'antarktisz' címkével ellátott könyvek a rukkolán
Rockenbauer Pál - Csipetnyi Antarktisz
Ha egy tv-riporter jut el az Örök Jég Birodalmába, a Hatodik Kontinensre, Antarktiszra, kétségtelenül mást, talán többet lát belőle, mint a legtöbb, ott tevékenykedő tudós vagy műszaki dolgozó. Ezt bizonyíthatja Rockenbauer Pál új útleírása, amelyből a szerzőnek - operatőr társával együtt - a 14. szovjet Antarktisz expedícióhoz való csatlakozását, felkészülését, a hosszú hajóút sok érdekes és vidám mozzanatát, az antarktiszi nyár minden szépségét és az ottaniak békés-küzdelmes életét ismerheti meg az Olvasó.
Aki nem járt ott, nem is gondolná, micsoda szépségeket tartogat a leghidegebb földrész. Bájos, népszerű őslakóinak, a frakkos pingvineknek élete azonban csupa küzdelem- mint ahogy küzdelmes az oda merészkedő embereké, a különféle nemzetiségű és nyelvű, egymással őszinte, mély és eltéphetetlen barátságot kötő sarkutazók, kutatók élete is.
Alina Centkiewicz - Czeslaw Centkiewicz - A Sarkcsillag nem vezérelte őket
A Centkiewicz házaspár a könyörtelen Északi-sark felfedezői után ebben a könyvében a Déli-sark meghódítóinak állít emléket.
Dumont d\'Urville, Borchgrevink, Shackleton és Scott alakját rajzolják meg. A porték \lépcsőzetesen\ emelkednek fölfelé, mindegyik hős egy lépcsővel közelebb kerül a Sarkhoz. Dumont d\'Urville még csak kikötött az Antarktiszon, de ezért a kikötésért csaknem az életével fizetett. Borchgrevink volt az első, aki társaival ott telelt. Shackleton már a Sarkot ostromolta. Ő a legendás Boss, aki drámai körülmények között az addigi legnagyobb utat tette meg a Hatodik földrészen. S végül Scott, akinek legfőbb és egyetlen életcélja, megszállott álma a Déli-sark meghódítása volt, s akit végül ezen az úton megelőzött Amundsen.
A portrékból kirajzolódik a négy hős sziklaszilárd, férfias és vonzó jelleme, az a törhetetlen makacsság és szívósság, amellyel önmagukkal és a könyörtelen természettel harcolva törekedtek céljuk eléréséért.
A Centkiewicz házaspár érdekfeszítően írja le azt a mérhetetlen szenvedést, amellyel a Sark meghódítóinak meg kellett küzdeniök. Regénybe illően izgalmas, a hősök egész életét felvonultató cselekményes fejezetek és naplórészletek teszik hallatlanul olvasmányossá a könyvet.
Daniele Del Giudice - Imbolygó láthatár
Egy déli sarkvidéki expedíció regényben megosztott élménye ez a könyv, a végeláthatatlan jégmezőkre, a dermesztő sarki éjbe tett utazás emléke, a határok feszegetésének története, felejthetetlen kirándulás az időtlenbe.
Az elbeszélő Santiago de Chiléből indul, majd a színpompás patagóniai tájakon át egyre délebbre visz az útja, le egészen Punta Arenasig, hogy végül az Antarktisz jégmezői felé vegye az irányt. Az író saját kalandjaiba szövi bele két sarkkutató, a belga Adrien De Gerlache és az olasz Giacomo Bove 19. század végén készült, különleges beszámolóit Del Giudice szerint az utolsó autentikus útleírások ezek, amelyek megéneklik a Terra Incognita mítoszát. Az elbeszélés két rétege mindvégig egymásba játszik, izgalmas narratívát hozva létre.
A regény lírai nyelven és nagy elevenséggel mutatja be a Tűzföld és az Antarktisz élővilágát, a páratlan természeti jelenségeket, a bennszülöttek életét, a felfedezők kitartását és a kihívásokat, amelyekkel ugyanúgy szembe kell néznie a mai utazónak, mint elődeinek egy évszázaddal ezelőtt. Szeme előtt a csalóka fényben elmosódó, imbolygó láthatár, a jégtömbök pedig maguk alá temetve őrzik azok sorsát és történeteit, akik odamerészkedtek, hogy megfejtsék e zord táj titkait.
