Galaktika 246, a Galaktika 2010. szeptemberi lapszáma
A Galaktika magazin szeptemberi számában új folytatásos kisregény indul, a friss Zsoldos Péter-díjas Szélesi Sándortól, címe: „Szörnyeteg a hajtóműben”. A hónap központi témája a pénz jövője, a cikkekhez kapcsolható még többek közt John Kessel novellája „Az anyagi függetlenség Baum-féle terve”. Alfred Bester „Fura illatfúgá”-jának hőse tökéletes szaglásának köszönheti állását, de jólétét egy titokzatos betegség fenyegeti. Márki István írása Galileo Galileit idézi meg, életének egy apokrif momentumán keresztül. Ben Bova egy lidérces párhuzamos valóságba kalauzolja el olvasóit.
A lap megemlékezik a nemrég elhunyt José Saramago-ról egy tanulmánnyal a szerző és a fantasztikum kapcsolatáról, valamint egy vérbeli SF novellával. A havi retro Robert Sheckley mulatságosan ijesztő története, a „Kísértet–5”.
A játékrovat a „StarCraft 2”-t mutatja be, a filmajánló a „Haláli hullák” című tévésorozatot. Az Intelligens dizájn újabb online képregényeket ismertet, a könyvrovat pedig egy magyar futurisztikus politikai thrillert.
Kapcsolódó könyvek
Ismeretlen szerző - Galaktika 244.
Galaktika 244, a Galaktika 2010. júliusi lapszáma
A Galaktika magazin júliusi számában folytatódik Lino Aldani olasz szerző kisregénye. A hónap központi témája a világűr gyarmatosítása. A kisregényen kívül ehhez kapcsolódnak még John Park „Szoftverpestis”, illetve Antal József „Vénuszlakók – Egyedül” című novellái.
Thomas R. P. Mielke egy, a világűrben elkövetett gyilkosság után nyomoz, Kij Johnson Nebula-díjas írása pedig egy ember és egy idegen bizarr kapcsolatát boncolja. Chad Oliver elbeszélésének jövőbeli világában a fogyasztói társadalom extrém változata már a szociális berendezkedési formákat is árucikként kínálja. A havi retróban Mihail Gresnov a barlangkutatók amúgy is kalandos életébe csempész egy csipetnyi fantasztikumot.
A játékrovat az „Alien Breed Impact”-et ismerteti, a filmajánló egy profi színvonalú finn amatőr produkciót. Olvasható továbbá cikk a zselici égbolt-rezervátumról, a kijelzővel és billentyűzettel ellátott, újfajta bankkártyákról, egy reptéri mobil pihenőhelyről, SF-témájú szappanokról, valamint a Hello Kitty és a Star Wars világának meghökkentő egyesítéséről. A könyvrovat egy új orosz SF-regényt mutat be, exkluzív interjúnk pedig Cory Doctorow-t, a Creative Commons prófétáját, a KIS TESTVÉR szerzőjét szólaltatja meg.
Ismeretlen szerző - Galaktika 215.
A Galaktika XXIX. évfolyam, 215. számának tartalma (2008. február):
6 Vonda N. McIntyre: Arcocskák (befejezõ rész)
20 Játék... és hadviselés
22 Antal József: Szökés
30 A jövõ katonája
38 Harry Harrison: Kommandósok akcióban
46 „A legnagyobb piac ma Oroszország”- interjú Harry Harrisonnal
50 Javier Cuevas: Dante szíve
72 Megvalósult sci-fi
74 Hajdú Éva: lUc1ph3R
76 Filmajánló
78 Bruce Bethke: Kiberpunk
87 Kötetünk képeirõl
88 Megvalósult sci-fi
90 Könyvajánló
92 Brian Aldiss: A szuperjátékok kitartanak egy nyarat
Ismeretlen szerző - Galaktika 243.
Galaktika 243, a Galaktika magazin 2010. júniusi lapszáma
A Galaktika magazin júniusi száma rögtön az első helyen a hazánkba látogató Jack McDevittet köszönti, aki az Ünnepi Könyvhét több helyszínén is dedikál. Ebből az alkalomból olvasható „Randevú a végzettel” című novellája. Új folytatásos kisregény indul, az olasz SF nemrég elhunyt, nagy alakjának, Lino Aldaninak a tollából, „Napfogyatkozás” címmel.
