Ajax-loader

'jelkép' címkével ellátott könyvek a rukkolán

 


Dan Brown - Az ​elveszett jelkép
Megkerült, ​ami elveszett... Robert Langdont, a Harvard szimbólumkutatóját az utolsó percben kérik fel egy esti előadásra a washingtoni Capitolium épületében. Közvetlenül megérkezése után azonban egy hátborzongató szimbólumokkal rejtjelezett, nyugtalanító tárgyat fedeznek fel a Rotunda kellős közepén. Langdon egy ősi meghívót közvetít benne, amely a titkos ezoterikus bölcsesség rég letűnt világába invitálja megfejtőjét. Amikor brutálisan elrabolják Peter Solomont, a híres filantrópot és szabadkőművest, Langdon nagyra becsült mentorát, a professzor ráébred, hogy csak úgy mentheti meg barátja életét, ha elfogadja a rejtélyes meghívást és követi az utat, akárhova vezessen is. Langdon gyorsan ott találja magát Amerika legnagyobb hatalmi központjának színfalai mögött, a város láthatatlan termeiben, templomaiban, alagútjaiban. Ami mindeddig ismerős volt, az most átváltozik egy mesterien elleplezett múlt titokzatos, félhomályos világává, amelyben szabadkőműves rejtélyek és sosem látott felfedezések vezetik őt az egyetlen lehetséges és felfoghatatlan igazsághoz. Az elveszett jelkép az eltitkolt históriák, misztikus ikonok és kódok ragyogóan összecsómozott szőttese; intelligens, vllámgyors tempójú thriller, amelyben egymást érik a meglepetések. Hiszen - miként azt Robert Langdon felfedezi - nincs páratlanabb vagy megrendítőbb, mint az a titok, amely mindvégig a szemünk előtt volt...

Szavak__%e2%80%8bjelek__szok%c3%a1sok
Szavak, ​jelek, szokások Ismeretlen szerző
elérhető
9

Ismeretlen szerző - Szavak, ​jelek, szokások
A ​kommunkiáció - nagy nyelvészünk, Deme László tréfás meghatározása szerint - kölcsönös közlés, vagyis közölködés. Mai világunkban folyamatosan közölködünk. Szóval, gesztusokkal, jelzésekkel, tudatosan vagy öntudatlanul - folyamatosan kommunikálunk. Ez a könyv nemzeti kulturális alapon mutatja be 17 ország illete nemzet kommunikációs szokásait tárgyalás, étkezés, utazás vagy éppen ismerkedés közben. A könyvet érdeklődéssel és haszonnal forgathatja mindenki, aki külföldiekkel hivatalból vagy szórakozásból kapcsolatot teremt, vagyis minden külkereskedő, diplomata, utazó vagy kiváncsi érdeklődő.

Voigt Vilmos - Bevezetés ​a szemiotikába
A ​szerző bevezeti az olvasót a fiatal tudományág, a pragmatika elméletébe, módszertanába, vitáiba, kérdésfelvetéseibe, egy nagy kutatási tradíciókkal rendelkező témát helyez új megvilágításba. Ez az alakzatok /metafora,túlzás,irónia stb./ használata, megértése. Ajánljuk felsőoktatási tankönyvnek, szakkönyvnek és ismeretterjesztésre is!

Lioba Schafnitzl - Harry D. Schurdel - Zászlók ​és lobogók
A ​zászlók és lobogók évezredek óta végigkísérik az emberi történelem legnagyobb jelentőségű eseményeit - és állandó helyük van mai fejlett világunkban is. Hol keletkeztek a zászlók és lobogók, hogyan változott meg külalakjuk és feladatkörük? A kötetből pontos képet kapunk a zászlók keletkezéséről és a lobogókkal kapcsolatos rekordokról. A könyvben található lexikon bemutatja a Föld 194 jelenlegi nemzeti zászlaját, és érdekes adatokkal szolgál a zászlók színeinek és jelképeinek jelentéséről.

