Ajax-loader

kollekció: Számítástechnika, Internet

“Mert ha a balszerencsés ember azt mondja, hogy kétszer kettő az négy, mire odanéz, látja, hogy kétszer hárommal volt dolga, és időközben az is hat lett.”
(Rejtő Jenő)


Róka Sándor - Mindörökké, ​enter
Humoros ​gyűjtemény a számítástechnika témakörén belül.

Devecz Ferenc - Jónás Katalin - Juhász Tibor - Kévés Rita - Reményi Zoltán - Seigler Gábor - Takács Barnabás - Irány ​az ECDL! / a középszintű érettségi!
Az ​elmúlt fél évszázad során a számítógépek hatalmas monstrumokból emberközeli, akár a tenyerünkben elférő eszközzé váltak. Míg első példányainkat matematikusok és mérnökök programozták, a mai alkalmazások legtöbbjét laikusok is tudják kezelni. A mechanikus írógép szinte kihalt, a különböző adatok nyilvántartását általában elektronikusan végezzük, a zsebszámológépet szintén mikroprocesszor vezérli. Az interneten nemcsak információt keresünk, hanem csevegünk, zenét hallgatunk, filmet nézünk. Bárhová tekintünk, a számítógépek felhasználásának nyomait látjuk. Nem véletlen, hogy újabban informatikai műveltségről, informatikai írástudásról beszélünk. Ezt az alapműveltséget célozza meg az Európai Számítógép-használói Jogosítvány (ECDL) vizsgaanyaga és a középszintű informatikai érettségi. Könyvünk mindkét vizsgára való felkészüléshez segítséget nyújt. Az ECDL moduljainak megfelelően áttekinti az informatikai alapismereteket, kiegészítve az érettségi követelményeivel. Egy kötetben tartalmazza a Syllabus 4.0 és a középszintű érettségi anyagát. Különösen ajánljuk a középiskolai előkészítő évfolyamok számára. A megnövekedett óraszám lehetővé teszi, hogy akár egy tanév alatt megszerezzék a diákok az ECDL-bizonyítványt. Az ECDL-en túlmutató részek pedig a sikeres informatikai érettségit alapozzák meg.

Pohly Ferenc - Kattintókönyv ​- miért.internet?
Mesélős ​tanítókönyv az internetről bárkinek - de főként azoknak, akiket eddig a látnokok és mérnökök gerjesztette technomítosz tartott távol ettől a világtól. A Kattintókönyv talán a legnehezebb feladatot oldja meg látványos sikerrel: sztorizva rendszerez, mulattatva igazít el kezdőt és haladóbbat a Háló birodalmában. Úgy csinál kedvet a netezéshez, hogy a világhálóra nem műszaki eszközként tekint, hanem mint a legihletőbb dologra a meleg vízzel telt kád feltalálása óta. Pohly Ferenc (35) az Axelero szakértője. Korábban programozóként, újságíróként dolgozott, majd hat évvel ezelőtt az internetvállalat születésénél bábáskodva lépett be a hálóvilágba. Sajtófőnökként feladata a megújuló márka és a szándékai szerint inspiráló, innovatív vállalat - főként pedig maga az Internet - bemutatása lett. Akárcsak a Kattintókönyvnek; választ adni a Kérdésre: miért.internet?

Holczer József - Takács Attila - Farkas Csaba - Informatikai ​feladatgyűjtemény
Az ​Informatikai feladatgyűjtemény több mint 1700 feladatot tartalmaz. Összeállítása során a szerzők a hatályos iskolai és szakmai követelményekből indultak ki, így egyaránt ajánljuk azoknak, akik közép- vagy emelt szintű érettségi vizsgára készülnek, és azoknak is, akik ECDL vagy OKJ vizsgát kívánnak tenni. A feladatgyűjtemény szorosan kötődik a kiadó informatika tankönyveihez. Bőséges feladatállományt tartalmaz az elméleti ismeretek, az operációs rendszer, a szövegszerkesztés, a táblázatkezelés, a prezentáció és grafika, az adatbázis-kezelés, az internet használata, a webszerkesztés, az algoritmizálás, valamint a könyvtárismeretek elsajátításához

Img_0126
Otthoni ​hálózat Ismeretlen szerző
elérhető
0

Ismeretlen szerző - Otthoni ​hálózat
Akinek ​két számítógépe van, gyakran rákényszerül, hogy összekösse őket (pl. közös játék, vagy mindkét PC adatainak használása, másolása), hiszen így a hálózatba kötött PC-k meghajtói mindenhonnan láthatók. Több kérdés is felmerülhet az összekötés során, ezek megválaszolásában nyújt segítséget e könyvecske.