A hónap központi témáját az alternatív energiaforrások szolgáltatják, ezzel foglalkozik a cikkek mellett még Frederik Pohl novellája is, a „Hóban, fagyban…”, valamint kisebb mértékben Nemere István írása, az „Öreg bolygó”.
Marina és Szergej Gyacsenko a „Demográfia” új világrendjébe nyújt bepillantást, míg Jean-Claude Dunyach egy tőle megszokott, poétikus írással jelentkezik. A havi retro R. A. Lafferty novellája, a „Lassú kedd éjszaka”.
A játékrovat az álom és a valóság határán egyensúlyozó pszichológiai akció-thrillert, az „Alan Wake”-et mutatja be, a filmajánló egy ismeretterjesztő rajzfilmsorozatot taglal, valamint a német mozik digitális átállását. Az exkluzív interjú Kim Stanley Robinsont szólaltatja meg, A RIZS ÉS A SÓ ÉVEI és az ÁRRAL SZEMBEN Hugo- és Nebula-díjas amerikai szerzőjét. A könyvajánló egy közel fél évszázados SF-képregény új kiadásáról és egy új Cormac McCarthy-regényről ad hírt, de olvashatók még cikkek a lapban egy futurisztikus autócsodáról, egy lézer-óráról és egy különleges könyvtámaszról is, az illusztrációs anyag és egy nekrológ pedig a nemrégiben elhunyt legendás festőről, Frank Frazettáról emlékezik meg.
Ismeretlen szerző - Galaktika 193.
A Galaktika XXVII. évfolyam, 193. számának tartalma (2006. április):
6 Kasztovszky Béla: Nóva Bellatrix (első rész)
16 Játék... és ami az internet mögött van
18 Frank Herbert: Száguldás
24 Környezetszennyezés: a globális veszedelem
32 Fritz Leiber: Jelek a zebrán
36 Vlagyimir Arenyev: Jó hírek
52 Filmajánló
54 Eugie Foster: Minden itt van a fejemben
66 Henry Lion Oldie: Lázár, kelj fel!
76 Szibériai odüsszeia
82 Képregény: Balszerencse (befejező rész)
88 Könyvajánló
90 John Wyndham: Jizzle
Ismeretlen szerző - Galaktika 262.
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - Galaktika 207.
A Galaktika XXVIII. évfolyam, 207. számának tartalma (2007. június):
6 Wolfgang Jeschke: A kösöntyű
22 Játék... és divat
24 Ian R. MacLeod: Elmúlt varázs
34 A tökéletes másolat
42 Greg Egan: Az extra
54 Filmajánló
56 Michael T. Cricket: Az Elveszettek Kocsmája
60 Megvalósult sci-fi
62 Kurt Vonnegut-megemlékezés
63 Kurt Vonnegut Jr.: Állhatatosság
74 Megvalósult sci-fi
78 Könyvajánló
80 Megvalósult sci-fi
84 Brian Aldiss: A valószínűtlen csillag
Ismeretlen szerző - Galaktika 252.
Galaktika 252, a Galaktika 2011. márciusi lapszáma
A Galaktika magazin márciusi számában új folytatásos kisregény indul, az izraeli Lavie Tidhar „Héberpunk”-ja. Ez az igazi kuriózumnak számító írás a héber misztikumot ötvözi a 20. század első felének népszerű noir krimijeivel. A hónap központi tudományos témája a szaporodó űrszemét egyre növekvő veszélyeit taglalja, illetve a megoldásra keres alternatívákat.
C. J. Cherryh két rövidke novellájában az értelem egymástól legtávolabb álló fajtáit vizsgálja. Mayer István „Offliniá”-ja egy, a terrorfenyegetés miatt begubózott, diktatórikus Európai Uniót vizionál. Cordwainer Smith a Vénuszt meghódító kínaiakról ír, míg Lőrinczy Judit egy szélsőségesen idegenbe szakadt nő életébe enged bepillantást. Visszatér Szőrplusz és Darger, Michael Swanwick két javíthatatlan bajkeverője is, akik a jövő radikálisan megváltozott Földjét járják és döntik romba szisztematikusan. A havi retro Matulay Sándor „Telefonvicc”-e, amelyben néhány téves kapcsolás fenekestül fölforgatja a főhős életét.
Az interjú az aktuális folytatásos kisregény szerzőjét, Lavie Tidhart szólaltatja meg, a játékrovat a „Killzone 3”-at mutatja be, a filmajánló a központi témára reflektálva az űrszemét filmes előfordulásai között tallózik. Az Intelligens dizájn különös szuperhősökkel ismertet meg, a tudományos hírek között pedig olvasható még cikk egy retro iPhone-kiegészítőről, az alvásvizsgálat otthoni eszközéről és egy praktikus, organikus formatervezésű kerékpárról.
