Kapcsolódó könyvek
Adolf Hitler - Harcom
A Mein Kampf (Harcom) Adolf Hitler nemzetiszocialista vezető egyetlen, még az életében kiadott könyve, melyet landsbergi fogsága idején kezdett el írni, miután 1923-ban az ún. sörpuccsban való részvételéért börtönbe zárták. A könyvben áttekintette addigi pályafutását és megfogalmazta világnézetét, valamint politikai programját. A mű a nácizmus ideológiai alapvetése lett.
Hitler magát a könyvben nem politikusnak, hanem programadónak (Programmatiker) ábrázolta. Eszerint „a programadó feladata nem az, hogy az ügy teljesíthetőségének különböző fokait megállapítsa, hanem, hogy az ügyet mint olyan megvilágítsa: másként szólva: kevésbé kell törődnie az úttal, mint a céllal.” Továbbá: „[a programadó] jelentősége csaknem mindig csupán a jövőben mutatkozik meg, mivel ő nemritkán az, akit „világidegen” szóval illetnek. Mert ha a politikus művészete valóban megfelel a lehetséges művészetének, a programadó azokhoz tartozik, akikre áll, hogy az isteneknek csak úgy tetszenek, ha a lehetetlent követelik és akarják.”
Hitler ezzel az írással egy átfogó elméletet kívánt a nép elé állítani a marxizmus ellenében. Emellett úgy kívánta bemutatni addigi pályáját, mint ami pártja és az egész nép ideális vezetőjévé teszi őt a zsidóság, mint közös ellenség elleni összefogásban. Megerősítette az NSDAP 25 pontos programjának érvényességét. Megállapította, hogy a nemzeti szocializmus egyik elődjének számító Völkisch mozgalom sikertelen maradt és ideje lejárt; ezzel szemben az NSDAP modern, céltudatos gyűjtőmozgalommá vált, amely sikerrel tömörítheti a weimari köztársaság nacionalista és antidemokratikus erőit.
Szabó Ferenc - Állattenyésztéstan
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Bernd Krewer - A csülkös vad utánkeresése
A kötet az elejtett állat felkutatásának módszerével ismerteti meg az vadászni vágyó olvasót.
Varnus Xaver - Átváltozások
Részben személyes emlékeiből, részben képzeletének termékeiből áll össze a furcsa történet: a főszereplő fiú és közeli barátjával közösen eltöltött évek, majd a barát igen különös elvesztése. Az orgonaművésznek nem ez az első könyve, de ebben a műfajban ez a bemutatkozó kötete, melynek írásával az volt a fő célja, hogy megismertesse a közönséget az általa kitalált nem mindennapi témával.
Egy igaz barátság bemutatásával indul a regény, ám hirtelen a bárátok egyike eltűnik a valóságból és az emberek emlékezetéből is. Mi történt valójában? A olvasó izgalmas választ kap erre a kérdésre.
Richard Rudgley - A kőkor elveszett civilizációi
A kőkor merész és vállalkozó szellemű felfedezői már jóval a nagy földrajzi felfedezések előtt megismerték a világ nagyobb földterületeit. Az ősi sumerok első írásos feljegyzései olyan újkőkori jegyeket viselnek magukon, melyek egyértelműen őskőkori eredetre utalnak. A civilizált társadalmak matematikai és csillagászati ismeretei a kőkor tudományos eredményeit tükrözik. Az olyan technológiai és ipari tevékenységek, mint például a szerszámkészítés, a bányászat vagy a pirotechnika, mind-mind a kőkorból származnak, sőt még a fontos orvosi tevékenységek is, ideértve az olyan sebészeti beavatkozásokat is, mint a koponyaékelés...
Csiba József - A 424-es
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Pinczehelyi Sándor - A pécsi műhely nagy képeskönyve
A Kortárs Magyar Művészeti Lexikon szerkesztői kifelejtették Ficzek Ferencet, akkor gondoltam, hogy nem csak róla, hanem a Pécsi Műhely többi tagjáról, - rólunk egy írásokat és sok képet tartalmazó könyvhöz próbálok pénzt szerezni, azért, hogy megismertessek mindenkit azzal a sokrétű tevékenységgel, ami az 1970-es években megszületett valahol lent délen, Pécsett. Ennek az ötletemnek a megvalósításához partnereket találtam barátaimban, a Műhely tagjaiban, mert ők is fontosnak tartottak egy átfogó megmutatkozást. (...)
Halász Karcsi azt mondja, komolytalan a képeskönyv elnevezés, Kismányoky Karcsi szerint jó a sok kép, mert úgy sem olvasnak az emberek, Szijártó Kálmán meg bízik abban, hogy új, nem ismert dolgokat fedeznek fel az olvasók, én pedig remélem, nem csak nekünk volt fontos ez a munka. Az összeállítás, a szerkesztés estéin és éjszakáin 'előjöttek' az emlékeink, a 30-35 évvel korábbi hétköznapok, a célok, amelyekért akkor dolgoztunk, a zsörtölődések, a súrlódások, az örömök, az utazások és a kiállítások, a barátok és az ellendrukkerek, egy más - akkor megváltozhatatlannak - hitt világ mindennapjai. Végignézve a könyv lapjain megállapítottuk, van néhány pont, amit azóta sem sikerült túlhaladni senkinek. Aknai Tamás írt egy könyvet a szemtanú és 'sorstárs' által motiváltan, 1995-ben a Pécsi Műhelyről, úgy gondoljuk annak jó kiegészítése lesz ez a kötet.
