Egy idézet a szovjet-amerikai csúcstalálkozók eddig nem ismert “emberi pillanatait” felvillantó könyvből:
“Megmutatták nekünk a kánkán nevű táncot. A tánc abból állt, hogy a görlök felhúzzák szoknyájukat és hátsójukat mutogatják… ez pornográfia – mondta Hruscsov.”
S további kérdések, melyekre izgalmas választ talál az olvasó:
- Ki evett legtöbbet a csúcstalálkozókon?
- Hogyan került Brezsnyev női ágyba az USA-ban?
- Ki öltözteti Raisza Gorbacsovát?
- Miért késett Kennedyné miatt az elnöki különgép?
- Mi a “lehallgatásmentes lakókocsi”?
- Hány mesterlövész védi a politikusokat?
- Látja-e a jövőt Ronald Reaganék jósnője?
Kapcsolódó könyvek
Dr. Drabancz M. Róbert - Fónai Mihály - A magyar kultúrpolitika története 1920-1990
Szöveggyűjteményünk a magyar kultúrpolitika 1920-tól 1990-ig terjedő történetének bemutatására vállalkozik. Elsőként a kultúrpolitika fogalmával és felépítésével ismerkedünk meg. A kultúrpolitika meghatározásánál az ismertebb hazai elméleti modelleket vesszük figyelembe. Az egyes korszakok jobb megértése és a közölt tanulmányok, illetve források értelmezése, elhelyezése céljából az egyes fejezetekhez elemző bevezetéseket írtunk, melyek a korszakokat feldolgozó monográfiák főbb ismeretanyagát tömörítik, illetve korábbi saját kutatási eredményeinken alapulnak.
Ismeretlen szerző - A szuverenitás káprázata
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Hilda Kellermann-Rietl - Üvegfestés - Állatok az erdőben
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Kahler Frigyes - Joghalál Magyarországon
• Kik és hogyan morzsolták föl a magyar jogrendszert 1945 után, benne olyan konstrukciókat is, amelyek európai mércével is a legkiválóbbak közé tartoztak?
• Miért kellett lezülleszteni, megsemmisíteni a fejlődés szempontjából is hasznos szokásokat, hagyományokat?
• Hogyan próbálták megtörni az emberek tartását kínzással, börtönnel, internáló táborokkal?
• Mi célt szolgált a szovjet mintájú alkotmány, miért kreálták a „szocialista törvényesség” látszatát keltő jogszabályokat?
• Milyen volt az ítélkezési gyakorlat?
• Mi vezetett az '56-os forradalom kirobbanásához?
• Hogyan kerülhetett sor a forradalom leverése után a magyar történelemben páratlan megtorlásra?
• Szükség van-e valamiféle igazságtételre, vagy tekintsük a mindenkori hatalom túlkapásait elkerülhetetlen sorscsapásoknak?
Isabel Bandini - Másfajta szerelem
Susanne teljesen beleesett Christianba, élete első nagy szerelmét éli meg vele. Közben sokáig észre sem veszi, mennyire terrorizálja őt a fiú. Csak amikor megismerkedik Axellal, tudja meg Susanne, hogy létezhet másfajta szerelem is...
Kállai Gyula - Életem törvénye
Életemnek abban a szakaszában vagyok, amelyhez már sokkal közelebb van a befejezés, mint a kezdet. Itt az ideje hát, hogy feljegyezzem mindazt, amit átéltem ...
Mint e korszak hű vagy rossz sáfára, el akarok számolni múltunk egy darabjával. Némelyek megtisztelő állítása szerint mint koronatanú, sőt az élet kérlelhetetlen rendje szerint lassan-lassan mint egyetlen élő tanú.
Kosáryné Réz Lola - A János-utcai leánykolónia
Szerkesztette: Tutsek Anna, 1925.
Erika Johansen - Tear királynője
A tizenkilenc éves Kelsea Glynn pontosan olyan, mint a többi hasonló korú lány: engedetlen, meg van győződve a saját igazáról és mindig mindent jobban tud az idősebbeknél. De tőlük eltérően ő éppen egy királyságot készül megörökölni: egy királyságot, ami korrupt, romlott és veszélyes. Vagy a legrettegettebb uralkodójává válik, vagy már az első héten orgyilkosok áldozata lesz - minden rajta múlik, és azon, hogy milyen döntéseket képes meghozni.
