A kutyád az őrületbe kerget? Agresszív, ideges, félénk vagy egyszerűen csak túl feszült? Négylábú barátod talán valami megszállottja: felugrál mindenkire, aki belép az ajtón, vagy azzal nyaggat, hogy újra és újra eldobd neki ugyanazt a koszos, zöld teniszlabdát?
Vagy esetleg úgy érzed, a te kutyád tökéletes, de szeretnéd, ha kettőtök kapcsolata még teljesebb lenne? Szeretnéd megtudni, mi motiválja? Szeretnél bepillantást nyerni a világába, hogy szorosabb kapcsolatot alakíthass ki vele? Ha a fentiek bármelyikére igennel feleltél, akkor jó helyen vagy.
Manapság annak ellenére, hogy több könyv, több segítség, több képzési eszköz és még többféle jutalomfalat áll rendelkezésünkre, több neveletlen kutya van, mint valaha. Elérhetőek ugyan az eszközök ahhoz, hogy kutyáinknak jó nevelést adhassunk, mégsem értjük igazán kedvenceink természetét. Mindamellett, hogy legtöbbünk jó szándékú és szerető kutyatartó, a megértés hiánya sok problémához vezethet. Egyszerűen fogalmazva, a kutyák nem kis emberek. Nem úgy gondolkodnak, nem úgy viselkednek, és nem úgy látják a világot, ahogyan mi. A kutya az kutya, és meg kell tanulnunk a kutyát tisztelni bennük. Óriási kárt okozunk, ha emberként kezeljük őket, és a legtöbb viselkedési probléma éppen ebből fakad.
Cesar Millan kutyaviselkedési szakember segítségével a kutyánk szemével láthatjuk a világot, és kiküszöbölhetjük a viselkedési problémákat. Ebben a könyvében arra hívja fel az olvasók figyelmét, hogy a kutyanevelés legfontosabb része az ember és kutya közötti egészséges kapcsolat megteremtése és a határok egyértelműsítése.
Kapcsolódó könyvek
Cesar Millan - Rövid útmutató a boldog kutyához
A csodálatos kutyadoki kilenc évadnyi televíziós sugárzása után Cesar Millan új küldetése az, hogy egyedülálló kutyapszichológiai ismereteit felhasználva erősebb és boldogabb kapcsolatot segíthessen elő az emberek és négylábú társaik között.
Inspiráló és egyben gyakorlatias könyve több ezer, a világ különböző részein tapasztalt esetből merítve kínál 98 alapvető leckét az olvasóknak. Elsajátításukkal minden kutyatartó alkalmazni tudja majd Cesar méltán ünnepelt filozófiájának kulcsszempontjait, és a lehető legteljesebb kapcsolatot tudja kialakítani kedvencével.
E könyv oldalain Cesar az alapvető engedelmességen túlmutató fontos témákba merül bele, hogy felfedje számunkra szeretett kedvenceink szívét és elméjét. Többek között a következő gyakorlatias témákat járja körbe:
o A kutyapszichológia alapjai
o Ösztönös viselkedési formák
o Az egyensúly és a határok megteremtése
o A gyakori neveletlen viselkedési formák kezelése
o A megfelelő kutya kiválasztása
o Hogyan segíthetünk kutyánknak alkalmazkodni az élet változásaihoz?
A könyvben a Cesar eseteiből és új televíziós sorozatából, a Cesar Millan, a falkavezérből származó inspiráló történetek megindítóak, és valós gyakorlati alkalmazásokat, valamint leckéken keresztül meglepő tanulságokat nyújtanak az olvasók számára.
Cesar Millan figyelemre méltó felismeréseivel tarkított - ember és kutya viselkedését egyaránt feltáró - praktikus és könnyen használható könyve inspiráló eszköz bárki számára, aki jobb életet szeretne élni családja szeretett négylábú tagjával.
Jan Fennell - Kutyapszichológia
Jan Fennell gyermekkorában lett a kutyák odaadó híve. Irántuk érzett szeretete egyre erősödött, miközben maga is neves kutyatenyésztővé vált, díjak sokaságát, közte a hírneves Cruft trófeát nyerte el állataival. Az utóbbi években a problémás viselkedésű kutyák számára kifejlesztett nevelési programjával szerzett magának széles rajongótábort. Módszerét számos televíziós műsorban, valamint a BBC adásaiban is népszerűsítette. Jan élettársával, Glen Millerrel, valamint versenygyőztes angol springer spánieljeivel él vidéki otthonában, az angliai Észak-Lincolnshire-ben.