Kovácsné Cohner Judit - Benkő László - Mindenkinek ​a PC-ről
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.

Missing--book
elérhető
0

SuSE - Linux 7.2
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.

Peter Moulding - PHP ​Haladóknak - Fekete Könyv
A ​HTML-dokumentumokba ágyazott PHP-szkriptekkel aktív szerveroldalakat hozhatsz létre. Ebben a könyvben megtalálod a PHP összes technikáját, trükkjét és függvényét, amelyek segítenek neked eljutni az egyszerű programozástól a dinamikus weboldalak elkészítéséig. Több mint 25 éves fejlesztői tapasztalatával Peter Moulding segítségedre lesz abban, hogy a Windows vagy Unix alatti programozó és szkriptíró tudományodra építve elsajátítsd a PHP tudományát. A könyv megközelítésmódja és tudásalapja garancia arra, hogy megbízható és hatékony honlapokat készíts. Jól felépített lépések sorozatán keresztül megismerheted a PHP minden funkcióját, beleértve az adatbázisok használatát is. Tedd teljessé és meggyőzővé programozási ismereteidet és válj a PHP mágusává!

Ron Mansfield - PowerPoint ​for Windows 95
A ​Te könyved ha nincs vesztegetni való időd! Próbáld ki egy rohanó, elfoglalt ember könyvét, amit rohanó elfoglalt embereknek írt. Ha valóban nincs sok időd, de a szoftver Téged érdeklő részében mester akarsz lenni a lehető legrövidebb idő alatt, akkor biztosan erre a jól szervezett könyvre van szükséged. Rohamléptekben előre: Gyors referenciák minden fejezet elején. - Tapasztalt felhasználók a PowerPoint for Windows 95 mesterei lehetnek pillanatok alatt. Röviden: Lépések egy feladat vagy probléma megoldására. Szokások és stratégiák: Időspóroló megoldások és kényelmes technikák. Meghatározás: Világos és egyszerű fogalommagyarázatok.

Englert Tamás - Netware ​4 hálózati operációs rendszer
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.

Bártfai Barnabás - Hogyan ​használjam?
Könyvünk ​segítségével alapszintről elindulva, a számítógép megvásárlásától és bekapcsolásától kezdve, a különféle felhasználói programok alkalmazásáig mindent könnyedén megtanulhat. A leírtak tanfolyamok tapasztalataira épülve, gyakorlati példákat bemutatva segítenek elsajátítani a számítógép kezelését, megismerni részegységeinek használatát olymódon, hogy azt Ön a mindennapi életben is kamatoztathassa. Könyvünk korábbi kiadásai több mint 50000 példányban keltek el. E könyv ezek átdolgozott, bővített változata, amely egyaránt szól a már gyakorlattal rendelkezőknek és azokhoz a felhasználókhoz is, akik még csak most találkoznak életükben először számítógéppel. Mivel jelen könyv kibővítve tartalmazza a Hogyan kezdjem? c. könyvünk anyagát, bátran ajánlható teljesen kezdő felhasználóknak is. E könyv azonban az alapvető számítástechnikai ismeretek mellett további fontos informatikai ismeretanyagot, illetve számos elterjedten használt program kezelését is részletesen ismerteti. Ajánlható ismeretbővítésre, középiskolák, gimnáziumok informatika óráira, OKJ-s és ECDL vizsgákhoz, tanfolyamokhoz és önálló tanuláshoz egyaránt. A közérthető nyelvezet és verziófüggetlen programleírások mellett továbbra is fontosnak tartottuk, hogy ne azt mutassuk meg, hogy egy adott programfunkció mire való, hanem azt, hogy egy adott feladatot milyen módon tudunk megoldani. Könyvünk összeállításánál nagy hangsúlyt fektettünk arra, hogy csak olyan ismereteket nyújtsunk, amit egy kezdő felhasználó is hasznosítani tud, kiszűrve a nap mint nap alkalmazott fontos tudnivalókat a szinte soha sem használt szolgáltatások közül.

