Kapcsolódó könyvek
Ismeretlen szerző - Magyarország emlőseinek atlasza
A Magyarország emlőseinek atlasza hiánypótló kötet, amely hazánk valamennyi emlősfaját bemutatja.
A legújabb természettudományos, biológiai ismeretek felhasználásával készült.
Hazánk természetföldrajzi és botanikai jellemzésén túl megismerteti az olvasót a hazai emlősfauna kialakulásával, az emlősfajok rendszertanával, természetvédelmi szerepével.
A szakszerű és olvasmányos fajleírások mellett szereplő elterjedési térképek összeállítását 424 kutató és természetvédelmi szakember adatai tették lehetővé.
A könyv külön értéke a teljességre törekvő szakirodalom-jegyzék, amely az elmúlt évtizedek magyar emlőstani publikációit összegzi.
A kötetet kiváló hazai természetfotósok színes felvételei teszik látványossá.
Ismeretlen szerző - Vadállatok
Az élet egyetemes nyelvét alkotó játékszabályok világosak és mindenütt érvényesek. A szerepek is egyértelműek: mindig az erősebb győz, és megőrzi hatalmát, amíg erősebbnek bizonyul. Ám csakis addig: itt semmiféle alkunak, kifogásnak nincs helye! Képes beszámoló a vadállatok világából.
Doris Rübel - Állatok és kicsinyeik
A Ravensburger népszerű Mit? Miért? Hogyan? című gyermekkönyv-sorozatának 12. kötete az állatkölykök világába kalauzolja az óvodásokat és a kisiskolásokat. Az emlősök közül többek között az oroszlánok, zsiráfok, elefántok, csimpánzok, kenguruk, medvék, pingvinek és delfinek kicsinyeinek életével ismerkedhetnek. Megtudhatják, hogyan jönnek a világra az emlősállatok, a krokodilok, a kígyók, a békák és a madarak, hogyan nevelik őket a szüleik, hogyan tanulnak meg önállóan boldogulni az életben. A könyv azt is bemutatja, hogyan cseperednek a vízben, barlangban, föld alatti üregekben vagy éppen a kertünkben élő kisállatok.
Paul Whalley - Lepkék és pillangók
Fedezzük fel a "repülő virágok" elbűvölő és titokzatos életét!
L. David Mech - A sarki farkas
„A világ legnevesebb farkasszakértője tesz vallomást élete álmának megvalósulásáról ebben az izgalmas, gazdagon illusztrált könyvben... Aki szereti a farkasokat, annak számára nélkülözhetetlen, de minden természetbarátnak javára válik." - Kirkus Reviews
Távol a civilizációtól, a sarkvidéki viharok és hóförgetegek hazájában, szúnyograjok támadásainak kereszttüzében, Dr. L. David Mech többet megtudott a farkasok mindennapi életéről, mint bárki más a világon. Hónapokon át egyhuzamban figyelte, hogyan játszanak, alszanak, ismerkednek, hogyan nevelik utódaikat. Valahányszor pézsmatulok-vadászatra indultak, a nyomukba eredt. Expedíciója alkalmával gyűjtött, újszerű megfigyeléseit és szenzációs fényképanyagát ezúton adja közre. Valóságos kincs a farkaskedvelők és általában a természet szerelmesei számára Dr. Mech klasszikusnak tekintett, A sarki farkas - egy falka tagja voltam című könyvének jubileumi kiadása. Elmerülvén a lenyűgöző történetek és képek varázsában, megjelennek előttük a régi ismerősök, köztük Főnök (a domináns hím), Anyuci, Szőrmók, Csíkos, Remete; Balváll és Slampi, valamint rajtuk kívül még jó néhányan, az új nemzedékhez tartozók. Dr. Mech az 1980-as évek közepe óta tanulmányozza ugyanazt a sarkvidéki farkasfalkát. Kezdeti felfedezéseit és kalandjait A sarki farkas - egy falka tagja voltam című bestseller művében adta közre. Most, egy évtized múltán, arra invitálja olvasóit: ünnepeljék vele együtt falkatagságának tízéves jubileumát, melynek során az eredeti kép és szöveganyagon túl, megismerteti őket a farkasok életének későbbi eseményeivel, és bemutatja újonnan készült felvételeit.
