Hogyan épül fel az emberi agy? Hányféle ásvány létezik? Milyen anyagból állnak a gének? Milyenek voltak a felfedezők hajói? Miért nem esik le a szikláról a kőszáli kecske? Hogyan épülnek a mai vasbeton hidak? Mit tervezett Eiffel Budapesten? Hogyan lesz a nektárból méz? Hogyan úsztak a tengerben az ammoniteszek? Milyen veszélyeket rejt a sivatag? Hogyan támadtak meg egy várat? Milyen volt a fáraó hatalma? Barátságos-e a delfin az emberrel? Éltek-e valaha marslakók? Milyenek voltak az óriásdinoszauruszok? Miért vannak a fákon levelek? Hogyan vadászik a farkas? Hogyan képezték ki a gladiátorokat? Többek között ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk a húszéves Tessloff Babilon Kiadó jubileumi kötetében. A több mint 180 kérdésből és válaszból láthatjuk, hogy nincs unalmas téma: a legújabb tudományos eredményeket is tartalmazó szövegeket szemléletes ábrák, látványos képek teszik változatossá. A Mi MICSODA-sorozat kedvelői még több érdekességet olvashatnak, akik pedig még nem ismerték a köteteket, bizonyára kedvet kapnak az eddigi, több mint száz könyv lapozgatásához is.
Kapcsolódó könyvek
Felicity Brooks - Gyermekenciklopédia
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Sarah Allen - Novum Képes Enciklopédia
Az általános műveltséget ma már nem lehet megalapozni, ha nem adunk a gyermek kezébe egy mindennapos házi használatra szolgáló, kislexikonszerű kézikönyvet, amely az iskolai munkáját is segítheti, amelyben kedvére lapozgathat, és amelyben megtalálhat minden lényeges információt. A Novum Képes enciklopédia minderre nagyon alkalmas, de még többet is "tud".
Ennek az enciklopédiának az anyagát aprólékos munkával válogatta össze, szerkesztette kerek egésszé és ellenőrizte több mint 50, a maga szakmájában elismert szakíró és konzultáns. A gazdagon illusztrált, csúcsminőségű fotókkal és részletes térképekkel színesített könyvoldalak szinte életre kelnek és további lapozgatásra csábítanak. Az érthető és lényegre törő szöveg sok információt tartalmaz, és bár a téma folyamatos leírását tartalmazza, a fiatal olvasók kedvéért kisebb, könnyen kezelhető darabokra van tördelve.
Külön részletes információs csomag kínál táblázatok, grafikonok és kronológiák segítségével is a 12 oldalas adatkereső összeállítás a könyv végén. A téma- és adatkeresést pedig több mint 3500 tételes Mutató könnyítő meg.
Ez a gyönyörű kivitelezésű enciklopédia folytonos lapozgatásra készteti a gyermekeket, akik így lassanként és önállóan fölfedezhetik maguknak az ezer érdekességet rejtő világot.
Lerner János - 80 lap alatt a Föld körül
Jules Verne világhírű regényének főhőse, Phileas Fogg legendás 80 napos Föld körüli utazása során 64 napot óceánokon és tengereken töltött. 140 évvel később, 2012 őszén dédunokája, Jonathan L. Fogg brit újságíró-riporter különleges megbízást kap: dédapja nyomába eredve 80 nap alatt kell körbeutaznia a világot. Alaposan felkészülve, egyetlen kézipoggyászával, iPadjével és néhány különleges Travel Agent kártyával a tárcájában vág neki a 80 napos Föld körüli útnak. Könyvünk egy olyan útvonalakat, látnivalókat és szálláshelyeket felvonultató ismeretterjesztő útikönyv, mely megtörtént és elképzelt eseményeket alapszik.
Sabine Steghaus-Kovac - Hörcsögök, hódok és más rágcsálók
Miért nem kopnak el a hód fogai, miközben vastag fák törzsét rágja? Miért nem hal éhen a mormota a kilenc hónapig is eltartó téli koplalás közben? Miért tisztelik a hinduk szent állatként a patkányt? Sabine Steghaus-Kovac, biológus és szakíró ad választ a feltett kérdésekre a Mi MICSODA sorozat rágcsálókról szóló kötetében. Az olvasó azt is megtudhatja, miért nem fagy meg a lemming a sarkvidéken, hogyan bírja a hőséget a sivatagi ugróegér, és miért tud a csupasz turkáló gond nélkül oda-vissza közlekedni kiterjedt alagútrendszerében. A könyv nem csupán a rágcsálófajokkal és azok életmódjával ismertet meg, praktikus tanácsokat is ad azoknak, akik tengerimalacot, aranyhörcsögöt vagy egyéb rágcsálót szeretnének otthon tartani.
