Hazánkban egy új divat hódít. A divat neve: természetfotózás. Könyvünk a fotózásnak erről az izgalmas, mindenki számára elérhető területéről szól. Tényszerűen, de érthető nyelven írjuk le az amatőrök számára nélkülözhetetlen ismereteket, sőt, csak a profik által használt titkos technikák egy részét is bemutatjuk.
A számtalan kép (köztük sok díjnyertes) illusztrálja az adott technikákat és a felvételek elkészítésének technikai fortélyait.
Illusztris külföldi és hazai szerzők szólnak a fényképezőgépek alapvető típusairól, jellegzetességeiről, megemlítjük a legfontosabb technikai trükköket, és külön fejezetben foglalkozunk az amatőrök körében is egyre népszerűbb digitális fényképezéssel. Az olvasók a fényképezés technikai oldala mellett a témaválasztással és a kompozícióval kapcsolatos kérdéseikre is választ kaphatnak.
Kapcsolódó könyvek
Dékán István - Digitális fényképezés az alapoktól a szakmai ismeretekig
A könyv tartalma viszonylag széles spektrumú. A legnagyobb részt kitevő törzsanyagot elsősorban a nem egészen kezdő, illetve gyakorlottabb fényképezők hasznosíthatják. Didaktikus felépítésénél fogva oktatási segédkönyvként is felhasználható.
A kötet első fejezete a digitális kép természetrajzával foglalkozik. A második rész a szkennelés gyakorlati kérdéseit mutatja be. A következő fejezet a digitális fényképezőgépek működését és használatát ismerteti. Külön részben foglalkozunk a tükörreflexes fényképezőgépekkel. Ez után a képek számítógépes korrigálása, a digitális "labormunka" kerül sorra egy terjedelmes fejezetben. Végigvesszük azokat az ismereteket, amik a képek korrigálásához leginkább szükségesek. Végül a nyomtatásról és nyomtatókról lehet olvasni. Mindezt egy digitális kislexikon egészíti ki. A kötet szerzője szakújságíró.
Daniel Lezano - Fotós biblia
A Fotós Biblia minden, a fényképezéshez kapcsolódó témára kiterjedő útmutató. Megtalálni benne a legfrissebb tudnivalókat, a legújabb digitális fényképezőgépeket, szkennereket, nyomtatókat és szoftvereket csakúgy, mint a filmekről, gépekről és tartozékaikról szóló leírásokat. Daniel Lezano bemutatja nekünk az összes alapvető fényképkészítési technikát, kezdve a tökéletes portrékép titkától a gyönyörű tájképek megkomponálásán át a hangulatos fekete-fehér képek megalkotásáig. A szöveget mindvégig lenyűgöző felvételek egészítik ki. A kiadvány tökéletes útmutató a XXI. századi fényképészet hardver, szoftver és technikai tudnivalóihoz.
Szabó György - Lopes-Szabó Zsuzsa - A bükki füvesember gyógynövényei
Gyuri bácsit, a szerzőt sokan ismerik. Gyógyteáit issza a fél parlament, miniszterek és sztárok. Állandó vendége a televízió több csatornájának. Hírnevét annak köszönheti, hogy olyan ősi tudással rendelkezik, mely egyedülálló napjainkban: ismeri és használja a környezetünkben termő gyógynövényeket. Családjában népi gyógyítók voltak több nemzedéken keresztül, tudomása szerint félezer évre visszamenőleg. Újabb könyvének társszerzője lánya, Lopes-Szabó Zsuzsa, szellemi örököse, a családi hagyományok továbbvivője. A könyv 65 gyógynövényről ad részletes leírást színes rajzokkal illusztrálva. Megtalálható benne, milyen betegségre milyen növényt lehet használni, hogyan lehet megelőzni a komoly bajokat. Semmi nem marad titok: a több száz éves tudást szívesen osztják meg a szerzők az olvasókkal. A könyvben olvashatjuk a gyógynövényes gyógyítás történetét, általános gyűjtési és teakészítési tanácsokat, valamint betegségcsoportokra bontva, a különféle gyógynövények alkalmazásához ad felhasználási javaslatokat. Gyuri bácsi és lánya, Zsuzsa minden titkukat megosztják az olvasóval. Olyan egyszerű nyelven megírt, közérthető és gyakorlatias könyvet adnak az érdeklődő kezébe, melyet még „kezdő” gyógynövényesek is haszonnal forgathatnak.