Könyve egyszerre gondolatébresztő és sokszor megindító olvasmány. Elmeséli azt a tragikus halálesetet, amely arra késztette, hogy megváltoztassa hagyományos alapokon nyugvó viszonyát a kutyákhoz. Leírja, hogyan fejlesztette ki a megszokott fegyelmezési eljárásoknál sokkalta könyörületesebb módszerét a kutyák nevelésében. A könyv legnagyobb erénye az, hogy könnyen követhető útmutatóként segíti az olvasót Jan technikájának elsajátításában. Beláthatjuk, hogy az általa javasoltak hatékonyságával csak az egyszerűségük vetekedhet.
Manfred Koch-Kastrsitz - 400 tanács kutyakedvelőknek
Négylábú barátunkról, a kutyáról alig akad olyan tudnivaló, amelyet a szerző jótanácsai közt meg ne találnánk, rövid és világos megfogalmazásban. A kutyatartó, a kutyabarát szinte minden kérdésre megkapja a választ. A tartalomjegyzék megkönnyíti az éppen szükséges tanács gyors kikeresését, nem kell hosszú ideig böngészni a könyvben. Minden tanács külön egységet alkot. Ha mégis kiegészítésre szorul vagy valamelyik másik szakasz további szakmai útmutatást ad, a szövegben zárójelben megtaláljuk a kiegészítő tanács számát.
Jackson Galaxy - Pokoli macskák
Jackson Galaxy az Animal Planet népszerű sorozatának macskaguruja, leginkább egy motoros banda tagjára emlékeztet, mégis különleges képességgel rendelkezik: nem létezik a világon olyan zűrös cica, akivel ne tudna "szót érteni", és akinek ne tudna segíteni - az állatok idegileg kikészült gazdáiról nem is beszélve. Most megjelenő könyvében Jackson Galaxy elmeséli tizenhárom éven át tartó barátságának történetét Bennyvel, egy kistermetű, rövidszőrű, szürke-fehér kandúrral, illetve tanácsokat és tippeket ad, hogyan élhetünk egy fedél alatt, harmonikus kapcsolatban nehéz természetű kedvenceinkkel.
Jackson Galaxyt többek között nevezték már macskaidomárnak és macskapszichológusnak is. Egyedülálló "Cat Mojo" módszerével segít rávilágítani a macskatulajdonosoknak, miért viselkedik úgy a kedvencük, ahogy. Galaxy tanácsadóként dolgozik, és "Cat Mojo" órákat tart magánembereknek valamint menhelyi dolgozóknak. Célja, hogy beszüntessék az egészséges menhelyi állatok elaltatásának gyakorlatát. Los Angeles mellett él három cicájával, Caroline-nal, Chippyvel és Velouriával, valamint kutyájával Rudyval.
Adók Mária - Szőke Zsuzsa - Állati boldog névnapok
A név minősíti a gazdit. Az is, ha valami szenzációsat talál ki, az is, ha dög unalmasat, az is, ha valami találót.
És még egy - a gazdi a kutyája helyett is dönt.
Mindent összevetve: nem könnyű feladat előtt állunk.
Tisztelt olvasók, kutyabarátok, kedves gazdik, reményeink szerint ezentúl ez másképp lesz.
Csak bele kell lapozniuk könyvünkbe...
...amit aztán a névválasztás után használhatnak kutyájuk naplójának is, írhatnak bele, sőt még kedvenc fényképeit is beleragaszthatják.
Bernáth István - Gácsi Márta - A belga juhászkutya
A belga juhászkutyák különösen intelligensek, rendkívül szorosan kötődnek a gazdájukhoz, és figyelmesen követik minden szavát, mozdulatát.
Csak olyan helyen érzik jól magukat, ahol családtagként kezelik őket. Rengeteg szeretetet, foglalkozást igényelnek, de a törődést meg is hálálják rendkívüli odaadásukkal, kedvességükkel.
A könyv a belga juhászkutya mind a négy változatát bemutatja.
Brian Hare - Vanessa Woods - Az okos kutya
A kutyák sokkal többre képesek, mint gondolnád.
Brian Hare - kutyakutató, evolúciós antropológus, a Duke Kutyagondolkodási Központ alapítója, - és Vanessa Woods könyve a kutyák intelligenciájának, legokosabb háziállataink gondolatvilágának forradalmian új megközelítését mutatja be. Az utóbbi egy évtizedben többet tudtunk meg arról, hogyan is gondolkodnak a kutyák, mint azt megelőzően egy egész évszázad alatt. A kognitív tudományok területén elért áttörő eredmények, melyekben Hare is kulcsszerepet játszott, bizonyították, hogy a kutyák az állatok között egyedülálló, sajátos zsenialitással tartanak fenn jó viszonyt az emberekkel.
Brian Hare lenyűgöző felfedezést tett: amikor a kutyák valamikor 40 000 évvel ezelőtt önmagukat háziasították, sokkal hasonlóbbá váltak az embergyerekekhez, mint őseik, a farkasok.
