Kapcsolódó könyvek
Kampis Péter - Vakráma
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Havas Henrik - A bűnről és a bűnhődésről
"1982-ben történt, 20 éves voltam... Én leköptem az egyik úriembert. Így történt... Abban az időben az önkéntes rendőrök képviselték a hatalmat, és amikor én ezt az embert leköptem, azonnal bezárták az étteremajtót, kivonult a rendőrség, és engem elvittek... Első fokon kilenc hónap fogházbüntetésre ítéltek, éppen annyira, amennyit előzetesben leültem. Kezdtem ellenségévé válni a társadalomnak. Tudatosan... mert elkönyveltem magamban, hogy ha egy ilyen dologért engem a társadalom az ellenségének tekint, akkor azzá is válok... És ellenségévé váltam a társadalomnak."
"A hiba az volt, hogy meghalt. Ezt ő rontotta el, nem ájult el. Ha van annyi esze, tudja úgyis, felfogja, hogy mi ketten vagyunk, két fiatal srác, erősebb, mint ő, elájul és kész, akkor nincs semmi."
"Mondtam a csecsennek, hogy van nagyon jó minőségű márka, mondták, nem számít, ha szar minőségű is, csak hozzam. Több százezres tételekben vették át az egészet. Kérdeztem tőlük, hogy mi a francot csináltok ezzel a sok hamis pénzzel: el sem tudtam képzelni, hogy lehet ezt eladni, és akkor mondták, hogy nem kell sokat foglalkozni vele, betesszük a széfbe, kivesszük az eredetit, egy hónap múlva csinálunk egy revíziót a bankon belül, a pénztárosokat letartóztatjuk, hogy bevették a hamis pénzt, ennyi. A biztosító fizet, úgyhogy nagyon egyszerűen megoldják a dolgokat."
Friderikusz Sándor - Isten óvd a Királynőt!
Rémtörténetek arról, hogy a szépségkirálynőnek már a gyerekkora is igen mozgalmas volt - A többről többre jutás stációi a családban: avagy milyen áldozatokat kell hozni a harácsolásért - "Az apja és Csilla szinte rajongva szerették egymást. Aztán meg gyűlölték.." Mi jöhetett közbe? - A menedzser kocsiját feltörik. Hogy, hogy nem, csak Csilla szerződései tűnnek el belőle! - Mi lett a Kairóból átutalt ezer dollár sorsa? - A lányról készült meztelen fotókat eltüntették, miután kitört a botrány - A német herceg megerősíti: "A szerelem kölcsönös volt..." - Lopott ruhákban Máltán az Európa Szépe választáson? - Nyilatkozik a Magyar Média exigazgatója is (Végre!) - Maneken, zenész, fotós, színész, akik mind-mind valamiért sikkesnek találták együtt mutatkozni a szépségkirálynővel - Interjú Molnár Csilla tartós "kapcsolatával", aki éppen két évvel idősebb, mint a lány apja - Kábítószer, ital, terhesség? avagy ezek is csak mind ostoba pletykák? - A boncolás eredményéről egy nyilvános előadás alapján - A riporter rekonstruálja a lány utolsó napját és arra a megállapításra jut, hogy valaminek történnie kellett, amiért hirtelen 26 lidocain tabletta után nyúlt Molnár Csilla - A koronatanú, a hét és fél éves unokaöcs beszámolója - A búcsúlevél - eredetiben... Mindössze három mondat - A mentőtisztet több évtizedes szolgálat után elbocsátották - Flipper Öcsi azt mondja: "Nekem Csilla nagyon szép emlék marad egész életemre." - Van-e folytatás a Molnár család számára.
Avagy - 78 interjú nyomán - egy család, egy vállalat és egy soha nem is volt karrier története a nyolcvanas évek Magyarországáról.
