'állatvilág' címkével ellátott könyvek a rukkolán
Steve Irwin - Terri Irwin - A krokodilvadász
A Krokodilvadász járja a vadont, új fajokat fedez fel, tanulmányozza, és védi az állatokat, miközben állandó életveszély fenyegeti.
Ebben a könyvben Steve elmeséli, hogy a világban tett útjain hogyan találkozott össze a legfélelmetesebb, legveszedelmesebb állatokkal.
Steve és Terry Irwin esetében az ötméteres krokodilokkal, dühösen sziszegő mérges kígyókkal, támadó orrszarvúkkal vagy hatalmas pókokkal való találkozás a hétköznapi rutinfeladatok közé tartozik. Steve már gyermekkora óta imádja és tiszteli az Ausztráliában őshonos fajokat, s miután szülei megalapították állatkertjüket, gyakorlatilag közöttük él.
A világhírű házaspár most bepillantást enged mozgalmas mindennapjaikba, egyedülálló munkájukba és magánéletükbe. Elmesélik találkozásuk történetét, beszámolnak arról, hogyan hozták létre Ausztrália legnagyobb magánállatkertjét és állatmenedékhelyét, hogyan próbálják védeni a természetet és annak lakóit.
"Szórakoztató, izgalmas... Mulattatva tanít. Felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt ajánljuk." - Publisher Weekly
"Irwin számtalan izgalmas történettel kápráztat el minket!" - Booklist
Gerald Durrell - Aranydenevérek, rózsaszín galambok
Gerald Durrell e könyvében két expedícióját írja le az elbűvölő Mauritius szigetére és a környező szigetvilágba, ahol néhány, már csak itt élő veszélyeztetett állatfajt akar begyűjteni. Az általa alapított Jersey Vadvédelmi Társaság ugyanis azt a célt tűzte ki maga elé, hogy segíti a kihalófélben levő fajok fogságban való továbbtenyésztését. A társaság szimbóluma a dodó, az a nagy termetű, repülni nem tudó galamb, amely egykor Mauritiuson élt, de még a XVII-XVIII. században kiirtották. A könyv címében is szereplő aranydenevéreken és rózsaszín galambokon kívül itt még néhány olyan állatfaj él, amely a mauritiusi szigetvilágon kívül sehol sem fordul elő. A szerző vérbeli angol humorral és igaz gyengédséggel ír a mauritiusi állatvilágról: humora ugyanakkor nem kíméli a helyi hivatalok bürokratáit, de saját tévedéseit sem. Zsoldos Vera grafikusművész a szerző vérbő humorát saját jókedvét is visszatükröző rajzaival egészíti ki.
Pénzes Bethen - Tengeri állatok 2.
1979 - Rajzolta: Gémes Péter
Földünk felületének több mint kétharmadát óceánok és tengerek borítják. És ez a nagy tömegű víz nemcsak az élet kialakulását tette annak idején lehetővé: ma is nagy kincse az emberiségnek.
A legtöbb tengervíz 2, 7-3, 3%-nyi mennyiségben sót, főleg konyhasót tartalmaz. Ez annyit jelent, hogy 1-1 liter tengervízben átlagosan 3 dkg sókeverék található. Egyes, édesvízben szegény országokban, például Izraelben, Kuvaitban, Szaúd-Arábiában a tengervízből ivóvizet nyernek. Másutt a tengeri sóból konyhasót, gyógyszer-, műtrágya-, és mosószer-alapanyagot készítenek.
Az átlagosan 3800 m mélységű óceánok sokkal nagyobb területet nyújtanak az élővilágnak, mint a szárazulatok, a kontinensek - lényegesen több növény és állat található is bennük, mint valamennyi szárazföldön együttvéve. A Földünkön ma élő 25 000 féle halfajból például több mint 20 000 az óceánok és tengerek lakója. Nem közömbös az sem, hogy az óceánokban találjuk az állatvilág óriásait, a bálnákat is. Vajon miért? Azért, mert az 50-100 tonnányi test a vízben veszít a súlyából, így mozgatásához lényegesen kevesebb energiára van szükség, mint a szárazföldön, másrészt a táplálék is könnyebben beszerezhető.
