A japánok „mókás képeknek" hívják őket, és több, mint egymilliárd példányt vásárolnak belőlük évente. A mangákat, ezeket a fekete-fehér képregényeket a kiadók olcsó papíron, magazin formájában jelentetik meg. A japánok mindenhol ezt olvassák: külvárosi vonatokon, várótermekben,közparkokban. Akárcsak a televíziós sorozatok, a mangák is hetente, epizódon- ként jelennek meg, olyan, hosszú életű főhősökkel, akiknek újabb kalandjait izgatottan várják a rajongók. A Manga című könyv célja, hogy a manga kedvelőivel és a műfajjal most ismerkedőkkel is megismertesse e furcsa,különleges világot. A fényképek, eredeti rajzok és eddig kiadatlan interjúk között megismerhetjük az alkotókat, akiket hazájukban bálványként tisztelnek, a nagy sorozatok genezisét (Astroboy,Dragon Ball stb.), a tokiói cosplayereket (a manga-hősöknek öltöző és rendezvényeken pózoló fiatalokat) és a manga-őrültek világát, az éjjel-nappal nyitva tartó magazinkölcsönzőket, vagy a japán üzletembereket, akik, ha lekésik az utolsó vonatot, hajnalig olvasgatással ütik el idejüket. E könyv elkalauzolja az olvasót a Felkelő Nap országának Nyugaton is egyre népszerűbb manga-kultúrájába.
Kapcsolódó könyvek
Ben Krefta - Manga rajzolás kezdőknek
Te is lehetsz mangaművész! D-Boy, Heather, J. C., Kimi, Striker és Kit-Kit: ez a vagány csapat arra vállalkozik, hogy megtanítsa neked a legmenőbb rajzolási stílust: a mangát. Ismerd meg a rajzoláshoz szükséges kellékeket, az alapvető technikákat, és jöhetnek a király mangahősök! J. C.-től a mangarock imázst lesheted el, Kimi viszont csak akkor boldog, ha a havat szántja. Heatherrel nem érdemes ujjat húzni: árad belőle a határozottság, ráadásul saját (robot!) testőre és lángot lehelő macskája van. Kezdve a kosárlabdás D-Boyjal, elkalauzolunk a fejek, arcok, tipikus pózok és mozgásformák rajzolásába. Színek, tónusok használata, árnyékolástechnika: ez a könyv elengedhetetlen mindazok számára, akik el akarják sajátítani a mangastílust.
Hayden Scott-Baron - Készíts mangát
Mindent megtalálsz a könyvben és a CD-n, amire szükséged van a tökéletes mangagrafikához. A manga a világon mindenütt egyre népszerűbb művészeti forma, amelyet ma már a média számos területén alkalmaznak, az animációtól a reklámokig. A Készíts mangát c. könyvben és CD-jén megtalálhatsz minden olyan elemet, melynek jóvoltából saját, nyomtatásra kész, profi megjelenésű, kiszínezett illusztrációkat készíthetsz – még abban az esetben is, ha egyébként nem értesz a rajzoláshoz. Amennyiben szereted a mangát, használd a nagyfelbontású kontúrrajzokat, s alkosd meg a te remekbe szabott, egyéniesített képeidet. Ennek során egykettőre kifejlesztheted a magad sajátos stílusát a manga műfaján belül. A kezdéshez szükséges minden összetevőt megtalálsz a mellékelt CD-n. Az eligazodást megkönnyítő könyvben pedig elolvashatod a különféle technikákkal kapcsolatos magyarázatokat, melyek segítenek saját illusztrációid megalkotásában, kiszínezésében és reprodukciójában. A könyv a professzionális mangaművészek számos legfrissebb ötletének bemutatásával nyújt ösztönzést.
– Azonnal hozzáfoghatsz a műveletekhez! Alkalmazd a nagyfelbontású kontúrrajzokat, amelyek a CD-n találhatók. Segítségükkel máris alkalmazhatod a könyvben leírt technikákat.
– Sajátítsd el a manga karaktereinek tervezési fogásait, amelyeket a későbbi képalkotásban hasznosíthatsz.