Dékány András - A sarkvidék meghódítója
1911-ben két hajó kötött ki a Déli-sarkvidék jégmentes öbleiben: az angol Scott kapitány expedíciója és a norvégek kis csoportja, Amundsen parancsnoksága alatt. Mindkét expedíció a Déli-pólust akarta elérni, s megkezdődött a páratlan versenyfutás, mely Amundsennek és társainak győzelmével végződött.
Dékány András izgalmas könyvében megelevenedik a sarkvidék meghódításának e fontos eseménye. Amundsen életútját végigkísérve, felidézi az Észak-nyugati és Északkeleti átjáró felkutatásának és végighajózásának történetét is, és összefoglalja azokat a merész kísérleteket, melyekkel évszázadokon keresztül ostromolták különböző nemzetek expedíciói a Pólusokat.
A kötetet érdekes fényképanyag illusztrálja.
Michael Crichton - Félelemben
Michael Crichtonnak nem szokása elaprózni a tehetségét - elég, ha csak a Jurassic Park vagy a Vészhelyzet sikerére gondolunk. Ezúttal azonban még magasabbra tette a mércét. A Félelemben című regényében önmagunkkal próbál szembeállítani minket. Félelmeink forrását keresi, ugyanúgy, mint a könyv egyik főszereplője, a professzorból lett titkos ügynök.
Párizsban egy fizikus meghal, miután bemutatott egy kísérletet egy gyönyörű, de rejtélyes nőnek. Malajziában egy rejtélyes vásárló tiltott kavitációs technológiát vásárol. Vancouverben valakik tengeralattjárót bérelnek, hogy Új-Guinea vizeit kutassák vele. Az ELF ökoterroristái ötszáz darab leselejtezett orosz rakétára teszik rá a kezüket. Látszólag egymástól független események, de egy tokiói adatbányászcég elemzői szerint nagyon is sok közük van egymáshoz. Valami készül...
Anne Capeci - Pingvinlesen
Engem úgy hívnak, Phoebe. Miss Mici osztályába járok. Amikor elkezdtünk a madarakról tanulni, még sejtelmünk sem volt róla, hogy tévedésből életünk leghidegebb útja vár ránk, az Antarktiszra. Rengeteget tanultunk a pingvinekről, a jéghegyekről és a Déli-Sarkról, mígnem a jeges óceánba pottyantunk. Akarod tudni, hogyan másztunk ki ebből a pácból?
Gaston de Gerlache de Gomery - Újra az Antarktiszon
Az 1957-58-as Geofizikai Év alkalmából több ország - köztük Belgium is - expedíciót küld az Antarktiszra. A belga expedíció vezetője, e könyv szerzője, tartalékos repülőparancsnok, akinek apja 1897-99-ben már megjárta a Déli-sarkvidéket. Egy modern sarkvidéki expedíció egészen más természetű, mint a régebbiek. A róla írt könyvnek sem a kínszenvedés, az embertelen túlterhelés, a fagyhalál romantikája áll a középpontjában, hanem a technikai felszerelés, a szervezettség, a tudományos felkészültség, a nemzetközi összefogás másfajta romantikájával imponál. Egy modern expedíció kutatási terveit csak akkor tudja végrehajtani, ha tagjai szakemberek. A belga Déli-sarkvidéki expedíció tizenhéttagú törzscsoportja pilótákból, rádióműszerészekből, mérnökökből áll és természetesen orvos meg filmoperatőr sem hiányzik. Az expedíció tagjait és felszerelését két hajó szállítja az Antarktiszra. A járműszállítón kívül van repülőgépük, helikopterük, vannak hernyótalpas motorkocsik, kutyás szánok. Erőműtelepet, jól felszerelt műhelyeket, kutató laboratóriumokat, lakóházat építettek fel maguknak otthonról hozott, előrekészített elemekből. A kutatócsoport a hosszú sarkvidéki éjszaka idején a bázison folytatja munkáit. Ezt a nem minden nehézséget nélkülöző életet a szerző kedélyesen, jó humorral ábrázolja.
Maria Semple - Hová tűntél, Bernadette?
A hírhedt BERNADETTE FOX: A Microsoft csodagyermeke, Elgie Branch számára vidám, friss, tehetséges és kissé zűrös feleség.
Az iskola előtt várakozó anyatársak szemében: fenyegetés.
