Kapcsolódó könyvek
Dósa György - Lineáris algebra és alkalmazásai
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Bige Istvánné - Matematika munkalapok II.
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Szabó Tamás - Kalkulus I.
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Szelezsán János - Veres Ferenc - Marosváry Erika - Lineáris algebra
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Gábos Adél - Halmos Mária - Matematika
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Kalmár László - Integrállevél - Matematikai írások
Kalmár László professzor szinte körülhatárolhatatlan érdeklődésű ember volt. Fontos eredményeket ért el a matematikai logikában, a hazai számítástudomány első kezdeményezői közé tartozott, ugyanakkor szenvedélyesen szeretett tanítani, nagyon sokféle fórumon szerepelt mint előadó, s ilyenkor szívesen elkalandozott más tudományterületekre is. A kötet egyik gyöngyszeme a címben is szereplő integrállevél, amit Kalmár egy makói orvos barátjának írt, s könnyed, zamatos stílusban az integrálszámítás elemeit boncolgatja benne.
Lánczos Kornél - Számok mindenütt
A magyar származású neves matematikus óvatosabban, a lassabban haladó, különösebb matematikai ismeretekkel nem rendelkezõ olvasókra is ügyelve, vezet minket a számok rejtelmes, de mégis világosan érthetõ világába. Utazásaink során megismerjük a számok történetét, a régi babiloniak, rómaiak, görögök, hinduk és arabok számolási rendszerét, a tízes alapú számrendszer elõnyeit és hátrányait, a végtelen fogalmának a fejlődését....
Ismeretlen szerző - Matematika 5.
Kedves Gyerekek! A matematikához nincs királyi út, mondta a legenda szerint egy görög matematikus uralkodójának, aki erőfeszítés nélkül akarta megtanulni a matematikát. Nincs királyi út, ám mégsem mindegy, hogy milyen úton próbálsz bejutni a matematika birodalmába. Vannak olyan utak, amelyek nagyon fáradságosak és mégis reménytelenek. Más utakon a munkádban örömet is találhatsz, és fáradságodat siker koronázhatja. Ezt a könyvet úgy szerkesztettük meg, hogy lépésről lépésre egyre nehezebb feladatokkal birkózol majd meg, miközben mindjobban megismered, és reméljük, meg is szereted a matematikát.
Schlegl István - Trembeczki Csaba - Sokszínű matematika - Az analízis elemei
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Kun Zsuzsa - A világhírű magyar agy
Hány kórusművet érdemes megtanulni ahhoz, hogy az ember frissen tartsa az agyát?
Hány évig kell rakodómunkásként dolgozni, hogy az ember a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen tanszéket alapítson?
Valóban lehetséges az allergia tüneteit lézerrel megszűntetni (és mi köze a madarak fotózásának mindehhez)?
Hogyan győz meg a Microsoft egy magyar tudóst, hogy évekkel később költözzön haza, mint tervezte?
Lesz-e belőlünk professzor, ha fiatalkorunkba a családnak arra sincs pénze, hogy kifűtse a lakást?
Hányszor áll sorban az Egyesült Államokban ingyenebédért egy ösztöndíjas kutató?
Segít-e a tudományos fokozat, hogy elcsípjük 10 perccel az előadás előtt az utolsó állójegyet a Sydney Operában?
Rókusfalvy Pál - Dr. Stuller Gyula - Kelemenné Tóth Éva - Pedagógusszemélyiség és tanárképzés
A ma még újszerűen hangzó pedeutológia elnevezés egy napjainkban önállósuló tudományágat jelöl: a pedagóguspályának és a pedagógusok személyiségének sokoldalú kutatását.
E könyv szerzői arra vállalkoztak, hogy rendszerezett feldolgozásban tegyék közzé a tudományos műhelyükben - a testnevelési főiskolán - tanárképzéssel kapcsolatban felhalmozott tapasztalataikat. A pedagógiai munka más területein (elsősorban a felsőoktatásban) dolgozó szakembereknek tanulságos példát nyújt a mű az önnevelést is szolgáló tanulási folyamat, értékelés következetes megszervezésére. a pedagógiai pszichológia témái iránt behatóbban érdeklődő, esetleg önálló vizsgálódásokat tervező vagy végző olvasónak hasznos módszertani segítséget is adhatnak a matematikai statisztikai eljárásokkal igazolt fejtegetések.
Denkinger Géza - Valószínűségszámítás
A Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen két szinten oktatjuk a valószínűségszámítást. Az általános szint anyaga lényegében a valószínűségszámítás klasszikus részének főbb fejezeteit, az egydimenziós valószínűségi változókat, ezek jellemzőit, a legfontosabb valószínűségeloszlások tulajdonságait és a kétdimenziós eloszlásokra vonatkozó alapfogalmakat tartalmazza. Az emelt szint anyagához ezeken kívül a többdimenziós valószínűségi változók és ezek jellemzőinek mélyebb részletei, valamint a speciálisabb eloszlástípusok is hozzátartoznak. Igyekeztem a könyvet úgy megírni , hogy az mindkét szinten használható legyen, és így az anyagot az előbbieknek megfelelően eléggé szétválasztottam. Denkinger Géza
Dr. Csernyák László - Valószínűségszámítás
Az oktatási feltételek megváltozása miatt újra át kellett gondolni, melyek azok az ismeretek, amelyek a képzési cél eléréséhez feltétlenül szükségesek, és a rendelkezésre álló idön belül megfelelö mélységig oktathatók. Ezeket a könyv azon részei tartalmazzák, amelyeket sem a csillag jelzéssel, sem apró betüs szedéssel nem különböztettünk meg. Az apró betüvel szedett, illetve csillaggal jelölt részek ajánlott ismereteket tárgyalnak. A könyvet úgy szerkesztettük, hogy a jelzés nélküli részek apró betüs, illetve csillaggal jelölt részekre ne hivatkozzanak. A megértést példákkal, ábrákkal igyekeztünk elősegíteni, így a könyv reményeink szerint önálló tanulásra is alkalmas, és a nappali tagozatos hallgatókon kívül
a levelezö- és távoktatásban részt vevö hallgatók is eredményesen használhatják.