– Kövesd a lépésről lépésre a megadott útmutatásokat az illusztrációk színezésekor.
– Több millió mangakaraktert alkothatsz a mellékelt fájlokkal.
– A könyv és a CD minden korosztálynak ajánlott.
J. K. Rowling - Bogar bárd meséi
Ki ne ismerné Bogar bárd meséit? Hiszen e könyv minden valamirevaló varázslócsaládban ott van a gyerekek könyvespolcán, ugyanúgy, ahogy a mugliknál (vagyis a varázstalan népeknél) a Grimm mesék.
Bogar bárd itt olvasható öt meséjének mind megvan a maga mágusa, varázslója, s mindegyik más-más módon szórakoztat, nevettet vagy emlékezik meg halálos veszedelmekről.
Albus Dumbledorenak - A Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola legendás igazgatójának - a mesékhez fűzött kommentárjai még élvezetesebbé teszik az olvasást, varázslók és muglik számára egyaránt.
_Egy különleges és varázslatos kötet a szerző, J.K. Rowling rajzaival._
Christopher Moore - Ördögöd van
Mindenkinek van ördöge, télen is, nyáron is. Van, aki tagadja, van, aki nem tud róla, sőt olyan is akad, aki büszke rá. Hősünk, Travis, a kiugrott papnövendék szeretne megszabadulni ördögétől, akit egyedül ő láthat, a többiek csak akkor, ha... de ezt úgyis megtudják.
Christopher Moore-t – ördögien vonzó meseszövésének és hihetetlen komédiázó kedvének köszönhetően – a humor legjelesebb képviselői közt tartják számon. Betegesen humoros, sőt eszement, amire csupán egy mentsége van: az esze.
„– Remek, de ha továbbra is nyavalyogni akarsz, inkább közlöm veled a regulákat. Először is, nem futhatsz el előlem. Megidéztél, és én szolgád lettem mindörökre. A mindörökre nálam pontosan azt jelenti, amit jelent...
– Szóval pokolbéli vagy? – kérdeztem. Tudtam, hülye a kérdés, de hát az embert még a papneveldében sem készítik föl egy ördöggel folytatandó társalgásra.
– Nem – mondta –, édenkerti vagyok.
– Hazudsz – vágtam rá.
Így kezdődött, és Catch immár hetven éve folyamatosan félrevezet engem a hazugságaival...
– Tényleg édenkerti vagyok. Édenkert egy városka, úgy harmincmérföldnyire Newarktól. Ekkor hemperegni kezdett a sárban, és majd megszakadt a nevetéstől.”
Jakó Zsigmond - Radu Manolescu - A latin írás története
"A latin ábécé, a világ legelterjedtebb és legpraktikusabb írásrendszere több mint 2500 esztendős múltra tekint vissza. Alapjául a nyugati görög írásnak az a változata szolgált, amelyet Chalcis városából való görög telepesek az i. e. VIII. század körül hoztak magukkal Dél-Itáliába."
Berecz Edgár - Japán konyhatolmács
A gasztronómiai szakíróként és tanácsadóként ismert Berecz Edgár újabb kötetet készített elő a nagyközönség számára: a Japán konyhatolmács több mint 500 címszót és 70 fotót fog tartalmazni. A kézikönyv olyanoknak szól, akik Japánba készülnek, esetleg japán vendéglőt áll szándékukban felkeresni.
A legnépszerűbb, a világon legjobban ismert japán ételféleségek a következők: a szusi (algába tekert nyers hal és rizs), a tempura (palacsintaszerű tésztába sütött zöldségek, hal), a yakitori (speciális sült szárnyas), a nori (tengeri fekete alga), a miszosumi (erjesztett szójababkrémből készített leves), a szasimi (nyers halszeletek), a tenger gyümölcsei és különböző tésztafélék. Ezekről mind részletesen olvashatunk majd Berecz új könyvében, de természetesen más japán ételek, "konyhacsodák" is bemutatásra kerülnek. A japán konyha tulajdonképpen az évezredes hagyományokkal bíró kínaitól tanult, lényege az ízletes ételféleségek látványossága, tálalása. A szerző több éven keresztül Japánban dolgozott éttermekben, ott szerzett tapasztalatait 1997 óta kezdte papírra vetni.