Hankiss Elemér - Félelmek ​és szimbólumok
Az ​emberi kaland című kötet javított és bővített kiadása jelenik meg most - új címen - a szerző életműsorozatában. Ebben az új formában a könyv a szerző 2005-ben megjelent művének, Az ezerarcú énnek a gondolatvilágához kapcsolódik. Mindkét könyv egy alapvető kettősségről szól, arról, hogy mindennapi életünk felszíne alatt hogyan küzdünk, tudva-öntudatlan, az emberi lét nagy problémáival: azzal, hogy vajon itthon vagyunk-e ebben a világban? Hogyan került be a rossz, a gonosz, a szenvedés a világba? Van-e az emberiségnek valami szerepe a világmindenségben? Van-e célja, értelme az emberi életnek? Meg tudjuk-e állítani, vissza tudjuk-e fordítani az időt? Szembe tudunk-e nézni az elmúlással? Az emberiség nagyszerű kalandjáról szól ez a könyv egy olyan világban, amelyben a rettenet és a szépség, a sötétség és a fény, a halál és az élet küzd egymással.

Simon Cox - Az ​elveszett jelkép megfejtése
E ​kötet Dan Brown és Robert Langdon világába vezet el bennünket, olyan titkokkal és történelmi tényekkel, melyek Az elveszett jelkép című könyv alapját képezik. Az elveszett jelképen keresztül Washington D. C. fondorlatokkal és rejtélyekkel teli városába jutunk el, de Az elveszett jelkép megfejtése színfalai mögött felfedezhetjük az elképesztő és valódi igazságot is.

Mircea Eliade - A ​szent és a profán
Mircea ​Eliade a vallást, ezt a szimbolikus létgyakorlatot tekinti a különböző kultúrák közötti közvetítő elemnek. Kutatásai mindenekelőtt azokra a nyelvi fordulatokra, illetve magatartásmintákra irányulnak, melyek egy valahai, illetve jövőbeni kulturális egyneműséget idéznek-ígérnek. Számára a vallásban az emberi lényeg mutatkozik meg, amely antropológiai sajátja minden halandónak, s úgy véli, az istenhit elegyítő vonzereje képes megszüntetni a kultúrfokok egyenetlenségeit. Eliade szerint a kultúra az egyén lelki jelenléte a mindenségben; az „örök visszatérés" hitéből az egzisztenciális egység visszaszerzésének reményét merítheti az individuum. Vallástörténeti kutatásaiban a lét egyneműségének mitikus hagyományát akarja újjáteremteni. Mircea Eliade 1907-ben született. A bukaresti, majd a kalkuttai egyetemen tanult filozófiát, történelmet és néprajzot. Rövid időre egyetemi oktatóként visszatért Romániába, majd az Antonescu-rezsim képviseletében diplomáciai szolgálatot teljesített Londonban és Lisszabonban. A második világháborút követően a Sorbonne-on tanított, és a párizsi Román Kulturális Központ elnöki posztját töltötte be. 1956-tól az óceánon túl, Chicagóban volt egyetemi tanár. Eliade 1986-ban, az Egyesült Államokban hunyt el.

Covers_391764
Az ​ember és szimbólumai Ismeretlen szerző
105

Ismeretlen szerző - Az ​ember és szimbólumai
Álom ​és valóság csodás találkozását örökíti meg e kötet, mely nemcsak az önmagunkról szóló ismeretek új tartományait csatolja a már kialakult világképünkhöz, hanem lényeglátó és élvezetes összefoglalását is adja századunk egyik legnagyobb pszichológusa, Carl Gustav Jung gondolatrendszerének. Jung kapcsolódása a freudi tanokhoz közismert. Kevesen tudják viszont, mi az a nagyon lényeges különbség, mely a két tudós mentalitása között megmutatkozik. Freud számára az álom vágyteljesítés, ezzel szemben Jung az álmokban a „tudattalan önkifejezéseit" véli felfedezni. Az álomszimbólumok véleménye szerint egy olyan psziché megnyilvánulásai, amely a tudatos lélek felügyeletén kívül esik. Az organikus és pszichés növekedés elveiben nincs különbség. „Amint a növény virágot hajt, úgy hozza létre a lélek a maga szimbólumait. Minden álom ennek a folyamatnak a bizonyítéka." A kötet az egyes szimbólumok értelmezése, és eredetének bemutatása mellett az egyetemes kultúrtörténetet átfogó kalauzként is szolgál.

Hajo Banzhaf - A ​számok szimbolikája és jelentése
Hajo ​Banzhaf, a szimbolikus világlátásáról ismert Tarot-szakértő, jelen művét a számok szimbolikus értelmezésének szentelte. Gazdagon illusztrált könyvében részletesen feltárja a számok jelentését 0-tól 22-ig. Kitér minden fontos, a számok szimbolikájával kapcsolatos forrásra. A szerző érinti a számok szimbolikájára épülő számmisztika témakörét is: a személyünkhöz fűződő az önismeret terén és aktuális lelki feladatainkhoz is támpontot adhatnak. A szerző magyarázatot ad többek közt arra, hogy miként jelenik meg ez a szimbolika a tarot-kártyában.