Nagy Bandó András - Családi szókincstár
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Hans Reichardt - A népvándorlás
A népvándorlás koránál húzhatjuk meg a választóvonalat az antik világ és a középkori Európa között. A történész-régész szerző izgalmasan eleveníti fel ezt a nagy hatású történelmi változásokat hozó korszakot az első hun támadásoktól a germán törzsek vándorlásain át egészen a Frank Birodalom létrejöttéig. A könyv utolsó fejezetében - 8 gazdagon illusztrált oldalon olvashatunk a magyarok vándorlásairól. Van-e közünk a hunokhoz, mit talált Julianus barát, miről árulkodnak a régi sírok?
Sabine Stauber - Dinoszauruszok
Mikor éltek a dinoszauruszok? Mitől volt a Tirannoszaurusz olyan ijesztő? Hogyan vadásztak a húsevők? Mivel védekezett a Triceratopsz? Melyik dinoszaurusz volt sokkal hosszabb, mint egy autóbusz? Miért pusztultak ki a dinoszauruszok? Hogyan kerültek dinó csontvázak a múzeumokba?
A Mi MICSODA JUNIOR 3. kötetében bepillanthatunk a régi idők mindennapjaiba: a kis olvasó a kötet lapjain megismerheti a földtörténeti középidőben élt dinoszauruszokat. Megtudhatja, hogyan vadásztak a húsevők, melyik dinó volt hosszabb egy autóbusznál, miért pusztultak ki ezek az állatok, illetve hogy miként kerülnek a csontvázak a múzeumba. A rejtélyes kukucskálók mögött mindig érdekes információ vagy feladat lapul. Ezáltal is bővülnek a kicsik ismeretei, és egyre többet tudnak meg a dinófajokról, méreteikről és táplálkozási szokásaikról.
Tatjana Marti - Tűzoltók
Mi történik az irányító központban?
Miről ismerhetők fel a tűzoltóautók?
Milyen felszerelést szállít az oltókocsi?
Honnan jön az oltóvíz?
Állatokat is mentenek a tűzoltók?
Ursula Bartelsheim - Joachim Breuninger - Stefan Ebenfeld - Rainer Mertens - Franziska Schubert - A vasút
Hol közlekedett az első vasút? Hogyan működik a gőzmozdony? Mi történik a váltóállító központokban? Megismerhetjük a vasút történetét, kezdve az első lóvontatású vasutaktól a mai nagysebességű vonatokig. Megtudhatjuk, hogyan hódították meg a sínek a világot, és hogyan változtatták meg az emberek életét. A szerzők segítségével bepillanthatunk a modern vasúti üzem kulisszái mögé és láthatjuk, milyen sokan dolgoznak szoros együttműködésben, és milyen műszaki berendezéseket fejlesztettek ki annak érdekében, hogy a vonatok biztonságosan célba érjenek.
Tatjana Marti - A vasút
Kik irányítják a vonatot? Milyen a railjet belülről? Mióta közlekednek vonatok? Hogyan tartják karban a vonatokat?
Misi és Balázs vonattal utaznak Németországba a keresztszüleikhez. Útközben felfedezik a szerelvény összes kocsiját, látják, amint mellettük éppen új sínpárt fektetnek, találkoznak a kalauzzal, hosszú alagutakon és hidakon robognak át, sőt, egy igazi gőzmozdony is elpöfög mellettük.
A Mi MICSODA Junior sorozat ezen kötetéből a kis olvasó megtudhatja, mi minden van egy pályaudvaron, mi hajtja a vonatot, hogyan állítják a váltókat és hányféle vonat létezik.
A felhajtható kukucskálók alatt további érdekességek és rejtvények lapulnak!
Andrea Mertiny - Az esőerdő
A trópusi esőerdő a Föld egyik legcsodálatosabb élettere. Sehol másutt a Földön nem él ennyi növény- és állatfaj ilyen kis területen. Többségük ámulatba ejtő módszerekkel harcol az életben maradásért. Mi a fafojtó füge fortélya? Hol él a hárpia? Hogyan landol a repülő mókus? Ilyen és ehhez hasonló izgalmas kérdéseket tárgyal ez a könyv, miközben szakszerűen szól az esőerdők növény és állatvilágának organikus egységéről, az egyes fajok egymásrautaltságáról, a civilizáció és az esőerdő kapcsolatáról.
Paul Dowswell - Kis állatenciklopédia
Melyik állat nyelve olyan hosszú, mint a teste? Miért csíkos a zebra? Hogyan lélegeznek a bálnák?
Megtudhatod ebből az elbűvölő kis könyvből. Egyszerű szöveg, lenyűgöző fényképek, színes illusztrációk és izgalmas ajánlott weboldalak ismertetik meg az ifjú olvasókat az állatvilág csodáival. Minden, rendszeresen ellenzőrzött weboldal felkereshető az UsborneQuicklinks wevoldalán, a www.usbonre-quicklings. com -on található linlkek útján.
