'állattan' címkével ellátott könyvek a rukkolán
Rainer Köthe - Macskák
Megismerhetjük a macskák történetét, viselkedésüket, testük-lelkük minden titkát. A kíváncsi olvasó olyan kérdésekre is választ kap, hogy színvak-e a macska, mire jó a bajusz stb. A színes képeken szemügyre vehetjük a legszebb és legkülönlegesebb macskafajtákat.
Gerald Durrell - Aranydenevérek, rózsaszín galambok
Gerald Durrell e könyvében két expedícióját írja le az elbűvölő Mauritius szigetére és a környező szigetvilágba, ahol néhány, már csak itt élő veszélyeztetett állatfajt akar begyűjteni. Az általa alapított Jersey Vadvédelmi Társaság ugyanis azt a célt tűzte ki maga elé, hogy segíti a kihalófélben levő fajok fogságban való továbbtenyésztését. A társaság szimbóluma a dodó, az a nagy termetű, repülni nem tudó galamb, amely egykor Mauritiuson élt, de még a XVII-XVIII. században kiirtották. A könyv címében is szereplő aranydenevéreken és rózsaszín galambokon kívül itt még néhány olyan állatfaj él, amely a mauritiusi szigetvilágon kívül sehol sem fordul elő. A szerző vérbeli angol humorral és igaz gyengédséggel ír a mauritiusi állatvilágról: humora ugyanakkor nem kíméli a helyi hivatalok bürokratáit, de saját tévedéseit sem. Zsoldos Vera grafikusművész a szerző vérbő humorát saját jókedvét is visszatükröző rajzaival egészíti ki.
Farkas Henrik - Egyszervolt állatok
Azokról az állatfajokról olvashatunk e könyvben, amelyek annyira megfogyatkoztak, hogy a kihalás veszélye fenyegeti őket, vagy pedig már ki is pusztultak. Félő, hogy az elkövetkező évtizedekben nagyon sok állatfaj nevét törlik majd az "élők" névsorából. Mindent meg kell tennünk, hogy ez ne következzen be. De vajon sikerül-e megmenteni az indiai orrszarvút vagy a galápagosi óriásteknőst? A feladat nem egyszerű. Az emberiség most tanulja az élővilág megmentésének tudományát. Mert nem elég, ha "békén hagyjuk" az élővilágot, ha "nem bántjuk" a rohamosan pusztuló fajokat. Hiszen gyakori eset, hogy a védelem alatt álló, növényevő állatok túlzottan elszaporodva felborítják a természet egyensúlyát, elfogyasztják, tönkreteszik élőhelyük növényzetét, s végül elpusztulnak. Az embernek tehát be kell avatkoznia az állatvilág életébe. Gyakran ritkítania kell állományukat, vagy védelmezni a járványos betegségektől, ellenségeiktől, máskor meg éppen a ragadozók oltalmazásával lehet biztosítani egy-egy faj életképességét.
Furcsa dolog ez: hiszen a természet évmilliókon át megvolt az ember beavatkozása nélkül; a helyzet azonban visszafordíthatatlanul megváltozott. A földgolyót elfoglalta az ember. Egy sereg állatfaj jól megvan velünk, megtanultak mellettünk élni. Akadnak olyan fajok is - mint pl. a kártevő rovarok -, amelyeket ki sem tudunk irtani. Ne higgyük hát, hogy minden állatfaj pusztulóban, eltűnőben van. De mintha a legérdekesebb, legszebb állatfajokat fenyegetné a veszély, Földünk "élő műkincsei" egyre fogyatkoznak. Néhány évtized alatt sok száz állatfaj tűnt le az élet színpadáról, emléküket már csak kitömött példányok és képek őrzik. Többségük az emberi felelőtlenség áldozata. Bolygónk "állatsereglete" azonban még végtelenül gazdag, s a pusztuló fajokért mindent megtesznek a lelkes természetvédők.
