Levelek Budapest és Moszkva között, oly korban, amikor nem létezett levéltitok. Különös merészség-e, ha a Berecz házaspár az ötvenes, hatvanas években is nyíltan le merte írni gondolatait. A kimondott véleményért, bírálatért könnyen meghurcolhatták volna őket. A ma már sárguló vastag levélkötegek tanúsítják, léteztek ezek az írások. A magánlevelezésre és sok fényképre támaszkodva néz vissza múltjába a szerző, elénktárva egy mások számára is érdekes, tanulságos korképet.
Kapcsolódó könyvek
Chris Hutchins - Peter Thompson - Diana és az elviselhetetlen királyi család
A való élet gyakran változatosabb, mint bármelyik regény. Igaz ez Diana hercegnőre is, akit a világon szinte mindenki ismer és kedvel. De vajon tényleg olyan szeretetreméltó-e, mint amilyennek látszik ? Vajon az ő hibájából avagy Károly herceg hűtlensége miatt bontották fel életközösségüket ? Vajon csak Károly hűtlenkedett, vagy netán Diana hercegnő is ? Hogyan nevelik gyermekeiket ? Milyen a hercegi pár és a királynő viszonya ? Tényleg kibírhatatlan az angol királyi család ?
Ebből a könyvből minden kiderül.
Debreczeni József - Orbán Viktor
Ez a munka nem politikai szándékkal íródott. Sem javítani, sem rontani nem akarja Orbán Viktor pozícióját. Csupán a megítélését akarja javítani, amennyiben tárgyilagosan és jóindulatúan igyekszik bemutatni a személyiségét, a tetteit s azok lehetséges mozgatórugóit. (A jóindulat tehát nem a tárgyilagosság, hanem a rosszindulat alternatívája.) A történelmi távlat hiánya természetesen nem tette lehetővé, hogy az akadémiai tudomány elvárásainak megfelelő könyvet írjak Orbán Viktorról. De igyekeztem tényszerű és tisztességes könyvet írni. Olyant, amelyre érvényes a Kemény Zsigmondtól vett idézet, amelyet Antall Józsefről szóló munkám mottójául is választottam: "Valószínűleg többször fogok tévedni, de szándékosan nem ferdítek el semmit." - Debreczeni József
Ami a könyvet illeti az erényeit nem lehet kétségbe vonni. Egyrészt alapos. [...] Szerteágazó, kitekintő, szinte minden fontos dolgot számba vevő munka az elmúlt tíz-egynéhány évről. [...]
Ebből a könyvből ugyanazt érzem ki - dacára annak, hogy ez a mű sokkal korrektebb munka, mint bármi, amit eddig a személyemmel összefüggésben olvashattam -, mint amit a rosszindulatú írásokban is mindig kifogásolok: hogy egydimenziós emberként ábrázol engem. [...] Olyan embernek tehát, aki számára az életben létezik egy kitüntetett dimenzió, amely rányomja a bélyegét a létezés többi szférájára. Ez azonban esetemben nem fedi a valóságot. A valóságos életem nem ilyen. A valóságos életben ugyanúgy vagyok ezzel, mint bárki más, gondolkodó vagy ösztönösen élő ember, aki az élet teljességére törekszik. - Orbán Viktor
Thomas Sancton - Scott MacLeod - Diana hercegnő halála - A nyomozás
A Walesi hercegnő halála utáni szenzációhajhászás sajnos valóságos iparággá vált, még ma is - és valószínűleg sokáig - világszerte igyekeznek hasznot húzni e tragikus eseményből. Kiadónk jelentette meg Magyarországon először 1990-ben a Diana hercegnő című könyvet nem sokkal azelőtt, hogy hazánkban járt. amikor Budapestre látogatott Károly herceggel együtt, nagy örömmel fogadott ebből néhány tiszteletpéldányt, melyet a Pető Intézetben adtunk át.