A tudósok kiszámították, hogy évente hozzávetőlegesen 400 milliárd tonna tengeri növény és állat születik. Vajon ebből az óriási tömegből mi jut nekünk, embereknek? Egyelőre csak a morzsák. Vagy más szóval, amit az 5 millió halász hálóval, horoggal, szigonnyal, csapdával kifog. A legújabb kimutatások szerint ez a mennyiség évente 65-70 millió tonnára tehető.
Könyvünkben főleg azokat az állatokat ismertetjük, amelyek a leggyakrabban kerülnek "emberközelbe", a tengeri halászok hálójába, illetve azokat, melyekről oly szívesen olvasunk kalandos útleírások lapjain.
Podani János - Tengeri állatok 1.
1979 - Rajzolta Lexa Klára
A tengerek és óceánok Földünk kétharmadát borítják. Rengeteg állatnak nyújtanak otthon, közöttük kétségtelenül gazdaságilag a halak a legfontosabbak. Itt él a legnagyobb állatfaj, a nemritkán 130 tonna súlyú kékbálna is. Az igazi élőtömeget azonban az alacsonyabb rendű állatok képviselik. Becslések szerint a tengeri állatok összsúlyának több mint 90 százaléka a gerinctelenekre esik. Nemcsak mennyiségük, hanem formagazdagságuk is nagy. Csak a csigák közül 65000 faj él a tengerben. Ebből a változatosságból csupán ízelítőt adhat ez a könyv, mely a hozzánk legközelebb levő s így mindenki számára elérhető tengerek - a Balti- és a Fekete-tenger, valamint az Adria - gerinctelenek állataink leggyakoribb képviselőit mutatja be.
Konrad Lorenz - Salamon király gyűrűje
"...ezeket az állathistóriákat bizony haragomban írtam le. Hogy mire haragudtam? Arra a rengeteg hihetetlenül rossz, csupa hazugság állattörténetre, amilyeneket manapság kínálgatnak minden könyvkereskedésben: arra a rengeteg firkászra, aki azt állítja, hogy állatokról mesél, noha nem is ismeri őket. Aki arról ír, hogy a méh kitátja a száját és ordít, vagy hogy a csukák harc közben torkon ragadják egymást - az bebizonyította, hogy halvány sejtelme sincs arról, milyen is az az állat, amelyet - mint állítja - tapasztalatból és szeretetből ábrázol... El sem tudjuk képzelni, hogy az efféle felelőtlenül megírt állathistóriák mennyi téveszmét terjeszthetnek az eleven érdeklődő ifjúság körében."
Graf Zoltán - Állatkedvencek tartása és gyógyítása
"Kígyónak lábsó, madaraknak fogsor."
Ki ne ismerné Bubó doktor örökbecsű tanácsait, amelyekkel azonban a gyakorlatban keveset kezdhetünk. Nem így Graf doktor tanácsaival.
Az állatorvos szerző - a halak kivételével - minden otthon tartható állatcsoporttal foglalkozik. Külön erénye a könyvnek, hogy olyan állatok is szerepelnek benne (pl. teknősök, kígyók, majmok), amelyek betegségeiről, gyógykezeléséről eddig szinte semmi nem jelent meg magyarul.
A betegségeket egyszerűbb megelőzni, mint gyógyítani. Ehhez találunk tippeket az állatok tartásáról szóló részben. Ha mégis bekövetkezett a baj, a műből megtudhatjuk, mikor és hogyan kezeljük a saját kedvenceinket, és milyen tünetek észlelésekor forduljunk haladéktalanul állatorvoshoz.
A könyv hasznos segítője lehet még a gyakorló állatorvosnak is.
Ismeretlen szerző - Mit kell tudni a hüllőkről?
A hüllők (teknősök, gyíkok, kaméleonok, kígyók, krokodilok stb. sok ember számára rémisztőek, visszataszítóak. Pedig a legtöbben nem is tudják megkülönböztetni a hüllőket és a kétéltűeket! Persze igaz, hogy sok hasonlóságot találunk közöttük, de a legkényelmesebb dolgokban mégis eltérőek. Legfőként külsejüknek köszönhetik, hogy kevés hódolójuk akad. Ez nem is csoda, hiszen az eltelt évmilliók alatt alig változtak, így némelyikük olyan, akár egy ma élő őslény! A hüllők változó testhőmérsékletű, egész életükben tüdővel lélegző gerinces állatok. Ők az első szárazföldi gerincesek.