Gerhard Hartmann - Vadállatok
A könyvben a legismertebb vadon élő emlősállatokkal találkozhatunk: a tojásrakó emlősöktől kezdve a majmokon és emberszabású majmokon, rágcsálókon, bálnákon és ragadozókon keresztül egészen a patásokig. A szerző, Gerhard Hartmann zoológus professzor részletesen bemutatja az egyes állatok élőhelyét, életmódját, testfelépítését, mesél arról, hogy hogyan szereznek maguknak zsákmányt, milyen a családi életük és megannyi, velük kapcsolatos érdekességről. Megtudjuk, hogyan vadásznak a denevérek a sötétben, hogyan építi várát a hód, miről lehet felismerni a ragadozókat, és miért van hosszú nyaka a zsiráfnak. A könyv tudományos igényességgel, ugyanakkor közérthető módon és sok színes kép segítségével nyújt bepillantást az állatok csodálatos világába.
Schmidt Egon - Bécsy László - Magyarország legszebb madarai
Csúnya madár nincs! Valamennyien szépek. A zöld nádas felett hanyagul odavetett hófehér fátyolként, méltóságteljesen evező nagy kócsag éppen úgy, mint a szikla csúcsán flótázó, hamvaskék fejű, rozsdavörös alsajú kövirigó. A festő ecsetjére kívánkozó színeivel a trópusokat idéző gyurgyalag, vagy a maga egyszerűségében is nagyon szép, odúja előtt csiripelő kis mezei veréb. Van, akit a tollak színes kavalkádja, másokat a magasban keringő, vagy éppen prédájára váró ragadozó bűvöl el. Sokan azokban az utánozhatatlanul elegáns mozdulatokban gyönyörködnek, ahogy a kékbegy mozog a nád sűrűjében, vagy amikor a fülemüle könnyedén repülve egy gallyra telepszik, és szárnyait kissé leeresztve önfeledten csattogni, énekelni kezd.
Nem volt könnyű a válogatás, hiszen a könyvben szereplő 24 madárfaj helyett nagyon könnyen egy másik „garnitúrát", hasonló szépségű madarakat is bemutathattunk volna. Biztosan sokan lesznek, akik majd hiányolják a narancspiros mellényű, nagy fekete szemeivel oly kedvesen pillantó vörösbegyet, az üstökös vagy a kanalas réce pazarul színezett gácsérját, a cigánycsuk bókoló bogáncs lila virágján hintázó hímjét, a felfelé hajló hosszú csőrével és fehér-fekete színeivel valóban megkapó külsejű gulipánt, a mindig elegáns, légiesen könnyed röptű cséreket, szerkóikét, és a felsorolást még hosszan lehetne folytatni. A terjedelem azonban határokat szab és ezúttal csak 24 fajra volt lehetőségünk. Hazánkban pedig kereken 200 madárfaj fészkel, hogy a többit, a rendszeres átvonulókat, téli vendégeket ne is említsük, így aztán hosszas válogatás után a következő oldalakon látható fajok mellett döntöttünk. Az vesse ránk az első követ, aki bármelyiküket ne sorolná a legszebb hazai madarak közé.
Erik Zimen - Farkasok
Miért félnek sokan a farkastól? Milyen kép él a mondákban és a mesékben a farkasokról? Hogyan szabályozzák az utódok születését? Miért élnek falkában a farkasok? Van -e saját nyelvük? Milyen a farkasbarlang? Hogyan neveli fel a farkas a kölykeit? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre kapunk választ a nagy tudású és személyes élményeit is szívesen megosztó farkaskutatótól. A szerző maga is tanulmányozott farkasfalkákat Kanadában, Olaszországban, Spanyolországban és főleg a Bajor-erdőben. Szemléletesen mutatja be az ember és farkas közti bonyolult kapcsolatot, a farkasok jövőjét, és elmondja, hogy mit kellene tennünk védelme és szaporodásának biztosítása érdekében.