Dan Brown - The ​Lost Symbol
The ​most anticipated publication of the decade, The Lost Symbol is the stunning new thriller featuring Robert Langdon. Six years in the writing, it is Dan Brown's extraordinary sequel to his internationally bestselling Angels & Demons and The Da Vinci Code. Nothing is ever what it first appears in a Dan Brown novel. Set over a breathtaking 12 hour time span, the book's narrative takes the reader on an exhilarating journey through a masterful and unexpected landscape as Professor of Symbology, Robert Langdon, is once again called into action.

Vargha Balázs - Jelek, ​jelképek, jellemek
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.

Dr. Fodor György - Jelek ​és rendszerek
Ehhez a könyvhöz nincs fülszöveg, de ettől függetlenül még rukkolható/happolható.

Diethard Stelzl - Gyógyítás ​kozmikus szimbólumokkal
Az ​emberek időtlen idők óta intuitív módon tudják, hogy bizonyos jeleket, formákat, színeket és szimbólumokat viselve képessé válnak a világegyetem információinak és rendező elvének befogadására, a pozitív energiák működtetésére. A szerző könyvében számos példával illusztrálva magyarázza el, hogy hol, és milyen célból viseljük, használjuk ezeket a szimbólumokat, gyógyíthatatlannak hitt megbetegedések esetében is. A rendszer ismeretével a módszer könnyen alkalmazható, ellenőrizhető, mellékhatásokat nem okoz. A kozmikus szimbólumok használata holisztikusan fejti ki hatását, megteremtve az emberen kívül és belül a tökéletes rend és teljes harmónia állapotát.

Ember Ildikó - András Edit - Zene ​a festészetben
A ​hajdani műélvezők intellektuális játéknak tekintették a képek mögöttes értelmének megfejtését. Azóta változott a képzőművészet hatásmódja és befogadása is, inkább az esztétikai értékek kerültek előtérbe. A festménynek mint egy kor szellemi termékének minél mélyebb megértéséről azonban a mai néző sem mondhat le." Ember Ildikó élvezetes stílusban megírt, gazdag információanyagot tartalmazó könyve a zenei tárgyú ábrázolások szimbólumvilágában igazít el. Azt vizsgálja, hogy a festők a különböző korokban milyen indítékkal és milyen tartalommal ábrázoltak hangszereket, zenei témákat. Mondandóját néhány fontosabb gondolat köré csoportosítja. A zene a legtökéletesebb művészet című részben e művészeti ág isteni eredetéről és rendkívüli hatalmáról vallott elképzelések festői megjelenítéseit és a "kétféle zene" szerepének elválását vizsgálja. Az isteni és ördögi zene kettőssége a középkoron is végig vonul, ezt taglalja a Múzsák helyett angyalok című rész. Az antikvitásban ered és módosult tartalommal a középkorban is tovább él a zene mágikus hatásáról vallott nézet, ami A zene gyógyít, felemel és inspirál című rész témája. A reneszánsszal nemcsak az antik mitológiai történetek újraélesztése indult meg, hanem egy új szimbolikus rendszer kialakulása is, amelyben különleges szerep jutott a hangszereknek, amit a Zene - szerelem halál című rész fejt ki részletesen. Az elemzésre kiválasztott 48 db színes reprodukcióban közölt mű zömmel a nyugateurópai reneszánsz és barokk festészet emléke (többek között Giotto, Van Eyck, Fra Angelico, Piero della Francesca, Memling, Dürer, Bosch, Raffaello, Caravaggio, Rubens, Rembrandt munkája), de a jelképek keletkezésének, eredeti jelentésének megvilágítása érdekében a képválogatás néhány korábbi példával is kiegészült. A borítón: Caravaggio: Az Egyiptomba menekülő Szent Család pihenője (részlet).

