A szerző tizenhat esszéjében korunk lelki és társadalmi problémáival foglalkozik: az erőszak fokozódásával, a média szerepével a társadalomban, a kultúrák összemosódásával, a tudomány és hit párbeszédével stb. Mindeközben nem téveszti szem elől az embert, akinek meg kell birkóznia e válsághelyzetekkel. Ennek folyamán az embernek el kell jutnia az „olcsó hitről” a nehezen megszerezhető „hitben való második újjászületésig”, addig a bátorságig, hogy az életet valamennyi paradoxonával együtt fogadjuk el. A szerző gyóntatói mivoltában a hosszú évek pszichológiai és lelkipásztori tapasztalatait összegzi könyvében oly módon, hogy csatlakozik híveihez lelki útjukon.
Tomáš Halík 1948-ban született, tanult filozófiát, szociológiát, pszichológiát, teológiát és vallástudományt. 1978-ban titokban pappá szentelték, a kommunizmus idején a vallási és kulturális ellenzéki mozgalomban tevékenykedett. Jelenleg a prágai Károly Egyetemen tanít szociológiát, a prágai Akadémiai plébániát vezeti és a Cseh Keresztény Akadémia elnöke. A vallások közötti kapcsolatokkal foglalkozik, a tolerancia és a lelki szabadság érdekében végzett szolgálatáért kitüntetést kapott. Könyvei és cikkei számos világnyelven jelentek meg.
Kapcsolódó könyvek
Csíkszentmihályi Mihály - Az öröm művészete
Csíkszentmihályi Mihály arra az örök kérdésre keresi a választ, hogy mi a boldogság titka, mitől is leszünk mi, emberek, elégedettek. Az öröm művészete a világhírű pszichológus korábbi műveiben lefektetett alapgondolatainak letisztult összegzése és azok gyakorlati alkalmazása a mindennapi életünkre. Emberek ezrein végzett széleskörű vizsgálatok alapján jutott a szerző arra a következtetésre, hogy a boldogtalanság, az elégedetlenség fő oka az, hogy az emberek többsége a mindennapok során egyáltalán nem foglalkozik, nem is vesz tudomást érzelmeiről. Csíkszentmihályi szerint a probléma megoldásának a kulcsa az lehet, ha olyan, változó kihívások elé állítjuk magunkat, amelyek magas fokú tudást és különböző képességek alkalmazását várják el tőlünk.
Umberto Eco - Öt írás az erkölcsről
Itt kötetbe gyűjtött írásai alkalmi jellegűek. Témabeli sokféleségük ellenére együvé tartoznak: mind etikai kérdéseket vetnek föl, és járnak körül az értelmiségi szerep tudatában és felelősségével, amely abból áll, "hogy kritikus szemmel azonosítsuk, mi az, ami hellyel-közzel kielégítő módon megfelel az igazságról alkotott elképzelésünknek. E szerepet gyakorolhatja bárki, akár egy társadalom szélére sodródott ember is, amikor végiggondolja és valahogy kifejezi helyzetét, de elárulhatja az író, amikor mondandóját nem hagyja leülepedni, hanem hirtelen érzelmektől indíttatva reagál az eseményekre." Az értelmiséginek az a dolga, hogy, mint a Pinocchio mesealakja, a Szóló Tücsök gondolkodjon - aztán beszéljen.
Bruno Bettelheim - A mese bűvölete és a bontakozó gyermeki lélek
Az elmúlt évtizedekben a "racionalista" beállítottságú pedagógusok és pszichológusok úgy vélték, hogy a mesék ijesztő és kegyetlen motívumai ártalmasak a gyermeki lélek fejlődésére, ezért támadták és akadályozták a mesék eredeti, népi, "hagyományos" fogalmazásban való megjelenését. Bruno Bettelheim gyermekpszichológus a mesék részletes elemzése során bemutatja, hogy a felnőtt ésszel ijesztőnek és kegyetlennek tűnő mesemotívumok milyen módon vesznek részt a gyermek lelki "anyagcseréjében", és hogyan segítenek megoldani a valóban ijesztő konfliktusokat, melyek lélektani megértése és feldolgozása nélkül a gyermek nehezen válhat kiegyensúlyozott, ép lelkű felnőtté.
