Kapcsolódó könyvek
Biszkup Ferenc - Dr. Guoth János - Horn Péter - Haszongalamb-tenyésztés
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Sütő Zoltán - A pulyka
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Eugene Bruins - Terráriumok enciklopédiája
A terráriumtulajdonosok számára nélkülözhetetlen kötet fontos információkkal szolgál: - a hüllők (gyíkok, kígyók, teknősök és krokodilok); - a kétéltűek (békák, gőték és szalamandrák); - a rovarok (imádkozósáskák, rózsabogarak, sáskák, rablópoloskák, csótányok, botsáskák); - a százlábúak és ezerlábúak; - a pókok, skorpiók és rokonaik tartásáról; - elhelyezésükről (terráriumtípusok és építésük); - etetésükről (takarmányállatok tenyésztése, vitamin- és ásványianyag-ellátás) és kézbevételükről; - a gyakori betegségekről és problémákról. Valamennyi állatcsoportnál részletes tenyésztési útmutató olvasható!
J. Horváth László - Kattinger Gusztáv - Vidám rajzos baromfitenyésztés
A vidám rajzos állattenyésztés eddig megjelent kötetei méltán kedveltek az olvasóközönség előtt, mert azokból szórakozva sajátít el korszerű szakismereteket. Az olvasmányos, közvetlen, csevegésszerű, gördülékeny stílus könnyűvé teszi az olvasást, a sok ötletes, de szakszerű rajz egyrészt felüdíti a napi munkájában elfáradt olvasót, másrészt a szakmai tudnivalók szemléltetésével segíti azok elsajátítását, rögzítését. Érthető tehát, hogy az eddig megjelent 3 kötet mindegyike több kiadást ért el.
A most megjelenő negyedik kötet a baromfitenyésztés korszerű ismereteit foglalja össze röviden, a megszokott közvetlen olvasmányos stílusban. A szöveget most is a kedvelt, ötletes rajzok élénkítik. Tartalmilag természetesen egyezik más baromfitenyésztési szakmunkával. Megtalálja benne az olvasó a baromfitenyésztés alapfogalmainak ismertetését, a tenyésztési tudnivalókat, a tenyészállatok kiválasztását. Részletesen tájékoztatja az olvasót, mivel és hogyan etessük a baromfit, majd röviden a keltetés menetét írja le. Azután külön-külön fejezetekben az egyes baromfifajok tenyésztését, árutermelését ismerteti, elsősorban a nagyüzemi tartás formáit, mint a pecsenyecsibe előállítás, tojótyúkok tartása tojóházakban, pecsenyekacsa előállítás belterjes és külterjes módozatait, stb. Emellett nem hanyagolja el a ma még nagyon jelentős háztáji baromfitartók útbaigazítását sem, s igyekszik annak korszerűbb kivitelezésére rávezetni az olvasót.
A könyv nem csak hasznos, de élvezetes olvasmánya a nagyüzemi baromfitenyészetek, baromfiüzemek dolgozóinak, háztáji baromfitartóknak egyaránt.
Ismeretlen szerző - Állattenyésztés 2. - Baromfi, haszongalamb
Az állattenyésztési kézikönyvek második kötete a tyúk, a pulyka, a gyöngytyúk, a lúd, a kacsa és a haszongalamb tenyésztését, valamint a baromfikeltetés tudnivalóit foglalja össze a legautentikusabb szerzők tollából. Az állat eredetétől kiindulva ismertetik a háziasítás történetét, az állat küllemét, alkati sajátosságait, értékmérő tulajdonságait, ápolásának módjait, tartása feltételeit, gazdaságos takarmányozását, gondozását, tenyésztését és szaporítását. A fajtákat a tartás célja szerinti csoportosításban mutatják be. Az egyetemi hallgatóknak szánt kézikönyvet egyaránt jól hasznosíthatják az állattartó gazdák és a legújabb állattartó technológiák bevezetése előtt álló nagygazdaságok.
Ismeretlen szerző - Baromfi a kisgazdaságban 2.
Az árutermelő (főként az integrált árutermelésbe vont) kisgazdaságoknak szóló három kötetre tervezett könyv e második kötete a pulyka-, gyöngytyúk- és galambhústermelés ismereteit foglalja össze. Rövid, e termékek kistermelői árutermelésének fejlődését, jelenlegi helyzetét ismertető bevezető után az adóztatás tudnivalóiról és a hitelfelvétel módozatairól tájékoztatják a szerzők az olvasót, majd az egyes ágazatokban kialakult integrációs formákat, a pulyka, a gyöngytyúk és a galamb beszerzésének, elhelyezésének, takarmányozásának, tartásának árutermelő kisüzemekben megvalósítható módszereit ismertetik. Szerződési minták alapján mutatják be a kistermelő és az integráló gazdaság kapcsolatait, jogait és kötelességeit.