Tragikus halálát követően dömpingkönyvek megjelentetésével kegyeletből nem foglalkozott Kiadónk, de a drámai kimenetelű baleset tényleges felderítését kutató és az igazságot feltáró könyvek megjelentetése fontos számunkra, hogy a magyar olvasóközönség is hiteles tájékoztatást kaphasson a vizsgálatok eredményeiről.
Az utószóban igyekszünk a közelmúltban született könyv megjelenése óta napvilágot látott legfrissebb információkat is közzé tenni, melyeket többek között a testőr. Trevor Rees-Jones fokozatosan visszatérő emlékezőtehetsége, valamint az AI-Fayed család magánnyomozása produkál.
Berecz János - Az én rendszerváltásom
Berecz János újabb könyvének bizonyára ismét komoly visszhangja lesz. A szerző ezúttal is leköti majd olvasóit. Nem csak témáival, de elbeszélése tényekkel alátámasztott kijelentéseivel, a politikai kulisszák titkaiba való beavatással, vitatható és meggyőző következtetéseivel. (Feltéve, ha az olvasónak lesz türelme az egykori politikusok ülésezésének olykor túlságosan részletezett leírásához.) A szerző Lakitelektől a Nemzeti Kerekasztalig kalauzol saját, egykori csúcspolitikusi formálódásán keresztül. Bemutatja, hogyan oldották fel fokozatosan az egypárti rendszer megmerevedett kereteit. Őszintén szól egykori és jelenlegi szenvedélyes baloldaliságáról, más ismert személyiségek lavírozásairól, Grósszal, Aczéllal és Kádárral történt ütközéseiről, de a Kádár iránti maradandó tiszteletről is. A memoár-irodalom gazdagodik Berecz János Az én rendszerváltásom című könyvének újabb politikai csemegéivel, eddig még nem (vagy nem így) ismert részleteivel. Olyan könyvet tart kezében az olvasó, amely az elmúlt tizenöt év változásai, tapasztalatai alapján akár heves vitát is kiválthat. Megkérdőjelezheti a szerző állításait, ám a folyamatok végiggondolásával mindenképpen segítheti az olyannyira szükséges társadalmi megértést, közmegegyezést.
Mukhtar Mai - Megbecstelenítve
A Pakisztán középső részén található kis faluban, Meerwalában élő Mukhtar Mai története az egész világot megdöbbentette.
A fiatal nőt a pakisztáni falusi klán borzasztó ítélettel: csoportos nemi erőszakkal sújtotta. A barbár szokásjog szerint ezzel az ítélettel kívánták kiköszörülni a klánjuk becsületén esett állítólagos csorbát.
Ám Mukhtar Mai - akit azóta az Év Asszonya címmel is kitüntettek - nem tört meg. "Két választásom volt: az elvárásoknak és az íratlan szabályoknak megfelelően öngyilkosságot követek el, vagy harcolok az igazamért. Én az utóbbit választottam" - nyilatkozta a Newsweek magazin tudósítójának.
Ő hazájában az első nő, aki - iskolázatlanul és védtelenül - felemelte szavát a törzsi hagyomány ellen, és harcba szállt becsülete helyreállításáért.
Mukhtar Mai jelkép lett: a kegyetlen pakisztáni asszonysors és a bátor kiállás szimbóluma.
Gyurcsány Ferenc - Útközben
"Vannak az életben pillanatok, amikor Magyarország olyannak látszik, amilyen lehetne: optimistának, igazságosnak, békésnek és biztonságot adónak. Ilyen pillanat volt a közelmúltban, amikor az ARC-fesztiválon Oláh Ibolya énekét hallgattam: "_Van egy ország, ahol álmomban jártam: Magyarország..._" Akik ott hallgattuk a dalt, biztosra vehettük, hogy hamarosan úton-útfélen ezt dúdolja majd mindenki. Nyilván azért, mert azt fogalmazza meg, ami közös bennünk. Azt, hogy nem egyszerűen szeretjük ezt az országot, de készek vagyunk tenni is azért, hogy valóban olyan legyen, amilyen lehetne. Engem is ez az érzés ösztönzött e könyv megírására. A haza tettrekész szeretete.
