A XX. század második felében a közúti közlekedés biztonságának megteremtése az egész emberiséget érintő bonyolult feladat. Világszerte naponta százmilliók közlekednek – azaz céljuk elérése érdekében gyalogosan, utasként vagy járművezetőként közutat vesznek igénybe. Az a tény, hogy a közutak igénybevétele során a járművek egymással és a gyalogosokkal találkoznak, számos veszélyt rejt magában.
A forgalom biztonsága megköveteli, hogy a közúti közlekedés rendjét mindenki számára világosan és egyértelműen rendszerbe foglalják és e szabályok megtartását megköveteljék. A közlekedési szabályok megismertetésével az a célunk, hogy Ön gépjárművezetőként képes legyen a közúti közlekedésben mások és önmaga veszélyeztetése nélkül részt venni. Könyvünk tehát a gépjárművezetőknek szól, de a függelékben a gyalogosokra vonatkozó közlekedési szabályokat és egyéb hasznos tudnivalókat is ismertetünk.
Kapcsolódó könyvek
Ismeretlen szerző - KRESZ tankönyv
A közúti közlekedési szabályok tankönyve
Terplán Sándor - Dieselmotorok vizsgálata
A dieselmotorok korszerű vizsgálatához a szakmérnöknek ismernie kell mindazokat az eszközöket, műszereket, gépeket, berendezéseket, valamint mérési eljárásokat, melyek a tervezéshez, szerkesztéshez, gyártáshoz és ellenőrzéshez, az átadáskor és átvételkor szükségesek, továbbá amelyek nélkülözhetetlenek a kutatás és a fejlesztés során.
A fentiekből is következik, hogy nemcsak a teljes motor, hanem az egyes alkatrészek, szerelési csoportok, szerelvények és segédberendezések vizsgálati módszereinek ismerete is szükséges.
Hack Emil - Kresz - A közúti közlekedés szabályai és értelmezésük
E könyv tartalmazza a közúti közlekedés szabályairól szóló, többször módosított 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendeleteinek a módosításokat magába építő, egységes szerkezetbe foglalt, hatályos szövegét, ami kiterjed a legújabb, 2010. január 1-jétől hatályos KRESZ-módosításokra is.
Mellékletként megtalálhatóak a KRESZ hivatkozásaiban megemlített jogszabályok ide vonatkozó kivonatai is, amelyek szükségesek a téma átlátásához.
A kiegészítő rendelkezésekre utaló helyeket kék csillagokkal jelöltük a szövegsorok szélén, valamint a lap alján, a lábjegyzetek mellett.
A kapcsolódó jogszabályok idézetei kivonatos és tájékoztató jellegűek, ill. üzemben tartók számára legfontosabb részletek kigyűjtésével.
Kotra Károly - KRESZ könyv személygépkocsi-vezetők részére
A kötet a legkorszerűbb oktatási módszernek, a számítógépes KRESZ oktatásnak a könyve. A "KRESZ oktató-CD autósiskolák részére" c. program teljes szöveganyagával, tematikai felépítésével, fotó és ábraanyagának egy részével egyezik meg ez a könyv. A könyv tartalmazza mindazt az ismeretanyagot, amelyet az eredményes számítógépes KRESZ vizsga eléréséhez a tanulóknak meg kell tanulni.
Főbb tartalmi elemei:
- közlekedési ismeretek,
- vezetéselmélet,
- szerkezeti és ellenőrzési ismeretek.
Pintér Miklós - AutoCAD tankönyv és példatár - 2008-2009
Amikor bejelentették, hogy az Autodesk minden évben új verziót ad ki az elterjedten használt programjaiból, sokan azt gondolták, hogy ennyi újdonságot már nem lehet kitalálni a fejlesztéséhez. A jubileuminak is tekinthető 20. AutoCAD verzió, az AutoCAD 2006, a számos kisebb változtatás mellett mégis tartalmaz néhány jelentős újdonságot. Természetesen a program alapjai nagyrészt változatlanok, de a legáltalánosabban használt parancsok működésében is találhatunk új elemeket. Ez a könyv segít az egyéni tanulás nehezebb útját választóknak elsajátítani a legfontosabb beállításokat, megismerni az új verzió újdonságait, valamint a kevésbé ismert lehetőségekről is esik benne szó. Természetesen azok is eredményesen használhatják, akik valamilyen szervezett oktatás keretében ismerkednek a programmal. Bár a könyvben nagyobb terjedelemben szerepelnek az újdonságok, megfelelő mértékben az alapfogalmakról, beállításokról is esik szó. Ez teszi lehetővé, hogy akár kezdő felhasználó, akár egy régebbi verzióról átálló felhasználó számára hasznos lehet a könyv.