Simon Seymour - A ​számítógépes detektív
Két ​szemfüles amerikai kisdiák, Charles — vagyis csúfnevén Chip és kis barátnője, Katie igen ügyesen alkalmazzák számítógépes ismereteiket. A városi múzeum számítógépes klubjában dolgoznak, és véletlenül rejtélyes dolgokra bukkannak. A jó szemű Katie észreveszi, hogy az ásványtárolóban kicseréltek egy értékes ásványt. De ki a tettes? Nyomozni kezd a két gyerek, s mert Chip éppen a döntő pillanatban szundított el, nincs más hátra, mint a rejtély nyomozásánál segítséget kérni a számítógéptől. A könyvben igazi számítógépes listákat találhat az olvasó, sőt akár a maga feje után is betáplálhatja a rejtvényeket a BASIC program szerint a hazánkban elterjedt számítógépek valamelyikébe. Jó mulatást! A kötetet Kós Péter rajzai illusztrálják.

Farkas Csaba - Bevezetés ​a Windows és Office XP használatába
A ​XXI. század küszöbére a számítógép bevonult munkahelyünkre, otthonunkba; mindennapi munkánk hasznos segítőeszközévé, mindennapi életünk egyik fő információ hordozójává vált. A mai felhasználó nem próbálgatni akarja számítógépét, hanem egyszerűen csak használni. A Bevezetés a Windows és Office XP használatába c. könyv olvasója nemcsak megismerheti az Office csomag szolgáltatásait, hanem a könyv didaktikus felépítése és számtalan példája, feladata alapján el is sajátíthatja, be is gyakorolhatja annak használatát. Kívánjuk, hogy Olvasónk hasznos tagja legyen az alkalmazók táborának, és sikeresen feleljen meg az európai (ECDL) elvárásoknak.

Covers_196974
Windows ​XP Ismeretlen szerző
elérhető
0

Ismeretlen szerző - Windows ​XP
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.

Fantasy
Fantasy ​technikák Ismeretlen szerző
elérhető
13

Ismeretlen szerző - Fantasy ​technikák
Mindig ​is érdekelt, hogyan jeleníthetnéd meg a fejedben megszületett Fantasy vagy sci-fi illusztrációt számítógéped segítségével, de nem tudtad, miként kezdj hozzá? Akkor pont a megfelelő albumot tartod a kezedben! A Fantasy technikák a digitális fantasy art teljes körű alkotói gyakorlati kézikönyve, amely alapmű a digitális művészetekben utazók számára. A téma legjobb művészeinek profi tippjeivel és módszereivel, lépésről lépésre mutatja be a digitális fantasy art műhelytitkait.

Ozsváth Miklós - Simon András - Adatbázis-kezelési ​alapismeretek - A
A ​számítástechnika széles körben való elterjedése fantasztikus dolgokra teszi képessé az embert. A számítógépekhez kapható programok, alkalmazások egyre közelebb kerülnek az átlagos felhasználóhoz. Néhány egérkattintással olyan dolgokra is képes lesz az átlagember, melyről addig álmodni sem mert. Rövid idő alatt tud hasonló reklámanyagot készíteni, mint amilyet azelőtt csak nyomdászok tudtak; olyan bonyolult számításokat tud elvégezni, amelyre azelőtt csak néhány "beavatott", hivatásszerűen számítástechnikával foglalkozó szakember volt képes. Vannak azonban ennek a folyamatnak káros mellékhatásai is. Ez a folyamat azt az érzetet kelti az emberben, hogy tulajdonképpen nem is kell itt mást megtanulni, mint azt, hogyan kell a konkrét programokat kezelni. Ha ezt mi is így gondolnánk, akkor nagy hibát követnénk el. Egyrészt a gazdasági verseny arra ösztönzi az alkalmazások készítőit, hogy mindig újabb és újabb termékekkel lépjenek piacra. Ennek következtében állandóan újabb és újabb alkalmazások használatát kellene megtanulnunk...