Nekem persze mások az eszközeim, mint egy dalszövegírónak vagy egy zenésznek. Politikus vagyok, aki az ország jövőjét közvetlenebbül befolyásolhatom, mint más. De ami legalább ilyen fontos: baloldali ember vagyok, és nem csak azért, mert soha nem felejtem el, honnan jöttem; azért is, mert nem tévesztem szem elől azt sem, hova akartam, és akarok eljutni másokkal együtt. Egy jobb Magyarországra, ahol a gyermek későbbi helyét az életben végre nem családi származása, hanem szorgalma, tehetsége és munkája jelöli ki. Ilyen egyszerű ez.
Persze mindig könnyebb tisztán látni a célt, mint ismerni és megtenni az utat, ami odáig vezet.
Innen nézve ez a könyv nem más, mint az egyik útvonal-lehetőség a sok közül. Számomra mégis a legfontosabb. Ez az irány az, amelyben hiszek."
_Gyurcsány Ferenc_
Marinovich Endre - 1315 nap - Antall József naplója
Most, hogy egy évtizede már nincs velünk, sokan keresik őt, a reménybeli folytatás és az újrakezdés letéteményesét, a századvégi Magyarország első, szabadon választott miniszterelnökét. Antall József a szabadulásra kész ország legfontosabb jelzését hozta magával: a többség akaratát az újjáépülésre. Azóta már köztudott: ő maga volt erre a biztosíték. Nem kétséges, még sokan és sokszor fordulnak majd hozzá, a jobb erkölcsű, összefogásra kész Magyarország megteremtéséért. Ezért ez a könyv nem üzenet, nem emlék, pusztán tiszteletadás azelőtt, amit Antall József ránk, az utódokra hagyott testamentumként.
Franka Tibor - Gyurtcsány
Gyurcsány Ferenccel közöltem elsőként, könyvet írok róla. Így tisztességes. Azt válaszolta, köszöni szépen, most nem ér rá. Gyurcsány miniszterelnöknek tehát, nincsen ideje véleményt mondani Gyurcsány Ferenc magyar állampolgárról. Biztosan jó oka van rá... Miért menekül Ferenc, Fletó elől? Miért szégyelli civil önmagát? Miért kerüli egymást a hivatalos, meg a hétköznapi Gyurcsány a nyilvánosság előtt? Melyik fél a másiktól? A milliárdos a csórótól? A lakótelepi a rózsadombitól?A kapitalista a szocialistától? Tőle nem tudtam meg, de másoktól, igen. Mert jogunk van tudni, már akit érdekel, hogy a mi nevünkben és pénzünkből, kinek a kezébe játszották át már megint a hatalmat. Mindazonáltal ez a könyv elsősorban nem Gyurcsány Ferencről szól, hanem egy olyan országról, amelyben Gyurcsány Ferenc is miniszterelnök lehet... Okulásul ajánlom mind a két oldalnak.
Pünkösti Árpád - A Horn
Messziről indult. A becsvágya tette alkalmassá arra, hogy nagy ívű pályát fusson be. Akik felnőttként élték meg a rendszerváltást, ismerik Horn Gyula nevét. Tudják, hogy Magyarország külügyminisztere, majd miniszterelnöke volt. Tudják, hogy fontos szerepet játszott abban, hogy 1989 szeptemberében a magyar kormány kiengedte Nyugat-Németországba a Magyarországra menekült keletnémetek tízezreit. Személyiségét és fiatalkori tetteit ellentmondásosan ítéli meg az a közvélemény, amely csak a hírmorzsákat rakja össze. Akik közelebbről ismerik, állítják: politikusnak született. Elszánt volt, szívós, tájékozott, csavaros észjárású, ütésálló, jó csapatépítő, és mert nemet mondani. Nagy sakkjátékos volt a szó valódi és átvitt értelmében. A józan meggondolásokra alapozva makacsul és következetesen hozta meg a döntéseit, de hogy közben volt-e magánélete, csak sejteni lehetett. Emberi vívódásairól, családjáról, feleségéről, lányáról, fiáról, unokájáról, akivel szívesen sakkozott, még ennyit sem. Ez a könyv többet és mást mutat meg arról az emberről, politikusról, aki kitörölhetetlenül beírta magát a magyar történelembe. A könyv különlegessége, hogy egyes részein elhelyezett QR-kódok használatával az olvasó az okostelefonján tizenegy, egykori film- és híradófelvétel részletét nézheti meg.