Koroknay István - Az állatok nagy képeskönyve
Szerény becslések szerint másfél millió állatfaj él a Földön. Igaz, ezeknek nagy része gerinctelen, de a gerincesek száma sem becsülendő le: vagy húszezer hal-, közel háromezer kétéltű-, ötezernél több hüllő-, huszonnyolcezer madár- és tizenháromezer emlősfajt tart számon napjainkban a tudomány. Az állatok nagy képeskönyve csak arra vállalkozhatott, hogy a reprezentáns állatok közül válasszon ki vagy kétszázat, a legérdekesebbeket, s miközben az állatok különös életmódjáról, harcairól, násztáncáról vagy vándorlásairól ír, bemutassa őket képpel és színes leírásokkal. A három előző kiadás sikere azt bizonyította, hogy a mintegy kétszáz képpel és névmutatóval kiegészített könyv érdekes és hasznos kézikönyve az ifjúságnak.
Dian Fossey - Gorillák a ködben
Dian Fossey, amerikai etológusnő 13 évet töltött a kelet-afrikai Virunga-hegységben, hogy Földünk egyik legveszélyeztetettebb állatfaját, a ma már csak mindössze 240 lelket számláló hegyi gorillákat természetes élőhelyükön tanulmányozza. 3000 méter magasan, meredek, lejtős terepen, trópusi esőkkel és térdig érő sárral birkózva, orvvadászokkal és helyi "természetvédőkkel" folytatott örökös harcban, bizonytalan politikai viszonyok közepette dolgozott. E kemény fizikai és szellemi küzdelem árán sikerült a gorillák bizalmát megnyernie: ennek a lebilincselő kalandnak a krónikája ez a könyv. A gorillák egyéniségek, mindegyiknek külön sorsa van. Dian Fossey nagyszerű humorát dícsérik a kedvenceinek adott találó nevek: a könyvet olvasva Beethoven, Bartók, Ikarusz, Bert Bácsi, Vén Kecske és Digit személyes ismerőseinkké válnak. Gorilla és ember kapcsolatának talán legemlékezetesebb pillanata, amikor Digit kezét kinyújtva megérinti Dian Fosseyt. Egyedülálló tudományos értéke mellett a könyv lapjairól áradó emberség, humor, természetszeretet maradandó élménnyé teszi a hegyi gorillák remélhetően nem utolsó példányainak történetét. Dian Fossey 1985-ben, Afrikában tragikus körülmények között halt meg, valószínűleg orvvadászok áldozata lett. Életéről film is készült.
James Oliver Curwood - Fürge Villám
Ebben a könyvben a Természet zenekara harsog. Sarki viharok fehér kísértetei vágtatnak, s velük versenyt rohanó farkashadak futása alatt dobban a föld. Vadállatok horkannak a csillagos éjszakák hideg csöndjébe, vér csordul a hóra, minden különösebb tragédia nélkül, mert Észak kegyetlen törvénye így parancsolja. A történet főszereplője Fürge Villám, egy dán dognak, valamint egy sarkköri szürke farkasnak a kései leszármazottja. Fenevad, falkavezér ez az állat, ám a benne levő cseppnyi kutyavér nem engedi, hogy életét csupán vadállatként élje le, atavisztikus ösztönök vezérlik vissza az emberhez. Vándorlása során kerül kapcsolatba fehér fókavadászokkal, eszkimókkal, indiánokkal, telepesekkel, a messzi Észak emberi populációjával.