Gershom Scholem - A ​kabbala szimbolikája
A ​kabbala, szó szerint "hagyomány, átadás", mégpedig az isteni dolgok átadása, zsidó misztika. Hosszú története van és hosszú évszázadokon keresztül erőteljes befolyást gyakorolt a zsidó nemzet azon csoportjaira, melyek a hagyományos formák és a zsidóság elképzeléseinek mélyebb megértését szorgalmazták. A kabbalisták jelentőségteljesen intenzív irodalmi alkotása a késő középkortól kezdődően nagyon gazdag írásos anyagot őrzött meg. Ennek a mozgalomnak központi műve a Zohar, a "Ragyogás könyve", ami a XIII. század végéről származik, és amelyik a legszélesebb körben hosszú ideig fenntartotta a szent szöveg vitathatatlan értékeit, ezáltal a kánoni méltóságteljességet is. Ez még manapság is előfordul, amikor például Izrael állam megalapítása után szinte az összes jeruzsálemi zsidó repülőgépek tucatjain repült el egy távolabbi és különösképpen zárt társadalomba dél Arábiába, minek folytán szinte egész vagyonukat otthon kellett hagyniuk. E néhány dolog közül, melyeket nem kívánok különválasztani, sokan azonnal a Zoharral hozakodtak elő, melynek tanai esetükben mindeddig elevenen élnek.

Beryl Dhanjal - Jelek ​és jelképek
Vannak ​jelek, jelképek, amelyek mindenki számára egyértelműek, hiszen a gyors kommunikációt szolgálják. De gyakran előfordul, hogy egyszerűen elsétálunk az olyan szimbólumok mellett, amelyeket nem értünk. Hajlamosak vagyunk arra, hogy ne is törődjünk az ilyen jelképekkel, pedig ezek gyakran ősi és lenyűgöző dolgokról mesélnek. Mivel ezek a jelképek nem a hétköznapi dolgokat írják le, ezért a pontos jelentésüket sokféleképpen lehet magyarázni. Könyvünkben áttekintjük ezeket az si jelképeket, és megpróbálunk választ találni arra a kérdésre is, hogy miért nem értjük meg manapság e régi szimbólumok üzenetét.

Ruediger Dahlke - A ​betegség mint szimbólum
„Az ​ember legjobb gyógyszere az ember maga.” - Paracelsus A betegség – ahogy a szent iratokban is beszélnek róla – mindnyájunknak fejlődési lehetőség, így az Ön számára is az. Minden tünetnek lelki háttere van, és ezek feltárásával, megértésével lehetőséget kap arra, hogy a gyógyulás útjára lépjen. Lehet, hogy meggyógyul már rögtön a megértés által, de betegsége egyben feladat is, amelyet még ideig-óráig hordoznia kell, amíg megtörténik a teljes bevésődés. Fontos megértenie, hogy teste csak a szimbólumok nyelvén tud szólni, tünetek nyelvén, s hogy a betegség „a sértődött lélek felkiáltása”. A test mint forma, mindig a tartalom fizikai megjelenítője, nem lehet becsapni. Ha megvizsgálja testi jeleit, megtudhatja, miért sértődött meg a lelke. Ne várassa tovább! Ez az útmutató könyv segítségére lesz abban, hogy végre kiengesztelje. Ruediger Dahlke neve fogalom, nem szorul bemutatásra, a fenti Paracelsus-idézet pedig egész munkásságának mottója. Célja, hogy az ember megértse betegsége kialakulásának mélyebb összefüggéseit, ezáltal önnön orvosává váljék. Mély meggyőződéssel, gyakorlati tanácsokon keresztül vezeti olvasóját e szemlélet megértéséhez, melyet egyszerű és könnyen érthető magyarázatokkal támaszt alá. A mű felépítése páratlan: lexikonszerű szerkesztése lehetővé teszi, hogy az általunk kiválasztott helyen (pl. egy adott betegség vagy egy testtáj szimbolikus jelentésénél) felüssük a könyvet anélkül, hogy végig kellene olvasnunk a többi oldalt. Dahlke tizennyolc év állandó megfigyelői gyakorlata és tapasztalata által most a teljesség igényével vesz sorra mintegy négyszáz betegséget, és annak tünetegyütteseit. Eddig megjelent írásainál sokkal komplexebb, több oldalról megközelíthető módszere a függőleges világkép alapján működik: a filozófia és az alapelvek ismertetése után a testtájakat és a problémazónákat vázolja. Ezután a betegségek és a tünetek, valamint az ezekhez rendelt szimbolikus jelentések következnek. Végül a lelki okok feldolgozására és feloldására ad gyakorlati tanácsokat, s mindezt ábécérendben! Az általánostól, vagyis a testtájaktól/problémazónáktól a tünet, mint fókuszpont felé tartó vizsgálódás archetípusos mintát mutat. Ha így használjuk a könyvet, egyértelművé válnak számunkra azok az elsőre nem észrevehető, különböző síkok, amelyeknek köszönhetően betegségünk minden összefüggése feltárul előttünk, és nem csak kiragadott jelentéstartalmát értjük meg. A gyógyuláshoz erő kell, az önmagunkba vetett hit pedig nélkülözhetetlen. De a gyógyulást elindító, legfontosabb kezdő lépéshez csak ritkán kínálkozik alkalom. Itt a lehetőség!