Selma Lagerlöf - Nils Holgersson csodálatos utazása
Selma Lagerlöf, a későbbi Nobel-díjas írónő az 1900-as évek elején megbízást kapott egy iskolásoknak szóló földrajzkönyv megírására. Lelkesedéssel fogott a munkához, és bízott benne, hogy szebbet, jobbat adhat a gyerekeknek, mint az átlagos tankönyvírók, és megszeretteti velük szülőföldjüket. Így született meg a Nils Holgersson csodálatos utazása.
Nils Holgersson vásott, unatkozó kölyök. Törpeként feljut a magasba, és a vadludakkal bejárja egész Svédországot. Megtanul a tó jegén aludni, nélkülözni, közelről megismeri az állatokat és az emberek mindenféle fajtáját; ennek köszönheti, hogy talpig ember válik belőle.
Selma Lagerlöf könyve Nils féléves vándorlását, csodálatos, izgalmas kalandjait meséli el.
Jane Goodall - Nálatok vannak még állatok?
A világhírű csimpánzkutató új könyvéből megtudhatjuk, hogyan próbál a természet alkalmazkodni napjaink megváltozott körülményeihez, és megismerhetünk néhány olyan férfit és nőt, akik elszántan és a nehézségekkel nem törődve, akár hosszú évtizedeken keresztül dolgoznak azért, hogy egyes állatfajokat megmentsenek a kihalástól. Jane Goodall magával ragadó stílusú könyve mindannyiunkat ráébreszt arra, milyen sokat számít akár egyetlen ember szenvedélye és kitartása, és mennyi mindent tehetünk akár mi magunk is a természet sokszínűségének megőrzéséért.
Igazán lelkesítő olvasmány, aktív és passzív természetvédők számára egyaránt!
- Kirkus Reviews
Jane Goodallnak nincsenek illúziói. Tisztában van vele, hogy az állatok megmentéséért vívott csatában eddig több a veszteség, mint a nyereség, de az elért sikereket mindenképpen lelkesítő megismerni.
- Publishers Weekly
Chris Mattison - Kígyók - Képes kígyókalauz
Chris Mattison herpetológus, hüllőkkel foglalkozó zoológus. Több mint egy tucat könyvet írt e témában, számos tudományos és ismeretterjesztő folyóiratban is jelentek meg írásai. A világ sok táján megfordul a hüllők nyomában, számos kutatóúton vett részt a Karib-szigeteken, Észak- és Dél-Amerikában és Afrikában. A szerző ismert természetfényképész, számos más elismerést mellett második helyezést ért el a BBC által hirdetett "Az év természetfotósa" versenyen. A szerző hozzáértését támasztja alá, hogy otthonában, a yorkshire-i Sheffieldben saját hüllőgyűjteményt tart fenn.
Művészileg illusztrált könyv, a legrészletesebb, amely valaha a kígyókról megjelent. A _Kígyók_ pompás színes képek segítségével ismerteti meg e kevéssé ismert, érdekes hüllők életét. Minden, amit a kígyókról tudni érdemes.
Hanns-Joachim Neubert - Winfried Maass - A 100 legszebb nemzeti park a világon
Évmilliók teltek el anélkül, hogy a Föld arculata jelentősebben megváltozott volna, csak a modern civilizációval kezdődött meg a természet egyensúlyának megbomlása. Természetkutatók és biológusok már a 19. század második felétől felismerték e jelenség veszélyeit, és megkezdték a harcot a fenyegetett természeti tájak megőrzéséért. Az első rezervátum Kanadában létesült a 19. század hetvenes éveiben, és a 20. század fordulójától szinte a Föld minden országában alapítottak természetvédelmi területeket, bioszféra-rezervátumokat, sőt nemzeti parkokat, vagy legalábbis védetté nyilvánítottak bizonyos természeti értékeket.
