Kapcsolódó könyvek
Bencze Lajos - A vadállomány fenntartásának lehetőségei
Az apróvad és a nagyvad némely élőhelyi, illetve termelési ágazati kapcsolatait elemzi a mű. Feltárja azokat az ökológiai összefüggéseket, amelyek korunk vadgazdái és a környezetvédelem illetékesei, valamint a mezőgazdaság és erdőgazdaság szakemberei számára feladataik megoldásához, illetve a vadon élő állatvilág fenntartásához útmutatást és segítséget nyújthatnak. A felhasznált, rendszerezett adatok hasznos információként szolgálhatnak a vadászati tudományos kutatás számára is.
Ismeretlen szerző - Vadászati enciklopédia
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Horthy Jenő - Egy élet sportja
Horthy Miklós kormányzó testvérének a II. világháború előtt megjelent és újabb kiadást meg nem ért kötetét tartja kezében a tisztelt Olvasó. A világutazó, politikát megvető arisztokrata teljes életet akart élni, szenvedélyeinek, a vadászatnak, lovaglásnak, falkasportnak hódolni. Anyagi és hatalmi lehetőségeivel ügyesen élő világfi, önzetlen vadásztárs volt Horthy, aki a legnagyobb vadászokkal, Széchenyivel, Kittenbergerrel is vadászott, közben kutyáinak, lovainak szentelte maradék idejét. Könyve élvezetes, őszinte vallomás, a századelő és a 30-as évek lehetőségeit bemutató útikalauz. Indokína, Afrika, Erdély, Hortobágy, versenyek, hajszák elevenednek meg egy olyan ember tollból, aki a saját maga szórakozásán kívül értékeket is akart menteni, múzeumot, könyvkiadást támogatott. Könyve kiadása tisztelgés a személye előtt, s rehabilitáció is egyben.
Maderspach Viktor - Páreng-Retyezát
A Masszi Kiadó a rendíthetetlen hazafinak, frontharcosnak, a Kárpátok nagy vadászának, Maderspach Viktor életművének újabb darabjával, a „Páreng-Retyezát - Vadászataim a Déli-Kárpátokban" című munkájával örvendezteti meg mindazon olvasóit, akiket érdekelnek ennek a rendkívüli embernek az írásai. Ez a könyve a vadászati irodalom egyik gyöngyszeme, amely nem csak a magyar vadászok és természetbarátok számára, hanem mindenkinek maradandó élményt nyújt. Nem véletlen, hogy ezen kötetéhez az 1936-ban megjelenő első kiadáshoz jó barátja, Kittenberger Kálmán írt ajánló sorokat és előszót.
Maderspach Viktor - Havasi vadászataim
Maderspach Viktor a magyar vadászat történetének "rendíthetetlen fenegyereke", nemcsak medvevadászatok hőse, hanem apróbb vadak szenvedélyes vadásza, aki számtalan hőstettével bizonyította magyarságát és hazájához való hűségét is. Az I. világháborúban a fronton harcolt, az erdélyi román betörés idején gerillacsapatot vezetett a Retyezátban. Az államfordulat után Romániában maradt, de - mivel részt vett egy magyar tiszti összeesküvésben - 1921-ben menekülnie kellett. Magyarországon mérnökként dolgozott, illetve írásaiból élt. 1940-ben részt vett az erdélyi bevonulásban. A sors különös és kegyetlen szeszélye folytán akkor lett egy ostoba baleset áldozata - teherautója felborult, és az itt szerzett sérülésbe halt bele -, amikor felcsillant számára a remény, hogy újra birtokába veheti kényszerűségből elhagyott vadászterületeit.