Ismeretlen szerző - Galaktika 249.
A Galaktika magazin decemberi számában befejeződik az ötszörös Zsoldos Péter-díjas Szélesi Sándor kisregénye, a „Szörnyeteg a hajtóműben”. A hónap központi témája az alvás titokzatos világa. Az alvás és az álmok állnak Peter Phillips elbeszélésének középpontjában is, amelynek hősei egy kómás beteget próbálnak kiszabadítani a csábító álom karmaiból. Keith Laumer űrhajósai ugyanakkor éppen a halál elől menekülnek álomvilágba, míg végül már azt sem tudják, mi a valóság körülöttük.
A hosszú idő után ismét a Galaktikában publikáló Kis Zoltán a mesterséges és a természetes intelligencia közötti különbségekről és hasonlóságokról szövi izgalmas meséjét. Luigi Brasili olasz szerző egy régi, elfeledett űrexpedíció nyomait kutatja. A nemrég elhunyt E. C. Tubbot megemlékezés és novella búcsúztatja, a havi retro pedig Dannie Plachta rövid, ám annál hátborzongatóbb írása.
Az interjúban Whitley Strieber, a 2012 című bestseller szerzője kap szót. A játékrovat az „Amnesia: The Dark Descen”-et mutatja be, a filmajánló a Csillagkapu sorozat humoros oldalát villantja fel. Az Intelligens dizájn Warren Ellis munkásságát ismerteti, de olvasható még cikk a lapban többek közt egy futurisztikus motorkerékpárról, egy beszéddel tölthető mobiltelefonról és az elektromos távvezetékek új nemzedékéről.
Ismeretlen szerző - Galaktika 250.
Galaktika 250, a Galaktika 2011. januári lapszáma
A Galaktika magazin januári számában új folytatásos kisregény indul, Piers Anthony „Fogas kérdés”-e egy földi fogorvosról, aki egy intergalaktikus oktatási intézmény felvételi vizsgáján próbál megfelelni. A hónap központi témája a gyilkolás művészete, vagyis az, hogyan lehet embereket háborúk idején gyilkolásra kondicionálni. Az emberi tudat befolyásolhatóságáról szól F. Tóth Benedek „43” című novellája, Fritz Leiber pedig a háború borzalmairól ír, melyek más bolygókra is elkísérnek minket.
Antal József folytatja a vénuszlakók történetét egy új fejezettel, N. K. Jemisin egy olyan világot idéz meg, ahol egy esemény minél valószínűtlenebb, annál biztosabban történik meg. John Jakes a távoli jövő űrfelderítőit kíséri el útjukon, míg a havi retróban Frederik Pohl mesél „Snodgrass vészterhes küldetésé”-ről.
Az interjú Lovas Lajost, az N szerzőjét szólaltatja meg, a játékrovat a „Star Wars: The Force Unleashed 2”-t mutatja be, a filmajánló a közelmúltban lezajlott Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál SF-produkcióit ismerteti. Az Intelligens dizájn ezúttal dupla terjedelemben számol be egy új gőzpunk képregényről, illetve egy magyar keramikusművész SF-ihletésű kiállításáról. Olvasható még cikk a lapban többek közt egy új közlekedésilámpa-koncepcióról, valamint a néma tiltakozás eszközeiről a reptéri szkennerek ellen.
Ismeretlen szerző - Galaktika 192.
A Galaktika XXVII. évfolyam, 192. számának tartalma (2006. március):
6 Walter Jon Williams: Zöld Leopárd-pestis (3/3. rész)
22 Játék... és játékelmélet
24 Brian Aldiss: Szuperjátékok télvíz idején
30 Digitális otthon
38 Paul Di Filippo: Hogyan talált egymásra a tál és a kanál
50 Vaáchy Miklós: Egy film apropóján…
52 START! novellapályázat eredményhirdetés
53 Flórián Judit: Kétmilliárd és nyolc év
58 Sipőcz Ágnes: Na jó, csak még egyszer...
61 Sánta Balázs: A jövő városa
68 Megvalósult sci-fi – tudományos kishírek
70 Joan Slonczewski: Batktérium az ENSZ új tagja
72 Megvalósult sci-fi – tudományos kishírek
74 William Shunn: A Végsõ Fájdalomcsillapító
78 Képregény: Balszerencse 1.
84 Pót-lap (elõzõ számunkban közölt Livio Horrakh-elbeszélés kimaradt részlete)
85 Könyvajánló
88 Gary Wright: Jégtükör
Ismeretlen szerző - Galaktika 220.