Morvai Katalin - Hölgyválasz
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Tarics Péter - Köszönöm a beszélgetést
Tarics Péter újságíró, okl. politikai szakértő az elmúlt három évtizedben több mint ezerszáz interjút készített, ezekből szerkesztett legújabb – tizedik – könyvébe harminchat összefoglaló beszélgetést, melyek többsége mélyinterjú. Beszélgetőtársai a következők: dr. Ablonczy László gyermekkardiológus főorvos, Antall József miniszterelnök, dr. Bejczy Antal fizikus-űrkutató, dr. Béres Judit humángenetikus, Boráros Imre felvidéki színművész, Böjte Csaba ferences szerzetes, dr. Callmeyer Ferenc építész-professzor, Chrudinák Alajos külpolitikai újságíró, Richard Clayderman zongoraművész, Csoóri Sándor író, Dobai Sándor, a Benelux államok magyar főlelkésze, Duray Miklós felvidéki politikus, Edelsheim-Gyulai Éva grófnő, Horthy István sógornője, Edelsheim-Gyulai Ilona grófnő (Horthy Istvánné), Farkas Bertalan kutató űrhajós, Friedrich Klára rovásírás-kutató és -oktató, dr. Garamvölgyi László rendőr dandártábornok, dr. Halzl József, a Rákóczi Szövetség elnöke, dr. Jobbágyi Gábor jogászprofesszor, dr. Kálmán Attila címzetes gimnáziumi tanár, iskolaalapító igazgató, Keszegh István matematika-fizika szakos felvidéki gimnáziumi tanár, dr. Kiszely István antropológus-professzor, Lezsák Sándor, a Lakiteleki Népfőiskola alapítója, Malina Hedvig felvidéki magyar–német szakos tanár, dr. Nagy István főiskolai adjunktus, Oláh György matematika szakos felvidéki középiskolai tanár, Orbán Viktor miniszterelnök, Pozsgay Imre politikus, egyetemi tanár, Demis Roussos énekművész-zeneszerző, Sinkovits Imre színművész, Sütő András író, Szakács Gábor rovásírás-kutató, Szaniszló Ferenc külpolitikai újságíró, dr. Sutarski Konrad lengyel író, költő, politikus, Tőkés László református püspök, Wittner Mária 1956-os szabadságharcos.
Frei Tamás - Egy riporter dossziéja
Akik szerették és nézték Frei Tamás műsorait, semmi olyannal nem találkoznak ebben a könyvben, amiről a tévében már hallottak. Ez a kötet olyan történetek gyűjteménye, melyeket eddig még sehol nem mesélt el. Történetek távoli országokról, hollywoodi sztárokról, politikusokról, diktátorokról, milliárdosokról és éhezőkről. Történetek háborúkról, veszélyes kalandokról éppúgy, mint mesés vagyonokról, gyémántokról és gyönyörű nőkről. Történetek, melyek Frei Tamás szeme láttára játszódtak le a színfalak mögött, ahol sokszor nem foroghatott a kamera. Izgalmas pillantás exkluzív londoni klubok rejtett ajtói mögé, hollywoodi sztárok szobáiba és dúsgazdag emberek palotáiba, kalandos utazás a dél-amerikai kábítószerháború titkos radarállomásaira vagy óceánok mélyére, elveszett kincsek után. Olvasni szinte jobb, mint nézni!
Eric Weiner - A boldog zarándok
Mi kell a boldog élethez? Mi boldogítja az embereket úgy általában? Különleges és ínycsiklandó étkek, hozzá való bódítóan finom borokkal? Egzotikus utazás egy távoli szigetre, és naplemente a tengerparton? Kitartó szerelem, vagy éppen egyéjszakás szenvedély? Vagy elég egy pihentető alvás, vásárlókörút a plázában, vagy a kedvenc zenénk bömböltetése? Miért vidámak és optimisták egyes népek, és miért szomorúak és gondterheltek mások?