A háziasulással egészen újfajta szociális intelligencia jelent meg a kutyákban. Ez a felfedezés megváltoztat mindent, amit a kutyákról, a kutyák idomításáról gondolunk ráadásul ez a forradalom már meg is kezdődött.
Hare kutatásai során számtalan fajta kutyával dolgozott menhelyen élő kölyökkutyáktól kezdve az egzotikus, új-guineai éneklő kutyákig; saját gyerekkori kutyájától, Oreótól a legdivatosabb schnauzer-pudli keverékekig. Az okos kutya korunk legfontosabb, kutyákról szóló könyve annak a tudósnak a tollából, aki a forradalmasította kutatásukat.
Ingrid Moras - Gyöngyből készült kabalák és talizmánok
Évezredek óta minden kultúrában hordanak az emberek amuletteket, talizmánokat és kabalákat, melyek védik a viselőjüket. Elhárítják a negatív energiákat, és aktivizálják a pozitívakat - így segítenek a kívánt cél elérésében. Világszerte ismert és nálunk ez idáig még ismeretlen kabalák bőséges választékát gyűjtöttük össze ebben a könyvecskében. Egy vidám szerencsemalac, egy kedves teknősbéka, egy apró katica, egy szerencsehozó sárkány vagy egy helyes kis mackó egyszerűen szebbé teszi az életet, erősíti az önbizalmat, és így valóban szerencsét hoz. A füzethez két kivehető mintaív tartozik.
Ingrid Moras - Kedvenc gyöngyállatkák
Anyagok, eszközök és tudnivalók
Gyöngyállatkák
Színes halak
Jégkorszak
Tengeri madarak
Láma és orrszarvú
Színes tollú madarak
Gólya és flamingó
Tengeri csodák
Kutyák
Szurikáták és katica
Dinoszauruszok
Mandarinkacsa és teknőc
Lapos fűzésű állatkák
Fűzési útmutató
Eva Maria Krämer - A német juhászkutya
Kutyakönyvtár sorozat
Segítséget nyújt a kutyafajta tartóinak a vásárlásban, tenyésztésben, táplálásban, ápolásban és nevelésben.
Sok hasznos információt tartalmaz a fajta származásáról, egészségének a megőrzéséről, betegségeiről.
Frank Kane - Phyllis Wise - Az amerikai és az angol cocker spániel
Vadászkutya, mókakedvelő társ, szeretetre méltó családi kedvenc, elbűvölő kiállítási eb. A cocker spániel sokoldalúsága és vidám temperamentuma révén hallatlanul népszerűvé vált a kutyatulajdonosok körében. Mi hát a különbség az amerikai és az angol cocker között?
Ez a gyönyörűen illusztrált kézikönyv összehasonlítja a két fajta főbb fizikai sajátosságait, és mindkét fajtára nézve gyakorlati tanácsokat ad a szőrzetápolást, az egészséggondozást, a tenyésztést, valamint a kiállítást illetően.
Sabine Koch - Állatok és mókás figurák térfonással
Itt az alkalom, amikor nagy hasznát veheted kézügyességednek. Készíts mindenféle mókás állatkát és figurát a színes műanyag szálakból, imádni fogod!
Kulcs, táska, mappa díszítéséhez, gyűjtéshez, ajándékozáshoz egyaránt kitűnő ötlet.
Munkádat megkönnyítik a különféle technikák részletes, képekkel illusztrált leírásai.
Holly Webb - Max elcsatangol
Molly odáig van a boldogságtól, amikor megkapja Maxot, a gyönyörű, óangol juhászkutya kölyköt. Amíg a kislány iskolában van, Max kétségbeesetten vágyakozik utána, alig várja, hogy Molly hazaérjen, és végre játszhassanak. Egyik nap azután a kiskutya észrevesz egy nyitott ablakot, és kis gazdája keresésére indul. A világ azonban igencsak félelmetes hely egy kiskutya számára, főleg, ha teljesen egyedül rója az utcákat. Max hamarosan el is téved, és komoly bajba keveredik. Vajon viszontlátja-e még valaha Mollyt?
Daragó Sándor - Preisler József - Tamás Gábor - A kutyakiképzés alapjai
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Kovács Zsolt - A teknőstartás abc-je
Gyakorlati útmutatót nyújt arról, hogy milyen teknőst érdemes választani az egyre bővülő választékból, hogyan kell hazaszállítani a kis állatot, elkészíteni a helyét, és aztán etetni, gondozni. Mit tegyünk vele télen, ki tehetjük-e a kertbe, ha megnő? Hogyan látjuk meg rajta, ha beteg, ha hiányzik valami az étrendjéből? Hogyan tudjuk elkülöníteni a nemeket egymástól, és miként tudjuk szaporodásra bírni állatainkat? Ezekre a kérdésekre kaphatnak választ az olvasók, ebből a színes és olvasmányos könyvből.