Hoppál Mihály - Szemadám György - Nagy András - Jankovics Marcell - Jelképtár
"Alapvető ​kézikönyv megírására vállalkozott a négy szerző: mintegy félezer címszó segítségével kalauzolják végig az olvasót - támaszkodva az összehasonlító mitológia, a néprajz, a vallástörténet és a szimbólumkutatás legfrissebb eredményeire - jel- és képvilágunk sokszor áthatolhatatlan erdejében. A lexikon közel ötszáz szócikke felöleli a legelemibb ábrázolások, a primitív kultúrák, a népművészet képnyelvét, és eligazít a nagy civilizációk művészeti, vallásos és tudományos kultúrájának - mára sokszor megfejtendő talánnyá vált - jelkészletében. A szerzők - és ez egy úttörő jellegű hazai kézikönyv esetében több mint indokolt - külön is gondot fordítottak a magyarság szellemi hagyományának, jelképi örökségének bemutatására és feltárására. Ízelítőül néhány a címszavakból: ÁG, ALKÍMIA, APA, ARC, ASZTROLÓGIA, BÉKA, BOR, CÉGÉR, CÍMER, CSILLAG, DICSFÉNY, DISZNÓ, EMBER, FA, FÁTYOL, FENÉKBÉLYEG, GÓLYA, HALÁL, KENTAUR, KERESZT, ÖRDÖG, RAGADOZÓ MADARAK, RÓKA, ROVÁSÍRÁS, SÁRKÁNY, SZABADKŐMŰVES SZIMBÓLUMOK, SZAMÁR, SZÁMOK, TEMPLOM, VILLÁM, VIRÁGOK, ZÁSZLÓ. A lexikont a szócikkek világos utalásrendszere és gazdag irodalomjegyzék teszi mindenki számára könnyen forgatható kézikönyvvé, szemléletességét pedig csaknem ezer kísérő ábra biztosítja."

Rudolf Steiner - Okkult ​pecsétek
A ​szellemtudomány értelmében a fizikai világ dolgainak okai az érzékek feletti, láthatatlanban szunnyadnak. Ami fizikailag megnyilvánul, annak az asztrálvilágban megvan a maga ősképe, míg a szellemi világban a maga szellemi ősereje van jelen. A hét pecsét az asztrális ősképeken keresztül - a szellemtudomány értelmében - az emberiség fejlődését nyújtja a Földön. Ha az "asztrális lángolás" ezt a fejlődést a régmúltban és a távoli jövőben keresi, akkor számára ez a fejlődés a bemutatott hét pecsét képeiben mutatkozik meg. Nem kell semmit felfedezni, hanem csak a valóságot kell megérteni, melyet szellemileg észlel.

Oswald Wirth - A ​szabadkőművesség okkult szimbólumai
A ​szabadkőművességről köztudott, hogy az emberiség testvéri összetartozását hirdetik, és emberbaráti tevékenységet folytatnak. Céljuk az ideális világrend megteremtése. A mozgalom hivatalosan 1717-ben jött létre Angliában. A XVIII. század végére már Európa-szerte működtek szervezetei, az ún. páholyok. Magyarországon az első páholy Eperjesen alakult, ennek tagja volt Kazinczy és Kölcsey is. A szabadkőművesség gyökerei messzire nyúlnak vissza. James Anderson presbiteriánus lelkész szerint magáig Ádámig, az első emberig. Gotthold Ephraim Lessing úgy véli, hogy "a szabadkőművesség mindig létezett, és éppen olyan öreg, mint a legöregebb polgári társadalom". Sokan a középkori kőfaragó céheket tekintik közvetlen elődjének. Azt azonban kevesen tudják, hogy a szabadkőművesség legmélyebb lényege szimbolikájában jut kifejezésre, amely a misztériumvallások és az alkímia szimbólumvilágával rokon. Oswald Wirth (1860-1943) neves okkultista művét mindazoknak ajánljuk, akik a "jelképek erdejében" eligazodni vágynak.