E könyvvel Földünk talán vitathatóan kiválasztott, ámde vitathatatlanul lenyűgöző, lélegzetelállító szépségeit bemutató utazásra szeretnénk magunkkal vinni az olvasót. Nagy nyereség volna az emberiség számára, ha legalább bizonyos területeken sikerülne megőrizni a természetet a maga mivoltában, állat- és növényvilágának eredeti egyensúlyában. E sokrétű és felelősségteljes feladatnak igyekeznek megfelelni a természetvédelmi parkok, Földünk ezen utolsó mentsvárai.
Ismeretlen szerző - A természet megfejtett titkai
A TERMÉSZET MEGFEJTETT TITKAI című kötet az állatvilággal kapcsolatos legújabb elméletek és izgalmas felfedezések figyelembevételével készült.
Izgalmas kézikönyv a családok és az oktatás számára. Több mint 2000 címszó a biológiából, a biokémiából, a növénytanból, az állattanból és az anatómiából. Eredeti, színes illusztrációk az élőlények szervezetéről és működéséről. A tömör meghatározások és magyarázatok minden eddiginél könnyebben...
A könyv az élet kezdetétől, a táplálékszerzésen és az udvarlás-és párosodáson továbbá, az állatok évszakonkénti vándorlásán és költözésén át, mutatja be a természet változó arcát.A bevezető szerint, a könyv az állatvilággal kapcsolatos legújabb elméletek és izgalmas felfedezések figyelembe vételével készült nagyon sok képpel illusztrálva...430 oldal
Ismeretlen szerző - Magyar madárvonulási atlasz
A Föld egyik leglátványosabb, kontinenseket átívelő természeti jelensége a madárvonulás, amely évezredek óta foglalkoztatja az emberiséget. Sokáig megválaszolatlan talány maradt, hogy miért tűnik el télire a nálunk fészkelő madarak többsége, hol töltik a téli hónapokat, illetve honnan érkeznek hozzánk a távoli vidékeken honos ritka madárvendégek. Herman Ottó és munkatársai a világon az elsők között, 1908-ban kezdték tudományos módszerekkel kutatni a madárvonulást, s az eltelt száz év alatt a hazai szakembergárda jóvoltából adatok milliói gyűltek össze. A centenáriumi madárvonulási atlasz tudományos alapossággal, de közérthetően, látványos illusztrációk százaival mutatja be a Magyarországon előforduló madárfajok vonulási szokásait, vándorútjait, telelőhelyeit.
Bernhard Grzimek - Emlősök enciklopédiája I.
Az emlősök származása, testfelépítése, teljesítőképessége és viselkedése a fő témája az ötkötetes enciklopédia első kötete bevezetőjének. A továbbiakban az önálló fajokat ismerhetjük meg sok képpel és szövegben. Elsőként olyan teremtményekről van szó, amelyek tojással szaporodnak, mint a madarak és ugyancsak fogatlan csőrük van. Ezután következnek az oposszumok, koalák, kenguruk és sok más erszényes állat, amelyeknek szokásairól, életéről rengeteg újdonságot, érdekességet írnak le a szerzők. A magasabbrendű emlősállatok között a rovarevők rendje áll az első helyen. Ebben a fejezetben éppúgy szó esik a mindenki által ismert cickányokról, sündisznókról és vakondokokról, mint jó néhány egzotikus állatfajról. A kötet másik nagy része a denevérekkel foglalkozik. Kizárólag ezek az olyan emlősállatok, amelyek repülnek, és igen bonyolult visszhangérzékelő-rendszerrel tájékozódnak.
Haraszti Ferenc - Barangolás a ragadozók világában
2002 - Méret: 340x240 mm, 120 oldal, színes, keménykötés.
Az embereket mindig lenyűgözték a ragadozó állatok, hiszen a történelem során sokáig jelentettek igazi fenyegetést számunkra a tápláléklánc (állatvilág) csúcsán elhelyezkedő cápák, tigrisek és így tovább. A ragadozók nem kegyetlenek, hanem célszerűen "működnek" ők is; nem kedvtelésből ölnek, hanem szükségszerűségből. Ebből a könyvből még többet megtudhatunk róluk, hogy ne csak csodáljuk, hanem ismerjük is meg őket.