Jaan Rannap - Az utolsó fehértollú
Észtország csodálatos erdeiben, az érintetlen ősvadon mélyén élnek a halászsasok. Mindössze néhány példány, hiszen a Balti-tengernek e híresen szép madara már kiveszőben van. S hiába az emberek tapintatos védelme, ezeket az óvatos és érzékeny állatokat sok minden pusztítja. Fészeklelőhelyeikről elűzi őket a gépek zaja, megmérgeződnek: a gondatlanul kirakott csalétkektől, és még sok egyéb veszély leselkedik rájuk. Jaan Rannap érdekes, szép regényében egy halászsasfióka megmentésének történetét meséli el. Az izgalmas históriának természetesen úttörők a hősei, akik nemcsak szeretik, hanem gondosan tanulmányozzák is az erdő csodálatos világát.
Edgar Rice Burroughs - Tarzan, a majomember
Alig tett tíz lépést a dzsungel felé, amikor az egyik alacsony bokor ányékából egy hatalmas testű alak lépett elé. Először azt hitte: az övéi közül van ott valaki, de a következő pillanatban megismerte Bolganit, a hatalmas gorillát.
Olyan közel volt hozzá, hogy menekülni nem lett volna értelme. A kis Tarzan tudta, hogy most ki kell állnia és meg kell küzdenie az életéért. Ezek az óriási fenevadak halálos ellenségei voltak törzsének, és sem az egyik, sem a másik fél nem kért, s nem is adott soha kegyelmet!
Ismeretlen szerző - Barangolás az állatvilágban
2006 - Méret: 340x240 mm, 120 oldal, színes, keménykötés.
Földünk állatvilága csodálatosan gazdag - ki ismerhetné minden tagját? Vak és különös formájú lények élnek az óceáni árkok mélyén, a millió tonna víz nyomása alatt; színes virágszirmokként röpködnek a pillangók a trópusi erdőkben; óriások csordái dübörögnek az afrikai szavannákon; Észak fehér tollú-bundájú állatai kiválóan tűrik a hideget, és a levegő akrobatái, a madarak uralják az eget...
Tartalom:
Élet a sivatagban
A szavannák állatvilága
Állatok az esőerdőben
Vízparti állatok
Füves puszták lakói
Állatok az erdőben
Hegyvidékek állatai
Élet a tengerben
Sarkvidéki állatok
Állatok a ház körül
Schmidt Egon - Vízivilág
A tavak, folyók, mocsarak, kanyargó patakok, de még az alkalmi tócsák is ezernyi látnivalót rejtegetnek. A titkokkal teli külön világ lakói, madarak, békék, pockok, szitakötők valamilyen formában mind a vízhez, az ott élő növényekhez kötődnek. Róluk, nem egyszer furcsa szokásaikról szólnak a szerzők, sokszor kiegészítve a határozókönyvek nyújtotta ismereteket. De rádöbbenünk arra is, hogy e csodálatos vízivilág fokozottan veszélyeztetett, még akkor is, ha az olyan neveknek, mint a Kis-Balaton, a Velencei-tó vagy a Hortobágy nemzetközileg jó csengése van. Segítenünk kell vizeink lakóinak, hogy unokáink is gyönyörködhessenek a hófehér kócsagokban, kanalasgémekben, a nyári esték hangulatos békakoncertjében.
Veress István - Sztárok anekdoták nélkül
Mit bömböl az oroszlán? Mikor támad a grizzly? Hányszor erősebb a cukorbogár az elefántnál? Miről beszélgetnek a delfinek? Hogyan támad a farkas? Miért hűségesek a kutyák?... Medvékről, cápákról, majmokról, elefántokról, oroszlánokról, farkasokról, kutyákról szól az Állatvilág c. folyóirat főszerkesztőjének könyve, de nem ám akármilyen állatokról! Világhírű regények és filmek népszerű "sztárjai" kelnek életre benne: Lassie, a hűséges skót juhászkutya; Elza, a nőstény oroszlán; King Kong, a félelmetes "szörnyeteg" és a két kicsi hód. De szó esik a farkas nevelte embergyerekről: Maugliról és a másik népszerű dzsungelhősről, Tarzanról, akit meg egy emberszabású majom nevelt fel. Létezhetnek-e ma is félig ember - félig állatok? Majomemberek? Miközben részleteket olvashatunk "hőseink" izgalmas kalandjaiból, megtudhatjuk azt is, mennyi az igazság és mennyi a mese, a legenda ezekben a közismert történetekben. A kötetet számos érdekes fotó és reprodukció illusztrálja, amelyek külföldi és hazai forrásokból származnak.