A szerző a föld legkülönösebb és néha legkiesebb pontjain találta meg a boldogságot, ott, ahol nem is várnánk, míg más országok „boldogságot csak nyomokban tartalmaztak”. Akárcsak Elizabeth Gilbert, az itthon is nagy sikerű „Eat, Pray, Love” írónője, Eric is nyakába vette a világot, mert tudni akarta, hol lakik a boldogság, van-e rá recept, és ha igen, ki tudná felírni neki? Így jutott el szinte mindenhova, ahova régóta akart; keresve a boldogságot a Himalájában, izlandi cápavadászaton, bangkoki sztriptízbárban és holland kocsmákban. Bestsellerét olvasva talán mi is boldogabbak leszünk egy kicsivel…
Kaposy Miklós - Umbulda
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Andai György - Az élet szép, kösz, megvagyunk
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Marianna D. Birnbaum - Esterházy, Konrád, Spiró Jeruzsálemben
Marianna D. Birnbaum izgalmas kérdései mindezekre és más különös pillanatokra derítenek fényt, vonnak párhuzamot és tesznek különbséget e három irodalmi ikon között, úgy, hogy a történetmesélések közben az írók - e kötet főszereplői - közelebb engedik magukhoz az olvasót. Megosztják gondolataikat a zsidóságról, a magyar-izraeli hasonlóságról, a világszemlélet és érték fontosságáról, választ adnak arra, hogyan lehetünk egy kultúra egyszerre külső és belső szemlélői.
Egy üdvözlőkártya, melyet Esterházy, Spiró és Konrád adott postára Izraelben a szülőanyja az interjúkötetnek. S íme, a kártya ettől kezdve nemcsak eszmei értékkel bír, hanem jóval túlmutat önmagán: e szíves gesztus gondolatából fakadt az az ötlet, hogy a címzett a szerzőkkel készített interjúk nyomán kifürkéssze, milyen benyomásokkal tértek haza kedves barátai az Izraelben eltöltött négy nap után.
A három szerző mellett sétálva, miközben elhaladunk a Jaffa-kapu, majd a Hurva-zsinagóga előtt, századokon és világokon át utazhatunk, míg ismét visszatérünk saját valóságunkba, amely a könyv élményétől máris gazdagabb lett.
Kemény György - Sztárok papucsban
- Imitált vagy igazi a színpadi csók? A nézőtérről mindenesetre nagyon is valódinak tűnik...
- Úgy istenigazából sohasem szoktam a színpadon csókolózni - jelenti ki.
- Még Miklóssal sem?
- Vele sem! Az ember a színpadon nem a csókra koncentrál, hanem a játékra. Képzelje csak el, ha az ember komolyan venné a csókot és belefelejtkezne, ilyen egyszerűen elképzelhetetlen. Tagadhatatlan, hogy a száj, a szájra tapad csaknem minden esetben. Előfordult, hogy a Csárdáskirálynőben a partnerem olyan vehemensen csókolt meg, hogy kiharapta a számat.
- Szóval nincs átélés?
- Éppen az átélés miatt nem ragadtathatja el az ember magát, nem engedheti szabadjára az érzelmeit.
- Meddig tart egy színpadi csók?
- Az a jelenettől függ.
- Pályafutása során melyik volt a leghosszabb színpadi csókjelenete?
- A Nebáncsvirágban két percen át csókolóztunk Farkas Bálinttal.
- Előfordult már, hogy a bonviván a fellépés előtt hagymát evett?
- Sajnos volt. Nem kellemes dolog egy hagymaszagú hősszerelmessel csókolózni, de a színésznő nem fanyaloghat.
- Milyen rúzst használ?
- Mostanában Cover girl-t. Ez egy borvörös színű, mérsékelten csókálló rúzs.
Bálint B. András - Mint a szarvas a folyóvizekre
Egy erőteljesen nagyvárosiasodó, de még sok tekintetben kisvárosi, sőt imitt-amott egyenesen falusias jellegű budapesti kerület vallási viszonyait ábrázolja és elemzi az 1980-as évek első felében készült szociográfiai riportkötetében Bálint B. András. (Az olvasónak, négyszemközt, elárulhatjuk, hogy a mindvégig gondosan elhallgatott nevű kerület: Pestlőrinc, a hajdani Szentlőrinc.)
A szerző lelkészekkel, papnövendékekkel, párt- és tömegszervezeti funkcionáriusokkal, hívő, hitetlen s e vonatkozásban közömbös kerületi lakosokkal beszélget véleményükről, meggyőződésükről, az állam és egyházak viszonyának helybeni alakulásáról, a hitélet intenzitásának hullámzásáról, a katolikus papi nőtlenségnek vagy a fiatalok házasság előtti nemi életének vallási megítéléséről, az abortuszról, a vallásos életnek a megszokott keretekben, illetve az egyre szaporodó s a különböző felfogásoknak, szemléleti árnyalatoknak nagyobb lehetőséget biztosító vallási közösségekben gyakorolt formáiról, a létező szektákról, tényleges és formális hitről, a vallásoktatás igényéről és gátoltatásáról - és még számos, az alaptémával összefüggő izgalmas kérdésről.