Torsten Andreas Hoffmann - Kreatív képkompozíció a fotográfiában
Mit és hogyan érdemes fényképezni?
Mi számít érdekes témának és mi nem? Milyen hatást kelt a kép, és miért? Mitõl lesz a fotó hangulatos? Mi teremt egyensúlyt? Mik azok az ellenpontok? Mi a képi ritmus? Hogy teremtsünk feszültséget? Mi a kulcsa a jó emberábrázolásnak?
Ezekre és számos hasonló kérdésre kapunk választ ebben a könyvben.
Gyakorlatilag minden oldal egy kis tanulmány arról, hogy miért azt, és miért úgy fényképezték, ahogy a képeken látjuk. Száraz magyarázatok helyett a látvány világában tett izgalmas kalandozások részesei lehetünk. A szöveg könnyed, élvezetes, irodalmi stílusú.
Mivel a kötet témája a fotográfiai kompozíció, a technikáról csak érintõlegesen esik szó. A használt objektívek gyújtótávolsága, a felvételi szûrõk és a képek tónusvilágát meghatározó digitális utómunkálatok bemutatása legtöbbször szerepel a leírásokban röviden.
A szerzõ neves német fotóesztéta, számos könyv és újságcikk szerzõje. Most magyar nyelven is kézbe vehetjük legújabb munkáját. Azoknak ajánljuk, akik szeretnének tudatosabban látni, jobban elmélyedni a fotográfia tartalmi és formai világában. Ezzel nemcsak az alkotói munkánk válik élvezetesebbé, de képeink is sokkal hatásosabbak lesznek.
Dékán István
Doug Harman - David Jones - A digitális fotózás alapjai
Profi tanácsok, tippek : A fényképezőgépek típusairól; A számítógépekről, szoftverekről és egyéb kiegészítőkről; A pixelekről és a felbontásról; A memóriáról; A képek elmentéséről; Az exponálásról; A kompozícióról; A megvilágításról; A kamera felvételi módjairól; A különleges képi hatásokról; A fényképek manipulációjáról; A régi fotók retusálásáról; A digitális nyomtatásról; A nyomtató és a papírtípus kiválasztásáról; Az archiválásról; A képek e-mailhez csatolásáról; A fényképek internetes publikálásáról.
Mary Warner Marien - A fotográfia nagykönyve
A FOTOGRÁFIA NAGYKÖNYVE az eddigi legteljesebb összefoglalás a kezdetektől napjainkig, szerzője fotótörténeti kánont alkotott. Közel 600 kép ismerteti meg az olvasót a fotózás történetével a művészet és technika, a szociográfia és divat, a háború és természetfotózás szemszögéből. Az olyan világfordító történelmi eseményekhez kapcsolódó fotók, mint Lincoln elnökké választása vagy MacArthur tábornok és Hirohitó császár első találkozása, meglepő részletekkel gazdagítják eddigi ismereteinket. Közelképet kaphatunk azokról az emblematikus fotósokról is, például Mathew Bradyről, Alexander Gardnerről, Edward Steichenről vagy Gertrude Käsebierről, akik egyéni szemléletükkel, technikai újításaikkal váltak e végtelen történet szereplőivé. E mozaik számtalan kockája a fotográfia teljes történetévé áll össze, melyet a kultúra lencséjén át szemlélhetünk.
Scott Kelby - A digitális fotós könyv 4.
Scott Kelby, a nagysikerű A Digitális Fotós könyv első három kötetének (mely a világ legnagyobb példányszámban eladott digitális fotózásról szóló könyve lett) szerzője visszatért egy olyan új könyvvel, amely pont ott folytatja, ahol a harmadik kötetet abbahagyta. Ugyanabban a lényegre törő, szakzsargont mellőző stílusban ad azonnal alkalmazható tippeket, ami miatt az olvasónak "Aha, szóval így csinálják!" érzése támad. Ez nem egy elméleti könyv, nincs tele zavarba ejtő szakkifejezésekkel és részletes leírásokkal. Ez a könyv arról szól, hogy mikor és melyik gombot kell megnyomni, melyik beállítást kell használni. A könyv közel 200 féltve őrzött fotós-trükkel segít lényegesen jobb, élesebb, színesebb és profibb képeket készíteni.
