A sorozat ötödik kötete eredeti illusztrációk segítségével érzékelteti az emberi gondolkodás számára felfoghatatlanul hatalmas világegyetem méretét és arányait. Űrteleszkópok által készített, látványos fényképek és rajzok segítségével mutatja be a csillagképeket, amelyekhez különböző skálák és színkép-jelmagyarázatok társulnak a könnyebb megértés végett. Emellett számos érdekességet is tartalmaz: felsorakoztatja az univerzum rekordereit, a legnagyobb csillagképtől egészen a legparányibb csillagig.
Kapcsolódó könyvek
Ismeretlen szerző - Fedezd fel a világot! - A légzés, az emésztés, a kiválasztás és az immunrendszer
A sorozat legfrissebb kötetéből kiderül, miként jut el az éltető oxigén a tüdőn keresztül a sejtekhez, miként szabályozza testünk a légzés folyamatát, milyen veszélyek és betegségek fenyegetik a légzőrendszert. A könyv rajzok és fényképek segítségével mutatja be az emésztőrendszer szerveit, szakaszait és működését. Az immunrendszerről szóló fejezetből az olvasó megismerheti az emberi test védekező mechanizmusait, az allergia és az immunbetegségek kórélettanát.
Ismeretlen szerző - Evolúció és genetika
A Természettudományi enciklopédia 16 kötetben tekinti át az anyagi világ és az élő természet fő területeit, valamint a tudomány és a technika legfontosabb eredményeit. Az egyes kötetek gazdag és szemléletes illusztrációanyag segítségével adnak átfogó képet a természeti világ sokféleségéről és az azt kutató ember ismereteiről.
Ismeretlen szerző - Fedezd fel a világot! - A sarki tengerek és a Csendes-óceán
A sorozat kilencedik kötetéből a sarkköri tengerek fagyos birodalmát s azok különleges élővilágát ismerheti meg az olvasó. Ugyanakkor a könyv kitér a fontosabb történelmi és gazdasági aspektusokra, külön megemlítve a környezetvédelemmel kapcsolatos tudnivalókat. Bemutatja a hatalmas, 155 millió négyzetkilométernyi kiterjedésű Csendes-óceán életteli, színes univerzumát, legfontosabb szigetcsoportjait, valamint népeit és kultúráját.
Ismeretlen szerző - Fedezd fel a világot! - Európa és Ázsia élővilága
A sorozat tizedik kötete Európa és Ázsia élővilágát, annak ismert és kevéssé ismert jellegzetességeit tárja az olvasó elé. Leírja a hegyláncok, a folyók, a síkságok, a tengerek és az erdők bioszféráját, számba veszi a zord északi és a napsütötte déli vidékek őshonos állatait. Egyaránt felvonulnak Ázsia egzotikus ragadozói és színpompás madarai, a trópusi esőerdők vagy a forró, kietlen sivatagok lakói, illetve a szibériai vadont benépesítő fajok.
Ismeretlen szerző - Fedezd fel a világot! - Az idegrendszer, a mirigyek és a keringés
Az emberi test működésével foglalkozó kötetetek újabb része a bámulatosan összetett idegrendszer titkait bontja ki, a parányi neuronoktól az idegek felépítésén át egészen az emberi agy anatómiájáig. Ismerteti a beszéd, az alvás, az emlékezet működését, illetve a leggyakoribb idegrendszeri zavarokat. Bemutatja a keringési rendszert és a belső elválasztású mirigyeket, miközben olyan kérdésekre ad választ, hogy miért alakulhatnak ki szívbetegségek vagy melyek a cukorbetegség okai.
Ismeretlen szerző - Fedezd fel a világot! - A világ feltérképezése és az Antarktisz
A sorozat hatodik kötete elhelyezi az univerzum gigantikus térképén otthonunkat, a Földet, lajstromba szedve bolygónk legfontosabb jellemzőit. Kronológiai sorrendben ismerteti a civilizációnk fejlődésének döntő hatású állomásait, illetve az emberi faj környezetét és ezerszínű kultúráját. Földrajzi és biológiai kitekintést nyújt az óceánok és az Antarktisz világára, valamint áttekinthető táblázatokba összefoglalva, országokra lebontva tartalmazza a legfontosabb geográfiai, népesedési és gazdasági adatokat
Ismeretlen szerző - Fedezd fel a világot! - Az Atlanti- és az Indiai-óceán
A 106 millió négyzetkilométernyi kiterjedésű Atlanti-óceán a Föld felszínének ötödét teszi ki. A 15. kötetből az olvasó megismerheti az Atlanti-óceán tengereit és élővilágának jellegzetes képviselőit a zord Északi-tengertől a napsütötte Karib-tengerig. Fényképek és térképek segítségével mutatja be az Afrika keleti partvidéke és Ausztrália között hullámzó Indiai-óceánt, kitérve a térség népeire, természeti kincseire és gazdasági jelentőségére.