Karádi Ilona - Különös állatok
Kötetünk különböző állattörzsekből válogatva mutatja be a legérdekesebb fajokat, csoportjuk óriásait és törpéit, az álcázás művészeit éppúgy, mint a külsejükkel rémísztő "szörnyeket" vagy a nőstényüket csalogató "szépfiúkat". Nem tagadjuk, egy idlyen válogatás csak szubjektív lehet: olyan nehéz eldönteni, mit is tartsunk igazán különlegesnek! Hiszen ami számunkra izgalmas, egzotikus ritkaság, az a saját hazájában olyan megszokott, közönséges állat, hogy szinte észre sem veszik. Az imént a "ravasz" és az "előrelátó" szavakat említettük. Nem szabad azonban tévedésbe esnünk: sem az eszközt használó, sem az utódaikról oly nagy bölcsességgel gondoskodó állatoknál nincs szó tudatos emberi tevékenységről. A két legfontosabb ösztön: az ön- és fajfenntartás különleges példáit kell bennük látnunk. A bemutatott állatok közül néhány latin nevén szerepel, mert nincs jó magyar nevük. Külön szót érdemelnek a rajzok, melyek általában színes fényképek alapján készültek. És ha a fotóművész netán szokatlan pózban örökítette meg becserkészett "modelljét", bizony a mi állatunk is így jelenik meg a könyvben.
Lányi György - Meglepő dolgok állatokról
Értjük-e az állatokat?
Barangolás az ösztön körül
Kiváltott mechanizmusok
Rituális ceremóniák
Az érzelem kulcsa
A tanult magatartás
Miről és hogyan tájékoztatják egymást az állatok?
Harc és behódolás az állatvilágban
A tisztogató szimbiózis
Az idomítás és feltételes reflexek
A majmok figyelemre méltó képességei
Emlékképek különféle állatokról.
Steinmann Henrik - Építőművészek az állatvilágban
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Szinák János - Veress István - Ismeretlen ismerősök
A szerzők írják könyvükről: "A Kilimandzsáró hófedte csúcsán, a szédítő magasban, leopárd megfagyott teteme fekszik... Nem véletlenül választottuk Hemingway költői szépségű sorait könyvünk egyik mottójául. Vajon mit kereshetett a leopárd ott fenn a magasban? ... Megértik-e egymást az állatok? Hogyan lett a farkasból kutya? Némák-e a halak? Mit tanulnak a majmok? Hogyan öl az oroszlán? Mi az oka a békák háborújának? Beszélgethetünk-e a delfinekkel? Mindezekre a kérdésekre Salamon és Aiszóposz óta, évezredeken át keresett választ az emberiség, ám csupán mostanában, egy viszonylag új tudomány, az etológia birtokában talált rájuk többé-kevésbé megbízható feleletet. Az etológia az állatok viselkedését, szokásait, mindennapi életét tanulmányozza. Segítségével az ember - akárcsak a tudományos-fantasztikus regények hősei: az időutazók - idegen, titokzatos világokkal ismerkedhet meg. És ráadásul ehhez nincs szüksége sem időgépre, sem kozmikus ugrásra, hiszen ez a világ - az állatok, az élő természet világa - itt van körülöttünk a maga pompás gazdagságával.
Erre a sok-sok kalandot, érdekességet, felfedezést tartogató »galaxisra« invitáljuk most a kedves Olvasót. Kellemes barangolást!"
Pénzes Bethen - Kisemlősök a lakásban
A természettől elszakadt ember természetes vágya, hogy otthonát növényekkel, kisebb állatokkal tegye barátságosabbá, kellemesebbé. A gyermekek is gyakran kapnak szüleiktől, nagyszüleiktől állatokat, hogy közelebb hozzák őket a természethez, hogy felelősségérzetre neveljék csemetéiket, vagy egyszerűen azért, mert örömet akarnak szerezni.