Jane Elliott - Colin King - Enciklopédia gyermekeknek
Ez a könyv a gyermekek színes képes enciklopédiája, hasznos információkat, érdekes tényeket és magyarázatokat tartalmaz. A hétköznapi dolgokat és fontosabb fogalmakat egyszerű és világos magyarázatokkal, egy-egy témakör köré csoportosítva mutatja be.
A kötet végén név- és tárgymutató található.
Ez az enciklopédia Colin King szellemes illusztrációival nemcsak számos gyermekkérdésre adja meg a választ, hanem kellemes szórakozást is nyújt olvasóinak.
Tatjana Marti - Kalózok
Kik voltak a kalózok?
Hogy teltek a kalózok hétköznapjai?
Kik álltak be kalóznak?
Hogy nézett ki a kalózhajó?
Kik voltak a hírhedt kalózok?
Tatjana Marti - Rendőrség
Mi a közrendőr feladata? Milyen nyomok vezetnek el a tetteshez? Veszélyes-e a rendőrök munkája? Valószínűleg betörtek az iskolába. A rendőrök néhány perc alatt a helyszínen vannak. A rendőr felkattintja a zseblámpáját, hogy jobban lásson, és óvatosan megközelíti az iskolát. Végigpásztázza az épületet. A fénycsóvában feltűnik egy felfeszített ablak. Semmi kétség, itt betörők jártak. De hogyan veszik fel a nyomokat? Milyen bizonyítékokat keresnek? Miben segíthetnek a tanúk? Sok-sok izgalmas kérdésre kapnak választ a gyerekek a Mi MICSODA Junior sorozat ezen kötetében. A felhajtható kukucskálók alatt pedig rejtvények és további információk lapulnak! Óvodásoknak és kisiskolásoknak ajánljuk!
Rainer Köthe - Vulkánok
Az embereket évezredek óta ámulatba ejtették azok a hegyek, amelyekből füst száll fel, szikrák és izzó szikladarabok repülnek a levegőbe és tűzforró, mindent megsemmisítő folyékony láva ömlik. A Föld belsejében tomboló erők azonban megfoghatatlanok. Hogyan keletkeznek a vulkánok? Miért élnek az emberek a veszély ellenére mégis a vulkánok közelében? Hazánkban is füstölögtek egykor tűzhányók? Előrejelezhetőek-e a vulkánkitörések? A Mi MICSODA sorozat új kötete szakszerű és egyben izgalmas válaszai magyarázatot adnak a belső erők okozta, sokszínű természeti jelenségre.
Heike Hermann - A föld alatt
Hogy jut el az áram és a víz a lakásokba? Mi mindent rejt a barlang? Milyen kincseket rejt a föld mélye?
Igazán izgalmas kalandokra hív a Mi MICSODA Junior sorozat ezen kötete! Kiderül, mi minden van a városban a járda alatt, a tengerek és a barlangok mélyén, hogyan keletkeztek az őskövületek, hogyan tárják fel a régészek a régi városok romjait és milyen kincseket rejt a föld mélye.
A felhajtható kukucskálók alatt további érdekességek és rejtvények lapulnak!
Óvodásoknak és kisiskolásoknak ajánljuk!
Ismeretlen szerző - És teremté az embert
A Biblia évszázadokon keresztül meghatározta az emberek gondolkodásmódját, s tanításait milliók ma is törvényként tisztelik.
_A Biblia világa_ sorozat a könyvek könyvének érdekes történeteit, csodálatos hőseit mutatja be, és azt a kort, melyben éltek, s hitüket, melyért az üldöztetést is vállalták.
Emma Speare - Leslie Colvin - Az élővilág kisenciklopédiája
Pótolhatatlan útitárs minden fiatalnak, aki most kezdi földeríteni az élők birodalmát. Elsősorban az általános iskolák felső tagozatos diákjainak ajánlott: tartsák kezük ügyében, valahányszor leülnek biológiát tanulni, mert sok száz színes illusztrációja, egyszerű magyarázatai megkönnyítik és élvezetesebbé teszik számukra a tanulást.
Andrea Erne - Első lexikonom – Csodálkozz rá a világra!
A Mit? Miért? Hogyan?-sorozatban megjelenő gyermeklexikon igazi csemege a mindenre kíváncsi apróságoknak. A képeskönyv titkos ablakait kihajtva nemcsak rengeteg meglepetésben lesz részük a mindenre kíváncsi apróságoknak, hanem alapos ismeretekre tehetnek szert a világról, szűkebb és tágabb környezetükről. Megismerhetik lakókörnyezetük, mindennapi életük érdekességeit, az élő és az élettelen természet rejtelmeit. Játékosan tanulhatnak a Földről, a napszakok és az évszakok váltakozásáról éppúgy, mint a csillagászatról, az időjárásról vagy az internet világáról, a történelemről, az oktatásról, a rendőrség és a tűzoltóság feladatairól. A könyv olyan ismereteket nyújt a gyerekeknek az őket körülvevő világról, amely nagyban segíti tájékozódásukat, környezetismeretüket, bővíti a természetről és a mindennapi életről