Lőcs Gyula - Vigassy József - A ​Fortran programozási nyelv
Az ​ALGOL 60 programozási nyelv mellett az utóbbi években egyre inkább elterjedt hazánkban mint másik programozási nyelv a FORTRAN. A nyugati elektronikus számológépeken szinte kizárólag ezt a nyelvet használják tudományos és műszaki számítások programozására. A tapasztalat szerint a FORTRAN-nak bizonyos szempontból előnyei vannak az ALGOL-lal szemben. Szélesebb körű elterjedésének komoly akadálya volt, hogy magyar szakkönyv e nyelvről eddig egyáltalában nem jelent meg, idegen nyelvű leírások pedig csak igen korlátozott számban álltak rendelkezésre. Ezt a hiányt hivatott pótolni e mű. Felépítése és tárgyalásmódja - a témabeli rokonság miatt - sok tekintetben hasonló az "ALGOL 60 programozási nyelv" könyvéhez.

Abonyi Zsolt - PC ​hardver kézikönyv
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.

Benkő László - Benkő Tiborné - Tóth Bertalan - Programozzunk ​Turbo Pascal nyelven!
Könyvünk ​elsõsorban azokhoz szól, akik segítségünkkel kívánnak megismerkedni a Pascal nyelv rejtelmeivel és szépségeivel. A nyelv leírása mellett az alapvetõbb programozással kapcsolatos fogalmakat is tisztázzuk. A Pascal nyelv szintaktikájával és szabályaival foglalkozó fejezetek példákon keresztül magyarázzák az elméletet. A könyv felépítése olyan, hogy segítségével a még egészen kezdõ programozók, akik ez ideig semmilyen programozási nyelvvel sem foglalkoztak, minden egyéb külsõ segítségség nélkül is megtanulhatják a Pascal nyelvet. Különösen nekik szántuk a könyv elsõ két fejezetét, melynek áttanulmányozása után már egyszerûbb programok is készíthetõk. A tapasztaltabb Olvasók, akik már használtak valamilyen más programozási nyelvet vagy kezdõ szinten ismerik a Pascalt, el is eltekinthetnek az elsõ két fejezet feldolgozásától. (Bár a második fejezetet azonban számukra is jó kiindulási pont lehet a könyv további részeihez.) A gyakorlott Olvasók tanulási stratégiája a példaprogramok áttanulmányozására és megértésére épülhet. Amikor már megismerték az utasítások helyes használatát és a Pascal program szerkezeti sajátosságait, hozzáláthatnak a könyvben közölt feladatok önálló megoldásához. (Ha elsõre nem is koronázza teljes siker a próbálkozást, nem kell kétségbeesni, hiszen a feladatok megoldása megtalálható a lemezmellékleten.)

Jedlovszky Pál - Unix ​lépésről-lépésre
Képzeljük ​el, hogy valakit - nevezzük az illetőt Nagy Péternek - odaültetnek egy számítógép billentyűzete és képernyője elé, és azt mondják: 'Ezen a gépen UNIX van (sic!), ezen fogsz ezentúl dolgozni'. Nagy Péter konyít kicsit a PC-khez, dolgozott DOS-ban, főleg Windows alatt, ismer néhány erre alapozott alkalmazást - Word, Norton Commander, stb. -de most egy teljesen új világban találja magát. Az instrukció a továbbiakban úgy szól, hogy 'menj el a rendszergazdához, aki majd eligazít'. A rendszergazda kellemes modorú ember, ezért megkérdezi, hogy a Nagypeti bejelentkezési név jó lesz-e, és hogy 'most ide gépelj be egy titkos jelszót kétszer, addig elfordulok'. Az igazi meglepetés azonban ezután jön : 'Könyv vagy egyéb dokumentáció nincsen, de ha bármi problémád van, nézd meg a helpet, vagy forduljál bátran hozzám'. Kész, vége. Nagy Péternek a legegyszerűbb parancsokra is váratlan és értelmezhetetlen reakciókkal válaszol a gép. Nem bánni problémája van, hanem minden probléma.