David Attenborough - Madagaszkár állatparadicsoma
Ötvenmillió évvel ezelőtt szakad le Afrika testéről Madagaszkár. Ennek az óriási szigetnek állatvilága azóta vagy megrekedt ezen az ősi fokon, vagy külön utakon fejlődött tovább. ezért egyedülállóan érdekes ott minden állatfaj, minden egyes állat, mint például a tüskés tanrek, a kaméleon, az üstököslepke, a törpemaki, vagy a legkülönösebb makifajta, az indri. És a törénelmi időkben halt ki Madagaszkáron a világon élt legnagyobb, legsúlyosabb madár, az aepyornis.
Mindezekről és a nálunk csak igen kevéssé ismert Madagaszkár többi állatáról, csodás tájairól, érdekes lakóiról ad érzékletes leírást David Attenborough: Madagaszkár állatparadicsoma c. könyve, mely sok izgalmas és mulatságos, sikerekben és balsikerekben gazdag kaland leírásával számol be a szerző néhány hónapos madagaszkári útjairól.
Ismeretlen szerző - Mit kell tudni a hüllőkről?
A hüllők (teknősök, gyíkok, kaméleonok, kígyók, krokodilok stb. sok ember számára rémisztőek, visszataszítóak. Pedig a legtöbben nem is tudják megkülönböztetni a hüllőket és a kétéltűeket! Persze igaz, hogy sok hasonlóságot találunk közöttük, de a legkényelmesebb dolgokban mégis eltérőek. Legfőként külsejüknek köszönhetik, hogy kevés hódolójuk akad. Ez nem is csoda, hiszen az eltelt évmilliók alatt alig változtak, így némelyikük olyan, akár egy ma élő őslény! A hüllők változó testhőmérsékletű, egész életükben tüdővel lélegző gerinces állatok. Ők az első szárazföldi gerincesek.
Farley Mowat - Ne féljünk a farkastól!
... Míg az emberiség nagy része élvezettel csúfot űz a házassági eskünk ebből a mondatából: "És hogy őt el nem hagyom mindhalálig", a farkasoknál ez a köznapi valóság. A farkasok ezenfelül szigorúan monogámok is, habár én ezt nem tekintem okvetlenül bámulatra méltó jellemvonásnak...
Vajon igaz-e, hogy Kanada északi, zord vidékén élő farkasok elvetemült gonosztevők?... Hogy évről évre egyre több embert falnak fel? Mert ez a hír járja róluk. Egy fiatal és lelkes biológus a helyszínre utazik, hogy kiderítse az igazságot. Hónapokat tölt egy öttagú farkascsalád tanyájának közvetlen közelében. Kutatásait igyekszik minden apró részletre kiterjeszteni, még attól sem riad vissza, hogy - amúgy farkasmód - napokon keresztül egérdiétán éljen. Közben egyre meghittebb viszonyba kerül a farkasokkal, s fantasztikusabbnál fantaszikusabb kalandokba keveredik.
Dudich Endre - Dr. Loksa Imre - Állatrendszertan
Az állatrendszertani tankönyv szerzőinek az volt a törekvése, hogy rövid áttekintést adjanak az állatvilág óriási dimenziójú rendszeréről. Az állatfajok száma egyre növekedik, mert az új kutatási eszközök és módszerek lehetővé teszik olyan élőhelyek átkutatását is, ahová azelőtt az ember nem tudott behatolni. Ezért a rendszer részeiben szinte állandóan változik. Ma még igen messze vagyunk attól, hogy végleges rendszerről beszélhetnénk. Éppen ezért a tankönyv rendszere is csak vázlatos keresztmetszetnek tekinthető.
Az állatfajok megismerése és ismerete egyre újabb és újabb területeken válik szükségessé. Az állatok által okozott haszon és kár pénzben kifejezve ma már elképesztő nagyságrendet érhet el. Az emberi, állati és növényi szervezetre káros, veszedelmes állatfajok ismerete alapja mindenféle védekezésnek és orvoslásnak. Az ökoszisztémák belső összefüggéseit az állatfajok pontos ismerete nélkül nem lehet értelmezni. Bizonyos mértékű állatrendszertani tudásra és állatismeretre mindenkinek szüksége van, aki a maga világképét meg akarja alkotni.