A Galaktika XXIX. évfolyam, 220. számának tartalma (2008. július):
6 Frank M. Robinson: Keleti szél, nyugati szél (elsõ rész)
14 Játékajánló
16 A. és B. Sztrugackij: Egyedi feltételezések
30 A csillagok felé
38 Philip E. High: Kockázati gazdaság
48 Megvalósult sci-fi
50 Képes Gábor: Jelenések lapja
52 Filmajánló
54 Interjú Frederik Pohllal
58 Ted Chiang: A kereskedõ és a bölcsek kapuja
76 Megvalósult sci-fi
78 Galántai Zoltán: Évforduló
85 Kötetünk képeirõl: John Berkey
86 Könyvajánló
88 Heiner Rank: A szép Bella
Ismeretlen szerző - Galaktika 257.
A Galaktika magazin augusztusi számában új folytatásos kisregény indul, Kage Baker egzotikus, egyiptomi időutazásos kalandja.
A hónap központi tudományos témája az alternatív meghajtás a közúti közlekedésben. Ehhez kapcsolódva beszámoló olvasható a VI. Széchenyi Futamról, az alternatív meghajtású járművek immár hagyományos győri versenyéről.
Az autók és a környezetszennyezés fontos szerepet játszanak Nancy Kress novellájában is, de az írás legfontosabb kérdése mégis az: bizonyíthatja-e egy ember, hogy él, ha a nyilvántartás holttá minősítette?
Antal József vénuszlakói visszatérnek, egyikük ezúttal a Földre települne vissza, bármi áron. Az osztrák Peter Schattschneider humoros novellájában egy űrkókler tuti üzlettel akar nagy vagyonra szert tenni.
F. H. Batacan írásánál ismét az egzotikumé a főszerep, alighanem most olvasható magyarul először fülöp-szigeteki SF-novella.
John Niendorff lidércnyomásos története pedig egy különleges mutációval ismerteti meg az olvasókat.
Az interjú a Paddy & The Rats kalózzenekar frontemberét szólaltatja meg. A játékrovat a „F.3.A.R.”-rel riogat, az intelligens dizájn Makoto Sinkaj animerendező munkásságát mutatja be, a tudományos hírek között pedig olvasható még cikk egy szemüvegbe épített kameráról és egy futurisztikus kézi porszívóról.
Ismeretlen szerző - Galaktika 208.
A Galaktika XXVIII. évfolyam, 208. számának tartalma (2007. július):
6 Catalin Sandu: Párbaj
20 Játék... és függőség
22 Arthur C. Clarke: Bűntény a Marson
26 Bűn és bűnhődés
34 Terry Pratchett: Rendszerhiba az „örök világossághoz”
44 Filmajánló
46 Képes Gábor: A közös nevezõ
50 Patrick Raveau: A fa emléke
55 Dr. Horváth András: Élet a Marson
60 Robert David: Az ikertornyok
68 Megvalósult sci-fi
70 Karawynn Long: És a Holdon még állítsunk kicsit
84 ifj. Hegedüs Sándor: A lélekbúvár
Ismeretlen szerző - Galaktika 268.
A Galaktika magazin júliusi számában befejeződik László Zoltánnak, A KERINGÉS és a NULLA PONT írójának folytatásos kisregénye, az „Emelkedés”. A központi tudományos téma a világvégét váró hamis prófétákról és elméleteikről szól.
A magazin megemlékezik a közelmúltban elhunyt SF-óriásról, Ray Bradburyről, egy magyarul eddig nem olvasható novelláját is közli, a filmrovat pedig az ő műveiből készült adaptációk között szemezget. Az e havi elbeszélés-kínálatban szerepel még Ken Liu friss Nebula-díjas „Papírállatok”-ja éppúgy, mint Joan Marie Verba Darkover-története, Varga Csaba Béla komor politikai víziója és Jim Aikin majom(?)parádéja. Retróként Dévényi Tiborral álmodozhatnak az olvasók egy olyan jövőről, ami jelenünknek, sőt inkább közelmúltunknak tart szatirikus görbe tükröt.