William Dietrich - A ​dakotakód
A ​Napóleon piramisaiból és A rosette-i kő című regényből megismert Ethan Gage sziporkázó humorával és botcsinálta varázslataival tovább szórakoztatja kalandjai kedvelőit. A vérbő asszonykák bolondja tiltott területre téved, amikor Napóleon húgával kerül röpke, ám annál hevesebb kapcsolatba. Érthető tehát, hogy villámgyors távozásra ösztönzi őt a kegyes Bonaparte, megbízva az észak-amerikai Nagy-tavak vidékének földerítésével. Szerencse a szerencsétlenségben (vagy épp fordítva?), hogy a behemót svéd, Magnus Bloodhammer útitársul szegődik Ethan mellé. De nemcsak Magnus kíséri a kalandort, hanem rejtélyes alakok is, akik fáradhatatlanul életére törnek. A tóvidéket és a folyórendszert járva azután új barátokra, új fehérnépre és persze új ellenségekre tesz szert Marengo hőse és a félszemű svéd. Barátaiknál csak az ellenségeik kitartóbbak, és e két tábor nem is mindig különböztethető meg egymástól. Mintha egyre messzebb kerülnének az édenkert idilli világától. Vagy mégsem?

A_%e2%80%8bszerelem_kertj%c3%a9ben
A ​szerelem kertjében Ismeretlen szerző
4

Ismeretlen szerző - A ​szerelem kertjében
Az ​Erósz a folklórban és A szerelem kertjében tanulmányai második alkalommal, ezúttal egy kötetben kerülnek kiadásra az Európai Folklór Intézet és az Osiris Kiadó gondozásában. A kötet tanulmányaiban a művészetek és a folklór hagyományokban fenntartott erószképének néhány részlete jelenik meg. Az írásokban az időben és térben egymástól távol eső kultúrák egyik közös kódja, az erotikus szimbólumrendszer egyetemessége rajzolódik ki. "Áttekintvén a magyar népi hagyomány és az irodalom emlékeit, elrugaszkodván az időben, vissza a múltba, egészen az i. e. 3. évezred mezopotámiai emlékeiig, az ókori görög és római erotikus irodalom alkotásaiig, középkori oszlopfőket, reneszánsz festményeket vizsgálva rádöbbentünk: az erotikus ábrázolások olyan egységes szimbólumrendszert tükröznek, amely szövegemlékekben és képi megfogalmazásokban egyaránt következetesen azonos motívumokat használ" - írják előszavukban a szerkesztők. A kötet szakemberekhez és érdeklődő laikusokhoz egyaránt szól.

Vécsey Olivér - A ​Magyar Korona titokzatos története
A ​Szent Korona- a magyar nemzet becses kincse- nem csak mesteri kezek által,színaranyból és drágakőből készített ékesség, hanem annál sokkal több. Magyarország ősi koronája, a nemzet és az ország eredője,évezredes történelmi hagyatékunk legértékesebb tétele. A Korona eredetét és sorsát tanulmányok sokasága magyarázza, ám ezek a teóriák valamennyien hiányosak, esetenként kizárják egymást, vagy akár durva, feloldhatatlan ellentmondásokat tartalmaznak. A klenódium történelme lenyűgöző, magasztos és tragikus eseményekben egyaránt bővelkedő rege. Koronánk magában hordozza Magyarország históriáját, tanúskodik megannyi viharos időszakról, a sors csapásaival keményen dacoló magyar nemzetről, kivételes tehetségű bölcs uralkodókról, és hős vitézekről. A Szent Koronát az évszázadok alatt számos alkalommal ellopták,jogtalanul kisajátították,megszentségtelenítették, elrejtették, zálogba adták, elásták,az ország határain túlra csempészték,az általa képviselt tant pedig nem egyszer manipulálták vagy elárulták- mégis átvészelte a galád cselekedeteket, és mindig visszatért oda, ahová tartozik: hazájába, Magyarországra.

