovább bonyolódik a helyzet, mert felgyorsult és oly sok mindenben átalakult világunkban azon elmélkedhetünk, hogy a természeteshez való visszatérésnek van-e egyáltalán értelme, létjogosultsága, vagy újra csak egy tiszavirág-életű ábrándot kerget a folyton keresgélő, érdekektől vezérelt emberiség?
Edmond Bordeaux Székely - Ökológiai egészségkert
"Jelen könyvemnek legfőbb célja, hogy az élelmiszertermelésnek egy olyan rendszerét vezesse be, amely képessé teszi a kertészeti tapasztalattal kevéssé, vagy egyáltalán nem rendelkező embereket is arra, hogy a legkiválóbb minőségű zöldségeket, gabonaféléket és gyümölcsöket állítsák elő minimális földterületen, elenyésző munkával. Ezt a rendszert mi ökológiai kertészetnek nevezzük, miután bio-ökológiai alapelveket alkalmazunk mind a talajművelésnél, mind a termesztendő növények kiválasztásánál. A központi cél, olyan növényi táplálékok előállítása, amelyek különösen gazdagok ásványi elemekben, vitaminokban és más tápanyagokban, s mindezt egy olyan életmód - a kreatív vidéki élet - keretében, amely lehetővé teszi a család számára, hogy szükségleteinek többségét előállítsa egy önfenntartó kisgazdaságban, amelynek integráns része az ökológiai kert." (a Szerző)
Seléndy Szabolcs - Biogazdálkodás
A kötet átfogó és összegző elméleti és módszerbeli gyűjteményt ad az ellenőrzött és minősített ökológiai gazdálkodásról és a bioélelmiszer-termelésről.
Ismeretlen szerző - Ökológiai gazdálkodás II.
A kiadvány a hasonló címmel közel egy éve megjelent könyvünk folytatása. Mint az előző kötet is a biotermelés, biogazdálkodás jelentőségét, gazdálkodási módszereit mutatja be. Ez a második kötet azonban már a biotermékek feldolgozását, tárolását és nem utolsó sorban a marketingjét is felöleli, így reméljük, hogy hasznos olvasmány lesz az érdeklődők számára.
Szinetár Csaba - Pókok
Az Élővilág Könyvtár a nagyközönség számára mutatja be a Kárpát-medencében honos legkülönfélébb élőlénycsoportokat. A tematikus kötetek sorra veszik a jellegzetes hazai növény-, gomba- és állatcsoportokat. Segítenek abban, hogy a természetet járó diákok és felnőttek a kirándulásokon megfigyelt élőlényeket meghatározhassák, és a fajleírásokból minél jobban megismerhessék az adott fajok életmódját. A gazdagon illusztrált kishatározókban a színes fényképek és részletrajzok együtt segítik a fajok minél pontosabb felismerését. A sorozat kötetei összegyűjtve átfogó képet adnak Magyarország élővilágáról. Az Élővilág Könyvtár Pókok c. kötete a Kárpát-medence 125 pókfaját mutatja be színes fényképek segítségével. A határozó segítségével a természetjárók beazonosíthatják a kirándulás közben látott fajokat, és rácsodálkozhatnak a pókok színpompás és formagazdag világára.
Ismeretlen szerző - A Kárpát-medence állatvilágának kialakulása - A Kárpát-medence állattani értékei és faunájának kialakulása
2004-ben a Magyar Természettudományi Múzeum szervezésében alakult héttagú konzorcium három évre szóló támogatást nyert el pályázatával, amely A Kárpát-medence állattani értékei, faunájának gócterületei és genezise címet viselte. A jelen kötet a már lefutott projekt során született cikkeket, tanulmányokat, a kutatások nyomán leszűrt következtetéseket, eredményeket, statisztikákat tartalmazza tematikai bontásban. Az első két fejezetben azok az írások szerepelnek, amelyek a Kárpát-medence talaj- és rovarfaunájának taxonómiai értékeivel, faunagenezisével és zoogeográfiájával foglalkoznak, majd olyan témakörök kerülnek részletes taglalásra, mint a gerinctelenek és gerincesek populációbiológiája és filogeográfiája. Az utolsó részben a természetvédelmi biológia tárgyköréhez kapcsolódó kérdéseket tanulmányozhatjuk. A rendkívül adatgazdag, a maga nemében feltétlenül hiánypótlónak minősíthető, fejezetenként irodalomjegyzékkel záruló, rengeteg színes és fekete-fehér fotóval, ábrával, térképpel, grafikonokkal kiegészített szakmunka minden érdeklődő szakembernek, hallgatónak jó szívvel ajánlható.