Nemcsak szavak és azok magyar fordításai szerepelnek a készülő kötetben, hanem kisebb sztorik, történetek, szokások elmesélése is helyet kapott – van még Kis japán asztali illemtan, valamint a Társalgás konyhaszinten című kis fejezet, amelyből a legfontosabb szavak, rövid mondatok japán ejtését lehet megtanulni.
Bitskey István - Pázmány Péter
A 16. század végére hazánk protestáns többségű lett. De a katolikus egyház - a Habsburg-dinasztia segítségével - ellentámadásra indult.
Ezekben az években lépett fel Pázmány Péter, a fiatal jezsuita szerzetes. Hatalmas tudásával, és páratlan nyelvi tehetségével szikrázó vitákat folytatott, de mint esztergomi érsek és királyi főkancellár a politikai életben is döntő szerepet játszott. Híve volt a dinasztiának, de következetesen védte nemesi alkotmányunkat. Jó kapcsolatot tartott fenn Erdély egyik nagy fejedelmével, I. Rákóczi Györggyel. Rengeteget tett nemzeti kultúránk emeléséért, s ő alapította a ma is működő budapesti tudományegyetemet.
A nagy főpap életét Bitskey István egyetemi docens markáns vonásokkal vázolta fel. Árnyalt elemzései, megbízható tényanyaga és színes stílusa hasznos olvasmánnyá teszi a képekben gazdag művet.
C. C. Furnas - Joe McCarty - A mérnök
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Christopher Knight - Alan Butler - Szupercivilizáció - A történelem előtti idők szupertudománya
Döbbenetes felfedezések egy mindeddig ismeretlen civilizációról, mely időben megelőzi az ókori egyiptomiakat, messzemenő következtetésekkel - egy jó csapat tolmácsolásában, melynek tagja A Hiram-kulcs című bestseller társszerzője.
Ez a rendkívüli történet arról szól, hogy hogyan vezetett el a "megalitikus yard" - egy ősi hosszúság-mértékegység - rejtélyének megfejtésére irányuló kutatás egy kényszerítő erejű bizonyíték felfedezéséhez, mely arra mutat, hogy létezett egy ismeretlen, magasan fejlett kultúra, mely megelőzte a legkorábbi ismert civilizációkat, a sumerokét és egyiptomiakét. Léteznie kellett egy Szupercivilizációnak.
Knight és Butler felfedi egy csodálatosan összehangolt mérési rendszer titkait, mely mindörökre elveszett volna a világ számára. Következtetéseik szemben állnak mindazzal, amit modern világunk eredetéről tudni véltünk - de a bizonyíték tagadhatatlan. Az e felfedezésekből eredő következtetések messze túlmutatnak egy történelem előtti "szupertudomány" felfedezésének elképesztő voltán; nagy tervre utalnak, aminek teológiai következményei messzire ágazóak lesznek.
Vojtech Zamarovsky - A világ hét csodája
Kötetünket ajánljuk nemcsak az ókor iránt érdeklődőknek, hanem tanároknak és diákoknak egyaránt - ugyanakkor haszonnal forgatható kézikönyvként is.
Bíró Ferencné - Csorba Csaba - Az ókori görögök és rómaiak élete
Azt, hogy mi volt a görög istenek eledele, tudjuk. De mit termelt és mit evett a görög paraszt? Mivel foglalatoskodott a római? A görög és a római katonák hősi harcairól olvashatunk, de hogyan gyógyították őket? Milyen ünnepeket ültek, hogyan neveltek és sportoltak? Milyen lakásban laktak és hogyan tisztálkodtak? Könyvünk választ ad ezekre a kérdésekre, de olvasható benne hippokratészi eskü teljes szövege is, vagy az, mi történt a termopülai szorosban. Évezredekkel ezelőtt történt dolgok válnak benne maivá, hogy segítsék a holnapot. Rékassy Csaba kitűnő rajzai híven megmutatják e korok hol barázdás, hol vidám arcát.