Bécsy László - Vértelen vadászat
A szerző az egyik legismertebb természetfotós hazánkban. Könyvéből a természetfotózás fortélyain kívül megismerkedhetünk az egyes, ritkán lencsevégre kapható állatok életmódjával, a fotótrófeák gyűjtésének talán még az igazi vadászatot is felülmúló izgalmaival, veszélyeivel. Az egyes történetekhez természetesen gazdag fényképanyag tartozik. Ezek még élményszerűbbé teszik a kalandokat, és bizonyára meggyőzik az olvasót, hogy nem volt kárba veszett az igen jelentős munka, amit a szerző egy-egy kép elkészítésébe fektetett.
Peter K. Burian - Robert Caputo - Tippek és trükkök
E hiányt pótló, könnyen érthető és gyakorlati kézikönyvből nem csupán fotózás technikai alapjait ismerhetjük meg, hanem elleshetjük a National Geographic fotósainak trükkjeit is. A könyv részletes ismertetőt ad a fényképezőgép működéséről, az objektívekről, a fénymérésről, a különféle filmtípusokról és formátumokról, a kompozíció, a világítás és a szűrők hatásairól és sok egyéb eszközről és eljárásról, amelyekkel technikailag tökéletes fotókat készíthetünk. A fotózás kreativitásának is komoly szerep jut. Saját gondolataink, érzéseink kifejezését a könyv világhírű NG fotósok módszerének stílusának bemutatásával segíti.
Heidi Adnum - A termékfotózás iskolája
A kötet segít abban, hogy kiváló minőségű tárgyfotókat készítsünk - még azok is haszonnal forgathatják, akiknek csak olcsó felszerelése van. Az itt bemutatott ötletek, tanácsok és példák kifejezetten alkalmi fotósoknak szólnak, éppen ezért a kötetben szándékosan kerültük a nehezen érthető szakzsargont. A könyv megismertet a fényképezőgép kezelésével, és bevezet a fotózás alapjaiba. E tudás birtokában nem jelent majd problémát, hogy képeinkkel pontosan megmutassuk tárgyainkat, és a képek kiváló minőségben, felhasználásra készek legyenek. Ahogy megértjük, mitől lesz jó egy fénykép, a fotózás már cseppet sem tűnik ijesztő feladatnak, inkább élvezetes munka lesz.
A példákban közérthetően ismertetett, saját kezűleg is könnyen elkészíthető kiegészítőkkel pénzt takaríthatunk meg, emellett ezekkel az eszközökkel a lehető legjobban kiaknázhatjuk a megvilágításban vagy a beállításban rejlő lehetőségeket. Azok a hobbiművészek is biztosan választ kapnak majd kérdéseikre, akik egy adott típusú alkotásról szeretnének részletes információhoz jutni. A Jó tanácsok című fejezetekben a fotózásban már nagy gyakorlatot szerzett hobbiművészek avatnak be módszereikbe: a márkaépítés, a marketing és a kereskedelem témakörét is felölelő tanácsok vállalkozásunk fellendítésében is segítenek. A kötetet a gondosan válogatott, kiváló minőségű tárgyfotók és hasznos illusztrációk teszik teljessé.
Legyünk bár kezdők, akiket frusztrál, hogy úgy érzik, a fejlődnek a fotózás terén, vagy lehetünk gyakorlottabb fotósok, akik csak technikájukat szeretnék tökéletesíteni - ez a kötet egészen biztosan nekünk szól!
Ismeretlen szerző - Nagy fotóskönyv - Vadonatúj tippek
National Geographic fotóiskola
Ez a kitűnően használható kézikönyv telis-tele van gyakorlati tanácsokkal, a digitális korszak újonca és a filmnyersanyaghoz ragaszkodó fotográfus számára egyaránt. A kötetben foglalt ötlettár nemcsak a lelkes műkedvelőnek, de a mindenre elszánt, profi szemléletű fotósnak is nagyon sok újdonsággal, hasznos ismerettel szolgálhat.
Tíz fejezet tárgyalja a filmes és digitális fényképezés rejtelmeit. Hogyan használhatjuk ki legjobban kompakt fényképezőgépünk képességeit? Milyen típusú helyzetekben hogyan állítsuk be digitális tükörreflexes gépünket? Hogyan fotózzuk a gyorsan mozgó témát? Az utómunkában milyen programokat használjunk? Hogyan kezeljük a számítógép adta eszközöket? Miben állnak a nyomtatás, a szkennelés és az archiválás fortélyai?
A tippekhez, trükkökhöz, tanácsokhoz a National Geographic magazin fotográfus csapata, sok neves alkotó, rangos díjak birtokosai kölcsönzik válogatott képeiket, s osztják meg az olvasóval sok év tapasztalatát, megannyi tanulságát.