Az első gond az, hogy tengerimalacot, fehér egeret, aranyhörcsögöt vegyenek-e. Sokkal szélesebb a skála. A könyv a teljesség igénye nélkül 25 kisemlősfajt ismertet. Ha még a választás a gond, a leírások alapos tanulmányozása segít eldönteni, melyik az az állat, amelynek minden igényét ki tudjuk elégíteni. Aszerint válasszunk!
Ha már döntöttünk, a könyv tanácsai alapján szerezzük be vagy készítsük el a terráriumot, esetleg ketrecet, a szükséges eszközöket. Rendezzük be a férőhelyet, csak ezek után hozzunk állatot, amelynek gondozásához, táplálásához, tartásához minden tudnivaló megtalálható a könyvben. A szemléletes rajzok segítik a férőhely kialakítását, a szerző által készített fotók a tartandó állat megválasztását.
Csak ha így járunk el, reménykedhetünk abban, hogy kedvencünk jól érzi magát társaságunkban, és tisztes életkort is megér.
Piotr Korda - Kiselefántok, majmocskák
A szerzõ a varsói állatkert orvosaként az állatok olyan viselkedését ismerte meg, amely nekünk, földi halandó látogatóknak nem lehet módunk. Ösztönös tevékenységük mozgatórugói mindig mindenkit érdekel. Sajdik Ferenc szellems grafikáival élvezhetjük.
Tasnádi Kubacska András - Vadállatok gyerekszobája
Ez a kis könyv állatgyerekekről, állatmamákról és állatpapákról szól, híres utazók és természetkutatók igaz történeteit gyűjti össze a vadállatok családi életéről. Megtudjuk, hogy a kicsiny gulipánfiókának éppúgy van "gyerekszobája", mint az elefánt óriás bébijének; az anyai gondoskodás, szeretet és szigor egyformán óvja, nevelgeti őket.
Csintalankodó majomcsemeték, a Déli-sark hómezőinek különös "óvodájában" őrzött császárpingvinek, az okos strucckakas és még sok más kedves állattörténet hőse várja Csergezán Pál illusztrációiban megelevenedve a kis olvasót.
Kéri András - Chile népei / A maják titkai
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - Az állatvilág titkai
Az alcím - _Az egysejtűtől az emlősállatig_ - híven kifejezi a könyv tartalmát, azt, hogy rendszeres áttekintést kíván nyújtani az állatok világáról. A nyugat-európai munkaközösség által összeállított kötet nem tudományos rendszertan - ezt táblázatba foglalva a könyv hátsó előzékén találja meg az olvasó -, hanem elsősorban az állatok érdekes szokásait, életmódjukat mutatja be. A színes képanyag gyakran meghökkentő állatportrékkal gazdagítja a könyvet.
Emil Topercer - Búvárportyák
Emil Topercer könyvét leginkább élménybeszámolónak nevezhetnénk. A fiatal szerző lelkes amatőr könnyűbúvár, aki néhány társával együtt "végigportyázta" azokat a tengereket, melyek olvasóink zöme számára elérhetők, hiszen mind Csehszlovákiából, mind a Magyar Népköztársaságból évről évre tízezerszámra utaznak üdülök az Adriai-. A Balti- és a Fekete-tengerhez. Ennek a három tengernek az élővilágát ismerteti szerzőnk, színesen, érdekesen előadva mit lát a könnyűbúvár a sekély part menti vizekben, mit tapasztal, milyen állatokat és növényeket talál a mélyebb vizekben, ameddig a könnyűbúvár egyáltalán lemerészkedhet.
A könyvből azt is megtudjuk, miből áll a könnyűbúvár felszerelése, miképpen lehet a víz alatt fényképezni, és hogyan rendezhet be az ember otthon tengeri akváriumot.
A szerző több mint százötven tengeri állatfajról szól, s ezek nagy részét színes és fekete-fehér fényképeken be is mutatja.
Juhan Smuul - Déli jégmezőkön
Juhan Smuul észt író részt vett egy szovjet déli-sarki expedícióban, érintve afrikát és Ausztráliát is. Negyvenezer kilométeres útikalandjának naplója ez a könyv. Legkimagaslóbb része az a hét, amelyet a szerző négy "hétköznapi hős"-sel a sarki állomás magányában töltött. Smuul a kalandos utazás leírásában is író marad, a rendkívüli helyeket és élményeket a rendkívüli viszonyok közé került emberek magatartásán keresztül írja le, így műve útleírás, regény és dráma ugyanazokon a lapokon. Az 1961. évi irodalmi Lenin-díjjal kitüntetett, bölcs és derűs írása örök útitársunk marad.