Sem az oktatók, sem a különleges területeken dolgozó kutatók nem lehetnek képesek arra, hogy lépést tartsanak a rendszer fejlődésével és annak változásait beillesszék tudásuk rendszerébe. Tankönyvünk rendszerének megállapításakor és az említendő fajok felsorolásában arra törekedtünk, hogy egy korszerű rendszerbe helyezzük be azokat az állatfajokat,amelyeknek ismerete általánosságban szükséges.
Jose Tola - Eva Infiesta - Zoológiai atlasz
Az atlasz célja, hogy teljes és vonzó képet nyújtson bolygónk állatvilágáról. A világos és pontos ábrákat rövid jegyzetek kísérik az állatok élettanáról, szervezeti felépítéséről és viselkedéséről. Részletes tárgymutató és az állatvilág általános vonatkozásait tárgyaló bevezető segíti a könyvben való eligazodást.
Farkas Henrik - Változó állatvilág
˝Hogyan kezdődött Földünkön az élővilág története? Hogyan jelentek meg az első növények és állatok, hogyan, honnan kerültünk mi emberek erre a bolygóra? Sok ezer éven át töprengtek gondolkodó emberek e kérdésekről; színes legendákat álmodta meg, amelyek szereplői óriások, istenek, félistenek, angyalok és szörnyek. Bármily szépek is e történetek, mi most nem foglalkozunk velük. Egyetlen ˝keletkezési˝ legendáról teszünk csak említést, arról, amely a Bibliában olvasható.˝
Alfred Edmund Brehm - Az Északi-sarktól az Egyenlítőig
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Gerald Durrell - A halak jelleme
Korfu: romantikus születésnapi mulatság, jégszekrényeltérítéssel, megfeneklett sétahajóval, nagyarányú koplalással. London: állatkereskedés - szakértelem és állateledel nélkül. Kamerun: hogyan pottyant mérgeskígyó a díszvacsora díszvendégének tányérjába? És megint London: az orrvérzés félelmetes gyógymódjai. Bournemouth: az angol tengerpart szókimondó asszonysága.
"Ez a kölyök nem normális", mondta ingerülten 1931-ben Lawrence Durrell, és ezt a megjelölést alkalmazza kisebb variációkkal azóta is Gerald öccsére. Márpedig Gerry, a család fekete báránya szerint épp hogy ő maga az egyetlen józan ember egy tébolyult világban, és a bolondok gyülekezetének néhány igen kellemes példányát vonultatja fel könyvének lapjain. A halak jelleme méltó folytatása annak a sorozatnak, amelyet a Családom és egyéb állatfajták meg a Madarak, vadak, rokonok nem egészen dicstelenül kezdett. Réber László rajzai csodálatos harmóniában egyesülnek a bogaras családnak, a távoli vidékek növény- és állatvilágának és a közelebbi tájak csudabogarainak mulattató történeteivel.
J. Beneš - Z. Burian - Az ősidő állatai
Az élet kezdete Földünkön, a paleozoikum őstengereiben fejlődött ki, hogy azután bonyolult szerveződési szinteken keresztül megjelenjenek a gerincesek képviselői - a kétéltűek, hüllők, teknősök, szauriák, repülő szauriák és ősmadarak, a kicsiny első emlősállatok az óriási mamutig. Mindez szemünk előtt bontakozik ki. Z. Burian 128 csodálatos festményén, amelyek mellett rövid érdekes leírást olvashatunk az állatok életéről, viselkedéséről, kihalásuk okairól a régi ősidőkben. Időben világosan kalauzol el bennünket a könyvben található jól összeállított földtörténeti kortáblázat segítségével. Tömören foglalja össze az ősidő kutatásának módjait, a fosszilizációt, a kövületek preparálását és tartósítását, a tudományos kutatás módszereit éppúgy, mint a mai nézeteket az élővilág fejlődéséről.
A sok új és megbízható ismeretet nyújtó mű hasznos mind a természettudományok iránt érdeklődőknek, mind a szakembereknek.