A kötethez a filozófus és vallástörténész Horváh Pál írt a felvetett problémákat tudományos igénnyel általánosító, eligazító utószót.
Vinkó József - Az ember harmadik bőre
A kötet minden egyes darabja önmagában is élvezetes olvasmány, ám a 17 riport együttese ennél többet is ad: bepillantást enged a XX. század végének gondolkodásmódját és kultúráját meghatározó író-, és művészegyéniségek alkotáslélektani problémáiba éppúgy, mint magánéletébe, s akaratlanul is tükrözi a századvég szellemi erjedését.
Fernando Sorrentino - Hét beszélgetés Jorge Luis Borgesszel
1971-ben Fernando Sorrentino, az akkor még kezdőnek számító, huszonkilenc éves argentin író hét délutánon át kérdezgette Jorge Luis Borgest mindenféléről, ami épp az eszébe jutott, s a könyv, mely ezekből a csapongó beszélgetésekből született, Borges megejtően közvetlen portréját tárja elénk. Megtudjuk egyebek között, hogy miként tekint vissza Borges saját korai műveire, s ennek alapján mit tanácsol a kezdő íróknak, s azt is, miért fontos, hogy az író lusta legyen. Megtudjuk, hogy ő, aki mindig "hedonista olvasó" volt, miért szereti jobban Henry Jamest Franz Kafkánál, hogy miért unt bele Dosztojevszkijbe, hogy miért tartja García Lorcát jelentéktelen költőnek, hogy mikor és hogyan olvasta először Dante Isteni Színjátékát, és miért tartja olyan zseniális műnek, jóllehet a vallásos tartalma egyáltalán nem érdekli (mert abszurdnak tartja azt a gondolatot, hogy "viselkedésünk érdekelheti az istenséget"). Rögtönzött kis elemzéseket találunk a könyvben az argentin irodalom majd' minden jelentős alakjáról, de éppúgy a gaucsókról, a tangóról és a truco nevű kártyajátékról is, s mellesleg megtudhatjuk, mi a véleménye Borgesnek a futballról, melyet szerinte igazából a fanatikus szurkolók sem szeretnek.
Lengyel Nagy Anna - Embermesék
Tíz éve beszélgetek velük. Egyszerűen leélt, él kalandos életek. "Civilek", névtelenek, ismeretlenek. Közülünk valók. Tíz éve nem tudok hozzászokni ahhoz a sok csodához, groteszk fintorhoz, tragikumhoz és bölcsességhez, ami egy emberi sorsba belefér. Ez alatt az idő alatt nyilván én is sokat változtam. Megtanultam például, hogy a beszélgetések közben nem szabad sem ámuldozni, sem sajnálkozni. Egy kritikus egyszer túlzott tapintattal vádolt. Vállalom. Aztán történt még valami fontos: fiatalból középkorúvá "serdültem", s ez a tény bölcsebbnek tünteti fel az embert. Csak kíváncsibb lettem, bölcsebb nem. A bölcsesség többek közt valamiféle előrelátást feltételez, s az ma már napnál világosabb számomra, hogy egy helyzetben aligha van kiszámíthatatlanabb, mint az úgynevezett emberi tényező. Talán éppen ezért olyan izgalmasak és megszokhatatlanok ezek a találkozások. Sohasem tudtam meg igazán, hogy hányan hallgatják ezeket a történeteket, hogyan él tovább a hatásuk, pedig nagyon érdekelt voltna. A "mesék" elszálltak az éterben. Tíz év rádiós termésének töredékét tartja most kezében az olvasó. bevallom, nehéz volt válogatni az elhangzott többszáz történet között, százhúsz óra bőségéből. Hiszen a mesélőkkel - legalább is nagy részükkel - nem ért véget a kapcsolat az adás elhangzása után. Ha tetszett, ha nem, beépültek az életembe, megélt sorsuk ott zsong a fejemben, néhányukhoz évek óta baráti szálak is fűznek. Munkámnak ez egyben az igazi, lemérhető személyes "haszna". Mindezt meg szeretném osztani az olvasókkal, a betű maradandóságának reményében. Köszönet érte az interjúalanyoknak.