Bagdy Emőke - Kalo Jenő - Popper Péter - Ranschburg Jenő - A család
Amivel az emberiség sok ezer év óta makacsul próbálkozik, azt komolyan kell venni. Például a házasságot és a családot. Nem az a dolgunk, hogy cinikusan rálegyintsünk a családra, a házasságra, mert ezek nélkül még nem élt meg társadalom. S ha a próbálkozásokat mindig sok kudarc éri, azt is komolyan kell venni. Komolyan kell venni azt is, hogy az eddigi megoldási kísérletek még nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket. Az úgynevezett szabad (nyílt) házasságok, a házasság nélküli együttélés, a szingli élet, vagy ellenkezőleg a kommuna, nem bizonyultak elviselhető, tartós megoldásnak.
A tudomány mindig szemügyre vesz jelenségeket, kutat, hogy felelni tudjon arra a kérdésre: Miért? Ez hajtja e kötet szerzőit is. Vajon a belső okokról van-e szó, az ember szociális természete, érzelmi világa alakult-e át, vagy a külső, társadalmi tényezők rombolják-e az emberi kapcsolatokat? S ha végleges választ nem is, de a gyakorlati életben hasznosítható gondolatokat bőven kap az olvasó, amivel talán enyhíthet magánéletének válságain.
Dr. Henry Cloud - Dr. John Townsend - Dave Carden - Earl Henslin - Alice Brawand - Családfánk titkai
A gyerekkorunkban a családunkban elsajátított magatartási és kapcsolati minták személyiségünk részévé válnak, és egész életünket végigkísérik. A káros minták akár nemzedékeken át hagyományozódnak kifejtve romboló hatásukat az újabb és újabb generációk életében. Többnyire ez áll a család felbomlása, a lelki sérülések, a szenvedélybetegség vagy a családon belüli bántalmazás hátterében. Ám nem szükségszerű, hogy megismételjük elődeink hibáit. A könyv pszichológus, illetve lelkipásztor szerzői terapeutaként szerzett tapasztalataik alapján állítják, hogy a káros minták megváltoztathatók, és az érzelmi sérülések gyógyíthatók. Terápiás gyakorlatuk mellett a Biblia évezredes bölcsességéből merítve vizsgálják, hogyan ismerhetjük fel azokat a családunkban elsajátított viselkedési és kapcsolati mintákat, amelyek negatívan hatnak az életünkben, ha nem változtatunk rajtuk. Könyvükből megtudhatjuk, mit tehetünk azért, hogy a diszfunkcionális működési módokat átdolgozva egészséges mintákat alakítsunk ki, és adjunk tovább gyermekeinknek.
Dr. Csernus Imre - Kádár Annamária - Pál Ferenc - Popper Péter - Sors és önismeret
Ismerd meg önmagad, és tudni fogod a sorsodat - mert a sorsod te vagy! Nem külső erők uralkodnak rajtad, jellemed, személyiséged alakítja jövődet - mondta a delphoi jósda papnője, Püthia a hozzá fordulóknak, s ennél nehezebb, ugyanakkor izgalmasabb feladatot aligha adhatott volna nekik. Az ember gyakran önmaga számára is megfejthetetlennek tűnő rejtély: mást gondol, mint amit érez, mást mond, mint amit gondol, és mást tesz, mint amit mond. Valódi belső motivációink nyomába eredni életre szóló kaland, tele meglepő, felszabadító, ugyanakkor gyakran zavarba ejtő és fájdalmas felfedezésekkel. Mégis érdemes! A Mesterkurzus-sorozat legújabb kötetének neves szerzői ezúttal azt a kérdést vizsgálják, hogy miként vonhatjuk befolyásunk alá sorsunk alakulását, s a nehéz helyzetekben hogyan szabadíthatjuk fel belső erőforrásainkat. Gondolkodjunk velük együtt, hiszen ahogy Emerson írja: "A világ utat nyit annak az embernek, aki tudja, merre tart."
Dr. Lawrence Crabb - Mélybenéző
Ki mer szembenézni mindazzal, ami a szíve mélyén, lelke rejtett zugaiban meghúzódik? Pedig érzéseinket, tetteinket és kapcsolatainkat nagyrészt ezek a hatások és élmények határozzák meg. A lelkész-pszichológus szerző önismeretre segít, és megmutatja a változás útját, amely elvezethet az őszinte és mély személyes kapcsolatra Istennel és emberekkel.