Farkas Henrik - Majomtörténetek
E könyvben szó esik majd Bert bácsiról, a mogorva gorilláról, Ahláról, aki pávián létére kecskéket őrzött, s Böbéről, a képeket festegető csimpánzról. A történetek igazi hősei azonban mégsem ezek a néha megdöbbentően intelligens majmok, hanem azok a bátor nők és férfiak, akik hónapokat, éveket töltöttek a vadonban, és személyes barátságot kötöttek csimpánzokkal, gorillákkal, orángutánokkal. Megfigyeléseiknek köszönhetjük, hogy ma már sokkal többet tudunk az emberszabásúak életéről, szokásairól, egymás közötti viszonyáról. Farkas Henrik rendkívül olvasmányos könyvéből a modern etológiai kutatások legfrissebb eredményeiből kapunk ízelítőt, s megismerjük a világot benépesítő majomfajok különös életű csoportjait is. A kötetet Kapocsy György állatkerti fotói gazdagítják.
David Attenborough - Utazás a múltba
Az 1954 és 1964 közötti évtizedben abban a kivételes szerencsében részesültem, hogy évente ellátogathattam a trópusokra természetfilmet forgatni. Expedícióinkat kezdetben a BBC Televízió és a londoni állatkert közösen szervezte, feladataink során pedig nemcsak az állatok filmezése, hanem néhány példány befogása is beletartozott. A tévésorozat ennek megfelelően az átfogó Zoo Quest (Egy állatkert nyomában) címet kapta. Az állatkert képviselője, Jack Lester, azonban betegsége miatt sajnos a harmadik túrán már nem tarthatott velünk. Az állatkert részvétele így pusztán arra korlátozódott, hogy átvették azokat a példányokat, amelyeket nekünk, tévéseknek, sikerült hazahoznunk. Az állatok befogása helyett ezek után legfontosabb feladatunknak azt tekintettük, hogy természetes életközegükben filmezzük őket. Az idő múlásával érdeklődési körünk kiszélesedett, és a törzsi népek, akikkel barangolásaink során találkoztunk, egyre nagyobb szerepet kaptak a filmekben, így ehhez a kötethez a Zoo quest már nem tűnt megfelelő címnek. Az utazásokról írt első három könyvben, némileg rövidített formában, 1980-ban egy kötetben újra megjelent. Ez a kötet a második hármat tartalmazza.
Az utolsó utazás óta eltelt tizenkilenc év alatt sok minden megváltozott. Új-Guinea keleti fele, amely akkoriban Ausztrália kormányzása alatt állt, Pápua Új-Guinea néven függetlenné vált,a Jimi-völgyet pedig, amelyet ottjártunkkor éppen csak elkezdtek fölfedezni, ma már nemcsak utak szeli, át, hanem saját parlamenti képviselővel is büszkélkedhet. Salote királynő, aki látogatásunk idején Tongába uralkodott, 1965-ben meghalt, és örökébe IV. Tuafa'ahau király néven a trónörökös lépett. Az Új-Hebridákból, az egykori furcsa és egyedülálló gyarmati irányítás alatt álló angol-francia kondomíniumból megalakult Vanuatu független állama. Ausztráliában a Nourlangie környéke nemzeti park lett, a sziklarajzokat pedig alapos tanulmányozásnak és kutatásának vetették alá. Szerencsére a filmtechnika is nagyot fejlődött. A kamerákat nem kell többé bélelt kabátba bugyolálni, hogy ne legyenek olyan zajosak, a magnetofonok tranzisztorai pedig ma már a trópusi melegben sem mondják föl a szolgálatot. A fölkeresett helyekről és az átélt eseményekről szóló beszámolóimat azonban mindezek ellenére is meghagytam olyannak, amilyennek eredetileg megírtam őket.
Berend Mihály - Szerényi Gábor - Biológia II.
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Axel Gutjahr - A hullámos papagáj
A hullámos papagájok a legkedveltebb háziállatok közé tartoznak, hiszen ezek a csinos kis állatok kimondottan kedvesek, könnyen alkalmazkodnak, megfelelő gondozás mellett gyorsan a bizalmukba fogadnak, és gyakran arra is képesek, hogy emberi hangokat utánozzanak. E kötet színes fényképek kíséretében mutatja be a papagájok fajtáit, viselkedését, táplálását és gondozását. Tanácsokat ad, hogy mire figyeljünk oda a vásárláskor és milyen óvintézkedéseket kell tennünk ahhoz, hogy kedvencünk valóban jól érezze magát otthonunkban - akár családtagjaink és más háziállatok mellett is.