Dunder Krisztián - Digitális ​sikertörténetek
Ön ​most minden bizonnyal az egyik leghasznosabb, legérdekesebb üzleti könyvet tartja a kezében, melyben magyarországi digitális sikertörténetek alapítói, jelenlegi cégvezetői mesélik el, hogyan építették fel szolgáltatásaikat. Igazi esettanulmányok, melyben őszintén beszélnek az eddig elért eredményekről, fordulópontokról -mindezt olyan részletességgel, ahogyan korábban még soha nem tették. Biztos vagyok abban, hogy szolgáltatásaik többségével már Ön is találkozott - akár ma is használja -, s most belülről is megismerheti történeteiket. Dunder Krisztián-a könyv szerzője „Tanárként sok külföldi sikertörténetet olvastam már a digitális világból. Most itt van egy csokor a hazaiakból is. Olvassuk el őket és tanuljunk belőlük! Talán közöttünk van a következő Steve Jobs." Bőgel György Professor of Management - CEU Business School „Letehetetlen könyv! Bár a szereplők nagy részét régóta ismerem, élmény volt olvasni személyes beszámolóikat. Mindenkinek ajánlom, de kötelező olvasmány azoknak, akik internetes vállalkozásban dolgoznak, vagy netán ilyesmin törik a fejüket.” Kis Ervin Egon e-kereskedelmi tanácsadó, a SzEK.org elnöke

Jennifer Vesperman - A ​CVS rendszer
A ​programozók, a webfejlesztők, az írók és minden más olyan szakma képviselői, akik nagyon sok fájlt használnak munkájuk során, jól ismerik a kínzó érzést, ami a fájlok különféle verzióinak kezelésével jár, különösen akkor, ha még másokkal is együtt kell működniük. Ki módosított, melyik fájlt változtatta meg és mikor? Mely fájlváltozatok gyűjteménye adja ki a termék végleges verzióját? Ezek és hasonló kérdések sokasága merülhet fel. A problémákra a nyílt forráskódú CVS (Concurrent Versions System) adhat választ. A CVS olyan forráskódkezelő eszköz, amelyben először létrehozandó először egy adattár, az úgynevezett repo a másokkal közösen használt fájlokról. Ezután innen bármelyik közreműködő előhívhat fájlt a szerkesztéshez, módosíthatja azt, majd visszahelyezheti a repóba. Ahol lehetséges, ott a CVS rendszer automatikusan összefésüli a változtatásokat, ha ketten vagy többen ugyanazt a fájlt szerkesztették, és az eltérések nem oldhatók fel automatikusan, akkor címkézi a több forrásból érkező, egymással ütköző módosításokat. A CVS sokoldalú eszköz, és az említettek mellett számos további nagyszerű szolgáltatást nyújt. Ilyen például, hogy címkével látja el a szoftver adott kiadását alkotó forrásfájlok verzióit. Tehát később bármikor elő lehet hívni ezeket a fájlokat, és újból előállítható az eredeti kiadás. A szerző, Jennifer Vespermann könyvében bemutatja a CVS működésének alapjait, majd az egyes szolgáltatások használatát. A felhasználóknak és a rendszergazdáknak egyaránt szóló könyv főbb részei a következők: * bevezető útmutató a CVS telepítéséről és az alapvető műveletek használatáról; * különleges szolgáltatások, például kiadások címkézése, elágazások és távoli repókra való kapcsolódás különböző módszerei; * részletes dokumentáció a CVS repók rendszergazdáinak, repo- és projektkezelés, több CVS felhasználó menedzselésének módszerei, más CVS kliensek és adminisztrációs eszközök; * a CVS parancsainak, a konfigurációs fájl felépítésének bemutatása, a CVSROOT fájlok és változók, valamint a környezeti változók átfogó ismertetése; A CVS nyílt forráskódú szoftver, amely kiváló példája a nyílt forráskódú közösség hatékonyságának és erejének.

Agárdi Gábor - Gyakorlati ​Assembly
Ez ​a könyv megpróbál egy kicsit másképpen közelíteni a gépi kódú programozáshoz, mint ahogy az eddig megjelent kiadványokban történt. Nem elsősorban a programozás elméleti részével foglalkozik, hanem sokkal inkább a gyakorlati résszel. Aki ezt a könyvet olvassa, szert tesz olyan alap tudásra, amit már saját magától tovább tud fejleszteni abba az irányba, amerre indulni szeretne. Ahhoz, hogy valaki assembly nyelven programozzon, előnyt jelent valamilyen magasabb szintű nyelv (BASIC, PASCAL, stb) alapfokú ismere, mivel az ebben a könyvben leírtak megértése így sokkal egyszerűbbé válik.