Ismeretlen szerző - Fedezd fel a világot! - A kültakaró, a csontok és az izomrendszer
A sorozat második kötetéből az olvasó megismerheti a rendkívül bonyolult, komplex szabályrendszer szerint működő emberi test élettanát. Szintről-szintre haladva építi fel az emberi testet, elmagyarázva a DNS, a sejtek, a szövetek, a szervek, a szervrendszerek működését. Látványos 3D modellek segítségével, részletesen írja le a csontrendszert és a bőrt, külön kitérve az orvostudomány és az orvosi technológia témához illeszkedő, legérdekesebb és legfontosabb vívmányaira.
Ismeretlen szerző - Fedezd fel a világot! - Az élő bolygó
A sorozat negyedik kötete a Föld élővilágának bámulatosan összetett, kifinomult rendszerét mutatja be, példák segítségével ismertetve a természet alapvető törvényeit. Elkalauzolja az olvasót a zord sarkvidékekre, ahol az élet a számára olyannyira előnytelen közegben is utat tör magának, és képes gondoskodni saját fennmaradásáról. Az állatadattár áttekinthető formában tartalmazza a fajok rendszertanát és az adott faj legfőbb jellemzőit, ily módon adva teljes képet a bolygónkat benépesítő élővilág egészéről.
Ismeretlen szerző - Fedezd fel a világot! - Amerika és Óceánia felfedezései
Miután Kolumbusz Kristóf kikötött Amerikában, kezdetét vette a hatalmas kontinens valódi felfedezése. A sorozat hetedik kötete azoknak az expedícióknak a történetét írja le, amelyek során az ismeretlen veszedelmekkel dacoló felfedezők bejárták a keleti partvidéket és az északi területeket, majd megindultak nyugatnak, végül elérve az átellenes partokat. Ugyanakkor behatoltak Közép- és Dél-Amerikába is, ahol sosem látott birodalmakat fedeztek fel, miközben véres harcokat vívtak az őshonos indiánokkal.
Ismeretlen szerző - Fedezd fel a világot! - Amerika élővilága
A 16. kötetet Amerika színes és gazdag élővilágának szentelte a kiadó. A könyv fotók és rajzok által mutatja be a tágas kanadai erdőségekben kóborló állatokat, a szélfútta préri lakóit, a parti síkságok és a délnyugati sivatagok bioszféráját. Megeleveníti az Andok vadonját és a Karib-tenger egzotikus szigeteit, valamint képet ad a hatalmas amazóniai esőerdő páratlanul gazdag élővilágáról.
Ismeretlen szerző - Fedezd fel a világot! - Csillagászat - A Naprendszer
A sorozat tizenegyedik kötetében feltárulnak a Naprendszer titkai. A könyv bemutatja a Föld közvetlen szomszédságában keringő bolygókat, a bolygók csillagászati, geológiai, topográfiai és egyéb sajátosságait. Felsorakoztatja a Naprendszer megismerésére törekvő ember legfontosabb eredményeit, kitérve a csillagászat és az űrkutatás történelmi jelentőségű pillanataira. Az olvasó éppúgy megismerheti a Naprendszer legnagyobb bolygóját, mint a kozmikus viszonyok között parányoknak számító aszteroidákat.
Erich Übelacker - A bolygók és az űrkutatás
Az űrutazásban elért, óriási fejlődés megváltoztatta a világűrről alkotott képünket. 1969-ben első alkalommal lépett ember a Holdra. Kereken 30 évvel később már rendszeresen repülnek űrszondák a világűrben műholdak keringenek a Föld körül és épül az 1SS, a Nemzetközi Űrállomás. Ugyanakkor a saját naprendszerünket még mindig nem ismerjük teljesen. A MI MICSODA sorozat új kötetében egy csillagász, Erich Übelacker professzor - aki hosszú évekig a hamburgi planetárium vezetője - nyújt bepillantást az űrkutatásba. Elmagyarázza az űrrepülés alapjait és leírja naprendszerünk felépítését. Vajon milyen jelentősége van az űrhajózásra nézve annak, hogy az a bizonyos alma egykor Newton fejére esett? Létezik máshol is élet az univerzumban? Hogyan lehetséges, hogy elméletileg elutazhatunk a távoli napokhoz, gyakorlatilag azonban egy ilyen út megvalósíthatatlan? A kötetben többek között ezekre a kérdésekre is naprakész és közérthető válaszokat kapunk.
Ismeretlen szerző - Emlősök
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - A világegyetem
Könyvízelítő: A 16 kötetes Természettudományi enciklopédia 1. kötete megismertet az univerzum térbeli és időbeli dimenzióival, anyagi szerkezetével, valamint megfigyelésének, kutatásainak alapjaival. A könyv részletesen bemutatja a Naprendszer, azon belül pedig a Föld-Hold rendszer alapvető jellegzetességeit. A kötet gazdag és szemléletes illusztrációanyag segítségével ad átfogó képet a világegyetem fizikai természetéről
Ismeretlen szerző - Halak és kétéltűek
A Természettudományi enciklopédia 16 kötetben tekinti át az anyagi világ és az élő természet fő területeit, valamint a tudomány és a technika legfontosabb eredményeit. Az egyes kötetek gazdag és szemléletes illusztrációanyag segítségével adnak átfogó képet a természeti világ sokféleségéről és az azt kutató ember ismereteiről.