A tervezőmérnökök számára ő az építészforradalmár.
A 15 éves Bee legjobb barátja, vagy egyszerűen csak: anyu.
Egyszer csak fogja magát, és eltűnik.
Beenek a világ végére kell utaznia, hogy megtalálja.
A Hová tűntél, Bernadette? kötelező olvasmány, ellenállhatatlan, mélyen megindító könyv a helyét nem találó zseniről, anya és lánya szerepéről a világban.
Titkos Ervin - Hirling György - Barát József - Rockenbauer Pál - Szabados Tamás - Vissy Károly - Magyarok az Antarktiszon
Nem sok magyarnak adatott meg, hogy megálljon a világ egyik legérdekesebb útjelző oszlopának tövében, pedig sok-sok nyila közül az egyik felént mutat, s ez olvasható le róla: Budapest 14 221 km.
"Mirnij"-ben látható, az antarktiszi szovjet kutatóállomások régi, sok dicsőséget megért "ősi" fővárosában. Hogy az útjelzőnek Budapest felé mutató nyila is van, azt annak köszönhetjük, hogy úgy látszik, még mindig nem ért véget hazánk történetének egyik korszaka: "a kalandozások kora".
A XX. század második felében kalandozásainkhoz új utat tártunk fel. Olyan földre jutottunk el, amelyre eddig nem lépett magyar. most sem sok magyarnak adatott meg, hogy eljusson erre a távoli földre, mindösze hat magyar állampolgár lehet erre büszke. Négy köztük szakember, t udós, meteorológius, aerológus: Titkos Ervin, Hirling György, Barát József, Vissy Károly, egy tv-riporter és egy operatőr: Rockienbauer Pál és Szabados Tamás. Ők voltak a déli jégvilágban követeink, "kémjeink" és szemünk. S ahogy a jó kalandozó harcosokhoz illik, gazdag zsákmánnyal tértek meg.
Nem arannyal, kinccsel, nem is fűszerekkel, mint a nagy felfedezések korának utazói, hanem minden kincsnél értékesebbel, tudással, egy új világ megismerésével.
A kalandozások korában a "szemeknek" feladatuk volt az is, hogy ne csak megismerjék az új világot, hanem megismertessék azzal az otthonmaradottakat is.
A hatok mos jelentést tesznek önöknek, kedves olvasóink. Íme itt jártunk, ezt láttuk, ezt tettük. Ebben az élményekben, tapaszatalatokban gazdag kötetben nemcsak a Déli-sarkvidékkel ismerkedhetnek meg, hanem az ott folyó hősi, mindennapi munkával, örömökkel és bánatokkal is.
Ha nem is nagyon részletesen, de belepillanthatnak az Arktisz világába is, hiszen az Északi-sarkvidék ismerete nélkül nehéz megérteni a Délin levő természeti viszonyokat. A két sarkvidék felfedezése történetéből is kapunk ízelítőt. Képek és írás elveníti meg szemünk előtt az "őslakók": a pingvinek és fókák életét is.
Hasznos ismeretek kislexikonjával gazdagított élménybeszámolónk reméljük jó készkönyvül szolgál majd mindazoknak, akik szeretnének közelebbről is megismerkedni a déli jégvilággal.
Ajánljuk mindazoknak, akiket vonz a messzeség, vagyis mindenkinek.
Katarina Mazetti - Pingvinélet
„Mazetti ezúttal is kevés eszközzel, de fergeteges humorral, könnyed stílusban jeleníti meg egyéni alakjait, miközben sok érdekes, elgondolkodtató történetet és sorsot varázsol elénk.”
– SVENSKA BLADET –
Katarina Mazetti mesterien keveri a komikust a tragikussal. Boldog álarca mögött boldog mosoly rejtőzik. Nem hisz abban, hogy a szenvedés nemesít.
– AFTONBLADET –
Mint a legjobb stand-up komikusok, Katarina Mazetti is képes látszólag mellékesen odavetett sorokkal megnevettetni, ugyanakkor rádöbbenteni saját furcsaságainkra, belénk rögződött tévképzeteinkre.
– SWEDISH BOOK REVIEWS –
Az Antarktisz felé tartó luxushajón összetalálkozik egy egymáshoz egyáltalán nem illő furcsa pár: Tomas, a deprimált, elhagyott családapa, aki elhatározta, hogy a jéghegyek között vet véget az életének, és a sötét titka ellenére rendíthetetlenül optimista Wilma.