Exkluzív sztárinterjú szólaltatja meg Sigourney Weavert, az Intelligens dizájn a papírkönyvek visszaszorulásával, azok „építőanyaggá” válásával foglalkozik, a tudományos hírek között pedig számos érdekesség kapott még helyet, egy környezetbarát brit motelről, a tengeri zajártalomról, légzéssel tölthető mobiltelefonokról, öntisztuló üvegről és egy repülő kerékpárról.
Ismeretlen szerző - Galaktika 260.
Galaktika 260, a Galaktika 2011. novemberi lapszáma
A Galaktika magazin novemberi számában folytatódik Karl-Herbert Scheer „A Stardust-küldetés” című kisregénye Perry Rhodan őrnagy és társai holdbéli kalandjairól. A lapszám központi témája a vasút jövője, azon belül is a legképtelenebb ötletek a kontinensek közötti minél gyorsabb forgalomra.
Jack McDevitt „Ásatás” című novellája egyike azon kettőnek, amelyek kimondottan a Galaktika olvasói számára íródtak, tehát közlésük egyben világpremier. Toochee az álmok üzletté válásáról vizionál rövid történetében, míg Lawrence M. Schoen óriási léptekkel száguld végig a világegyetem történelmén. Sten Svensson egy időutazót kísér el különös útjára, Antal József vénuszlakóinak szabadságharcát követi tovább, Isaac Asimov pedig a túlnépesedés drasztikus ellenszerével riogat. A havi retro egy lengyel novella, Rafał A. Ziemkiewicz tollából.
Az interjú a magyar privát űrprogram főszervezőjét szólaltatja meg, a filmajánló a másodgenerációs szuperhősökkel foglalkozik, a játékrovat a „Warhammer 40K: Space Marines”-t ismerteti, az intelligens dizájn irodalmi és képregényes vámpírokat hasonlít össze, a tudományos hírek között pedig olvasható még cikk a Han Solo formákat gyártó jégkockatartóról és egy házi kémtankról. A szerkesztőség természetesen a havi nyereményjátékról sem feledkezett meg.
Ismeretlen szerző - Galaktika 269.
A Galaktika magazin augusztusi számában új folytatásos kisregény indul Nemere Istvánnak, az ELVESZETTEK írójának tollából, címe „Halhatatlanok”. A központi tudományos téma a most zajló olimpia kapcsán a sport jövőjéről elmélkedik.
A novellák közt igazi szenzáció Szergej Lukjanyenko Őrség-története, de Antal József (JUSTITIA) világvége-forgatókönyve, William Hope Hodgson klasszikus horrorja, az ukrán Henry Lion Oldie modern rémisztgetőse és Fedina Lídia nem mindennapi kapcsolatfelvétel-beszámolója is izgalmas, emlékezetes olvasmány. A havi retro sem akárkitől érkezett, Frederik Pohl, a Hícsí-saga szerzője mesél egy szigetről, melynek lakói furcsán barátságosak.
Vadonatúj rovat indul a hazai SF-élet eseményeiről, exkluzív sztárinterjú szólaltatja meg Keanu Reevest, az Intelligens dizájn egy fantasztikus fotósorozatot mutat be, a tudományos hírek között pedig számos érdekesség kapott még helyet, egy napelemes hajóról, fantasztikus sporteszközökről és egy lézerhajtású repülőről.
Ismeretlen szerző - Galaktika 266.
A Galaktika magazin májusi számában befejeződik folytatásos kisregényünk, a „Glória”, amely Kasztovszky Béla, a GRIN Zsoldos Péter-díjas írója fantáziáját dicséri. A központi tudományos téma az űrutazás nehézségeit veszi sorra. Ehhez kapcsolható még David Brinnek, a DETTÓ szerzőjének novellája, „Az űr melege”, amelyben mesterséges emberek új faja keresi a távolsági űrutazás túlélhető módját.
Arthur C. Clarke, akinek nemrég jelent meg BÖLCSŐ című regénye, egy különös fegyverkezési versenyről tudósít, Brandon Hackett az ISTEN GÉPEI után most az utolsó író karrierjét énekli meg, Alastair Reynolds pedig egy világégés túlélőit mutatja be, embereket és gépeket egyaránt. Richard Matheson egy időutazó kálváriáját írja le, míg Ursula K. Le Guin egy nem mindennapi disszidálási kísérlet krónikása. A havi retro V. Nagy Zsuzsanna munkája, ő a párkapcsolatok kliséinek örökkévalóságát hirdeti.