Nagyszerű fotók és hasznos ismeretek sora teszi kiadványunkat egyedülállóvá, a törekvő amatőr és a digitális világgal ismerkedő profi fotós nélkülözhetetlen kézikönyvévé.
Dennis Boyard - Gilles Martin - Természetfotózás - A sarkvidéktől a trópusokig
Egy madár röptének, egy gepárd futásának, vagy egyszerűen csak egy vízesésnek a művészi megörökítése minden amatőr fotós álma. Ahhoz azonban, hogy a pillanat varázsát valóban meg tudjuk örökíteni, először ki kell fejleszteni magunkban a helyes látásmódot, és meg kell tanulnunk egy sereg olyan dolgot, mint a felszerelés helyes megválasztása, a rejtőzködés helyes technikája stb. Ebben kíván segíteni az olvasónak szebbnél szebb képeivel Gilles Martin, aki több mint tízéves pályafutása során hat kontinens legszebb helyszínein fotózta a természet kisebb és nagyobb csodáit.
Tim Daly - A digitális fényképezés enciklopédiája
A könyv részletesen foglalkozik a digitális fényképezés alapjaival, a gép felépítésétől kezdve a jó képek készítésének titkán keresztül a számítógép kezeléséig és a számítógépes programokig. A digitális képutómunkákkal foglalkozó fejezetek segítséget nyújtanak azoknak, akik csak saját örömükre "játszadoznak" a képszerkesztő programokkal, de azoknak is, akiknek komolyabb szinten, akár hivatásszerűen is foglalkozniuk kell képszerkesztéssel.
Scott Kelby - A digitális fotós könyv 1.
Scott Kelby, aki a Photoshop Digitális Fotósoknak című sikerlistás, díjnyertes könyvével mindörökre megváltoztatta a "digitális sötétkamrát", ezúttal a digitális fényképészet legfontosabb területével küzd meg, és megmutatja nekünk, hogyan készíthetünk profi minőségű felvételeket a legjobb digitális fotósok trükkjeit használva (amelyek mellesleg egyszerűbbek, mintsem gondolnánk). Nézzük, Scott miként mutatja be könyvének lényegét: "Ha mi együtt fotózni mennénk, és megkérdeznéd, hogy "Te, hogyan kapjam le ezt a virágot úgy, hogy éles legyen?", nem kezdenék el fényképész leckéket tartani Neked. Egyszerűen azt mondanám, hogy "Rakd fel a zoom objektívet, állítsd a blendét f/2.8-ra, fókuszálj a virágra, és kattints." Erről szól a könyv: mi ketten fotózni megyünk, válaszolok a kérdésekre, tanácsokat adok, és megosztom az általam ismert titkokat, ahogy egy barátommal tenném - a technikai magyarázat és a fotós szakzsargon nélkül." Ez nem elméleti könyv, amely zavaros szakszöveggel és részletes fogalomleírásokkal van tele! Ez a könyv arról szól, hogy melyik gombot kell megnyomni, melyik beállítást használjuk és mikor tegyük. A fényképész szakma majd 200 féltve őrzött titkát felfedő könyv birtokában észrevehetően jobb, élesebb, színesebb, professzionális fényképeket készíthetünk. Minden oldalon találunk valamit, amivel jobbá tehetjük felvételeinket. Minden lapozással egy újabb profi beállításhoz, eszközhöz vagy trükkhöz jutunk, amelyek használatával fényképeinkből galériába illő műremekek válnak. Ha unjuk már, hogy "nem rossz" fényképeket készítünk, ha unjuk már, hogy a fényképész magazinokat nézegetve mindig arra gondolunk, hogy "Az én képeim miért nem így néznek ki?", akkor ez a könyv pontosan nekünk szól! Scott Kelby a világ egyik legolvasottabb szerzője a számítógépes könyvek területén, a Photoshop User magazin főszerkesztője, az amerikai National Association of Photoshop Professionals elnöke, a Nikon Software User magazin főszerkesztője, és az Adobe Photoshop TV video podcast egyik társházigazdája. Scott a szerzője a Photoshop Down & Dirty Tricks és a magyarul is megjelent Photoshop Digitális Fotósoknak kiadványoknak, illetve ő a New Riders kiadó által megjelentetett Killer Tips sorozat sorozatszerkesztője is.