Elena Pulcini - Irigység
Neki miért igen, és nekem miért nem? – kérdezi magától az ember, lapos pillantásokat vetve a másikra. Lucifer bűne, aki az embert irigyli. Káiné, aki Ábelre féltékeny. Jágóé, aki Othello irigye, de a gonosz királynéé is, aki Hófehérke miatt gyötrődik. Az ókortól a modern, demokratikus társadalmakig, ahol az irigység ideális táptalajra talál, a tündérmeséktől a mai sajtóközleményekig a szerző végigvezet bennünket e gyönyörmentes és sokszor könyörtelen szenvedély metamorfózisán.
Ismeretlen szerző - Teljesebbé válni
Az ember természetes vágya, hogy kibontakoztassa magából lehetőségei maximumát, és minél teljesebb életet éljen. Önmegvalósító személyiségek példáiból láthatjuk, milyen határtalan távlatok állhatnak előttünk, mi mindenre válhatunk képessé akár a nehéz, hátráltató körülmények dacára is. Erik H. Erikson óta tudjuk, hogy születésünktől halálunkig fejlődünk, és ezen az úton minden szakasznak megvannak a maga sajátos feladatai és elkerülhetetlen krízisei. Ha ezeket a szakaszokat jól sikerül megoldanunk, akkor - minden problémával, nehézséggel együtt is - fokozatosan kiteljesedő életpályát futhatunk be, békés, elégedett lezárással. Ha nem, akkor személyiségünk fejlődése megreked. A pszichológia és a spiritualitás komoly segítséget jelenthet abban, hogy egy-egy elakadásunkból tovább tudjunk lépni, és önmagunk fejlesztése, megvalósítása, akár meghaladása révén elérjük azokat a céljainkat, amelyekért igazán érdemes élni - sőt, azokat a távlatokat is, amelyekről talán még nem is tudunk. A kötetben a magyar pszichológia négy nagy hatású egyénisége ad ízelítőt ebből a hatalmas és hihetetlenül izgalmas témából.
Monika Gruhl - A keljfeljancsi-stratégia
A reziliencia azon belső erőket jelenti, melyek lehetővé teszik számunkra, hogy a kríziseket és nehézségeket nemcsak hogy leküzdjük, de erősebben is kerüljünk ki belőlük. A rezilienciára szükség van a szakmai környezetben, de fontos a magánéletben is, és ott, ahol a problémák emelik a stressz szintjét. És a reziliencia nélkülözhetetlen akkor is, amikor olyan súlyos eseményekkel kell megbirkóznunk, mint a betegség, halál és más veszteségek. Tudatában van Ön annak, hogyan sikerült ezek felett győzelmet aratnia? A legtöbb ember nem tudja minden további nélkül, pontosan leírni, hogyan érte el ezeket a győzelmeket. Hiszen többnyire nem tudatosan gondolkodunk és cselekszünk - különösen akkor nem, ha stressz alatt állunk vagy nehézségekkel küzdünk. Lelki állóképességünk fejlesztését és stabilizálását semmiképpen sem szabad a véletlenre bízni. Lehetséges célzottan gyakorolni, fejleszteni és megszilárdítani. Ennek mikéntjéről szól ez a könyv.
Bärnkopf Zsolt - Az érzelmektől a kommunikációig
Belső mozgatórugóink, szükségleteink, vágyaink, céljaink érzelmeinken keresztül kerülnek kifejezésre. Érzelmeink mutatják meg azt is, hogy a dolgok mit érnek számunkra. Gondolkodásunk segítségével az érzelmek által hordozott tartalmat a külvilágról összegyűjtött ismereteinknek – és az ezekből kialakított világképünknek – megfelelő formában tudjuk megfogalmazni. Az egész rendszer mozgatóit tehát a szükségletek alkotják, amelyek a vágyakban alakulnak irányokká, az érzelmekben célokká, a gondolatokban formát öltenek és a kommunikáció során kifejezésre kerülnek. Az emberi szellem működésének e három összetevőjét, az érzelmeket, a gondolkodást és a kommunikációt, illetve ezek összefüggéseit mutatja be Bärnkopf Zsolt új könyve. A könyv fejezeteihez feladatok, kérdőívek is tartoznak. Ezek segíthetnek tisztázni a magunkról kialakult, kialakított képet, és megkönnyítik, hogy ezen érdemben változtatni tudjunk. De a teszteknek nem célja, és nem is lehetősége, hogy teljesen tárgyszerű, megkérdőjelezhetetlen és ítéletként alkalmazható megállapításokat tegyen.