Szántó István - Gyurcsány szabadon
A fél ország dicsőíti? A másik fele hallani sem akarja a nevét? Nem tudom, az viszont biztos, lépten-nyomon megállítják, felismerik, hátba veregetik. Szurkolnak neki. Mások legyurcsányizzák. A mamával összefüggésben emlegetik. Ahol megjelenik, éljenzik, vagy tüntetnek ellene. Minden gondunkat, bajunkat a nyakába varrják. Ne csodálkozzunk.
Akarva-akaratlanul, egy ország nyilvánossága előtt vallotta be, hogy elkúrták.
Kap hideget, meleget. Mindenkiből képes érzelmeket kiváltani. Nehéz kihozni a sodrából.
Ám akinek mégis sikerül, az magára vessen.
_Szántó István_
„Mondják, hogy a királycsinálásban résztvevőkkel szemben hálátlan volt.
Igen, mondják. Sokan gondolták úgy, hogy ez valamilyen adás-vételi ügylet. Ő támogat engem, én támogatom őt. Én nem így gondolom. Szerintem így nem lehet senkinek bevásárolnia önmagát a politika tetejére.
Nekem az volt a dolgom, hogy az MSZP vezetőivel együtt kormányozzak. Az nem jutalmazandó, hogy egy demokratikus választáson valaki engem támogat. Ne azért támogasson, mert pozíciót remél, hanem azért, mert hisz nekem. Vagy fordítva: a támogatásért nem jár jutalom. Csak a teljesítményért. A munkáért. A szavazat meg nem munka. Az meggyőződés. Aki meg árulja a meggyőződését, az nem politikus. Elég sok csúnyát mondtam már, hagyjuk a minősítést.”
Debreczeni József - A miniszterelnök
A szerző arra vállalkozik, hogy megrajzolja a rendszerváltozás miniszterelnökének portréját, s egyben felidézze a kort, melyben Antall József tevékenykedett. A szerző maga is aktív szereplője volt a közelmúlt eseményeinek, ezért nem is kíván a független elemző pózában tetszelegni. Meggyőződése, hogy a néhai kormányfő politikai örökségét vállalva is képes volt bizonyos távolságot tartó, kritikai elemeket is tartalmazó, elemző művet alkotni. Forrásai Antall József beszédei, interjúi, személyes feljegyzései, a család és az Antall-archívum által rendelkezésére bocsátott, a nyilvánosság előtt jórészt ismeretlen iratok, a miniszterelnök legközelebbi munkatársaival, továbbá politikusokkal folytatott beszélgetések, valamint személyes emlékek és tapasztalatok voltak. A könyv a történeti feldolgozás, a politológiai elemzés, az igényes publicisztika és a politikai memoár olvasmányos, izgalmas ötvözete.
Colin Evans - Gyilkos orvosok
Ki hinné, hogy azok, akik a gyógyításra esküdtek fel, tudásukat rafinált gyilkosságok kitervelésére és véghezvitelére fordítják?
Pedig századunk bővelkedik az olyan bűnesetekben, amelyeket orvosok követtek el. Kötetünk eredeti dokumentumok alapján ezek közül dolgozott fel tizenhármat, a tizenhárom legrémisztőbbet.