Erika Johansen regénye klasszikus fantasy elemekből építkezik, de nem szégyell sokszor kegyetlen és erőszakos lenni: a _Tear királynője_ egy fiatal lány történetét meséli el, aki sokáig volt kénytelen száműzetésben élni, hogy végül hűséges testőreivel visszatérjen, és elvegye, ami jogosan jár neki. Fekete mágiával, rejtélyekkel és akciódús jelenetekkel teli történet, amire már Hollywood is lecsapott: várhatóan Emma Watson lesz a készülő film főszereplője és egyben producere is.
D. W. Hamlyn - A nyugati filozófia története
D.W. Hamlyn professzor a Londoni Egyetem Birkbeck Kollégiumának filozófia professzora és a Filozófia Tanszék vezetője 1964 óta. Ő a kollégium igazgatóhelyettese, és öt éven át, 1986-ig az Ókortudományi Tanszék professzori tisztét is betöltötte. Műveinek listája széleskörű érdeklődését tükrözi, különösen a filozófia és a pszichológia területén. Hamlyn professzor cikkei számos folyóiratban és könyvben megjelentek, többek között a Filozófiai enciklopédiában; szerzője számos jelentős filozófiai tárgyú könyvnek.
Baránszky-Jób László - Arany lírai formanyelvének fejlődéstörténeti helye
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - Október katonái voltak
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Pável Márta - "Akinek füle van a hallásra, az hallja meg!"
Pável Márta könyve egy unikum, nehéz, érzékeny lélek és kiművelt tudat kell a megértéséhez, de akkor robban, és egy életre való gondolkodást ad. Krisztuson kívül nem követ senkit, gondolatai egyediek, kemények és helyenként ütősek. Egy igazi kihívás, olvassa el!
Jaime de Angulo - Indián mesék
A szerző a kaliforniai pit river törzsnél töltött negyven év tapasztalatából merítve alkotta meg a fikciónak, folklórnak, fantasztikus történeteknek, tréfáknak, ünnepek rítusainak és kalandoknak e különös ötvözetét, az Indián meséket.
A mű szereplői egyszerre emberek és állatok, akik elindulnak a Darvak falujába, s útjuk során - amely egyúttal beavatási történet is - rengeteg kalandba keverednek.
A szerző a következőket javasolja "szemtelenül" az olvasóknak: "Ha azon kapjátok magatokat, hogy nem tudjátok a választ, és valamilyen gépies magyarázatot kerestek, akkor találjatok ki egyet. Ha valamilyen következetlenségre vagy csodás valószerűtlenségre bukkantok, jusson eszetekbe, amit a hajdani indiánok mondtak: 'Így szokták elmondani ezt a mesét. Nem én találtam ki!'"
Máté György - Lyukkártya
Egy kisvárosban váratlanul meghal Szabó tanár úr, aki negyvenéves működése alatt gondosan került minden állásfoglalást, se ezt annál inkább tehette, mert matematikát tanitott. A meglepetés erejével hat, hogy hagyatékában hatalmas lyukkártyaköteget találnak, amely hatezer tanitványának az adatait és jellemzését tartalmazza. A hagyaték korlátolt, gyáva vagy közönyös átvevői nem tudnak mit kezdeni az értékes anyaggal, és igy annak nagy része széthányódik. A véletlen jóvoltából azonban néhányat sikerül megmenteni, a hozzájuk csatolt függelékkel együtt. S ezekből kirajzolódnak a kisváros életének jellegzetes fonákságai. Máté György kiváló megfigyelőképességgel és fanyar, kérlelhetetlen humorral pécézi ki azokat az emberi és társadalmi fogyatékosságokat, amelyekkel nap nap után találkozunk. Új "görbe tükör" gyűjteménye találó, mulatságos és elgondolkodtató egyszerre.