Michael Wood - A sötét középkor
A modern Nagy-Britanniát egykori bevándorlók leszármazottai lakják. Az angol és a brit identitás pontos eredetét még ma is heves viták övezik. A gazdag, rejtélyes történelmi örökség felé világszerte érdeklődéssel fordulnak a történelem szerelmesei. Michael Wood lebilincselő könyve is e témakörrel foglalkozik: az angol állam születését és a korai középkor történelmi eseményeit vizsgálja. Mintegy ezer esztendő történetét öleli fel, s a különféle megszálló népek hatására bekövetkezett átalakulást helyezi a középpontba.
Dr. Karl Kruszelnicki - Legendás tévhitek
Valóban megbukott Einstein az iskolában? Csakugyan járt ember a Holdon? A fekete doboz tényleg fekete? Szembeszegülve az élet mítoszaival és sületlenségeivel, ez a könyv arra törekszik, hogy leleplezze, kikezdje és eloszlassa a széles körben elterjedt városi legendákat - vagyis a legendás tévhiteket.
Douglas Adams - Galaxis útikalauz stopposoknak
Ez a történet a szörnyen ostoba csütörtökről és a rendkívüli következményeiről szól, és arról, hogy miért sokkal biztonságosabb a világegyetem, ha van nálunk egy törülköző. Ez a történet emellett egy könyvről is szól, melynek címe: Galaxis Útikalauz stopposoknak. Ez nem földi könyv, sosem adták ki a Földön, és a szörnyű katasztrófát megelőzően egyetlen földlakó se látta vagy hallott róla. A könyv mindazonáltal szerfelett figyelemreméltó. Valószínűleg ez a legfigyelemreméltóbb könyv, ami csak napvilágot látott a Kisgöncöl óriási kiadóhivatalainak gondozásában - bár a földlakók ezekről se hallottak. Ez a könyv nem csupán hallatlanul figyelemreméltó, hanem elképesztően sikeres is. Népszerűbb, mint a Mennyei Házi Mindentudó, jobban fogy, mint a Hatvanhárom További Figura Súlytalanság Esetére című illusztrált kiadvány, és ellentmondásosabb, mint Oolon Coluphid filozófiai bombaként robbanó trilógiája: a Hol Tévedett Isten, a Még Néhány Isten Legsúlyosabb Tévedéseiből és a Végül Is Kicsoda Ez Az Isten Egyáltalán? A Galaxis Külső Peremének néhány liberálisabb civilizációja számára a Galaxis Útikalauz már kiszorította a hatalmas Encyclopaedia Galacticát, s egyedül tölti be az összes tudás és bölcsesség tárházának szerepét, mert noha sok benne a hézag, és tele van kétes, de legalábbis üvöltően pontatlan adattal, két fontos vonatkozásban felülmúlja kevésbé szárnyaló elődjét. Egyrészt némileg olcsóbb. Másrészt borítóján a következő szavak láthatók, szép nagy betűkkel szedve: NE ESS PÁNIKBA!
Judith Miller - Régiségek közelebbről
A régiséggyűjtés sohasem volt még olyan népszerű hobbi, mint az utóbbi néhány évben. Antik tárgyakat vásárolni - főként kezdő gyűjtőként - igen kockázatos vállalkozás. Miről ismerhető fel egy eredeti munka? Mi különbözteti meg ettől a hamisítványt? És honnan tudhatjuk, mennyi lehet egy antik tárgy reális ára? Judith Miller praktikus tanácsokkal segít eligazodni az antik bútorok és kerámiák, az ezüst- és üvegnemű varázslatos világában. Több száz színes fényképpel szemlélteti azokat a kifinomult részleteket, amelyek támpontot adhatnak a régiségek azonosításához, a tömören fogalmazott szöveges ismertetőkben pedig féltve őrzött szakmai titkokról olvashatunk.
Mándy Iván - Budapesti legendák
Mándy Iván és Budapest összetartoznak: Mándy városa Budapest, a legbudapestibb író Mándy. Történeteiben és történettelen prózai költeményeiben a városlakók (az úgynevezett kisemberek: kereskedők, presszósok, ügynökök, háziasszonyok) hangját halljuk, a város érdes részét látjuk, azt a világot, amely olykor poétikus és varázslatos, olykor ijesztően kopár és nyomorúságos.