A hajón utazik a világjáró Alba is, aki az ember és az állat közötti hasonlóságokról készít feljegyzéseket Az elfajzott fajok eredetéről címen. A történetben szerepel még jó néhány neveletlen embertársunk, számos elefántfóka, egy gyilkos kedvű delfin és körülbelül négyszázezer királypingvin.
A Pingvinélet sziporkázó regény barátságról és szerelemről, emberről, állatról, az ózonlyukról és a Föld jövőjéről. Katarina Mazetti A pasi a szomszéd sír mellől és a Családi sírbolt után új, humoros és érzékeny szerelmi történettel tér vissza.
H. P. Lovecraft - Az őrület hegyei
___ „H. P. Lovecraft írásaira csak kényszeredetten húzhatjuk rá a „horror” megnevezést, mert talán még ehhez állnak a legközelebb. Valójában egyszerre tekinthetők rémtörténeteknek, gótikus mesének, fantasynak és olykor sci-finek is. Mikor Lovecraft alkotott a húszas-harmincas években, ezek a kategóriák még nem különültek el egymástól olyan élesen, mint manapság. Leginkább a „dark fantasy” kifejezést használhatnánk erre a jellegzetesen lovecrafti, komor és vészjósló stílusra. ___Lovecraft rémtörténetei azért különlegesek a maguk nemében, mert nemcsak az emberi elme felszínét borzolják föl néhány rövid pillanatig, hanem mélyen belemarnak a csontokba és az idegekbe. Az emberi képzelőerőre gyakorolt hatásukkal számos jeles pszichoanalitikai tanulmány foglalkozik, és ezek többé-kevésbé mind arra a megállapításra jutnak, hogy e történetek közvetlenül a tudatalattiból váltanak ki bizonyos reakciókat. Elbeszéléseinek megvan az a jellegzetessége, hogy a lehető legvisszataszítóbb és legiszonyatosabb képzelettársításokra késztetik az embert. Művei igen gyakran megmagyarázhatatlan szorongást keltenek, sőt az is előfordult, hogy fizikai rosszulléthez vezettek.
Tim Vicary - The Coldest Place on Earth (Oxford Bookworms)
In the summer of 1910, a race began. A race to be the first man at the South Pole, in Antarctica. Robert Falcon Scott, an Englishman, left London in his ship, the Terra Nova, and began the long journey south. Five days later, another ship also began to travel south. And on this ship was Roald Amundsen, a Norwegian.
But Antarctica is the coldest piace on earth, and it is a long, hard journey over the ice to the South Pole. Some of the travellers never returned to their homes again. This is the story of Scott and Amundsen, and of one of the most famous and dangerous races in history.
Alan Dean Foster - A Dolog
"A világűr végtelenjéből jött. Százezer évekig pihent a Déli-sark jege alatt. Amikor az óvatlanok a felszínre hozták, elszabadult. És a végeláthatatlan hósivatagban az emberi test volt a legmelegebb hely, ahová elrejtőzhetett... a dolog"
Dániel György - Antarktisz rejtélye
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Andrea White - Túlélni az Antarktiszt
Mínusz 50 fok, erős hóvihar, alig látod a kezedet magad előtt. A tested kezd kihűlni, az élelmed is majdnem elfogyott. Mit teszel? Öt tizennégy éves gyerek kénytelen szembenézni ezzel a reménytelen helyzettel a Déli-sarkon. 2083-at írunk. Ők egy valóság-show, az Antarktika Túlélő résztvevői, melynek célja: megismételni Robert F. Scott 1912-es expedícióját. Scott próbálta először elérni a Déli-sarkot, ám a kísérlet kudarcba fulladt. De 2083-ban a valóság-show nem csupán színészkedés: itt élet és halál a tét. Robert Scott és társai tapasztalt felfedezők voltak, mégsem érték el a Sarkot. Vajon az Antarktika Túlélő csapatának jobbak lesznek az esélyei? Ez a rendkívüli kaland, melyben Scott naplójának lebilincselő idézetei is megtalálhatók, egyszerre egy szívszaggató dráma a múltból és egy nyugtalanító pillantás a jövőbe...