Ismeretlen szerző - Kapudöngetők
1989 tavaszán ünnepeljük a Magyar Tanácsköztársaság megalakulásának 70. évfordulóját. Erről az eseményről sokan és sokféleképpen szóltak már, kiadványok ezrei jelentek meg az elmúlt évtizedekben a 19. és 20. század fordulójának forradalmi mozgalmairól. A jelen számára minden progresszív törekvés számbavétele és megőrzése fontos, mert ez a tényleges nemzeti forradalmi tradíció. Az őszirózsás forradalom és a tanácsköztársaság felerősítette a radikális törekvéseket a művészetekben is, ám az újat akaró, forradalmi változásokra törekvő erők társadalmi kötöttségüktől, szellemi-politikai motivációjuktól függően különböző, sokszor egymással is versengő áramlatokba szerveződnek. Kötetünk úgy mutatja be a 18-19-es forradalmak korát s az utána következő időszakot, hogy érzékelhető legyen a korabeli progresszív áramlatok sokfélesége. Egymás mellé kerültek a különböző stílusirányzatú, de tendenciájukban előremutató műalkotások, az avantgárd nemes képviselőinek munkái és a magyar haladás ügyét másképpen szolgáló Babits Mihály, Kosztolányi Dezső, Krúdy Gyula, Karinthy Frigyes, s a 20-as évek derekától jelentkező Déry Tibor, Zelk Zoltán, Illyés Gyula, Vas István és természetesen József Attila művei. A Tanácsköztársaság napjaiban megjelent irodalmi anyagból vett válogatás mellett olyan folyóiratok lapjairól idézünk, mint A Tett, a Ma, a Dokumentum, az Új Föld, a 365 és a 100%. A verseket, elbeszéléseket Kassák Lajos, Moholy Nagy László, Bíró Mihály, Bortnyik Sándor és más kortárs festők, képzőművészek művei illusztrálják. A válogatás és az utószó dr. Kővágó Sarolta munkája.
André Dahl - Utazás egy házmesteri fülke körül
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
James H. Mr. Conkey - A Szentlélek hármas titka
Ez a könyv eredetiben oly nagy példányszámot ért el, hogy az minden ajánlásnál többet mond. Sok kérdésre ad világos, érthető feleletet, amelyek még Isten gyermekei előtt is homályosak. Felmerül itt is a kérdés: lehetséges-e ilyen győzelmes életet élni? Igen! Ez a könyv az Ige egyszerű szavaival az engedelmesség útját tárja elénk. Olvassuk imádkozva.
Ditte Bandini - Giovanni Bandini - Babonák lexikona
Ez a kis könyv csak áttekintés arról a hatalmas hiedelem- és szokásvilágról, rituálékészletről és gondolattársításról, amely az írásos és íratlan hagyományban megőrződött, amit falusi tanítók, papok, vidéki orvosok fáradságos munkával összegyűjtöttek az elmúlt másfél évszázadban, és könyvekben, folyóiratokban publikáltak. Ebben a lexikonszerű összefoglalásban előtérbe helyeztük ugyan a német kultúrkört, de minden lehetséges alkalommal kipillantunk a világba, Európába és a föld legtávolibb részeibe is. Nem foglalkoztunk a könyvben viszont olyan jóslatokkal, amelyekből bárki a saját halálára találhatna utalásokat, és kerültünk más veszélyes, kegyetlen vagy visszataszító rituálékat is.
Reinhard Habeck - Ókori csúcstechnológia
Mit keres egy III.századi aluminiumöv egy kínai sírban? Ki lőtt egy neandervölgyire 40.000 évvel ezelőtt? Milyen célokat szolgáltak az ókori nagyítólencsék? Hogyan lehetséges, hogy egyes prehisztorikus tárgyak pontos genetikai ismereteket tartalmaznak? Vajon a vad parter lovasnemzet valóban ókori elektromos elemek birtokában volt? A fáraók idejéből származó domborművek pontos elektrotechnikai részleteket ábrázolnának? Hogyan magyarázhatók az ókori fa és arany repülőgép- miniatúrák? Miféle módszerrel munkálták meg a maja és azték kristálykoponyákat? Ezekenek és további kérdéseknek ered behatóan a nyomába az ismert szerző, Reinhard Habeck, és szokatlan, meglepő válaszokra lel.
Ismeretlen szerző - A nemzeti konszenzus négy éve
A Magyar Honvédség elmúlt négy évének története, a korszerűsítési, fejlesztési folyamatok. A nemzeti katonai stratégia mint a honvédelmi fejlesztések alapja. A Honvédelmi Minisztérium szervezeti struktúrája a személyi állomány bemutatása.