Halmágyi Takács István - Vadászatok idegen tájakon
"Mióta az eszemet tudom, azóta érzem, hogy vadásznom kell. Az elmúlt évtizedekben már lehetőségem is volt erre. Azért tehettem meg, mert családom támogatott, és nem tiltott vagy tűrt. A klasszikus szlogennel: az ő támogatásuk nélkül ez a könyv nem jöhetett volna létre. Nem csak idehaza vadászhattam. Megadatott, hogy viszonylag gyakran cserkelhettem olyan helyeken, ahová mások ritkán vagy sosem jutnak el. Megtapasztalhattam, hogy idegen tájakon vadászni bár semmivel sem szebb, de egészen más élmény, mint a hazai pagonyokban. Szeretnék átadni valamit abból a sok csodából, amit átélhettem. Akárcsak első könyvemben, ebben a kötetben is külföldi naplójegyzeteimet illesztgettem könyvvé. Engedjék meg, hogy az Önök társaságában ismét átélhessem kalandjaimat. Kívánok mindenkinek jó szórakozást." (A szerző)
Faragó Sándor - Vadászati állattan
Ez a mű a hazánkban vadászható fajokat, valamint az azokkal összetéveszthető, védett fajokat ismerteti. Azokat az Európában vadászható fajokat is bemutatja, amelyek nálunk védettséget élveznek. A közel hatvan madár-, illetve emlős faj leírása azonos: felismerési jegyei, méretei, élőhelye, szaporodása, táplálkozása, állományviszonyai, gazdasági jelentősége. Elterjedési és vonulási térképek, nyomképek, koponyarajzok, színes képek teszik még szemléletesebbé ezt a vadászati alapművet.
Lakatos Károly - Vadászhit - A császármadár és vadászata
Lakatos Károlynak, a magyar vadászirodalom legegyedibb hangú szerzőjének ez már második könyve a sorozatban. A sorozat második része ezzel a kötettel indul. Most Lakatosnak két munkáját olvashatjuk egybefűzve. A vadászhittel, vadászbabonákkal senki nem foglalkozott olyan részletesen, mint ő, senki más nem gyűjtötte össze őket ilyen alapossággal. A szerző burjánzó stílusa jól illeszkedik a kacskaringós, ködös jövendölésekhez. Lakatos írta az első monográfiát az erdei szalonkáról, és ő a szerzője a mindmáig egyetlen császármadár-könyvnek. Noha a mogyoróstyúk ma Magyarországon ritkának számít, és nem is vadászható, vadászati hagyományunkba beletartozik. Ugyanakkor Erdélyben például vadászható, és nem is elérhetetlen a magyar Nimródok számára sem, ezért sokan szívesen olvasnak róla. Márok Tamás
Bernd Krewer - A csülkös vad utánkeresése
A kötet az elejtett állat felkutatásának módszerével ismerteti meg az vadászni vágyó olvasót.
Lükő Sándor - Kalandos vadászatok
Lükő Sándor már gyermekkorában közel került a természethez, az erdőhöz, a vadászathoz. Eljutott Magyarország híres vadászterületeire, részt vett felvidéki és erdélyi vadászatokon, járt a Tátra és a Kárpátok erdeiben, de leggyakrabban a Bükkben cserkelt.
Élményeiről 1948 óta naplót vezet, ez alapján készült a 2004-ben megjelent Trófeás történetek című kötete, és ennek folytatása a Kalandos vadászatok. Aki elolvassa ezeket a történeteket, megértheti a vadászat, a vadgazdálkodás lényegét, írott és íratlan szabályait, hagyományait. Egyáltalán nem oktat, nem magyaráz a szerző, hanem "csak" mesél - az erdő csendjéről, az éjszakai lesekről, a fázós hajnalokról, a dámbarcogásról, a túzok kakasok sátorozásáról, a fácánkedvelő rókákról, a "beszélgető" nyulakról.
Kovács Dénes - A vívók apostola és a vadászat szerelmese
Ez a könyv dr. Bay Béla (1907-1999) emlékére, születésének 100. évfordulója alkalmából jelent meg. A könyv 199 oldal, számtalan fekete-fehér és színes fotóval. A borítón és a könyvben szereplő fotók dr. Bay Béla fotóhagyatékából és a szerző archívumából valók. Ennek az életrajzi jellegű interjúkötetnek a segítségével, illetve az egyes fejezetekhez kapcsolódó bőséges kép- és grafikai anyagon keresztül, bepillantást nyerhet majd az érdeklődő Tisztelt Olvasó, dr. Bay Béla sokszor mesébe illő életpályájának kiragadott történéseibe. Dr. Bay Béla mind szakmailag, mind emberileg a magyar és a nemzetközi vívósport kiemelkedő, legendás egyénisége volt. Gyerekkorától szenvedélyesen vonzódott a vadászathoz is. Nevéhez fűződik a hazai vadászberkekben sokáig "fogalomnak" számító, kiváló vadgazdálkodásáról és jó társasági szelleméről híres, Somogy megyei Tuskósi Vadásztársaság megalapítása, és több mint három évtizeden keresztül történő eredményes irányítása.