Farkas Henrik - Élet a tengerben
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Ismeretlen szerző - A néma völgyben
Kénköves szempár villódzik az éjszakában: zsákmányára éhes vadmacska szeme. Két ravaszdi róka sompolyog a bozótban: vajon miféle kalandokban lesz részük? Margyul, a hatalmas komondor élethalálharcát vívja a farkasokkal . . . Kutyák, rókák, farkasok, sólymok és vadkanok tűnnek fel előttünk e kötet lapjain, életüknek egy-egy izgalmas, fordulatos pillanatában. E történetek írói valamennyien vadászemberek, értő szemmel figyelik erdeink életét, és lélegzetelállítóan izgalmas titkokat fedeznek fel a hazai állatvilágban. így hát mindenki, aki velük tart, nemcsak a természet szépségeire lesz fogékonyabb, hanem részese lehet a vadászlesek feszült perceinek vagy a vadonság sorsdöntő, nagy pillanatainak.
Jeremy Lucas - Az utolsó lazac
Johnnyt megdöbbentette a lazac mérete. Ijesztő volt, ahogy a sötétből hirtelen kiemelkedett a hatalmas állat. A hal teljességgel a víz ura volt. Mérete ellenére elegánsan haladt a vízen - uszony, izom és titokzatosság tökéletes összhangban. Íme, a világ legnagyobb vándora, aki visszatért a tengerből.
A fiatalember számára azonban sokkal több volt egyszerű vándornál: valami kimondhatatlan, valami álomszerű és mégis létező csodát testesített meg.
Az angol Jeremy Lucas nagy sikerű állatregényének főhőse az utolsó lazac. A gyönyörű hal regényes történetét egy fiatalember, John Howard meséli el. John 14 éves korában látja meg álmai halát, a hatalmas lazacfejedelmet. Ettől kezdve várja a királyi példány felbukkanását. Végre, 15 esztendő múltán megjelenik az óriási hal, de a lazachússzállítók is őrá várnak: húsa egy vagyont ér...
Kovács Zsolt - Állatkert a lakásban
Az Állatkert a lakásban a kezdő és haladó kisállattartóknak egyaránt sok hasznos tanáccsal szolgál. Részletes információt ad a leggyakrabban tartott hüllők, madarak és kisemlősök elhelyezéséről, tartásáról és szaporításáról. Hasznos tippeket találunk benne az állatok kiválasztásáról, beszerzéséről és szállításáról. Megtudhatjuk, hogyan alakítsuk ki a kedvencünknek valóban ideális és egyben esztétikus élőhelyet lakásunkban vagy kertünkben. Átfogóan ismerteti a legkedveltebb fajokat, valamint bemutatja a ritkább, egzotikusabb fajokat is.
Ismeretlen szerző - Biológiai alapfogalmak
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.
Gárdonyi Géza - Mai csodák
"Azt mondjuk: a csodák világa lejárt. Azt mondjuk: nincsen Isten, és puszta véletlenség szülte és kormányozza a világot. Bizony mondom: soha nem látódott még annyi csoda a világon, mint attól az időtől kezdve, amikor az emberi szem a természetre fordul."
Kollekciók
- Angol nyelvű könyvek 120779
- Egyéb idegennyelvű könyvek 13177
- Ezotéria 13699
- Fantasy 32814
- Felnőtt 18+ 12808
- Gyermek 23727
- Humor 13740
- Ifjúsági 37439
- Kortárs 48409
- Krimi 15955
- Kultúrtörténet, elemzések/tanulmányok 16535
- Képregény 21646
- Novellák 13378
- Romantikus 51005
- Sci-fi 14830
- Szórakoztató irodalom 45817
- Tudomány és Természet 29028
- Történelem 16440
- Vallás, mitológia 19949
- Életrajzok, visszaemlékezések 16878