E kiadvány elkalauzol bennünket a ragadozók világába. A könyvből megtudhatjuk hogyan szövi hálóját a pók, hogyan kapja el áldozatait a krokodil vagy az oroszlán.
Bernáth István - Gácsi Márta - A belga juhászkutya
A belga juhászkutyák különösen intelligensek, rendkívül szorosan kötődnek a gazdájukhoz, és figyelmesen követik minden szavát, mozdulatát.
Csak olyan helyen érzik jól magukat, ahol családtagként kezelik őket. Rengeteg szeretetet, foglalkozást igényelnek, de a törődést meg is hálálják rendkívüli odaadásukkal, kedvességükkel.
A könyv a belga juhászkutya mind a négy változatát bemutatja.
Katharina von der Leyen - Kutyajellemek
A belső érték a fontos: hogy az ember és kutya kapcsolata harmonikus lesz-e, az mindkettőjük karakterétől és jellegzetes tulajdonságaitól függ. Katharina von der Leyen 140 kedvelt kutyafajta jellemrajzát adja közre - ragyogó, pontos leírások, szórakoztatóan tálalva. Minden kutyaportréhoz rövid, jól áttekinthető összefoglaló tartozik a legfőbb tudnivalókról, úgymint a kutya termete, szőrzete, színe, gyakori betegségei, mozgásigénye, és azt is megtudhatjuk, hogy tartható-e városi lakásban. A könyv szerzője újságíró, és rengeteg tapasztalatot szerzett már a legkülönfélébb kutyákkal. Jelenleg egy terrier és két mopsz teszi teljessé az életét.
David Burnie - Állatok
Az Állatok olyan kézikönyv, amely fantasztikus fotók és szakszerű szöveg segítségével mutatja be a legnagyobb emlősöktől a legkisebb gerinctelenekig az állatvilág szépségét és változatosságát.A kötet bevezetője megvizsgálja az állati formák látszólag végtelen változatosságának okát és a fő evolúciós fejleményeket. Leírja az állatok anatómiáját, életciklusát és osztályozásuk alapelveit is. Ezt a világ élőhelyeinek pompásan illusztrált áttekintése követi, ahol a szerzők bemutatják, hogyan alkalmazkodtak az állatok környezetükhöz, valamint azokhoz a fenyegetésekhez, amelyekkel a növény- és állatvilágnak napjainkban szembe kell néznie. A könyv fő része egy naprakész és átfogó állatkatalógus, amely részletekbe menően ismertet minden nagyobb csoportot, és alapos leírást ad több mint 2000 önálló fajról.
Beatrix Stoepel - Állatgyerekek
Ki ne szeretne belesni egy madárfészekbe, odúba vagy medvebarlangba? Ki ne lenne kíváncsi, milyen az élet az állatok gyerekszobáiban? A védtelen és suta vagy éppen bolondosan kajla és játékos bocsok, borjak, kölykök, csikók, malacok és fiókák látványa szívet melengetően kedves kicsinek és nagynak, mégis keveset tudunk az állatok rejtőzködő, sokszor példamutatóan meghitt családi életéről, nevelési szokásairól. Beatrix Stoepel most egy teljes könyvet szentel a két vagy négylábú, tollas vagy bundás gyerekeknek, hogy közelebbről megismerkedhessünk velük. Megtudhatjuk, hogyan érzi magát egy kiscsikó a születése utáni néhány órában, hogyan tanítja vadászni kölykeit a nőstény oroszlán, miért tart háremet a strucc, milyen szopási rend uralkodik a vad- és a házimalacok köreiben, milyen szerepe van az anyai szeretetnek a csimpánzok lelki fejlődésében. Az élvezetesen tanulságos szöveget nagyszerű színes felvételek illusztrálják, amelyek révén az Olvasó valóban közelről szemügyre veheti tizenöt állatfaj utódgondozásának legtitkosabb pillanatait.