Dr. Kopa János - Egyperces vadászatok
A szerző, Dr. Kopa János orvosdoktor, idegsebész, ideg- és elmegyógyász, az agyérbetegségek specialistája. Vadász-történetei igazak és varázslatosak. Nern arról szólnak, hogy "kimentem vadászni, rneglőttein, hazavittem, megettem", hanem arról adnak képet, hogy mit jelenthet a vadászat az embemek magának, rnilyen hatással van a természettel való kapcsolatra, de főként, mit jelent a vadászat az emberek egymás közti kapcsolatában, barátságok kialakulásában, sőt, a családi kapcsolatok ápolásában. Figyelmünkbe idézi, hogy az ember és a természet szoros egységet alkot, s ezen belül az emberek egymással is szorosan összetartoznak, egymásra utaltak.
Több mint negyven esztendő vadászatainak esszenciája ez a remek kötet. A történetek mindegyike elénk tár valamilyen tanulságot vagy tapasztalatot, de a szerző leginkább arra törekedett, hogy példázhassák az igazi, a hagyománytisztelő, etikus vadászat szerepét, hatását az ernber és ember, az ember és az élővilág, az ember és a természet kapcsolatára.
A történetek rövidek, egyszerűek. Igyekeznek - a szórakoztatás szándéka mellett - valamiféle okulást is közvetíteni. Minden történet pár perc alatt elolvasható. A kötet maga néhány órányi felhőtlen szórakozást, pihentető, de tartalmas időtöltést biztosít a nyájas olvasó számára.
Walleshausen Gyula - Erzsébet királyné és falkavadászatai
1898. szeptember 10-én vetett véget a merénylet a magyar történelem kiemelkedő alakja, Erzsébet királyné életének. Az évforduló alkalmából megemlékeznek róla mindenütt, ahol megfordult kora legszebb koronás fője, aki annak idején a legkiválóbb női lovas és falkavadász volt.
A szerző történész és vadász: sok, addig feltáratlan forrásra támaszkodva, élvezetes stílusban, de a történetíró alaposságával mutatja be Erzsébet királyné hazai és külföldi falkavadászatait.
A könyv minden fejezetét Erzsébet életének fontosabb eseményeiről összeállított időrendi táblázat vezeti be.
A kötetet 24 kép illusztrálja.
(A Kiadó)
Kászoni Zoltán - Vad és vadászatok Erdélyországban
Kászoni Zoltánnak, az Erdélyben és nálunk is közismert és nagyra becsült erdélyi szakembernek, írónak, nem utolsósorban pedig vadászati szakújságírónak e vadbiológusi vadászkrónikási munkája napjainkban egyedülállónak nevezhető. A 19. század óta nem volt hasonló, átfogó vadbiológiai, vadásztörténeti kiadvány. E jeles mű a szerző sorrendben 16. kiadott könyve, melyet őszinte szívvel ajánlunk mindazoknak, akik szívükön viselik Erdélyország népének hagyományait, az itt előforduló vadak és vadászok szokásait, viselkedési módjait. A táj szépségét, az állatok és madarak életét, viselkedését bemutató kiadvány — több mint 120 színes képpel és illusztrációval — különösen érdekes olvasmányt nyújt nem csak a vadászatot kedvelőknek, hanem azoknak is, akik szeretik a természetet és az állatokat.
Páll Endre - A vaddisznó és vadászata
Nyúllövéshez nem kell bátorság, sem különösebb rátermettség, de aki vaddisznóra vadászik, annak biztos kezű lövőnek, jó érzékű vadásznak kell lennie, mert bizony a malacait védő koca vagy a sebzett vadkan nem mindig futamodik meg a vadásztól, akármilyen szép zergetollas kalapot is visel. Pedig ma, az ötszáz méter távolságról ölő, robbanó golyók korában nem sok esélye van szegénynek.