David Roberts - Egyedül a jég ellen
Amikor két társa meghalt, minden élelmiszere és felszerelése eltűnt egy gleccserhasadékban, Douglas Mawson még mindig százhatvan kilométerre volt az alaptábortól. Az Ausztrál-ázsiai Antarktiszi Expedíció vezetője 1913. január 17-én egyedül, az éhhalál szélén húzta maga után szánját, hogy visszajusson a táborba, mivel szánhúzó kutyái elpusztultak. Ekkor Mawson maga is lezuhant egy gleccserhasadékba, és csak egy beülő tartotta meg a levegőben, a szakadék keményre fagyott hó pereme alatt lógva. Egy verssor adott neki erőt ahhoz, hogy visszahúzza magát a felszínre. Mawson néha csak kúszva tudta folytatni útját, és egyik éjjel azt vette észre, hogy talpáról teljesen levált a bőr. Február 8-án, amikor tántorogva, felismerhetetlenül koponyaszerűre fogyott arccal megérkezett a táborba, az első csapattársa, aki meglátta, csak annyit tudott kinyögni: Te melyikük vagy?
Ez az izgalmas és szinte hihetetlen beszámoló megadja Mawsonnak az őt megillető helyet a legnagyobb sarkkutatók és expedíciós vezetők között. A kötetet Frank Hurley, a híres ausztrál fényképész képei illusztrálják, amelyek közül sok még soha nem került publikálásra Ausztrálián kívül
R. F. Scott - A Déli-sarkvidéken
Scott kapitány e könyvében első nagyszabású kutatóútjáról számol be, amelyet 1901 és 1904 között vezetett a Déli-sarkvidékre. Discovery nevű hajójával áttört az Antarktiszt körülvevő jégövezeten, végighajózta a Déli-Victoria-föld partjait, s a Nagy Jégfalat követve, egészen az Edward király-földig jutott el kelet felé. Jégbe fagyott hajójával két telet töltött a Victoria-föld egyik öblében, a rövid antarktiszi nyarak idején pedig munkatársaival együtt számos szánexpedíción vett részt, hogy kikutassa a partvidéket, és minél beljebb hatoljon a szárazföld jéggel és hóval borított, addig ismeretlen belsejébe. 1904-ben az expedíció gazdag tudományos eredményekkel tért haza Angliába.
Scott kapitány elbeszélésének és naplójegyzeteinek e rövidített kiadása alapján fogalmat alkothat az olvasó arról, hogy századunk elején, az Antarktisz kutatásának hőskorában, milyen volt a sarkutazók mindennapi élete, felszerelése, milyen módszerekkel végezték kutatásaikat, és hogyan vívták hősies küzdelmüket a zord sarkvidéki természet erőivel.
Szergej Obrazcov - Egy pingvinfióka története
Egy pingvinfióka története. Elbeszélés egy kispingvinről, aki a jégsivatagban született; arról mi történt vele, amíg felnőtt, s nagy pingvin lett belőle.
Richard E. Byrd - Egyedül
80 fok 08' déli szélesség... Itt, a pólus közelében állították fel 1934-ben azt a kis kalibát, mely Byrd tengernagynak, a neves sarkkutatónak négy és fél hónapig menedéket adott. Teljes magányban, dermesztő hidegben és sötétségben folytatta nagy önfeláldozást igénylő munkáját. Visszaemlékezéseiben és naplórészleteiben ezeknek a hónapoknak az eseményeit mondja el; nemcsak nagy akaraterőt és önfegyelmet igénylő megfigyeléseiről számol be, hanem életveszélyes kalandjairól, mindennapos gondjairól is.
Alina Centkiewicz - Czeslaw Centkiewicz - Amundsen útja
Azt kérdezte egyszer egy kíváncsi újságíró Roald Amundsentől, mondja el, "ugyan mire jó", hogy sosem nyugodhat, hogy újra meg újra kockára teszi életét egy-egy újabb, minden addiginál merészebb expedíció kedvéért.
Amundsen így válaszolt: "Hogy mire jó? Kitölteni a térkép üres foltjait, jóllakatni szemem az emberi lábbal soha nem érintett fehér térségek látványával, amelyeket sok százezer vagy millió év óta csak a csillagok néztek. Érezni, hogy én vagyok az első, aki megbolygatja csendjüket. A felfedezés győzelme: boldogság. S ezt nem értheti senki, aki nem látta még hajója orra előtt a ködben vagy a kutyák dérlepte háta fölött, vagy a repülőgép pergő légcsavarján át az ismeretlen földet - a tiszta földet, amelyet még nem fertőzött soha árulás és aljasság. Ez a föld hív, vonz, mint a mágnes."