A gördülékeny stílusú, a szakma kiváló ismerőiből alakult szerzőgárda által írt könyv remélhetőleg hasznos segítője lesz az árutermeléssel foglalkozó kistermelőknek és az integráló gazdaságok szakembereinek egyaránt. A mondanivaló megértését jól szerkesztett táblázatok, szemléletes ábrák segítik.
Ismeretlen szerző - Baromfi a kisgazdaságban 3.
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Molnár László - Tyúktartás a háztájon
Nagyon kevés olyan vidéki udvar van, ahol nem tartanak tyúkokat. Egyesek csak önellátásra, mások árutermelésre. Sokan a hagyományos udvaros tartást részesítik előnyben, számosan azonban a korszerű, zárt tartást. Bármilyen legyen is a tartási mód és cél, mindenki gazdaságosan, minél kisebb ráfordítással, minél többet akar termelni.
Ehhez kíván segítséget nyújtani a szerző, aki figyelembe vette a Hibridtyúk a háztájon c. könyvével szerzett tapasztalatokat. Így a zártan tartott tojó- és húshibridek tartási tudnivalói mellett ismerteti a kifutós tartásra alkalmas fajtákat és az e tartásmóddal szemben támasztott követelményeket. Az elhelyezés, takarmányozás, ápolás, gondozás ismeretei mellett kiemelten foglalkozik az állategészségügyi kérdésekkel, melyek a gazdaságos termelést alapvetően meghatározzák.
Horst Schmidt - Dísztyúkok
Sikeres tenyésztő könyvét tartja kezében az olvasó. Nem véletlen tehát, hogy a szerző mesterien ötvözi a dísztyúkok tartásával kapcsolatos elméleti és gyakorlati tudnivalókat. Bátran mondhatjuk, hogy teljességre törekvő alapos munka eredménye az a mű. Megmutatkozik ez a törekvés abban is, hogy az egyes fajták származása, kitenyésztésük története, sajátosságaik és színváltozataik leírása mellett nem feledkezik meg gazdasági tulajdonságaikról, hasznosságukról sem. Szépség és haszon - gyönyörködjünk és gyarapodjunk! Ez a szemlélet érvényesül a könyvben. A dísztyúkokról ez az első magyarul is olvasható jelentős munka, amely a díszbaromfiakról szóló sorozat első kötete. A kiadványok gazdag szakmai tartalmuknál fogva kézikönyvként használhatók. A következő kötetben a törpe dísztyúkfajtákról, tartási és keltetési tudnivalókról olvashatunk.
Heinrich Mackrott - Galambtenyésztés
A galamb tartása, tenyésztése régen, a falusi házaknál alig igényelt szellemi, anyagi ráfordítást. Ma már a galambtartás jobbára üzlet vagy hobbi, ami más hozzáállást, főként elmélyült szakértelmet kíván. A könyv szakmai segítséget nyújt a galambok tenyésztéséhez, tartásához. Leírja a madarak elhelyezésének ideális módját, a takarmányozás, a tartás és gondozás követelményeit. Ismerteti a párosítás és tenyésztés menetét, az alapvető örökléstani ismereteket. Tájékoztat a betegségekről, bemutatja a galambfajtákat és a különböző, galambokkal űzött sportokat.
Esther Verhoef - Aad Rijs - Tyúkok enciklopédiája
Manapság már nem csupán a gazdaemberek, a falvakban élők kiváltsága a baromfitartás, egyre több példát találunk városi kertekben kapirgáló tyúkkedvencekre. Tudja-e, hogy egyes tyúkok vörösbarna tojásokat, míg mások kék héjúakat tojnak? És mit szól ahhoz, hogy léteznek fürjméretű tyúkfajták, melyeket akár az erkélyen is tarthat? Mindezekről, és még sok minden másról szó esik a Tyúkok enciklopédiájában. A könyv a szakemberek mellett azok számára is íródott, akik ugyan (még) nem sokat tudnak a tyúkokról, de már rendelkeznek néhánnyal. A kötet gazdagon illusztrált gyakorlati útmutatókkal és világos magyarázatokkal szolgál a takarmányozás, tartás, tenyésztés, keltetés és elhelyezés terén. A hiánypótló mű a leggyakoribb betegségekről és a tyúkok anatómiájáról is tudnivalókkal szolgál, kiegészítve a különböző színek és mintázatok leírásával.