Szondi Lipót - A Szondi-teszt
Szondi Lipót e kötete a Szondi-teszt használatát, a kapott diagnosztikus jegyek alapértelmezését tartalmazza. A teszt jól használható a klinikai pszichológiai gyakorlatban, de számos más felhasználói területen is jól alkalmazható, mint például pályaválasztási tanácsadókban, igazságügyi szakértéseknél, munkaalkalmassági-vizsgálatoknál, és más pszichológiai tanácsadók munkájában. A könyvből nem csak a teszthasználat alapjai sajátíthatók el, hanem a teszt mögött álló elmélet, Szondi mentalitása is, ami elősegíti a teszt eredményeinek helyén való értékelni tudását is.
A kötet egy úgynevezett atlasszal zárul, amely tartalmazza a tesztben megjelenő patológiai, fiziológiai és humanizációs szindrómákat.
Popper Péter - A meghívott szenvedély
Popper Péter új könyve a szerelemről, az erotikáról, és a szexualitásról szól. Nyíltan beszél a kényes kérdésekről, az önkielégítésről. a megjátszott orgazmusról, a hűtlenségről, az erotikus fantáziákról, a szégyenkezésről és erőszakról.
Popper, mint pszichológus nem hiszi, hogy az élet minden problémájának van megoldása. Legtöbbnek nincs, csak jól vagy rosszul el kell viselnünk őket. Így van ez a szexben is. S amit erről gátlások és kerülgetések, célzások és utalások nélkül ír, az segít megérteni magunkat és társunkat.
Máté Gábor - Gordon Neufeld - A család ereje
Dr. Máté Gábor és a dr. Gordon Neufeld pszichiáter egyesült erővel elemzik korunk egyik legégetőbb problémáját, miszerint a kortársak egyre inkább átveszik a szülők szerepét gyermekeink életében. A gyerekek társaiktól tanulják meg, mi a jó és mi a rossz, milyenek legyenek, hogyan viselkedjenek, ez azonban aláássa a családokat, megmérgezi az iskola levegőjét, agresszivitással és korai szexualitással teli ifjúsághoz, a kamaszbandák, az iskolai erőszak, a kamaszkori öngyilkosságok számának emelkedéséhez vezet. Ne hagyjuk!
A bennünk szunnyadó természetes szülői ösztönöket felébresztve A család ereje segítségével arra koncentrálhatunk, hogy milyen szerepet kell betöltenünk a gyerekeink életében. Az a modern keletű rögeszme, hogy a szülői nevelés olyan készségek együttese, amelyekre akkor tehetünk szert, ha a szakértők tanácsait követjük, valójában az intuícióink és a gyermekkel való kapcsolatunk elvesztéséből fakad. A szülőség ugyanis nem más, mint kapcsolat. Ha a szülői szerepünk biztos lábakon áll, a természetes ösztöneink aktiválódnak, és ezek elirányítanak bennünket azzal kapcsolatban, hogy hogyan neveljük és oktassuk a gondoskodásunkra bízott gyermekeket. A titok nyitja, hogy tiszteletben kell tartanunk a gyermekeinkkel való kapcsolatot minden velük való érintkezésünkben.
A család ereje visszahelyezi jogaiba a szülőt, az elméleti háttér megismertetésén túl pedig gyakorlati tanácsokkal szolgál, hogy visszataláljunk ősi szerepünkbe. Segít, hogy gyermekeinknek irányt mutassunk, hogy megtapasztalhassák a család erejét.
Dr. Máté Gábor 1944-ben született Budapesten. Családjával 1957-ben vándorolt ki Kanadába. Több mint húsz évig családorvosként dolgozott, hét évig volt a Vancouveri Kórház orvosi koordinátora, jelenleg könyveket ír és előadásokat tart szerte a világon. Célkitűzése, hogy felhívja a figyelmet a betegségek tágabb összefüggéseire.
Laura Bazzicalupo - Kevélység
A hét főbűn
Kevélység, fösvénység, bujaság, irigység, torkosság, harag, jóra való restség – ez a hét kifejezés a bűnök egész univerzumát foglalja össze. A hét főbűnre az ókori világban a gonosz megtestesüléseként tekintettek, a zsidó-keresztény kultúrkörben pedig az erkölcstelenség megfékezésének egyik főpilléreként kapott kiemelt szerepet. Mit mondanak ezek a kifejezések napjainkban? Mi maradt meg egykori végzetes és veszedelmes természetükből?