Sarah Bartlett - 100 ​szimbólum az univerzum titkairól
Az ​ember a civilizáció hajnala óta szeretné megérteni és irányítani a világegyetemet. A sámánok tizenhétezer éves barlangrajzaitól az ókori egyiptomi Ízisz-misztériumokon át a különleges viking rúnafeliratokig az a vágy sarkallta, hajtotta és csábította az embereket, hogy megszelídítsék a láthatatlan, varázslatos erőket. A történelem során fáraók, államférfiak, királyok és királynők kérték ki koruk orákulumainak véleményét és támogatták a legjelentősebb mágusokat. Obszidiántükör tárta fel Anglia királynője, I. Erzsébet számára népe jövőjét, Nostradamus pedig spirituális ihletésű próféciákat adott át Medici Katalinnak a párizsi Louvre-ban. Az ilyen események megértésének kulcsa szimbólumok, feliratok, emlékművek és szakrális tárgyak formájában maradt fent. A 100 szimbólum az univerzum titkairól kronológiailag rendezett, gyönyörűen illusztrált útmutató, amely száz gondosan összeválogatott misztikus tárgy, jelkép és motívum eredetéről, jelentéséről és céljáról ad áttekintést. Az azték napkő, a Végzet Lándzsája, az egyiptomi hieroglifák és a navahók homokfestése mellett számos ereklye és jelképes ábrázolás részletes bemutatásával tárja fel azok sajátos történetét.

Jean Piaget - Szimbólumképzés ​a gyermekkorban
A ​gyermekit mi századunk fedezte fel. A modern művészek, a mélylélektani vizsgálódás, a pedgógiai megújulás vágya együttesen hozták létre a gyermeki élményvilág módszeres feldolgozásának igényét, s ezzel a gyermeklélektant mint ennek az igénynek megfelelő és ma már jól körülhatárolt ismeretanyagot. Ennek az új ismeretágnak egyik első rendszeralkotója Jean Piaget.

Varga Géza - A ​magyarság jelképei
Világunk ​tele van vallásos jellegű szimbólumokkal és hieroglifákkal írt üzenetekkel, amelyet a kőkorszak óta őriznek az egymást váltó nemzedékek. Egy ősi preírás mutatványai ezek, amelyeket már alig értünk. Abból a korból, amikor az istenek még közöttünk jártak, s arra tanították az eszmélő emberiséget, hogyan lehet sorsának urává. Isteni üzeneteket hordoznak a magyarság jelképei is, amelyek a székely rovásjelek segítségével megérthetők, vagy éppen olvashatók. Jelképeink kitűzése ma is az emberfölötti példaképek követésének szándékát jelzi. Viselőjük kész az isteni teremtés folytatására, hogy újra szentté váljon talpunk alatt a föld, s igazzá a rajta élő ember. A könyv fél év alatt a harmadik kiadásban jelenik meg - a kulturális kormányzat, a liberális média és könyvkereskedelem bojkottja ellenére.

William Dietrich - A ​rosette-i kő
Első ​mondat: "Ha ezer muskéta csöve szegeződik az ember szívének, akkor mindenképpen kénytelen elgondolkodni azon, hol is hibázhatott." Dietrich kalandora, a Napóleon piramisaiból ismert Ethan Gage ezúttal a Szentföldre indul, hogy a frigyládát felkutassa. A nyughatatlan kalandor, Ethan Gage ismét izgalmakkal és veszélyekkel tarkított útra indul. Titokzatos szerelmének elvesztése és az ősi rejtélyek megoldása iránti olthatatlan vágya ezúttal a mai Izrael és Jordánia misztikus, kincsekben gazdag földjére sodorja főhősünket. Kívülálló amerikaiként sodródik a két ellenséges tábor, a Napóleon vezette francia és a Sidney Smith parancsnoksága alatt álló angol sereg között, minduntalan szenvedélyes szerelmi kapcsolatokba és életveszélyes helyzetekbe keveredve. A keresztesek elrejtett kincsei utáni hajszában megküzd az ellenséges csapatokkal, egy vajákos varázslóval, egy megvadult oroszlánnal és még tucatnyi elvetemült ellenféllel, eközben felfedezi a ma Petraként ismert Szellemek Városát, hogy végül megtalálja Thot elveszettnek hitt könyvét és rajta keresztül a hieroglifák kulcsát rejtő rosette-i követ. Végül egészen Párizsig követi a visszavonuló hadvezért, aki immár első konzulként irányítja országát, hogy aztán ismét elveszítsen mindent, kis híján a fejét is. William Dietrich (Hadrianus fala, Napóleon piramisai) lebilincselő regényének, a Napóleon piramisainak méltó folytatása ez a fordulatokban gazdag mű, mely Ethan Gage újabb kalandjain keresztül mutatja be Bonaparte Napóleon életének további jelentős állomásait.