Ternai Zoltán - Személygépkocsivezetők tankönyve
Rohamosan nő hazánkban is a gépkocsik száma. Egyre többen tanulják a gépkocsivezetést. A könyv célja, hogy tartalmazza azokat a műszaki ismereteket, amelyek elsajátítása szükséges a gépkocsivezetői engedély megszerzéséhez, ill. a gépkocsivezetői vizsga sikeres letételéhez. Az Autóközlekedési Tanintézet tanterve alapján készült könyv az eddigi szakkönyvektől eltérően kevesebbet foglalkozik a gépkocsi részletes ismertetésével, és bővebben tárgyalja a közlekedés biztonságát befolyásoló berendezések kezelését, ellenőrzését és a vezetéstechnikai tudnivalókat.
Báthory Sándor - Jakab János - Építőipari szakrajz
E könyvet mind a szakmunkásképzés, mind a szakközépiskolai és a technikusképzés szakrajzoktatásához készítettük.
Egyben ajánljuk a szakmunkástanulóknak, hogy a kötelezően elsajátítandó tananyagon kívül tekintsék át a könyv azon részeit is, amelyekben megismerhetik szakmájuk kapcsolódását az építési folyamatokhoz.
Egyed Gyula - Dömötör Jenő - Mezőgazdasági ismeretek II. - Aranykalászos gazda
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Dr. Boza Pál - Burunyi Pál - CNC forgácsolás 2. - CNC gépkezelés
A CNC-vezérlésű eszterga- és marógépek alapvető kezelési, és a kapcsolódó technológiai ismereteket a szerszámgép-szerszám és vezérlő együttes szemléltetésével mutatjuk be. Amennyiben az olvasó nem az általunk kiválasztott vezérléstípussal dolgozik, általános CNC-s ismeretei alapján más vezérlésekhez is alkalmazhatja az itt leírtakat. Az egyes üzemmódok tárgyalásánál az NCT104T(M) vezérlő fontosabb szolgáltatásait összehasonlítjuk más vezérlések által biztosított szolgáltatásokkal.
Dr. Boza Pál - Burunyi Pál - CNC forgácsolás 1. - CNC programszerkesztés
"A tankönyv a CNC gépkezelés című tankönyvvel együtt alkotja azt a tananyagcsomagot, amely a CNC gépkezeléshez szükséges elméleti és gyakorlati információkat tartalmazza. A CNC-gépekre történő technológiai tervezéshez fontos, hogy ismerjük a hagyományos forgácsolási eljárásokat (esztergálás, marás), illetve az ezekhez kapcsolódó alapfogalmakat. A különböző programvezérlések közül a számjegyvezérlés esetében a pogramkészítés és a programtárolás lehetővé teszi, hogy a kis-és közép sorozatgyártásban is gazdaságosan kihasználjuk a CNC-technika előnyeit. Ebben a kötetben a vezérléstől független alapfogalmakat és a CNC-technikához kapcsolódó technikai információkat mutatjuk be. Majd a CNC-vezérlésű esztergák és marók programozását tekintjük át a DIN 66025 szabványban leírtak alapján, a FANUC ""0"", az NCT-104T és az NCT-104M vezérlések ismertetésén keresztül. "
Ternai Zoltán - Keller Ervin - Hivatásos gépkocsivezetők tankönyve - műszaki ismeretek
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Várhegyi István - Egységes fémipari alapképzés - Technológia I.
E tankönyv a szakmunkásképzés korszerűsítési törekvéseinek jegyében készült. Ezt tükrözi a tartalma, amely többféle vas-, fém- és műszeripari szakma alapképzését vonja egységes keretbe, ugyanakkor az egyes szakmák speciális követelményeit is tartalmazza.