Vajon szerepet kapnak-e korunk társadalmában is, vagy netán már elavultnak számítanak egy olyan világban, ahol „minden elmegy”, ahol már minden határt megszegtünk. Feleleveníthetők és újraértelmezhetők, netán beépíthetők a pszichológiába és a pszichoanalitikus terápiákba? Egy biztos: vétekről és bűnről lehet időszerűen beszélni. Ebben az új sorozatban hét tudós kutat az újabb válaszok után. A főbűnöket egészen szokatlan, mai szemlélettel vizsgálják, amely már távol áll attól a vallásos hagyománytól, amelyben eredetileg megformálódtak. Korszerűen, inkább kiállhatatlan szenvedélyként értelmezik őket.
A hozzájuk való viszony az emberiség azon képességét fejezi ki, amellyel különbséget tesz jó és rossz között. Beszél, anélkül, hogy másokra figyelne, és mindig igaza van: nagyképű. Megvan a pénze és a hatalma, azt akarja, hogy minden tőle induljon ki: öntelt. Gyönyörű és elérhetetlen, minden mozdulatában saját testére összpontosít: hiú. A kevélység a bűnök eredete: talajából táplálkozik a többi bűn, melyek mind ennek különböző formái. A kevélység ugyanakkor a csúcspontja és a betetőzése is ugyanennek a sornak: a bűnök királynője. Tehát ha a többi mind hiányozna, ha egy ember élete egészében erényes, sőt tökéletesen erkölcsös lenne, és a gőg koronázna meg ennyi erényt, akkor az önmagában elegendő lenne ahhoz, hogy rontó árnyékkal beborítva, megsemmisítse ezt az életet. A gőg egymagában, lévén a bűnök legsúlyosabbika, képes kárhozatra rendelni az embert. Eredet és csúcspont.
Barbara Annis - John Gray - Nemek intelligenciája
A világhírű párkapcsolati szakértő, A férfiak a Marsról, a nők a Vénuszról jöttek bestseller szerzőjének új könyvéből megtudhatjuk, hogy a férfiak és a nők miként reagálnak a kihívásokra és a kínálkozó lehetőségekre a munkahelyeken, és hogyan tudnak együttműködve sikereket elérni.
Két generációval ezelőtt a nők munkába állása egyéni választási lehetőség volt, ma azonban már gazdasági szükségszerűség. Mindkét nem esetében sok a sztereotípia, a rossz beidegződés, a félreértés, a ki nem mondott előítélet és sérelem – amik részben abból következnek, hogy a nők és a férfiak biológiailag másképp vannak programozva, részben pedig a nevelésből, illetve a társadalmi elvárásokban mutatkozó eltérésekből származnak. Ezeket akarja eloszlatni ez a könyv, ami több mint 100.000 nővel és férfival végzett felmérésen alapul.
Kulturális változásokra van szükség a gondolkodásunkban: a megértésnek egy új szintjére kell lépnünk, ez a Nemek Intelligenciája.
Ha szert teszünk a Nemek Intelligenciájára, akkor megszűnik a frusztráltság, a neheztelés, az együttműködési képtelenség, az egymás iránti bizalmatlanság. Hozzásegít ahhoz, hogy abbahagyhassuk egymás hibáztatását, végre életünkben először a „vakfoltjaink” nélkül lássuk a másik nemet, tiszteljük és értékeljük egymást, hatékonyan együtt tudjunk dolgozni, kiegyensúlyozottak legyünk a munkánkban és a magánéletünkben egyaránt.
Elke Endraß - Siegfried Kratzer - Megbetegítő hit?
Amikor egy rádióadásban elhangzottak olyan emberekkel készített interjúink, akik "belebetegedtek" hitükbe, meglepődtünk, hogy milyen sok hallgató reagált valamilyen módon, és éppen a fiatal korosztályokból. Téved, aki azt hiszi, hogya vallásos keresztyén nevelés manapság már nemigen hagy maradandó nyomot. Régóta ismeretes, hogy szektatagok életében előfordulnak vallási eredetű neurózisok, de az, hogy e neurózisok nem lebecsülendő szerepet játszanak a nagy népegyházakban is, azon problémák közé tartozik, amelyekről keresztyén körökben nem szívesen beszélnek. (...)