A tartalomból:
-a papagáj szállítása és beszoktatása
-a jó kalitka
-a helyes táplálás
-harmonikus együttélés
-a madár ápolása
-betegségmegelőzés és kezelés
A "Házi kedvenceink" című sorozat célja, hogy megismertesse az olvasókat a legkedveltebb háziállatokkal. A kis kötetek, melyek alapvető ismereteket és hasznos tanácsokat nyújtanak a kedvencek eredetéről, fajtáiról, élőhelyéről, gondozásáról és ápolásáról, nem hiányozhatnak egyetlen állatbarát polcáról sem.
Peter Holden - Richard Porter - Ragadozó madarak
A szakértő által írt, gondosan illusztrált, könnyen forgatható Spotter's Guide a természetbarátok nélkülözhetetlen zsebkönyve.
A részletes leírások segítségével több mint 45 ragadozó madarat azonosíthatsz be.
Ha észrevettél egy madarat, bejelölheted a pontozótáblázatban.
Az internetlinkek segítségével további izgalmas felfedezéseket tehetsz a ragadozó madarak világában.
Georg A. Radtke - A hullámos papagáj
A százötven éve felfedezett hullámos papagáj állatbarátok millióinak szívét hódította meg, és ma is az első helyen áll a lakásban tartott állatok "slágerlistáján". Nélkülözhetetlen tanácsadó minden papagáj-barát számára. A kiadvány az Állatkert sorozat része.
Trevor Warner - Kutya-testbeszéd
Ugat a kutyám. Vajon mit akar mondani nekem? A Kutya-testbeszédből megtudhatjuk. És még nagyon sok minden mást, például azt, hogyan kommunikál kedvenc négylábúnk kutyatársaival. s hogyan velünk, emberekkel és a gazdival.
A könyvet szakavatott és tapasztalt háziorvos állította össze, aki könyvében kitér arra is, hogyan reagálnak a kutyák a stresszre, hogyan jelzik félelmeiket, s miért ásítanak olyankor, amikor nem is álmosak. Elmondja, hogyan ismerkednek meg a kölykök a világgal, milyen fejlődési szakaszokat élnek meg, s mit miért csinálnak. De azt is megtudhatjuk belőle, miért olyan fontos a játék, s mi indítja arra kedvencünket, hogy papírmasér kreáljon a vasárnapi újságunkból.
A Kutya-testbeszéd a jellemző kommunikációs- és viselkedésjegyek száz leggyakoribb fajtáját gyűjti csokorba, s ad hozzá magyarázatot. De azt is megtudjuk belőle, honnan ez a viselkedés, és hogyan gondoskogjunk "házi farkasunkról".
Ismeretlen szerző - Állattenyésztés 3. - Sertés, nyúl, prémes állatok, hal
Az állattenyésztési kézikönyvek harmadik kötete a sertés, a nyúl, a prémes állatok és a hal tenyésztését foglalja össze a legautentikusabb szerzők tollából. Az állat eredetétől kiindulva ismertetik a háziasítás történetét, az állat küllemét, alkati, biológiai sajátosságait, értékmérő tulajdonságait, ápolásának módjait, a tartás feltételeit, gazdaságos takarmányozását, nemesítését, szaporítását, a szaporulat gondozását. A fajtákat a tartás szerinti csoportosításban mutatják be. Az egyetemi hallgatóknak szánt kézikönyvet egyaránt jól hasznosíthatják az állattartó gazdák és a legújabb állattartó technológiák bevezetése előtt álló nagygazdaságok.