Milley Vilmos - Völgyes István - Központi fűtés 1.
Az Ipari Szakkönyvtár könyvei mindenekelőtt a szakmunkásoknak készülnek. A gyakorlati szakembereknek szükséges ismereteket foglalják össze azzal a céllal, hogy megkönnyítsék a munkát, elősegítsék az ésszerű, gyors és jó minőségű termelést, a korszerű technika helyes alkalmazását, a munkaeszközök és munkamódszerek tökéletesítését, ezeken keresztül a szakmunkások magasabb szakmai felkészültségét.
Az Ipari Szakkönyvtár kötetei tehát a lakatosok, esztergályosok, bádogosok, kovácsok, kohászok, kőművesek, villanyszerelők, asztalosok, víz-, gáz-, központifűtés- és felvonószerelők, ácsok, burkolók, hegesztők, híradástechnikai ipari, műszeripari, vegyipari, élelmiszeripari, textilipari, bőripari, műanyagipari stb. dolgozók részére készülnek. Ott óhajtanal lenni munkahelyeiken és otthonaikban, hogy segítségükre legyenek a gyakorlati, szakmai problémák megoldásában. Hasznos és megbecsült, különösebb fáradtságot nem igénylő olvasmányok kívánnak lenni az otthoni időtöltés alkalmával. Munka közben pedig emlékeztetőként, "utánnéző"-ként kérnek helyet a polcon vagy a munkapad sarkán.
Egyed Gyula - Dömötör Jenő - Keszei Attila - Maknics Zoltán - Szabó-Kozár János - Mezőgazdasági ismeretek - Ezüstkalászos gazda
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Verő József - Káldor Mihály - Fémtan
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Szabó István - A műszaki mechanika alapjai
A Műszaki mechanika c. könyv a Tankönyvmester Kiadó gépészeti és rokon szakmák számára készített szakmai tankönyvcsaládjának egyik alapozó tankönyve.
A könyv a statikai és a szilárdságtani ismeretek tárgyalásával kezdődik. Ez a két téma képezi a tantárgy alapját. Ezután a kinematika, a kinetika, az energetika, a merev testek kinetikája, a folyadék mechanikáján belül a hidrosztatika és a hidrodinamika, valamint - nagyrészt a gázok mechanikájával foglalkozó - hőtani fejezetek következnek. Mindezeket didaktikus megközelítésben tárja fel a könyv, mintapéldákon, feladatokon és ellenőrző kérdéseken begyakoroltatva a tananyagot.
Sík Zoltán - Gerényi Gábor - MIDI alapozás / MIDI protokoll
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Gregor Béla - Nagy László - Műhelygyakorlatok V.
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Bödör Tamás - Élő Zoltán - Géprajz, gépelemek I.
Ez a könyv a mezőgazdasági gépszerelő, gépüzemeltető szakmunkások Géprajz, gépelemek című tantárgyának elsőéves tananyagát tartalmazza. Megalapozni és megkönnyíteni hivatott a későbbi gépészeti szakmai tantárgyak tanulását.
Gábor László - Épületszerkezettan 1-4.
E könyv a három kötetre szervezett Épületszerkezettan első része. Közvetlen célja: a szocialista mérnökképzés, az építésznevelés; közvetett célja: a nagy feladatokat megoldó építőgyakorlat munkájának segítése.
Néhány szót a tantárgyról, a könyv módszeréről, közlési módjáról és végül a feladat nehézségeiről.
Az épületszerkezettan feladata az épület összes szerkezeteinek oktatása, a szerkesztő-, szerkezettervező készség kifejlesztése, a szükséges ismeretanyag, mesterségbeli tudás és azakmai műveltség megadása.
A könyv módszere: törekszik a fokozatosságra, az összefüggések kimutatására és igazolására, az összehasonlításra mint az értékelés és kiválasztás alapjára, és a leggyakoribb, a legalkalmasabb és legkorszerűbb kiemelésére.
A könyv közlési módja: célja a tömörség, a szabatosság és a komplex ábrázolás.