Milyen más volt, mennyivel férfiasabb, amikor még dárdával bújt a vadász a vadkant rejtegető sűrűbe, és a fogát csattogtató remete szembefordult üldözőjével. Bizony ilyenkor közel egyenlő eséllyel folyt a harc.
A vaddisznót ne csak üldözzük, hanem becsüljük is meg. Egyetlen európai vadunk, amelynek vadászata veszéllyel járhat. S mivel a vadászatot nemcsak szórakozásnak tartjuk, mely élvezetesebbé teszi a munka utáni pihenést, hanem sportnak is, mely turisztikai és céllövészeti oldala mellett fejleszti az önuralmat, bátorságot és hidegvért is, a vaddisznó vadászata különösen érdekes számunkra.
Nagy Domokos Imre - A vadászat a festészetben
A festészet legrébibb témája a vadászat - az első nagy művészeti alkotások, az őskor barlangképei jórészt a vadászmágia szolgálatában állottak. Antik mozaikon, kopt textilen, perzsa domborműveken, a középkor faliszőnyegein, indiai minatúrákon és az európai festészet táblaképein jelenik meg a vadászat sokféle módja a stílusok és művészegyéniségek ennél is sokrétűbb felfogásában, egészen a XX. század elejéig. Nagy Domokos történész, a fegyverek és a vadászat múltjának ismerője ezt a kétezer éves fejlődést kíséri végig, 48 színes táblán mutatva be a vadászat és egyben a művészet változásait.
Bruno Hespeler - A vadászat kézikönyve
Az elismert német vadászati szakember 265 oldalas könyve tömören, kellő alapossággal, jól áttekinthetően 12 fejezetben dolgozza fel a vadászattal kapcsolatos témákat, a 13. fejezet értelmező szakszótárt tartalmaz.
A nagyobb terjedelmű első és második fejezet a vadon élő, vadászható és fontos, nem vadászható szőrmés és szárnyas vadfajokról szól. (A vadfajok meghatározása, korbecslés, élőhely, párzási, vemhességi, ill. kotlási és utódgondozási jellemzők.) A további fejezetek a mezőgazdasági termelés és erdőgazdálkodás alapvető folyamataira, a vadászterületek kialakítására, a növény és állatállomány ápolására térnek ki. Önálló fejezetek foglalkoznak a vadászkutyákkal, természetvédelemmel, vadászpuskákkal és a vadászati hagyományokkal.
A könyv tartalmazza a magyarországi vonatkozásokat és magyar jogszabályokat is.
Hiánypótló, hasonló jellegű könyv nincs a magyar könyvpiacon.
Korompay Bertalan - Csapdafélék a vadászat összehasonlító néprajzához
A szerző több évtizede foglalkozik a felállítható vadfogó szerszámok: a csapdák és hurkok kutatásával. Könyvében összehasonlító módszerrel, a finnugor néprajz problémáit is figyelembe véve vizsgálja a vadászat ez ősi hagyományait, melyek a világon szinte mindenütt elterjedtek. Fő figyelmét a csapdák legérzékenyebb részére, az elsütő szerkezetre, vagyis a kioldásra fordítja. Munkájával alapjait vetette meg egy még kidolgozandó új néprajzi kutatási ágnak: a csapdákkal foglalkozó tudománynak. A csapdák egymás közötti kapcsolatának történeti vizsgálatával, anyagelemzésével, következtetéseivel e kötet minden bizonnyal nélkülözhetetlenné fog válni a további hazai és nemzetközi kutatások számára.
Kőhalmy Tamás - Egyéni vadászati módok
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Pascal Durantel - A vadászat enciklopédiája
A gyönyörűen illusztrált könyv teljes képet ad a vadászat világáról, fajták szerint részletezve az állatok élettanát, szaporodásukat, a vadgazdálkodást s a vadászat módjait, mindezt anekdotákkal színesítve. A vadászat történetére épp úgy kitér, mint a fegyverek vagy a vadászkutyák tulajdonságaira. Minden, amit tudni érdemes a vadászat világáról: a vadászat története, fegyvertípusok, kutyafajták, speciális vadászati módok, a szakkifejezések részletes szójegyzéke. Több mint 800 színes illusztráció, és rengeteg rajz.
Értékelések
Statisztika
Címkék
Kollekciók
- Nem szerepel egyetlen kollekcióban sem.