Bakos Tamás - Pascal ​PC-seknek
A ​Pascal a személyi számítógépeken - elsősorban ezek professzionális kategóriájában - a BASIC mellett a legnépszerűbb programozási nyelv. Bizonyos értelemben a pascal a BASIC fejlettebb, érettebb testvérének tekinthető. A BASIC sok tekintetben a személyi számítógépek (angol rövidítés szerint PC-k) legegyszerűbb, legkönnyebben elsajátítható programozási nyelve. Mint általában mindennek, a BASIC egyszerűségének is ára van: a nyelv lehetőségei korlátozottak, a kezdeti gyors sikerektől szárnyakat kapott programozói géniusz viszonylag hamar áthághatatlannak tűnő korlátokba ütközik. Az összetettebb feladatok vezérlési szerkezete átláthatatlanul elbonyolódik, a paraméterezett szubrutinok használata nehézkessé válik, a programok futási ideje pedig egyre hosszabbodik, mintha lassulna a gép, pedig csak arról van szó, hogy a programozó "kinőtte" a BASIC-et. Könyvünk ezen a ponton szeretne segítséget nyújtani azoknak a mikrogép-felhasználóknak, akik a BASIC után kedvet éreznek egy "erősebb" nyelvelsajátítására. Természetesen reméljük, hogy hasznos mondanivalónk lehet azok számára is, akik a Pascallal egy nagyobb gép használata során találkoztak. A célul kitűzött Pascal meghódításához a BASIC ismeretén túlmenően igyekeztünk megtalálni azt a megközelítést, amely az átlag felhasználó számára a legelőnyösebb. Ennek érdekében az első fejezet áttekinti a programozási nyelvek világát, csoportosításukat, gépi megvalósításuk módszereit, valamint definíciójuk eszközeit. Példaként a számunkra legérdekesebb Pascal-rendszerek áttekintése szerepel. A második fejezet a Pascalból annyit mutat egy általános áttekintés keretében, amennyi a BASIC-kel párhuzamba állítható. A fejezet célja, hogy egyrészt általános képet adjon a nyelvről, másrészt a ismerős fogalmak előtérbe helyezésével támogassa a kezdők önbizalmát. A Pascal módszeres ismertetése tulajdonképpen a harmadik fejezettel kezdődik, amely a változókkal és a kifejezésekkel foglalkozik. Először a két nyelvben közös elemeket mutatjuk be, a Pascal által nyújtott többlet a fejezet végén kap helyet.

Agárdi Gábor - Gyakorlati ​Assembly haladóknak
Ezen ​könyv megírására hasonló dolog késztetett, mint elődjére. Célom egy kicsit tovább taglalni azokat a témákat, melyek már említésre kerültek előző könyvemben, azonban ott kevesebb helyet kaptak, illetve további új információkat is szeretnék közreadni. Továbbra sem célom, hogy egyfajta rutingyűjteményt hozzak létre. Annak ellenére, hogy vannak kész, felhasználható rutinok is, inkább csak ötleteket, algoritmusokat szeretnék átadni információ gyanánt. A könyv tartalmilag az IBM PC Gyakorlati Assembly című, már megjelent könyvre épül, így a rutinok egyes részei nem dokumentáltak, azok valószínűleg megtalálhatóak az említett kiadványban. Van azonban egy fontos dolog, amit jó ha mindenki figyelembe vesz egy program megírása során, miszerint Murphy igen optimista volt, mivel a hibalehetőségek száma négyzetesen arányos a begépelt karakterek számával, továbbá a számítógép a mi utasításainkat és nem gondolatainkat hajtja végre. Ezért ha a gép nem azt teszi amit mi szeretnénk, ne bántsuk, hanem inkább keressük meg, hol tévedtünk. Agárdi Gábor

Kovács Tivadar - Kovácsné Cohner Judit - Ozsváth Miklós - G. Nagy János - Mit ​kell tudni? A PC-ről
Számítástechnikai ​alapismeretek Windows 95 Office 97 szoftverek Adatbáziskezelés Elektronikus levelezés