Az írásokat Mándy kedves témái, a kávéházak és létrák, a tér és legendái, a foci és a mozi köré csoportosítottuk, a nyitány pedig az író eddig nem publikált, kötetünk számára írt két novellája.
Jean-Louis Besson - Hagyományos viseletek könyve
A hagyományos viseleteket nemzedékek sora alakította ki ; jelzik viselőjük mesterségét, vagyoni helyzetét, vallását, családi állapotát, társadalmi, törzsi hovatartozását. Ponchók, szárik, ágyékkötők, fejdíszek és kalapok... Jean-Louis Besson derűs világ körüli utazásra hív a legszebb öltözékek bemutatásával és meglepő, mulatságos rajzaival.
Költemények és színpompás képek járulnak hozzá, hogy megtanuljunk álmodni és mosolyogni.
Louis Frédéric - Japán hétköznapjai a szamurájok korában (1185-1603)
Különös, egzotikus világ tárul elénk e könyvben: a szamurájok korának Japánja, Japán mindennapi élete a XII-XIV. században. A szerző, a középkori Japán alapos ismerője, elvezet bennünket a szamuráj harcosok táborába és otthonába, a dajmjók váraiba, a falvak kunyhóiba, a városi műhelyekbe. Végigkíséri a társadalom minden osztályának, rétegének emberét születésétől haláláig. Leírja a különböző vallási szertartásokat, megismertet a kor japán kultúrájával, a művészetekkel, színházzal, irodalommal, festészettel.
Duncan Brewer - Találmányok
Utazz velünk különleges, izgalmas világokba! 100 állomáson 100 kalandban lehet részed! A sorozatból számos tény mellett rengeteg érdekességet megtudhatsz, s még a kézügyességedet is próbára teheted. Miből építették kikötőiket a föníciaiak? Hogyan született a villámhárító ötlete? Melyik a legpontosabb óra? Mi köze a radarnak a mikrohullámú sütőhöz? Hogyan játszották kezdetben a sakkot? Hogyan gyógyítanak a nanorobotok? Kíváncsi vagy a válaszokra? Akkor utazzunk együtt a találmányok izgalmas világában!
Szerdahelyi István - Wintermantel Péter - Japanológiai körkép
1986 őszén az ELTE BTK Kínai és Kelet-Ázsiai Tanszék keretein belül - először a magyar felsőoktatás történetében - kezdetét vette a japán szakos bölcsészképzés. A szerzők jelen kötettel emléket kívánnak állítani az elmúlt húsz esztendő történetének. Ez idő alatt több száz hallgató hagyta el az egyetemet japán szakos diplomával a tarsolyában, és sokan közülük azóta is művelik a japanológia valamelyik ágát. Időközben más egyetemen is létesült japán szak, de oktatói gárdájának zöme szintén az ELTE japán szakának végzettje.
A címválasztás - Japanológiai körkép - is jelezi, hogy a kötet a hazai japanológia minél teljesebb spektrumát be kívánja mutatni. A több tudományterületet is felölelő tanulmánykötet méltón reprezentálja a Magyarországon folyó, illetve magyar kutatók által külföldi egyetemeken végzett Japán tárgyú kutatásokat.
A japán szak fennállása húsz éves jubileumának megünneplésére kiváló alkalmat teremt egy olyan tudományos emlékkönyv összeállítása, mely átfogóan bemutatja a magyarországi Japán-kutatás történetét, eredményeit és jelenét. A kötet összeállítása során a szerzők arra törekedtek, hogy az ELTE BTK japán szakának egykori és jelenlegi oktatói, előadói, valamint hajdani és mostani diákjai mellett helyet kapjanak a kötetben azok a pályatársak is, akik az elmúlt évtizedekben a társműhelyek valamelyikében (Külkereskedelmi Főiskola, Károli Gáspár Református Egyetem japán szaka, MTA Világgazdasági Kutatóintézet, Teleki László Alapítvány) fáradoztak a magyarországi japanológia helyzetének fellendítésén is.