Csányi Vilmos - A kutyák szőrös gyerekek
Bukfenc és Jeromos könyve nemcsak két családi kutya életét mutatja be, hanem azt is, hogy hogyan lehet a kutyalélek rejtelmeit tudományos vizsgálatok tárgyává tenni. Azoknak szól, akik szeretnének a kutyaetológia világába bepillantani a tudományos könyvek szigorúsága és unalma nélkül. Az első kiadást sokan megszerették, azóta angolul is megjelent az Egyesült Államokban, és német nyelvre is fordítják. Az átdolgozott, harmadik kiadás tartalmaz néhány olyan új, érdekes felfedezést is - például azt, hogy a kutyák szívesen és sikeresen képesek gazdájukat utánozni -, amelyet az ELTE Etológiai Tanszékének kutatói találtak az utóbbi években. Csányi Vilmos Budapesten született 1935-ban, biológus, író, az
Akadémia rendes tagja, az ELTE Etológiai Tanszékének egyetemi tanára, a Magyar Etológiai Társaság tiszteletbeli elnöke, a Magyar Tudomány főszerkeszője. Etológiát, humánetológiát és evolúciós rendszerelméletet tanít. Kutatási területe az állati és emberi viselkedés valamint a biológiai és a kulturális evolúció kérdései. Az utóbbi öt évben szépirodalommal foglalkozik.
Pataki Tibor - Papírcsodák
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Takács Tibor - Kócos kutyaságai
Az olvasókat két csoportra lehet osztani: akik szeretik s akik nem szeretik a kutyákat. Ezt a könyvet a kutyaszeretőknek írtam. De mindenekelőtt önmagamnak. Mert volt egyszer egy Kócos pulim, élt tíz évet és eltemettem szentendrei kertünkben, mert családtagot nem dobunk ki! Mikor a halálát követő évben Edingburghban jártam, örömmel láttam a vár egyik bástyáján a skót katonakutyák temetőjét. Én eltemettem és feltámasztottam. Kócos megérdemli a kutya-halhatatlanságot.
Már soha többé nem lesz kutyám!
Kócos egyszeri volt és pótolhatatlan! Két regényem szereplője! Versek születtek róla. A kezünkben halt meg.
A barátaimnak, akik ismerték és szerették Kócost, verses gyászjelentést küldtem. E könyvet, halála után 14 évvel írtam, 1993-ban.
Most mindazoknak ajánlom, akik szeretik a pulit, akik nem tudnak kutya nélkül írni és nem szégyellik a sírást.
Harold W. Sundstrom - Mary O. Sundstrom - A skót juhászkutya
A sorozattól megszokott részletességgel sem a történeti, sem a praktikus tudnivalókat nem hanyagolva foglalja össze a szerzőpáros mindazt, amit A skót juhászkutyáról tudni kell azoknak, akik e fajta tartására, esetleg tenyésztésére vállalkoznak. A Skócia és Észak-Anglia határ menti területeiről származó jószágnak két változata ismert: a hosszú szőrű és a sima szőrű változat. A könyv szerzői gondoltak a kutya filmbéli és irodalmi szerepélésére is, szép számú példát mesélnek el róluk (pl. a Lessie-filmek, melyek javarésze Eric Knight regényéből született). Írnak a kölyökkutya kiválasztásának és gondozásának módjáról; a már felnevelt állat kiképzéséről és ápolásáról, a legfontosabb egészségügyi tudnivalókról. A sokoldalú skót juhászkutya fejezetcím alatt a terelő, a munkavégző, azaz védelmet nyújtó kutyáról és a magányos élethelyzetbe került emberek társáról, a sízésben és szánkózásban egyaránt jó partnerről olvashatunk. A legfontosabb kiállítási és tenyésztési tudnivalók után A kutyatulajdonos felelősségéről szóló sorok is figyelemre méltók. - Minden kutyakedvelőnek ajánlható.
Kovács Zsolt - Állatkert a lakásban
Az Állatkert a lakásban a kezdő és haladó kisállattartóknak egyaránt sok hasznos tanáccsal szolgál. Részletes információt ad a leggyakrabban tartott hüllők, madarak és kisemlősök elhelyezéséről, tartásáról és szaporításáról. Hasznos tippeket találunk benne az állatok kiválasztásáról, beszerzéséről és szállításáról. Megtudhatjuk, hogyan alakítsuk ki a kedvencünknek valóban ideális és egyben esztétikus élőhelyet lakásunkban vagy kertünkben. Átfogóan ismerteti a legkedveltebb fajokat, valamint bemutatja a ritkább, egzotikusabb fajokat is.