Romhányi Attila - A papagájok tartása és tenyésztése
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Várkonyi József - Áts Irén - Kecsketenyésztés kisgazdaságokban
A szerzők saját tapasztalataik és nemzetközi kapcsolataik alapján leírt gyakorlati javaslatai teszik igazán hitelessé könyvüket azok számára, akik az állatitermék-piacra szállítani akaró vállalkozóként választják a kecskét, ezt a különleges biológiai termelőeszközt. Ez a mű szakkönyv és szaktanácsadói kézikönyv egyszerre.
Pénzes Bethen - A teknősök és gondozásuk
A kötet a leggyakoribb teknősfajok ismertetése mellett tanácsokat ad a teknősök helyes tartásához, tenyésztéséhez.
Bíró Sándor - Papagáj-ábécé - A hullámos papagáj
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Romhányi Attila - Papagájok
Lorenz tollas majmoknak nevezte a papagájokat, ezzel tanulékonyságukra, játékosságukra utalt. Tartásuk az utolsó évtizedekben kezdett fejlődni hazánkban is, szép tenyészeredmények is mutatkoznak már (ez egyre fontosabb, ugyanis természetes élőhelyükön többségük szigorúan védett).
A könyv különösen értékes része az állatok egészségvédelmét, betegségeit, gyógyítását leíró fejezet. Ez a madártartók mellett állatorvosok is használhatják.
A szerző részletesen leírja 112 viszonylag gyakran tartott faj küllemét, ismerteti természetes előfordulási helyüket, a tartásukkal kapcsolatos speciális feladatokat (táplálás, röpde), utal képességeikre, szelídíthetőségükre. A tenyésztési feltételeket és lehetőségeket viszonylag bővebben írja le.
A könyvet jól használhatják a tenyésztők és a "családtag" jellegűen tartott madarak gazdái is. Egyívnyi színes fényképmelléklet a Magyarországon tartott fajokat ábrázolja.
Zámbó Sándor - Mátray Árpád - A biobaromfi tartása
A mű célja, hogy a teljes értékű, egészséges baromfihús- és tojástermelés lehetőségeit adja át azoknak, akik az ökológiai baromfitartással kívánnak foglalkozni.
A mű végigkíséri a tyúk, pulyka, lúd, kacsa, gyöngytyúk ökológiai tartásának fázisait. Olyan részletességgel írja le a szerző a tartásmódot, hogy az is elkezdheti a baromfitartást, aki eddig nem foglalkozott ezzel. Erre a szabadban való, legeltetésre alapozott tartásmódra elsősorban az egész nap kapirgáló, őshonos magyar fajtákat ajánlja.
Az állatok egészségvédelmében az állatorvos szerző a megelőzést hangsúlyozza, a gyógykezelés területén pedig az alternatív gyógymódokat (homeopátia, fitoterápia, Bach-virágterápia, stb.) javasolja.
Szalay István - Régi magyar baromfifajták a XXI. században
Nemzeti kulturális örökségünkhöz tartoznak a régi magyar baromfifajták is. Minden nemzet kötelessége, hogy értékeit megőrizze, az utókor számára hozzáférhetővé tegye. Ez a könyv feltárja a magyar baromfifélék génmegőrzésével kapcsolatos több évtizedes munkát, és választ ad a következő kérdésekre is:
– Az eddig őshonosként nyilvántartott magyar baromfifajták vajon valóban őshonosként kezelhetők-e?
– Melyek a régen honosult fajták és ezek mennyiben tekinthetők magyar fajtának?
– A fajon belüli egyes fajtaváltozatok kezelhetők-e önálló fajtaként?
– Hogyan alakult ki a régi magyar baromfifélék állami génbanki rendszere?
– Mely fajok és fajták hiányoznak még génmegőrzési programjainkból?
– Hogyan hasznosíthatók a régi fajták?
A régi magyar baromfifajták bemutatására és részletes, magyar és angol nyelvű fajtaleírására vállalkozó könyv nemcsak az eddig őshonosként védett magyar tyúk-, pulyka-, gyöngytyúk-, lúd- és kacsafajtákat ismerteti, hanem új programokat is javasol a Kárpát-medencében még előforduló és védelemre szoruló helyi fajták és a tenyésztésükkel összefüggő életmód és tudás megmentése és jövőbeni hasznosíthatósága érdekében.
Ismeretlen szerző - Gondolatok és vélemények a magyar galambfajták kitenyésztéséről
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Eva Maria Krämer - A német juhászkutya
Kutyakönyvtár sorozat
Segítséget nyújt a kutyafajta tartóinak a vásárlásban, tenyésztésben, táplálásban, ápolásban és nevelésben.
Sok hasznos információt tartalmaz a fajta származásáról, egészségének a megőrzéséről, betegségeiről.