Homonnay Péter - Angol-magyar ​számítástechnikai szótár
A ​számítástechnika nyelve az angol. A számítógépekhez adott dokumentációkat sok esetben le sem fordítják, mert mire elkészülne a magyar kiadás, az operációs rendszer adott változata elévül. Célszerű az eredeti szakkönyvet használni és néhány száz angol szakkifejezést elsajátítani. Ebben igyekszik segíteni ez az összeállítás. A szavak válogatásakor figyelembe vettem a Magyar Szabványügyi Hivatal számítástechnikával foglalkozó 1980-1981-es kiadványait, az IBM adatfeldolgozási szótárt, valamint hazánkban megjelent többféle adatfeldolgozási szótárt. A szótár nem tartalmaz lyukkártyatechnikára (Hollerith) hivatkozó szakkifejezést, mert az már elavult. A szótár viszonylag sok, a számítástechnikától látszólag független közhasznú szót is tartalmaz egyrészt azért, hogy nagyszótárt lehetőleg ne kelljen használni, másrészt egy-egy szónak sokféle magyar megfelelője közül azokat válogattam ki, amelyek az erdeti szövegkörnyezetben felmerültek. Néhány angol kifejezés legjobb magyar megfelelője az erdeti angol szó, de ilyenkor is feltöntettem a különböző vállalatoknál használt, sokszor eltérő magyar szakkifejezést, ami az értelmezésben segít. Az összeállítás főleg a TPA-11 számítógépcsalád felhasználói (alkalmazói) programozóinak nyújt segítséget, de ÉSZR és személyi számítógépek (PC) környezetében dolgozó, angolul kevéssé tudó munkatársak számára is segédeszköz lehet. Budapest, 1986. augusztus

Jan Novák - Digitális ​technika
Ez ​a hasznos könyv a laikusok számára próbál eligazítást adni a digitális tecnika lehetőségei, felhasználásának módozatai között. Áttekinti a legújabb alkalmazási területeket, és ismerteti azok előtörténetét is. Megismerkedhetünk a számítógép képfeldolgozási lehetőségeivel, a digitális fényképezőgépekkel és videókamerákkal, valamint a DVD-vel, amelynek rohamos elterjedésére hamarosan számíthatunk, elsősorban az általa nyújtott kiváló minőségű kép és hang reprodukálás miatt.

Sikos László - JavaScript ​1.5 kliens oldalon
A ​könyv elsősorban azoknak a weblapfejlesztőknek készült, akik már rendelkeznek a HTML szerkesztésének forrásszintű ismereteivel (nem pusztán szerkesztő prog ramokra alapoznak), és szeretnék honlapjaikat életre kelteni, dinamikus tartalmat belecsempészni, uralni akarják a böngésző ablakának minden részét, vagy speciális effektusokkal kívánnak látogatókat vonzani oldalaikra. Haszonnal forgathatják a könyvet azok is, akiknek konkrét igényük van a honlapjukkal kapcsolatban, de nem tudják megvalósítani elképzeléseiket, esetleg még a szükséges eszközben (script) sem biztosak. A könyv a JavaScript legújabb, 1.5-ös verziójára alapoz, a régebbi verzióktól való eltérésekre külön felhívva a figyelmet. A leghosszabb fejezet az egyes nyelvi elemeken keresztül mutatja be a nyelvet, így mintegy referenciaként is használható. A kezdők megtanulhatják, hogyan kell elindulniuk a JavaScript első ösvényein, a haladók pedig a komolyabb technikai megoldásokban mélyedhetnek el. Előbbihez a Fejlesztés lépésről lépésre, utóbbihoz a JavaScript Példatár nyújt segítséget. A könyv végére érve megtanulhatjuk a nyelv elméletét és gyakorlatát, így valóban dinamikussá tehetjük weblapjainkat.

Farkas Csaba - Windows ​XP és Office 2003 felhasználóknak
A ​harmadik évezred Európájában elvárjuk, hogy a számítástechnika igényeinkkel együtt fejlődjön és megújuljon, legyen naprakész segítőtársunk a munkában és a mindennapokban. A Windows XP operációs rendszer és az Office 2003 irodai programcsalád jelentős mérföldkő ezen az úton.

László József - A ​VGA-kártya programozása
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.

Czenky Márta - Adatmodellezés
A ​számítógépeken tárolt adatok mennyisége világszerte percről-percre növekszik. A tárolás alapvető célja, hogy valamilyen módon felhasználhatók, visszakereshetők legyenek bizonyos döntési helyzetekben. Saját szűkebb környezetünket, munkahelyünket, családunkat sem kerüli el ez a jelenség. A kérdés csak az, hogy mi magunk próbálunk-e úrrá lenni az egyre növekvő adathalmazon, vagy megkérünk valakit, hogy tegye meg ezt helyettünk.

Kollekciók