Lovas Béla - Édesvízi parányok 2.
1991 - Alcím: Állatok
Sokan szeretik a természetet, állat- és botanikuskertekbe is járnak, hogy ott egzotikus állatokat és növényeket lássanak, azok szokatlan alakjában és szépségében gyönyörködhessenek. Kevesen tudják azonban, hogy közvetlen környezetünk is csodálatos állat- és növénykert, csak ezek élőlényei nem láthatók szabad szemmel, nagyító vagy mikroszkóp szükséges hozzájuk. Csodálatos alakú, mintázatú és életmódú élőlények nyüzsögnek a folyókban, mocsarakban, a Balatonban vagy akár egy virágváza állott vizében.
James D. Watson - DNS - az élet titka
A DNS szerkezetének felfedezéséért 1962-ben harmadmagával Nobel-díjat kapott James D. Watson. A tudós egyben a híres a Kettős spirál szerzője most, az emberi géntérkép elkészültekor megírta a génkutatás teljes eddigi történetét. Watson remekül ír. Azt is magával ragadja, aki semmit nem ért a tudományhoz - hiszen mindenhez közünk van, amiről beszél: a genetika eredményeinek felhasználásához, mindannyiunk javára.
Richard Mabey - Vadontermő ennivalók
Zsebben elférő, kicsi, nagy, szúrós bogyók, növények, a természet gazdag tárházából. Több mint 100 ehető növény, gomba, termés ismertetése gazdagon illusztrálva. Hasznos tanácsok, mikor, miként gyűjtsük be és mit készítsünk belőlük.
Neil Fletcher - Vadvirágok
A könyv szemléletes fényképekkel segíti az Olvasót Európa vadvirágainak eredeti élőhelyükön történő meghatározásában.
A HATÁROZÓ ZSEBKÖNYVEK sorozat vadvirágokról szóló tagját haszonnal forgathatja minden kezdő és gyakorlott természetbúvár egy-egy városkörnyéki sétán, a távoli hegyekben, de néha akár a kertben is.
Ismeretlen szerző - Magyarország fokozottan védett barlangjai
Hazánkban a barlangok - természettudományos, történeti és gazdasági jelentőségük alapján - 1961 óta általános védelmet élveznek. Számuk megközelíti a 3700-at. A könyv e rendkívül gazdag és színes felszín alatti világból a 132 fokozottan védett barlangot mutatja be tájegységenként, ismertetve azok fekvését, feltárástörténetét, földtani, ásványtani, morfológiai, őslénytani, régészeti vagy egyéb természettudományos, kultúrtörténeti értékeit, fokozott védettségének indoklását, illetve látogathatóságának feltételeit. A kötetet csaknem 150 színes fénykép, a barlangok térképei és 6 áttekintő térkép illusztrálja.
Ismeretlen szerző - Ökoturizmus a védett természeti területeken
A KvVM Természetvédelmi Hivatala gondozásában, a nemzeti park igazgatóságok közreműködésével elkészült kézikönyv naprakész információkkal segítséget nyújt hazánk védett természeti területeire irányuló kirándulások, tanulmányutak, turisztikai programok szervezéséhez és a természet felfedezéséhez is haszonnal forgatható.
Garami László - Garami Lászlóné - Zöld utakon
A szerző-házaspár csaknem 300 országosan védett természeti értékhez, nemzeti parkba, tájvédelmi körzetbe, természetvédelmi területekre kalauzolja el az olvasót. A színes, olvasmányos stílusú ismertetők a fő közlekedési útvonalakra fűzve igazítják el az országjáró autós turistát. Nemcsak a növény- és állatvilágot, a látnivalókat ismerhetjük meg, nemcsak érdekes történeteket olvashatunk ebben a zsebkönyvben, hanem a látogatás feltételeit, a megközelítés módját is megtaláljuk benne.
Ismeretlen szerző - Magyarországi települések védett természeti értékei
Aki fellapozza ezt a könyvet, színes csodákat lát: hatalmas méretű tölgyeket, fenyőket, varázslatos fasorokat, különleges alakú sziklákat, festői szépségű tavakat, végtelenbe vesző rónákat, virágözönt és őszi lombkoronát, behavazott romokat. Hol vannak ezek a szépségek? Igen, mind itt van Magyarországon!... Lehet, hogy pár száz métert kell kapaszkodni egy kaptárkőhöz, lehet, hogy kilométereket kell gyalogolni egy orchideás rétig. A könyv tanulsága szerint megéri a fáradságot.