Jámbor Judit - Vekerdy Tamás - Vekerdy
Interjúkötetünkben Vekerdy Tamás vall önmagáról, nagy találkozásairól, élete fordulópontjairól, pályája nehéz és örömteli pillanatairól. Feltárja családja furcsaságait, kettős származását, élete bonyodalmait, történelemhez, hagyományhoz való viszonyát. Mesél felemelő és gyötrő iskolai élményeiről, a sokat bírált és a szerinte gyerekgyilkos magyar állami iskoláról, és bepillanthatunk a Waldorf-iskola mindennapi életébe. Megtudhatjuk, mit jelent számára a színház, amit statisztaként, színpadi szerzőként, kutatóként és pszichológusként is ismer. Milyen az igazi művészet, mit jelent számára a hit, transzcendencia. A személyes vonatkozásokon túl kirajzolódik az elmúlt évszázad magyar világa, melyről mély beleéléssel és humorral beszél.
Vekerdy Tamás 1935-ben született Budapesten. A jogi egyetem elvégzése után riporter volt a Család és Iskola című folyóiratnál. 1968-ban szerezte meg pszichológusi diplomáját, majd gyermekpszichológusként dolgozott. Tanított a Színművészeti Főiskolán, a Waldorf-pedagógia magyarországi megalapítója. Szépirodalmi és pszichológiai írásai 1975 óta jelennek meg.
Ismeretlen szerző - Hofi
Több a téma: lopás, hazugság, csalás, okádnivaló. Több a célpont, hát többet találok el. S akit találat ér, az nem örül. Mondták is már, hogy engem le kell söpörni a színpadról. De igazából gyöngék ahhoz, hogy visszalőjenek. Meg aztán mással vannak elfoglalva. Hogy kaszáljanak, hogy megszedjék magukat. Csomagolnak, meg ilyesmi. Aktuális maradt utolsó pillanatig. Nem várta meg a két durva hetet. Pusszantott, és elment. ...a műsor sokáig úgy indult, hogy az omladozó kémény téglái közül előbújik Hofi, és azt mondja "Heil, Csurka! Meddig lesz így?" A próbák idején még nemigen tudtuk, hogy mit kezdjek az ágytállal, ami ott hevert az ágyam alatt. Aztán egy előadáson véletlenül a lábam elé került, és én beleléptem. Attól kezdve az ágytál a cipőm lett. Egy másik alkalommal a nyelére léptem rá, amitől a kedves kis alkalmatosság a levegőbe repült. Elhatároztam, ha még egyszer felugrik, elkapom a nyakát. Elkaptam. Így lett belőle nyeles fésülködő tükör. Aztán meg fehér egér. Meg palacsintasütő. Nem vagyok én se klasszikus, se mai magyar, se mai külföldi. De pótszéken is ülnek meg állnak. Meg is kérdem: Ennyi ember ide bejött? Most bátrak vagytok, vagy munkanélküliek? Akarom, hogy szeressenek is. Akarom... Egyszerűen azért, mert elfáradtam a konfliktusokban. És most játszani szeretnék.
Juhani Nagy János - AIDS
1980 májusában, egy szép tavaszi reggelen, egy 32 esztendős New York-i agglegény útnak indult, hogy felkeresse a manhattani Mount Sinai Medical Center nevű, jó hírű egészségügyi intézményt. Egyedült ment. A járás igencsak nehezére esett. Sajgott a teste, arcáról patakzott a veríték. A száját és a légcsövét mintha tűz égette volna, a szeme láztól csillogott. Meg-megszédült. A járóbeteg-rendelőben lesegítették róla az öltönyét, amely fölöttébb lögyögött rajta. Az orvosok lesoványodott, ibolyakék gümőkkel borített testet pillantottak meg. Némelyik göb bérzett. A tüdőben baktériumok fészkeltek, a belekben gomgák. A beteg fiatalember nehezen kapott levegőt. Halkan, akadozva beszélt.
Szalay Lajos - Végtelen a tenyérben
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Szabó József - Ragyogó reggelek
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.