Ez a nagy felfedező - és nagyon magányos, sokat csalódott ember - csak ott élt igazán, bajtársai között, a távoli jégmezőkön. Világéletében az Északi-sark meghódítására készült, és az angol Scottot megelőzve ő érkezett elsőként a - Déli-sarkra... Ő volt az, aki elsőként hajózta körül az északi sarkkörön túl a földgolyót. És ott volt az Északi-sark átrepülésének, a modern sarkkutatás úttörőinek hősi táborában is. Halála is méltó volt hozzá. A bajba jutott vetélytárs megmentéséért áldozta életét.
Szinte természetes, hogy a nálunk is jólismert lengyel íróházaspár, Alina és Czeslaw Centkiewicz "Nansen útja" után megírta a nagy tanítvány, Roald Amundsen tragikus végű történetét is, amely elválaszthatatlan a sarkkutatás egyik legizgalmasabb korszakától.
Robert Swan - Antarctic Survival
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Halász Gyula - R. F. Scott - Scott utolsó útja
Az 1957-1958-i nemzetközi geofizikai év nagyszabású kombinált kutatásai az Antarktiszra, e titokzatos délsarki szárazföldre irányítják a közfigyelmet szerte a világon. Nem véletlen, hogy a tudományos körök összefogott erőfeszítéseivel párhuzamosan az emberek száz- és százezrei fokozott érdeklődéssel fordulnak a Déli-sark meghódításának irodalma felé. Ebből az alkalomból új kiadásban adjuk közre az 1910-13. évi brit délsarki expedíció vezetőjének, a négy társával a Sark elérése után hősi halált halt Robert Falcon Scott tengerészkapitánynak naplóját, amely amellett, hogy tudományos hitelességgel tartalmazza az expedíció délsarki csoportjának egész történetét, az egyik legnemesebb emberi dokumentum is, amelyet a történelem ismer. Scott kapitány naplója az expedíció iratait közreadó 1913. évi kétkötetes dokumentum-kiadás első kötetét tölti meg. A második kötet az életben maradt útitársak jelentéseit és tudományos feljegyzéseit teszi mindenki számára hozzáférhetővé. A Magyar Földrajzi Társaság 1923-ban, Halász Gyula avatott tolmácsolásában, egy kötetbe sűrítve kiadta a két kötet rövidített anyagát. A mi kötetünk ennek a kiadásnak az első részét tartalmazza. Halász Gyula kiváló munkát végzett e nagyfontosságú és rendkívül érdekes dokumentumok tolmácsolásával. Az angol nyelvű eredetit nemcsak lefordította, hanem össze is vonta; mintegy megszerkesztette olyan módon, hogy a kevésbé fontos részleteket elhagyta, de kiemelte belőlük a lényeges adatokat és az érdekesebb megállapításokat. Így Scott naplójának terjedelme is mintegy a felére csökkent, anélkül, hogy hitelességéből vagy érdekességéből valamennyit is veszített volna. Halász Gyula szövegét egybevetettük az eredetivel, s egy-két helyen kiegészítettük, illetve módosítottuk az angol eredeti alapján, ugyanakkor elenyésző mennyiségű további összevonást is végeztünk rajta. Az itt következő, Scott kapitányról szóló megemlékezés az 1923-i kiadás Halász Gyula tollából eredő előszaván alapszik.
Derek Meister - Ghost Hunter - Gyilkos fény
Léteznek. Ian Boroughs tudja ezt. Látja őket. SZELLEMEK. A semmiből bukkannak fel. Mindent lángba borítanak, amihez csak hozzáérnek. Ezek a lények okozták az apja halálát? Miattuk veszett nyoma több mint harminc éve a nagyapjának? A 17 éves Ian elhatározza, hogy a legjobb barátjával együtt megfejti a titkot. Nem is sejtik, valójában milyen veszélyesek a szellemek...