"Ha a hit megbetegít..." című adásunkban olyan keresztyénekkel beszélgettünk - protestánsokkal és katolikusokkal egyaránt -, akiket személyesen érintett ez a problémakör. Nemegyszer megrázó beszámolóik világossá tették, hogy a tékozló fiú példázatának irgalmas Istenéről alkotott képet nagyon nehéz feltárni számukra. Vallási sérüléseik többnyire olyan mélyen beléjük rögződtek, hogy tapasztalt lelkipásztor vagy terapeuta segítségére van szükségük.
Belső Nóra - Utak egymáshoz
Vajon mennyire meghatározóak nemi szerepeink a mindennapi érintkezések során? Mik a
kiegyensúlyozott és örömteli párkapcsolatok kialakulásának alapkövei? Mitől tud hatékonyan
működni a kommunikáció két ember között?
Napjainkban az emberi kapcsolatok – amelyek talán a legfontosabb erőforrást jelentik az
életünkben – mind gyakrabban mondanak csődöt… A válások száma folyamatosan nő, és
a hosszú távú párkapcsolatok működtetésébe is sokan buknak bele. BELSŐ NÓRA könyve
alaposan, ugyanakkor kellő érzékenységgel járja körül a témát, és rámutat: a legtöbb
embernek az érzelmi kapcsolatok kezelése jelenti a fő problémát. Férfiak és nők élnek
egymás mellett, gyermekeik vannak, dolgoznak, pénzt keresnek – de nem képesek egymásra
odafigyelni, nem érzik és nem értik egymást. A rossz kérdések rossz válaszokat szülnek, és
ezt gyakran már ők maguk sem veszik észre.
A szerző kérdésfelvetései, gondolatai, pszichiátriai praxisából hozott történetei, illetve a
hétköznapi társas helyzeteket elemző sorai új megvilágításba helyezik a problémákat, és
mindenkinek segítenek eligazodni a párkapcsolati érintkezés útvesztőiben.
Ignace Lepp - A modern ateizmus pszichoanalízise
E mű néhány mondata könnyen lehet, hogy sokkolni fogja a kedves Olvasót. Lepp professzor fölfedezései és következtetései nem mindig hagyják meg az embert hétköznapi nyugalmában. Ez a fajta sokk azonban nem betegséget okoz, hanem épp ellenkezőleg: gyógyít, tisztít és üdvöt hoz. Lepp ugyanis mindennemü elfoglaltság nélkül kísérli meg a modern ateizmus analízisét.
Shri Mataji Nirmala Devi - Metamodern korszak
A 21. század a globalizáció révén új kihívásokat, problémákat hozott, ugyanakkor ez az időszak az emberiség továbbfejlődési lehetőségeinek új dimenzióit is megnyitotta mindannyiunk számára.
Az emberiség történetének talán legdrámaiabb, legellentmondásosabb és legkülönlegesebb korszakát éljük.
A Vízöntő korszak küszöbén kezdünk ráébredni azokra a fatális hibákra, melyek minket és életkörülményeinket tönkretéve, a végpusztulás szélére sodorták civilizációnkat.
A problémák démonokként tornyosulnak fölénk és árnyékolják be az egyén, a család és a nemzetek jövőjét. A vészharangokat sokan kongatják mondván, a 24. óra utolsó másodpercei vannak hátra.
A megoldást egyre többen és egyre elkeseredettebben keresik, de a részmegoldások csak pillanatokra csillapítják egyre lázasabban izzó Földgolyónk kínjait.
Shri Mataji Nirmala Devi, a Sahaja Jóga meditáció megalkotója nem csak a pusztító tendenciákra, a mögöttük húzódó okokra és azok egyszerű megoldásaira világít rá, hanem arra az egyedülálló lehetőségre is, mely az egész emberiség előtt áll.
Ennek a különleges lehetőségnek a segítségével a múlt sötét árnyaitól, minden hibánktól és dermesztő félelmeinktől is képesek vagyunk megszabadulni.
Shri Mataji azt a nagyon egyszerű és mindenki számára elérhető, belső lehetőséget vázolja fel könyvében, mellyel az egyén és a társadalom is kedvező átalakuláson mehet át.
A könyv észrevétlenül veti el bennünk a virágzás korának magját, ami elhozhatja számunkra belső ébredésünk tavaszát, hogy beköszönthessen a ránk váró, virágzó, örömteli és áldásos Vízöntő korszak.