Niko Tinbergen - Az ösztönről
Niko Tinbergen 1973-ban harmadmagával etológiai kutatásaiért kapta meg a fiziológiai Nobel-díjat, ami jelezte, hogy a magatartás kutatása az élettani és pszichológiai kutatások körében egyre fontosabb szerepet kap. Az ösztönről című munkája nem új. Első ízben 1951-ben jelent meg, de 1969-ben - változatlanul, csak újabb előszóval - ismét kiadták. Minthogy aktualitása ma sem csökkent, indokolt, hogy a magyar olvasó közvetlenül hozzájuthasson. Ilyen rövid, alapos és a nem szakamber és a szakember számára egyaránt érthető és fontos alapmunkát e tárgykörben azóta sem írtak. S nagy érdeme, hogy a szerző elsősorban saját kutatásaira és tapasztalataira támaszkodik, ugyanakkor az olvasó sok más kutató munkáját és eredményeit is megismerheti. Az egyén magatartásának fejlődéséről és a magatartás evolúciójáról szól ez a könyv. S bár elsősorban zoológusok számára készült, érdeklődésre tarthat számot a pszichológusok körében, s egyben érdekes olvasmány azok számára, akik laikusként érdeklődnek az állatok magatartásának jegyei iránt. A szöveget kitűnő ábrák teszik szemléletessé.
Ismeretlen szerző - Zootaxonómia
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Schmidt Egon - Bécsy László - Ezer ágán ezer fészek
Nagy, öreg fák, sűrű csalitok ezer ágán ezernyi madárfészek rejtőzködött valamikor, ahol zavartalanul költöttek a madarak. Magasan, 20-30 méteres fák tetején sasok, ölyvek, kerecsenek fészkeltek, folyók partján, háborítatlan erdők sűrűjében a fekete gólyák, rekettyésekben, nádasokban nagy vízimadársereg: kócsagok, gémek, nádirigók. Bécsy László, kitűnő madárfotósunk, szinte az utolsó pillanatban örökítette meg lencséjével ezt a pusztulóban lévő világot. Kétszáznál több színes és fekete-fehér fotójához, amelyek vonuló, védett madarainkat, de a környezetükben lévő néhány védett emlőst, hüllőt, kétéltűt is ábrázolnak, Schmidt Egon írt olvasmányos szöveget.
David Attenborough - Egy ifjú természettudós történetei
1954-ben az ifjú David Attenborough-nak káprázatos alkalmat kínált az élet: világ körüli útra indulhatott, hogy ritka és különleges állatokat gyűjtsön a Londoni Állatkert számára, és minderről filmeket készítsen - a BBC új, Állatkerti gyűjtőutak című sorozatát.
Ez a könyv három ilyen utazás története. Társaival a helybeli őslakosokkal együtt kutatott az akkori Brit Guyanában óriáshangyászok, Indonéziában komodói sárkányok és Paraguayban tatuk után. Volt dolguk pirájákkal, dühös kúszósülökkel és szökésre mindig kész pekarikkal. Megküzdöttek a komisz terepviszonyokkal, a kiszámíthatatlan folyókkal, hogy megörökíthessék e távoli vidékek hihetetlen szépségeit és mesésen változatos élővilágát. Módszereik ma már idejétmúltnak tűnnek, de az állatok, növények, helybeli emberek és a környezet iránti csodálatuk és tiszteletük még mindig példamutató.
A szerzőre oly jellemző szellemességgel és bájjal megírt történetek nemcsak az emlékezetes kalandokról szólnak, hanem arról az emberről is, aki rajongó szeretetet ébresztett bennünk a természet iránt, és lelkesedése azóta is töretlen.
Sir David Attenborough (1926) angol természettudós és dokumentumfilmes. Immár hét évtizede van a pályán. Természettudományokat tanult Cambridge-ben, majd rövid kiadói kitérő után a BBC-nél helyezkedett el. Zoo Quest című, legendássá vált televíziós sorozatában átfogó szemlélettel és sokféle értelmezéssel mutatta be nézőinek a Föld élővilágát. Legutóbbi alkotása, a Planet Earth II minden idők legnézettebb természettudományos dokumentumfilm-sorozata.
Az Egy ifjú természettudós történetei első kiadása magyarul Titokzatos állatok nyomában címmel 1993-ban jelent meg. A némileg átdolgozott jelenlegi kiadás teljesen új fordítás, a szerző új előszavával és frissített képanyaggal.
Lányi György - Meglepő dolgok állatokról
Értjük-e az állatokat?
Barangolás az ösztön körül
Kiváltott mechanizmusok
Rituális ceremóniák
Az érzelem kulcsa
A tanult magatartás
Miről és hogyan tájékoztatják egymást az állatok?