Van olyan, aki nyereségvágyból már a negyedik feleségét öli meg, s csak azt követően kerül a törvénykezés kezére. Van, aki a gyerekeit pusztítja el, hogy hozzájusson a biztosítási összeghez. Egy párizsi orvos egész halálgyárat épít ki a háború idején a város egyik előkelő negyedében.
Az elkövetések módja más és más, a történetekben csak egy azonos: az elkövetőkre hosszú évekig senki sem gyanakszik. A megtörtént bűnesetek félelmetes karneválja vonul fel a kötetben, tizenhárom izgalmas krimi a valóságból.
J. Randy Taraborrelli - Elizabeth
Mindenki ismeri Elizabeth Taylort, a mozibálványt, a gyermekkora óta híres-hírhedt filmsztárt, a végzet asszonyát. J. Randy Taraborrelli azonban nem éri be a bulvársajtóból ismert élettörténettel, messzebb megy és magát az embert mutatja be, aki nemcsak pazar luxuséletet élt, nemcsak szenvedélyesen szerette az ékszereket és a férfiakat, hanem sokat szenvedett is - és érett korában sokat tett a szenvedőkért. Ez a könyv elsősorban kapcsolatainak lelki mozgatóit és érzelmi mélységeit vizsgálja, beleértve természetesen élete lángolón botrányos Nagy Szerelmét, amely évtizedeken át elválaszthatatlanul összekötötte a sorsát Richard Burtonével. Mindeközben, mintegy mellesleg, az aranykorát élő Hollywood legendás világába is bepillantást nyerünk.
Gyurcsány Ferenc - Gyurcsány a konyhában
Hallott Ön már Gyurcsány Ferencről? Ugye, a szerző neve Ön előtt sem ismeretlen? Csak mintha eddig nem mesterszakácsként ismertük volna meg a volt miniszterelnököt. Nos, Gyurcsány Ferencre ezután sem kell majd mesterszakácsként tekintenünk. Nem is célja, hogy ilyen babérokkal ékeskedjen. Gyurcsány Ferenc egyszerűen csak kíváncsi, kreatív és fantáziadús férfi, aki a főzést izgalmas kalandnak, a világ egyik legkellemesebb tevékenységének tekinti. Semmiképp sem túlzás azt állítanunk, hogy a jellegzetes gyurcsányi stílusban, könnyedén, szellemesen megírt könyv meggyőzően népszerűsíti ezt a fajta szenvedélyes életszeretet, és ez minden bizonnyal megegyezik a szerző szándékaival. A könyvben, a receptekhez írt kedvcsinálókban azonban egy mindezeken túlmutató világ is feltárul előttünk. Bepillanthatunk egy kicsit Gyurcsány Ferenc életébe, hétköznapjaiba, megismerkedhetünk ismert és kevésbé ismert barátaival, a kötcsei szomszédoktól egészen Vágó Istvánig, Kuncze Gáborig vagy a Pa-dö-dőig. Gyurcsány a könyv valamennyi ételét elkészítette, 10 különböző helyszínen, 10 különböző barát társaságában, színészek, művészek, politikusok közös konyhai kalandozásaiba láthatunk bele a kísérő sztorikon keresztül éppúgy, mint a gyönyörű és gazdag képanyagot nézegetve. Senkinek sem tanácsoljuk, hogy ebből a könyvből próbáljon főzni tanulni. Azt azonban bízvást ígérhetjük, hogy a könyv kiváló útmutató ahhoz, hogyan örüljünk az ételeknek, a főzésnek és úgy általában az életnek.
Ethel Tolansky - Helena Scott - Krisztus a haláltáborban
E mű Johann Gruber (1889--1944) osztrák katolikus pap, illetve Jacques Bunel (1900--1945) francia kármelita szerzetes életútjával ismertet meg.