Pálinkás György és Antal István szövegei új összefüggésbe helyezik műveiket, esemény és kiállítási dokumentációink böngészésre, munkásságunkat bemutató oldalaink felfedezésre, a meglévő tudás felelevenítésére várnak.
Ajánlom ezt a gyűjteményt azoknak, akik szeretnének a magyar kortárs képzőművészetről még többet tudni. Számítunk a fiatalok, leendő kollégáink érdeklődésére, remélve, hogy eredményeinket fel tudják használni művészetükben.
Cholnoky Viktor - Tammuz
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Varga Marianna - Hímzés mintalapok
A mintagyűjtemény célja, hogy segítséget nyújtson mindazoknak, akik szeretnék otthonukat népi hímzéssel díszíteni.
Péntek János - A kalotaszegi népi hímzés és szókincse
Kalotaszeg számomra nem csupán néprajzi tájegység, kijelölt vagy kiválasztott kutatási terület, hanem a szűkebb szülőföld; nyelve nem az í, e hangokból, ikes igékből és más sajátosságokból összeálló idióma, hanem az otthon hangulatát, emlékeit meleg cipóként felidéző nyelvjárás; viselete, művészete nem muzeális anyag, hanem a gyermekkor létformája. Nagy volna hát a kísértés, hogy egy ilyen csábító témában, mint a varrottasok és a velük kapcsolatos népi szókincs, tovább gyarapítsam a Kalotaszegnek romantikus, már-már népmesei ragyogást kölcsönző mítoszok számát. Ettől azonban szándékosan tartózkodtam. Vizsgálataimat azokra a néprajzi és nyelvi adatokra korlátoztam, amelyeket hozzávetőleg egy évtized alatt a tájegység minden pontjáról összegyűjtöttem. Úgy érzem, hogy ezeknek a hűvös és néha száraz adatoknak az analízise több és biztosabb tanulsággal jár, mint a pillanatnyi benyomások rögzítése, és közelebb visz bennünket a tájegység népnyelvének és népművészetének megismeréséhez, magához a nyelvet és művészetet létrehozó emberhez.
Krasznahorkai László - Sátántangó
".... a regény tere újra egy világ, és... ez a világ - alakjai által - dúsan tagolt, rétegzett, hierarchizált, a mindennapi cselekvésköröktől az álmokig és fantamagóriákig, az egyetemes világrendtől az élet egyszerű újratermelésén és a társadalmi helyen keresztül az emberi méltóság és méltatlanság etoszáig.
... A Sátántangó korszakalkotó mű."
Radnóti Sándor
"Sátántangó afféle perpetuum mobile, egy megtévesztési és megtöretési láncon át nyilvánuló létszerkezet, melynek nincs felelőse, csak állapota van, melyre különféle hitek, remények, öncsalások vetülnek... A tehetetlenség és mozdíthatatlanság halálos kitáncolásában áll e regény nagyszabású volta... Nyomasztó, egyben mélyen lélegző könyv: élőlény, mint minden igazi epika."
Balassa Péter
Kézdivásárhelyi Benkő Pál - A vadászat
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Komoly Sámuel - Palkovits Miklós - Gyakorlati neurológia és neuroanatómia
A neuroanatómia az elmúlt évtizedekben óriási fejlődésen ment át, magyar nyelven ennek ellenére évtizedek óta ezt a fejlődést tükröző, az új, dogmákat sorra döntő ismereteket összefoglaló neuroanatómiai könyv nem jelent meg. Ennek a munkának egyik célkitűzése, hogy a neurológia oktatása során azokat az alapjelenségeket, reflexeket, vizsgálati fogásokat kell megtanítani, melyek nagy valószínűséggel kijelölik a határt az ép és a kóros működés között, és igazolt lokalizációs és/vagy differenciáldiagnosztikai jelentőségük van. Az egyes neurológiai betegségeket illetően ez a könyv a mindennapi gyakorlatot szemelőtt tartva törekszik a neurológiai kórképek ismertetésére. A neuroanatómiai rész hasonló elvet követ. A neurológiai betegségek lokalizációs, de nagyobb terjedelemben azok funkcionális neuroanatómiai hátterének megértéséhez szükséges adatokat ismerteti.
Szomaházy István - Lübeck Albert házassága
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Hamvas Béla - Szilveszter / Bizonyos tekintetben / Ugyanis
HAMVAST joggal lehet az egyik legnagyobb magyar írónak tekinteni, és az esszéirodalom vonatkozásában is az élvonal élvonalában van. Mindent tudott írni, de mindenekelőtt esszét. Abban teljesen egyedülálló.