Enczi Zoltán - Imre Tamás - Richard Keating - Korbely Attila - Klemanovics Márk - Orbán Zoltán - Szabó Endre - Makrofotózás és teleobjektíves fényképezés
Könyvünkben részletesen bemutatjuk a bevált természetfotós eszközöket, módszereket, a fotózás közben előforduló buktatókat, és nem feledkezünk meg az egyes fajok megközelítésének fortélyairól sem hisz ebben a műfajban ez utóbbi a siker titka. A természetfotózás nagy adag kitartást, ügyességet, tudást igényel, de ha valaki belekóstol...
Enczi Zoltán - Richard Keating - Imre Tamás - Kazári Gyula - A kezdő fotósok útikalauza
A modern digitális fényképezőgépek ma már olyan fantasztikus dolgokra képesek, amiről néhány éve még álmodni sem mertünk. A legfontosabb dolgokat azonban még a legdrágább gépek sem tudják: hogy mikor, mit és hogyan kell fényképezni. Mert pontosan ezekről a dolgokról szól ez a könyv. E praktikák egyszerűek, műszaki végzettség nélkül megtanulhatóak, és utazás, nyaralás közben gyakorolhatjuk be legkönnyebben őket. Mivel a kezdő fotósokat a technikai problémáknál jobban érdekli az útifotózás gyakorlati része, ezért az elmélet helyett látványos példákon keresztül mutatjuk be az egyes témák készítésének receptjét.
Richard Olsenius - National Geographic Fotóiskola - Fekete-fehérben
A könyv a National Geographic nagy sikerű Fotóiskola-sorozatának ötödik kötete. Ebben a rendkívül olvasmányos és tartalmas könyvecskében Richard Olsenius, a magazin neves fotósa, a fekete-fehér fényképezés mai gyakorlatának kérdéseit veszi sorra, különös tekintettel a rohamtempóban fejlődő digitális fényképezésre, amely ebben a klasszikus műfajban is mind több hívet hódít magának. Olsenius nemcsak hasznos tanácsokkal szolgál, de irányt is mutat mindazoknak, akik a fekete-fehér fotográfia kivételes erejét, szépségét a legújabb fotótechnikai eredményekkel, számítógépes képszerkesztő módszerekkel szeretnék ötvözni.
Enczi Zoltán - Richard Keating - Szabó Endre - Természetfotózás digitális fényképezőgéppel
Ahhoz hogy ezt a műfajt igazán élvezni tudjuk, sokrétű tudásra lesz szükségünk. Ismerni kell a fényképezőgép működését, a fotográfiai alapfogalmakat, tudni kell, hol és mikor érdemes fotózni az egyes állatfajokat. Az etológia és a technikai információk mellett azonban a látásmód is lényeges, mert hiába a technikai tudás és a természetjáró múlt, ha mindez nem párosul szépérzékkel. Egész embert kívánó hobbiról van tehát szó, melynek nehéz ráérezni az ízére, de ha egyszer igazán sikerül, átformál bennünket. Megtanít fotósként alkotni, műszaki emberként gondolkodni és ami a legfontosabb, látni és értékelni fogjuk azokat a szép pillanatokat, melyeket a természet nyújt számunkra.
Dr. Bruce Fogle - A kutyakiképzés nagy kézikönyve
Legújabb, jutalmazásra épülő módszer különböző korú kutyák kiképzésére.
Több mint 350 fénykép mutatja be lépésről lépésre a kiképzést, az otthoni gyakorlatozástól a rossz szokásokat felvett felnőtt kutya átneveléséig.
Dr. Bruce Fogle állatsebész és szakíró tollából eddig öt kutyatartásról szóló könyv látott napvilágot.
Átfogó alapkiképzési program kölyökkutyáknak, és további engedelmességi gyakorlatok. Megoldást kínál kutyánk bármely viselkedési zavarának leküzdésére.
Ismeretlen szerző - A 20. század fotóművészete
Ez a kiadvány kitűnő, tömör szócikkeivel a modern fotóművészet jól forgatható kislexikona, a kölni Ludwig Múzeum Fotógyűjteményének legfőbb kincseit tartalmazza. Lapjain 1900-tól napjainkig követhetjük nyomon az európai (ide értve az orosz, illetve szovjet) és az amerikai fotóművészet nagyjainak alkotásait. Bemutatja a festészet és a fotóművészet állandóan változó, versengő viszonyát, megismertet a különböző új irányzatokkal és kísérletekkel, így például a szocio-dokumentarista fényképezéssel, a "tiszta fényképezéssel" és a "szerzői fotográfiával".