Mindketten a rettegett mauthausen-guseni koncentrációs táborban vesztették életüket, lelkipásztori működésükön túl rabságuk utolsó hónapjait is a felebaráti szeretetnek szentelve. Szenvedésüket nyomon követve megismerhetjük a náci hatalom módszereit -- "alulnézetből" közelítve a történelmi eseményekhez. Tanúságtevő helytállásuk azt példázza, hogy a jótékonyság, a részvét és az önmegtagadás keresztény erényei a világháború poklában, a legembertelenebb körülmények között is ott munkáltak emberekben.
Johann Gruber és jacques Bunel személyében a katolikus egyház XX. századi történetének két hősies lelkületű vértanúja lép elénk.
(Zsille Gábor)
Simone Simmons - Diana titkos évei
Joggal nevezhetjük az 1993 és 1997 között eltelt időt Diana, walesi hercegnő "titkos éveinek". Meglepő állítás ez, ám mégis igaz. Diana igazi életét - annak ellenére, hogy folyton a képeslapok címoldalán szerepelt - csak a legközelebbi barátai ismerték - közülük is valójában csak egy. Ez a barát Simone Simmons volt. Ő segítette át Dianát a válása utáni évekek, ő egyengette első lépéseit a szabadság felé, része volt abban, hogy 1997-ben már egy sokkal magabiztosabb asszonyt láthattunk.
Debreczeni József - Az új miniszterelnök
A Gyurcsány Ferencről szóló kötet, melyet az Olvasó most a kezében tart, a harmadik a Magyar Köztársaság kormányfőit bemutató politikusi életrajzok sorában. Bár triviális, mégis le kell szögeznem: ezt a könyvet ugyanaz az ember írta, aki az Antall Józsefről (A miniszterelnök) és az Orbán Viktorról szólót.
2005 tavaszán nehezen szántam rá magam a munkára. Nem amiatt, hogy két jobboldali miniszterelnök után írhatok-e egy baloldaliról Hanem amiatt, hogy egy államférfi, illetve egy erősen vitatható, ámde nagy kaliberű, komoly pályát befutott politikus után szabad-e írnom egy a pályája kezdetén lévő személyről. Aki üstökösként jelent meg a magyar politika egén, de akiről még korántsem lehetett tudni, nem lesz-e hulló csillag. Aki amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan távozik. (Az elején mondtam is neki: ha tudnám, ogy 2006-ban nyer, nem haboznék. Ő előzékenyen megígérte: ezt szívesen megteszi a kedvemért.) Mintegy harminc órát beszélgettem vele, magnetofon mellett. Együttműködő volt, és nagyon nyitott. (Mikkor a tíz év óta vele egy házban lakó anyósa elolvasta a kézirat első négy fejezetét, a fülem hallatára mondta: "Ebből ötször annyit tudtam meg magáról, mint eddig: így még nem nyílt meg senkinek.") Ez a nyitottság - számomra olykor meghökkentő módon - jórészt a politikusi életszakasz idejére is megmaradt.
Azt hiszem, végül azért vágtam bele a Gyurcsányról szóló könyvbe, mert arra gondoltam, legalább megtudom: ki ez a fickó. Amikor másodszorra olvastam el az 1999 és 2004 között publikált írásait - miközben rendszeresen beszélgettem vele -, már tudtam: nincs kockázat a dologban. Nyer vagy veszít - megér egy könyvet. Antall és Orbán után is. Előre eldöntöttem, hogy vereség esetén a címe Gyurcsány Ferenc lesz.
Újabb mandátum esetén: Az új miniszterelnök.
Igen: Antall után.
Úgy vélem, nem tévedek: eléggé megismertem Gyurcsány Ferencet.