Stephanie Capparell - Margot Morrell - A Shackleton-modell
Úgy tartják, Sir Ernest Shackleton volt „a legnagyszerűbb vezető, aki csak élt ezen a földön”, mert teljes 27 fős legénysége életét meg tudta óvni, amikor zátonyra futottak az Antarktiszon, és majdnem két évre ott ragadtak. Margot Morrell Shackleton-kutató és Stephanie Capparell, a The Wall Street Journal újságírója összefogtak, hogy a neves sarkkutató kalandjain és megpróbáltatásain keresztül bemutassák Shackleton zseniális vezetői képességeit és örökérvényű módszereit, amelyeket bárki elsajátíthat napjainkban is. Elsőre talán különösnek tűnik, hogy a vezetéselméletről egy felfedezőtől tudhatunk meg a legtöbbet, de a gyakorlatban már bebizonyosodott, hogy módszerei nem csupán a túlélést jelentették társai számára. Shackleton vezetői módszereit követte a későbbiekben többek között az USA haditengerészetért felelős minisztere, az Apollo–13 parancsnoka, a TheStreet.com üzleti portál társalapítója.
A szerzők, most először, részletes elemzéssel tárják fel, mi a titka Shackleton vezetői sikereinek, az eredményt pedig bárki sikerrel hasznosíthatja, aki vezető szerepet tölt be az élet bármely területén.
Vivian Fuchs - Edmund Hillary - Az Antarktisz meghódítása
A kiváló szerzők közösen vállalkoztak a rendkívül izgalmas út leírására, mely a Nemzetközi Geofizikai Év keretében zajlott le. 1955-ben indult el az expedíció az Európánál nagyobb, majdnem teljesen lakatlan földrész felkutatására Amundsen, Scott és Schackleton nyomdokán. Első támaszpontjukat a Weddel-tengernél állították fel, egy évvel később a Ross-tenger partján a Scott-bázist létesítik. A két támaszpontról indultak el a kitűzött célhoz, a Déli-sarkra. 1957 végén a Weddel-tengerről kezdte meg kb. 3300 km-es útját a hójáró kocsik karavánja. Szakadékok hosszú sora kerülőkre kényszerítette őket, a gleccserek sokszor legyőzhetetlen falnak bizonyultak. Az expedíció tagjai hősies harcot vívtak az időjárással, sokszor szinte méterről méterre jutottak előre a -40 -50 fokos hidegben. Végül 99 napi küzdelmes út után elérték a célt, átszelték a Déli-sarkot. - A szerzők megrázó epizódokban elevenítik meg az expedíció életét. Elmondják, milyen nehéz feladat, még a modern technika eszközeivel is e lakatlan földrész jégmezőin előrehaladni. Milyen nagy fizikai erőnlétet és bátor magatartást követel a végeláthatatlan hómezőn gyakori hóviharokban ismereteket gyűjteni e zord jégpáncéllal bevont földrészről.
Maria Semple - Where'd You Go, Bernadette
Bernadette Fox is notorious. To her Microsoft-guru husband, she's a fearlessly opinionated partner; to fellow private-school mothers in Seattle, she's a disgrace; to design mavens, she's a revolutionary architect, and to 15-year-old Bee, she is a best friend and, simply, Mom.
Then Bernadette disappears. It began when Bee aced her report card and claimed her promised reward: a family trip to Antarctica. But Bernadette's intensifying allergy to Seattle--and people in general--has made her so agoraphobic that a virtual assistant in India now runs her most basic errands. A trip to the end of the earth is problematic.
To find her mother, Bee compiles email messages, official documents, secret correspondence--creating a compulsively readable and touching novel about misplaced genius and a mother and daughter's role in an absurd world.
H. P. Lovecraft - Árnyék az időn túlról
Honnan származnak a régi istenek, és miért menekítetik elméjüket az emberiség kipusztulása után a Földet uraló bogárcivilizáció egyedeibe?
Miféle iszonyat leselkedik több mint száz éve a Viharhegyen?
Milyen borzalommal szembesül szökése után az addig elszigetelten élő, magáról is alig valamit tudó, magányos lélek?
Honnan jön és mi a célja a megnevezhetetlen, undorító valaminek, ami rémületet kelt a kisvárosban?
Mi az a borzadály, amit meglátunk, ha csökött, primitív állapotban létező, ismeretlen érzékszerveink működni kezdenek?
Honnan ered minden szörnyűség, a mérjetetlen iszonyat, a megtestesült félelem?