Hamvas mindig ez is maradt elsősorban; ő író volt; első-, másod-, és harmadsorban is. Olyan író, aki mint tradicionális szerző - gondolkozó is teljes mértékben megállja a helyét, de aki irodalmi módon közelített, és az író - irodalmár felelősségével - felelőtlenségével kapcsolódott ezen tematikumokhoz.
Ezért egy nagyon érdekes dolog alakult ki vele kapcsolatban, ugyanis Hamvas Bélát tisztelni lehet és tisztelni kell, követni azonban nem lehet. Ez nem kivitelezhető.
Lükő Gábor - A magyar lélek formái
Népművészet, népköltészet és népzene együtt élnek a falusi ember lelkében...írja a szerző az első kiadás (1942) előszavában. Úttörő magyar jelképtudományi művében a kultúra megbonthatatlan egységének szellemében mutatja be a népdalok, népköltészeti alkotások és a népi képzőművészet jelképeinek azonosságát, s egyúttal utat mutat értelmezésükhöz. A magyar jelképrendszer és a magyar térszemlélet alapjainak bemutatását a magyar időszemlélet és a népzene, majd a magyar népi technika, a népviselet, a népi hímzések és a magyar faragóművészet szimbolikájának ismertetése követi. A magyar néplélek különböző folklóralkotásokban való megnyilvánulásait a keleti, urál-altaji népek kulturális örökségével összefüggésben vizsgálja, összehasonlító anyagon szemléltetve a rokonságot és a kölcsönhatásokat.
A hiánypótló kézikönyv közérthető, olvasmányos stílusban íródott, így nemcsak a néprajzosok és pedagógusok forgathatják haszonnal.
Fülöp Gyula - Szilvácsku Zsolt - Természetkímélő módszerek a mezőgazdaságban
Hazánk legnagyobb társadalmi természetvédő szervezete az MME. Célunk, hogy a madárvilág megvédésével hozzájáruljunk a biológiai sokféleség és az emberi élet minőségének megőrzéséhez Magyarországon. Céljaink elérése érdekében természetvédelmi kutatásokat, védelmi akciókat hajtunk végre, rezervátumokat létesítünk, és tartunk fenn, ismeretterjesztő előadásokat, táborokat rendezünk, és kiadványokat jelentetünk meg.
Dános Béla - Farmakobotanika
A budapesti Semmelweis Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem mellett további két neves vidéki egyetemen, Debrecenben és Pécsett is beindult a gyógyszerészképzés, melynek kapcsán a hallgatók a művet tankönyvként használják. Mindezek mellett a könyvet több agrár felsőoktatási intézményben, különböző indíttatású szaktanfolyamokon stb. is használják – nem utolsósorban az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karán a graduális szakképzésben, ill. a PhD doktori iskolák keretében a „Farmakobotanika” című tantárgy kötelező tankönyveként. Az előbbiek ismeretében az Argumentum Kiadó az anyagi kockázatok ismeretében is vállalta a könyv újbóli megjelentetését annak érdekében, hogy azt a hallgatók és más érdeklődők számára ismét hozzáférhetővé tegye. Az új kiadás előkészítése során – a gyors megjelentetés biztosítása érdekében – természetszerűleg csupán a legszembetűnőbb, olykor értelemzavaró hibákat javítottuk, módosítottuk továbbá egyes magyar, illetve latin növénynevek és kifejezések írásmódját a ma érvényes gyakorlathoz igazítva azokat. Az utóbbit mindenekelőtt dr. Priszter Szaniszlónak, a biológia tudományok doktorának útmutatása szerint végeztük el. Segítségéért e helyen is köszönetet mondunk. Az előbb említetteken túl némi kiigazítást kellett végrehajtanunk a természetvédelemmel foglalkozó 10. fejezeten, tekintettel arra, hogy befejeződött az Őrséget és a Vend-vidéket magába foglaló új nemzeti park létrehozása, mely épp a közelmúltban nyílt meg. Végül az irodalomjegyzékbe felvettük azokat a legfontosabb forrásmunkákat, amelyek munkánk korábbi kiadásának megjelenését követően az elmúlt öt évben láttak napvilágot.
Hamvas Béla - A bor filozófiája
_Végül is ketten maradnak, Isten és a bor._
Elhatároztam, hogy imakönyvet írok az ateisták számára. Korunk ínségében a szenvedők iránt részvétet éreztem és ezen a módon kívánok rajtuk segíteni.
Feladatom nehézségével tisztában vagyok. Tudom, hogy ezt a szót, Isten, ki se szabad ejtenem. Mindenféle más neveken kell róla beszélni, mint amilyen például csók, vagy mámor, vagy főtt sonka. A legfőbb névnek a bort választottam. Ezért lett a könyv címe a bor filozófiája, s ezért írtam fel jeligéül azt, hogy: végül is ketten maradnak, Isten és a bor.
(-)
Ruzicska Ilona - A magyar porcellán
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Értékelések
Statisztika
Címkék
Kollekciók
- Nem szerepel egyetlen kollekcióban sem.