Harc és behódolás az állatvilágban
A tisztogató szimbiózis
Az idomítás és feltételes reflexek
A majmok figyelemre méltó képességei
Emlékképek különféle állatokról.
Szinák János - Veress István - Ismeretlen ismerősök
A szerzők írják könyvükről: "A Kilimandzsáró hófedte csúcsán, a szédítő magasban, leopárd megfagyott teteme fekszik... Nem véletlenül választottuk Hemingway költői szépségű sorait könyvünk egyik mottójául. Vajon mit kereshetett a leopárd ott fenn a magasban? ... Megértik-e egymást az állatok? Hogyan lett a farkasból kutya? Némák-e a halak? Mit tanulnak a majmok? Hogyan öl az oroszlán? Mi az oka a békák háborújának? Beszélgethetünk-e a delfinekkel? Mindezekre a kérdésekre Salamon és Aiszóposz óta, évezredeken át keresett választ az emberiség, ám csupán mostanában, egy viszonylag új tudomány, az etológia birtokában talált rájuk többé-kevésbé megbízható feleletet. Az etológia az állatok viselkedését, szokásait, mindennapi életét tanulmányozza. Segítségével az ember - akárcsak a tudományos-fantasztikus regények hősei: az időutazók - idegen, titokzatos világokkal ismerkedhet meg. És ráadásul ehhez nincs szüksége sem időgépre, sem kozmikus ugrásra, hiszen ez a világ - az állatok, az élő természet világa - itt van körülöttünk a maga pompás gazdagságával.
Erre a sok-sok kalandot, érdekességet, felfedezést tartogató »galaxisra« invitáljuk most a kedves Olvasót. Kellemes barangolást!"
Majtényi Erik - Rajzos, vidám állattan
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Dr. Lénárd Gábor - Biológia 10.
A szerző biológia-tankönyvei Magyarországon 25 év óta ismertek és kedveltek. E tankönyvek tananyaga a szaktanárok szakmai és módszertani kultúrájára épül. Nagy értékük a pontos, didaktikailag kimunkált szövegalkotás, a jól meghatározott fogalomrendszer. A tankönyvek az ismeretanyagot tematikus egységek szerint tárgyalják. Az egyes fejezeteken belül – a tanórai egységeknek is megfelelő részek után – az értékes szakmai módszertani kultúrát meghagyva – az új érettségi közép- és emelt szintű követelményrendszerének megjelenítése, illetve a kiegészített tárgymutatón belül a megtanulandó fogalmak összegyűjtése. Az ismeretanyag tárgyalása megfelel a tantervi követelményeknek, és egyben megőrzi az előző kiadások értékeit.
Czakó József - Keszthelyi Tibor - Dr. Sántha Tünde - Etológia kislexikon
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - Az állatvilág titkai
Az alcím - _Az egysejtűtől az emlősállatig_ - híven kifejezi a könyv tartalmát, azt, hogy rendszeres áttekintést kíván nyújtani az állatok világáról. A nyugat-európai munkaközösség által összeállított kötet nem tudományos rendszertan - ezt táblázatba foglalva a könyv hátsó előzékén találja meg az olvasó -, hanem elsősorban az állatok érdekes szokásait, életmódjukat mutatja be. A színes képanyag gyakran meghökkentő állatportrékkal gazdagítja a könyvet.
Farkas Henrik - Élet a tengerben
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Dr. Perendy Mária - Fazekas György - Nagy Mária - Biológiai korrepetitor II.
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Kollekciók
- Angol nyelvű könyvek 120732
- Egyéb idegennyelvű könyvek 13169
- Ezotéria 13589
- Fantasy 32727
- Felnőtt 18+ 12697
- Gyermek 23631
- Humor 13609
- Ifjúsági 37330
- Kortárs 47858
- Krimi 15845
- Kultúrtörténet, elemzések/tanulmányok 16436
- Képregény 21619
- Novellák 13231
- Romantikus 50801
- Sci-fi 14761
- Szórakoztató irodalom 45456
- Tudomány és Természet 28715
- Történelem 16339
- Vallás, mitológia 19783
- Életrajzok, visszaemlékezések 16801