G. Mencer - Z. F. Slavik - Az Antarktisz
Az elmúlt években a világsajtó rengeteget cikkezett a hatodik világrész, az Antarktisz titkairól. A két cseh szerző könyvéből világosan megértjük, mi az oka annak, hogy a világközvélemény figyelme éppen e távoli lakatlan és oly nehezen megközelíthető kontinens felé fordult.
A Déli Sarkvidék éghajlatának, természeti kincseinek ismertetésén túl a szerzők behatóan foglalkoznak gazdasági, hadászati és politikai jelentőségével is.
Kivonatosan közlik az egyes délsarki expedíciók felfedezői tevékenységét és többek között érdekesen mutatnak rá az amerikai Byrd-expedíciók kiküldetésének igazi, hadászati céljaira. A könyvet több fénykép és néhány térkép illusztrálja.
Paul Siple - Byrd-del a Déli sarkon
Hogyan választották ki Amerika cserkészei közül Paul Siple-t Byrd kapitány délsarki expedíciójára. Írta: James E. West, Amerika főcserkésze. Az egész cserkészvilág lázas izgalommal s a nagyközönség is felcsigázott érdeklődéssel olvasta a hírt, hogy Byrd kapitány egy cserkészfiút akar délsarki expedíciójára magával vinni. 1927-ben történt, kevéssel azután, hogy az Amerika nevű repülőgép átrepülte az Atlanti-óceánt. Byrd admirális maga is tiszteletbeli főcserkész. Sok éven keresztül százféleképpen bizonyságát adta annak, hogy érdeklődik a cserkészmozgalom iránt....
Titkos Ervin - Egy év az Antarktiszon
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Juhan Smuul - Déli jégmezőkön
Juhan Smuul észt író részt vett egy szovjet déli-sarki expedícióban, érintve afrikát és Ausztráliát is. Negyvenezer kilométeres útikalandjának naplója ez a könyv. Legkimagaslóbb része az a hét, amelyet a szerző négy "hétköznapi hős"-sel a sarki állomás magányában töltött. Smuul a kalandos utazás leírásában is író marad, a rendkívüli helyeket és élményeket a rendkívüli viszonyok közé került emberek magatartásán keresztül írja le, így műve útleírás, regény és dráma ugyanazokon a lapokon. Az 1961. évi irodalmi Lenin-díjjal kitüntetett, bölcs és derűs írása örök útitársunk marad.
Edmund Hillary - Pillantás a csúcsról
A Mount Everest meghódítása óta Edmund Hillary neve világszerte fogalom mindazok számára, akik kedvelik a rendkívüli kihívásokat jelentő kalandokat. Ebben a meghökkentően őszinte, fanyar humorral fűszerezett, páratlanul izgalmas könyvben Hillary felidézi élete legmeghatározóbb élményeit. A felfedezések történetében mérföldkővé vált 1953-as Himalája expedíciót követően könyve lapjain útitársául szegődhetünk a föld legegzotikusabb tájain a Déli-sarktól a Gangeszig. A _Pillantás a csúcsról_ egy szerény sorból származó új-zélandi méhész hihetetlen, mégis igaz története, melyből megtudhatjuk, hogyan lett egy álmodozó kamaszból a hegymászás hőse, a királynő lovagja, majd neves közéleti személyiség. Hillary ma is, több mint hatvan évvel az után, hogy Tendzing Norgajjal együtt elsőként lépett az Everest égbenyúló csúcsára, példakép mindazok szemében, akik szeretik a hegymászást, a veszélyes kalandokat, a világszerte hódító extrém sportok embert próbáló kihívásait. Memoárja egy különleges fordulatokban gazdag élet krónikája.
Kollekciók
- Angol nyelvű könyvek 120737
- Egyéb idegennyelvű könyvek 13170
- Ezotéria 13601
- Fantasy 32741
- Felnőtt 18+ 12714
- Gyermek 23641
- Humor 13630
- Ifjúsági 37341
- Kortárs 47938
- Krimi 15858
- Kultúrtörténet, elemzések/tanulmányok 16440
- Képregény 21622
- Novellák 13245
- Romantikus 50828
- Sci-fi 14763
- Szórakoztató irodalom 45499
- Tudomány és Természet 28746
- Történelem 16350
- Vallás, mitológia 19802
- Életrajzok, visszaemlékezések 16807