Arthur Edward Waite - Képes ​ismertető a Tarot szimbólumaihoz
A. ​E. Waite könyve és Pamela Colman Smith kártyája ma is a legnépszerűbb Tarot értelmezések és kártyák közé tartozik. Rendkívüli népszerűsége közel száz éve töretlen és folyamatosan megújul. Mély ezoterizmusa, gazdag szimbolizmusa és éleslátása újra és újra megérinti a mai, modern ember kíváncsiságát, érdeklődését a téma iránt. A tarot kártyalapjai megmutathatják vagy felfedhetik sorsszerű életutunkat. Segítségünkre lehetnek ennek az útnak a jobb megismerésében és önmagunk megértésében. A Nagy Arkánum (a Nagy Titok) jelképei útmutatóként szolgálhatnak életutunk során. Figyelmeztethetnek a veszélyekre, vagy megerősíthetik döntésünk helyességét. Sok variáció létezik, de ne keressünk valamiféle egyszerű, garantált és százszázalékosan megbízható módszert. Igyekezzünk önmagunkat, sorsunkat, életünk értelmét megérteni.

Carl Gustav Jung - A ​szellem szimbolikája
Kötetünk ​két tanulmányt tartalmaz, ezekben Jung a pszichológiai gyakorlatban szerzett felismeréseit alkalmazza a folklór, illetve a vallás képzet- és fogalomvilágára. A "mesebeli szellem fenomenológiájához" című írás tömör, lényegretörő, szinte bravúros példája a jungi analízisnek. A második tanulmány ("Kísérlet a Szentháromság dogmájának értelmezésére") talán kissé közelebb is esik a magyar olvasók műveltségi köréhez, és igen mély bepillantást enged magának a vallásnak a lelki természetébe, közelebbről a kereszténységébe, megmutatva, hogy a meseelemzésben már megismert teljesség-kép milyen démoni, illetve isteni alakokban ölthet testet, milyen lelki küzdelmet kell megvívnia az emberi léleknek ahhoz, hogy ősemlékekkel, ősképekkel teljes világot valamiképpen tudatosítani tudja.

Jankovics Marcell - Jelkép-kalendárium
Jankovics ​Marcell könyve rendszerezett, gazdagon illusztrált válogatást ad az év napjaihoz fűződő jelképek mérhetetlen sokaságából. Egyben bemutatja elődeink értékrendét, világképét.

Kapitány Ágnes - Kapitány Gábor - Rejtjelek ​2
Akár ​"állampolgári védekezési technikáknak" is nevezhetnénk mindazt, amivel a Kapitány házaspár könyvét olvasva megismerkedhetünk. Környezetünk hatalmi és manipulációs eszközök tömegével hat ránk - és mi is élünk ezekkel -, lakásunk elrendezése értékrendszerünkről tudósít, előítéletek szemellenzője irányítja cselekedeteinket, világképeket közvetítenek felénk, és adunk át mi is gyermekeinknek - s történik mindez szinte teljesen tudattalanul. Rejtjelekben kódolt jelenségek ezek, amelyek valódi jelentését és szerkezetét feltárva önmagunkat és embertársainkat fedezhetjük fel újra és újra: a könyvet letéve bizonyára más szemmel látjuk majd mindennapi cselekvéseinket, mint eddig.

Romano Guardini - Örökmécs
Az ​Egyház liturgiájának szerves összetevői a szent jelek és a liturgikus cselekvés különféle megnyilvánulásai. A harang, az oltár, a gyertya, a térdelés, a mellverés mind része a szertartásoknak, de csak az mélyülhet el igazán a liturgia világában, aki ismeri e szimbólumok jelentését és jelentőségét. "A liturgia a testet öltött szent és titokzatos történések világa, s így szentségi és szentelményi jellegű. Ezért mindenekelőtt azt az élményt kell megismernünk, mellyel a hívő a láthatalan kegyelem látható szent jeleit fölfogja, fogadja, gyakorolja... Útmutatást, egy kis indítást szeretnék adni a szent jelek élő nézésére és gyakorlására." Romano Guardini

Kollekciók