Kosztolányi József - Kovács István - Pintér Klára - Urbán János - Vincze István - Sokszínű Matematika 12
Az elmúlt évek legnépszerűbb és legszínvonalasabb matematika-tankönyvcsaládjának tagja. Az iskolai oktatásban, valamint otthoni gyakorlásra továbbra is kitűnően használható.
Zalai Ernő - Matematikai közgazdaságtan I.
A könyv a szerző először 1989-ben, majd 2000-ben megjelent azonos című művének jelentősen átdolgozott és kétkötetesre bővített változata.
Az I. kötet bevezető fejezetét követő négy fejezet az általános egyensúlyelmélet Arrow-Debreu-McKenzie-típusú modelljeit tárgyalja a konvex analízis eszköztárával, a további öt fejezet pedig az általános egyensúlyelmélet haladó mikroökonómiájával foglalkozik a függvénytan és analízis megszokott eszközeivel.
A II. kötet első része a többszektoros makrogazdasági modellek elméleti és módszertani alapjaival és előzményeivel, a következő rész a Leontief-féle input-output modellek matematikai közgazdaságtani hátterével és a gyakorlati alkalmazásokban használt modellek kérdéseivel foglalkozik, míg a harmadik rész témája a makrogazdasági erőforrás-allokáció elemzése matematikai programozási és egyensúlyi modellekkel. A kötet befejező része visszatér a matematikai közgazdaságtan elméleti területére, és a számos ma is érvényes és érdekes következtetés levonására alkalmas Leontief- és Neumann-típusú modellek bemutatásával zárul.
Mindkét kötetet didaktikusan felépített matematikai függelék egészíti ki. Zalai Ernő hiánypótló munkája tankönyvként és szakmai kézikönyvként egyaránt jól használható.
Kárteszi Ferenc - Az olló geometriája
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Blázsovics József - Matematika
Könyvünk segítséget kíván nyújtani mind a nappali, mind az esti, illetve levelező tagozatos hallgatóknak az aktuális órai anyag megtanulásához, a korábban tanult ismeretek felfrissítéséhez, valamint az érettségi és felvételi vizsgára való felkészüléshez, de az elsőéves főiskolai és egyetemi hallgatók is hasznosan forgathatják.
Deákné B. Katalin - Bolondos számok
Bolondos számok - Kártyakönyvek
Egyre több gyereknek okoz problémát a matematika már az alsóbb osztályokban is. Ebben nagyrészt az alapkészségek hiánya játszik szerepet. De miért vannak ezek az alapvető hiányosságok?
A modern játékok világában a számlálásra nem sok lehetőség kínálkozik. Ebből fakad, hogy a gyerekek elsorolják a memorizált számokat akár háromévesen is, de annak mennyiségtartalmával nincsenek tisztában.
E könyv ezt a hiányosságot igyekszik pótolni, célja a gyerekek mennyiség- és számfogalmának biztos kialakítása.
A könyv nézegetésével, gyakori számlálással, a mennyiségek sokféle ábrázolásával olyan gyerekek is fejlődésnek indulhatnak, akiknél a számolásbeli hiányosságok már felfedezhetők.
Míg a hároméves gyerekekkel csak a számok nézegetése és megnevezése jelenti a játékot, addig a négyévesek már meghallgathatják a számok bemutatkozását, s próbálkozhatnak az ujjaikon is megmutatni az egyes mennyiségeket. A kártyák rakosgatása, a sütik számlálása jó játék lehet. Az öt- és hatévesek pedig fokozatosan megismerkedhetnek a számokkal a feladatokon keresztül.
Fontos a gyerekek folyamatos terhelése, kitartásra biztatása, figyelmük, koncentrálóképességük fenntartása.
Péter Rózsa - Játék a végtelennel
Péter Rózsa a 20. századi magyar matematika egyik nagy alakja, 2005-ben lesz 100. évfordulója. Azok közé a kivételes egyéniségek közé tartozott, akik egyformán kiemelkedőt alkottak kutatóként, pedagógusként, és könyvíróként. Játék a végtelennel című könyvét elsősorban nem- matematikus érdeklődésű intellektuális embereknek szánta, melynek alapja Benedek Marcellel folytatott levelezése volt. Ezért úgy kellett írnia szeretett tárgyáról, hogy a komolyabb előképzettséggel nem rendelkező olvasók is követni tudják, s kedvüket leljék benne. Hogy kísérlete mennyire sikeres volt, az bizonyítja, hogy a számtalan magyar kiadáson túl tizenkét idegen nyelvre is lefordították, s hazánkban generációkkal szerettette meg a matematikát a könyv.
Denkinger Géza - Valószínűségszámítási gyakorlatok
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.