Ismeretlen szerző - Kőzetek és ásványok
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - Tűzhányók és földrengések
A Természettudományi enciklopédia 16 kötetben tekinti át az anyagi világ és az élő természet fő területeit, valamint a tudomány és a technika legfontosabb eredményeit. Az egyes kötetek gazdag és szemléletes illusztrációanyag segítségével adnak átfogó képet a természeti világ sokféleségéről és az azt kutató ember ismereteiről.
Almár Iván - Galántai Zoltán - Ha jövő, akkor világűr
Ötven évvel az űrkorszak kezdete után egyre világosabbá válik, hogy az emberiség jövője elválaszthatatlan a világűrtől – ezért fontos feladat már mai is egyrészt a kozmikus környezetünkből származó veszélyek, másrészt az űrhajózás távlati lehetőségeinek áttekintése. Jövőnk és a kozmosz viszonyának egész sor alapvető kérdése merülhet fel: Mi gátolja jelenleg leginkább az emberiség terjeszkedését a világűrben? Veszélyezteti-e az űrhajózást az űrszemét felszaporodása? Segíthet-e a további lépések megtételében egy űrlift vagy az űrturizmus kifejlődése? Igazi perspektívát jelent-e a NASA tervezett Hold- és Mars-programja? A Földet előbb-utóbb eltaláló kisbolygók és üstökösök elől menekülve el kell-e hagynunk bolygónkat? Vannak-e már reális tervek idegen égitestek lakhatóvá tételére vagy űrvárosok építésére? Találkozhatunk-e ezen az úton idegen eredetű élőlényekkel, és van-e felelősségünk a más égitesteken kialakult természetért? Lesz-e valaha lehetőségünk arra, hogy elhagyva a Naprendszert eljussunk a távoli csillagokig? Lehetséges és kívánatos-e, hogy üzeneteket vagy eszközöket küldjünk feléjük, vagy inkább arra koncentráljunk, hogy megvédjük bolygónkat minden esetleges külső fenyegetéstől? Mostani elképzeléseink szerint milyen következményekkel járhatna a kapcsolatfelvétel egy nálunk sokkal fejlettebb, idegen civilizációval? Ezekre a kérdésekre ezúttal egy űrkutató, illetve egy jövőkutató keres válaszokat – együtt, ám néha eltérően. Ma még messze nincs válasz mindegyikre. Ez azonban nem akadályozhatja meg, hogy megpróbáljuk objektíven és reálisan áttekinteni és megvitatni azokat a problémákat, amelyekkel az emberiségnek a nem túl távoli jövőben várhatólag szembe kell néznie. Dr. Almár Iván — csillagász-űrkutató, a fizikai tudomány doktora, az Űrkutatási Tudományos Tanács elnöke. Dr. Galántai Zoltán ― jövőkutató, a könyv írása idején BME Innovációmenedzsment és Technikatörténet Tanszék tanszékvezető-helyettese, az MTA Jövőkutatási Bizottság titkára.
Simon Singh - A Nagy Bumm
"A világmindenséggel kapcsolatban az a leginkább fölfoghatatlan, hogy meg lehet érteni"
/Albert Einstein/
Simon Singh hisz abban, hogy nem csak az Einsteinhez hasonló géniuszok képesek fölfogni a világegyetem természetét meghatározó fizika lényegét. Mindnyájan képesek vagyunk rá. Könyve az ókori teremtés-mítoszoktól a görög filozófusokon és későbbi évszázadok gondolkodóin át kiváló, olykor hóbortos tudósok sorával ismertet meg, akik a világ keletkezésének megértéséért küzdve már-már megszállottan szegültek szembe az örökkévaló, változatlan kozmoszt hirdető akadémikus tudományossággal. Könnyed és világos stílusban magyaráz el bonyolult tudományos gondolatokat. Megérthetjük például, mi rejlik a kozmikus tágulás, a vöröseltolódás, a gravitációs tér vagy a szférák zenéje kifejezések mögött, s közben nagy ívű és lebilincselő történeti áttekintést kapunk a világegyetem létrejöttét magyarázó ősrobbanás-elmélet kialakulásárol. A Nagy Bumm élvezetes és kalandos tudománytörténeti utazás. Simon Singh 1964-ben született az angliai Somersetben. A Cambridge-i Egyetemen részecskefizikából szerzett PhD-fokozatot. Először producerként dolgozott a BBC-nél, majd Fermat utolsó tétele címmel 1996-ban díjnyertes dokumentumfilmet rendezett. Két korábbi könyve - A nagy Fermat-sejtés és a Kódkönyv - világszerte nagy sikert aratott.