Ismerjék meg az Olvasók is - csak azután ítéljenek! /Debreczeni József/
Paul Burrell - Titkok és igazságok Dianáról
A királyi család dühöng, mert a komornyik újra fecseg és kitálal!!! Diana legintimebb titkairól és szerelmi életéről "bámulatba" ejtő botrányok és igaz történetek kerülnek a könyvben napvilágra, amit idáig titokban tartott a Buckingham-palota, és a "nagy durranás" eddig még soha nem kerülhetett nyilvánosságra. Tony Parsons atya, a Burell-család lelkésze, fel van háborodva: "Ez képtelenség, Paul! Ezt sosem szabadott volna megtenned!" De az inas megtette. Újra és újra!!!
Vajda Miklós - "Mert én szeretet nélkül meghalok!"
Vajda Ödön közvetlenül az első világháború előtt ismerkedik meg a minden férfi szívét megremegtető Bajor Gizi színésznővel, azonnal egymásba szeretnek. Ödönt munkaszolgálatra viszik, a színésznő a fővárosban marad. Érdekes módon a férfi levelei maradtak fenn szinte maradéktalanul. A háború után összeházasodnak. A szívbemarkoló és szenvedélyes hangú levelekből egy nagy szerelem kibontakozásának és lezárásának vagyunk tanúi, de egy szerelmi háromszögnek is, amelynek a harmadik részese Hatvani Lajos báró, a Nyugat Lacija. A dokumentumokat Vajda Miklós, Vajda Ödön fia dolgozta fel, rendezte sajtó alá. Illusztrált.
Jay Mulvaney - Diana és Jackie
Kevés olyan női szereplő tűnt fel eddig a világtörténelem színpadán, aki korának kiemelkedő egyénisége lett, befolyásolta annak szellemiségét, megragadta milliók képzeletét. Diana, walesi hercegnő és Jacqueline Kennedy Onassis, a huszadik század két leghíresebb asszonya e ritka "jelenségek" közé tartoztak. Voltak, akik csodálták, tisztelték, sőt imádták, mások gyalázták és gúnyolták őket. Noha nem ugyanahhoz a nemzethez és nemzedékhez tartoztak, sorsuk meglepő hasonlóságokat mutat. Mindketten csúfosan elvált szülők gyermekei voltak. Mindketten tizenkét évvel idősebb férjük politikai karrierjének fényét emelő "trófeafeleségek" szerepét játszották. Mindketten uralkodócsalád fiaihoz mentek feleségül és ellenálltak minden erőfeszítésnek, amely önállóságuktól akarta megfosztani őket. Mindketten házasság útján nyertek hatalmat, mindketten lázadók voltak, és forradalmasították a dinasztiát, amelybe házasságuk révén bekerültek. Diana és Jackie mégis sok tekintetben különbözőek voltak: Jackie angol visszafogottsággal élte életét, soha nem panaszkodott, nem magyarázkodott a kíváncsi nagyközönség előtt. Diana ezzel szemben amerikai nyitottsággal, televíziós műsorokban elégítette ki a szenzációra éhes közönség kíváncsiságát, feltárva családi drámájának részleteit. A két asszony élettörténetét már többször feldolgozták, de Jay Mulvaney munkája az első, amely párhuzamba állítja sorsukat, koruk tükrében vizsgálva azt. A szerző a két sors következő vonásaira irányítja az olvasók figyelmét:
- Az apák, Johnny Spencer és Black Jack Bouvier szerepe Diana és Jackie személyiségének alakulásában
- Korai éveik és fiatalkori szerelmeik
- Házasságuk - igazság a hazugságok mögött
- Diana és Jackie anyasága - életük legnagyobb önmegvalósítása
- Feszültségekkel teli kapcsolatuk anyósaikkal, II. Erzsébettel, illetve Rose Fitzgerald Kennedyvel
- Diana és Jackie, mint hajadon és dolgozó anya
- Diana és Jackie, mint bálvány és példakép
- Nyomtatásban korábban meg nem jelent pletykák, híresztelések Diana hercegnőről és Jackie Kennedyről.
Értékelések
Statisztika
Címkék
Kollekciók
- Nem szerepel egyetlen kollekcióban sem.