Exkluzív sztárinterjú szólaltatja meg Emma Watsont, a Harry Potter-filmek főszereplőjét, a filmrovat az egyre népszerűbb független SF-ekkel foglalkozik, az Intelligens dizájn megemlékezik egy közelmúltban elhunyt játéktervezőről, a tudományos hírek között pedig olvasható még cikk a zöld informatikáról, a jövő bevásárlókocsijáról, egy gázturbinás sportkocsiról és egy kultautó elektromos változatáról.
Ismeretlen szerző - Galaktika 265.
A Galaktika magazin áprilisi számában új folytatásos kisregény kezdődik, címe „Glória”, és közlésével a 70 éves szerzőt, Kasztovszky Bélát köszöntjük. A központi tudományos téma placebo-hatást és az emberi szervezet öngyógyító képességét vizgálja.
Még két hazai szerző novellája olvasható a lapban, Szélesi Sándor szépirodalmi igényességű „Míg mozgok, van világ”-ja és Toochee folytatása egy 2008-as írásához, „A lehetőség”-hez. Két igazi kuriózum is bekerült válogatásunkba, észt fantasztikus elbeszélések Kersti Kivirüüttől (akinek ifjúsági regénye, az OKKULTISTÁK KLUBJA hamarosan magyarul is megjelenik) és Craig Wolftól. Őket inkább a természetfeletti foglalkoztatja, nem úgy, mint Philip K. Dicket, aki egy marsi könyvkiadó viszontagságairól ír, Edward Bellamyt, akinek 19. századi proto-SF-je egy új, telepatikus emberiséget vizionál, vagy a havi retróval szolgáló Joan Aikent, akinek földönkívüli hőse egy angol kisváros életét forgatja föl.
Exkluzív sztárinterjú szólaltatja meg Harrison Fordot, a klasszikus „Star Wars”-ok és az „Indiana Jones”-filmek főszereplőjét, a filmrovat is az ő munkásságával foglalkozik, az Intelligens dizájn megemlékezik a közelmúltban elhunyt francia grafikus-zseniről, Möbiusról, a tudományos hírek között pedig olvasható még cikk sarkvidéki szervertermekről, jedi-köntösökről, egy városi háromkerekű járgányról és Space Invaders karórákról.
Ismeretlen szerző - Galaktika 259.
A Galaktika magazin októberi számában
Új kisregény indul, Karl-Herbert Scheer „A Stardust-küldetés”-e. Többek közt ezzel kíván a lap megemlékezni a világ leghosszabb SF-sorozatának 50. születésnapjáról. Perry Rhodan és társai legelső kalandja mellett egy cikk nyújt rövid áttekintést a német intergalaktikus szappanopera történetéről, valamint a széria egyik vendégszerzőjétől, Andreas Eschbachtól is szerepel egy novella a tartalomban. A hónap központi tudományos témája az SF meg nem valósult jóslatait veszi sorra, és ehhez voltaképp bármelyik irodalmi anyag is hozzákapcsolható, kezdve a svéd Fredrik Kilander robotbíróságától, egészen a holland Annemarie van Ewyck csillagközi birodalmáig. Márki István az idő tulajdonságaival játszik el, Damon Knight pedig rejtélyes idegen lényekkel hozza össze az emberiséget. A havi retróban Randall Garrett a fénysebességnél gyorsabb utazás nem várt mellékhatásaival szembesít. A filmajánló is a meg nem valósult SF-ötletekkel foglalkozik, a játékrovat a „Gears of War 3”-at ismerteti, az intelligens dizájn a fraktálok pontosan egy éve elhunyt atyjáról emlékezik meg, a tudományos hírek között pedig olvasható még cikk egy alien alakú motorról, egy elveszíthetetlen kulcscsomóról és egy irodai szobakerékpárról. A szerkesztőség természetesen a havi nyereményjátékról sem feledkezett meg.
Ismeretlen szerző - Galaktika 213.
6 Marina és Szergej Gyacsenko: Üszkös Torony (befejezõ rész)
20 Játék... és kiszámíthatatlanság
22 Lawrence Schimel és Mark A. Garland: Meglátni a csillagokat
28 Elhagyni a Földet
36 Gajdács Ádám: Zuhanás
56 Filmajánló
58 Tim Pratt: Képtelen Álmok
70 Megvalósult sci-fi
72 Ez lesz a jövõ (László Zoltán-portré)
76 Megvalósult sci-fi
78 Kenessei András: Raondaoh
86 Könyvajánló
88 Valerij Ciganov: Marsbéli elbeszélések