Saláta / Blog
A vihar dobbanatlan szíve
Tegnap estére összeomlott az univerzum a Rukkola körül és a hosszas újjáépítés végén elmaradt annak a modulnak az elindítása, amely az összes háttérfolyamatot kezeli – ez küldi az értesítőket/emaileket, ez járatja le a lejáratandó prerukkokat és ez tartja össze százezer kezével a könyvhalmokat, amelyeket ti egymásra pakoltok.
Újabb mérföldkő: a könyv állapotának megadása rukkoláskor és még néhány "apróság"
Újabb nagy lépéshez érkeztünk a Rukkolával, ma este bevezetésre kerül egy fejlesztési csomag, amely – többek között – már tartalmazni fog egy sokatok által régen várt funkciót, nevezetesen a könyv állapotának jelzését rukkoláskor. Nézzük meg, hogy mit jelent ez pontosan és még mik érkeznek.
Mostantól pénzt is kereshetsz a könyvcserével
Jó hírünk van! Hosszas előkészítési folyamatot követően úgy tűnik, hogy sikerült megegyeznünk az NKA (Nemzeti Kultúrális Alap) Szépirodalom és Ismeretterjesztés Kollégiumával, hogy pályázati pénzzel is megtámogatják a Rukkola.hu olvasást népszerűsítő tevékenységét.
Ünnepi érdekességek
Ki gondolná, hogy forradalmi ifjainknak nem jutott eszébe lefoglalni Landerer nyomdáját a 12 pont kinyomtatásához, hanem magának a tulajdonosnak kellett odasúgnia Irinyinek, hogy „foglaljanak le egy gépet”? Pedig állítólag így volt: Landerer tulajdonképpen saját javaslatára engedte át nyomdájának egy gépét a márciusi ifjak számára, önmagát pedig a nyomtatás idejére bezáratta az irodájába.További érdekességeket is gyűjtöttünk 1848 március 15-ével kapcsolatban.
Könyv inspirálta ékszerek
Amikor egy könyv nem csak szórakoztat olvasás közben, hanem a kötet becsukása után is ott marad veled az emléke, az érzés, a pillantás az általa teremtett világra – nos akkor itt az ideje ezt a rajongást a többiek számára is látható formában kifejezni, pl. ékszerként hordva kedvenceinket. Így könnyebben találjátok meg egymást a világban. Ne félj ilyet ajándékozni könyvolvasó barátaidnak!
Íme a könyvszeretők szükségleteinek hierarchikus rendszere
Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat az olvasni szerető emberek alapvető szükségleti eleme a KÖNYV. Ez megmagyarázza, hogy miért leljük örömünket a könyvek rukkolásában és happolásában és miért küzdünk az utolsó pontunkig, ha egy nagyon vágyott könyv stoppolásáról van szó.
17000-en vagyunk a Facebookon!
Hoppácska, éppen most 17.000-en lettünk a Facebookon! Ha még nem vagy jelen, gyere és csatlakozz hozzánk:
Egyébként twitteren is vagyunk… :)
Nemzetközi Könyvajándék Nap 2015
Ma jeles nap van az egyszeri emberek számára, de nekünk rukkolásoknak ez a nap ugyanolyan, mint bármelyik másik az egész évben. Mi itt a rukkolán 2012. július 9-e óta minden nap megünnepeljük a könyvcsere nagyszerű élményét.
Fennakadás, égszakadás, homokóra
Az utóbbi napokban, hetekben volt itt minden, ami egy óvodás korba lépett rendszernél szóba jöhet (igen, már a 3. évét tapossa a rukkola): smtp és dns hibák, hiányzó 404-es oldalak, szerver túlterheltség, borító feltöltési anomália, mágikusan megsokszorozódó rukkolások-happolások, eltűnő profilképek és homokórázó értesítők. Minden, ami szem-szájnak és rendszerüzemeltető egyszeri szegénylegénynek ingere.
Biztosan nem állítjuk, hogy minden örökre megoldódott, de néhány dologban előrehaladásról tudunk beszámolni.
Az olvasással nem járunk rosszul
Az első könyv, amit sokszor, nagyon sokszor elolvastam, éjszaka titokban is amikor aludnom kellett volna, mert másnap kémia dolgozat, A két Lotti volt. Most is fel tudom idézni a hálótermek hangulatát, Luise és Lotte bátor cselszövése újra és újra elvarázsolt.
Olyan otthonban nőttem fel, ahol mindenfelé könyvek voltak. A fürdőszobában, a kamrában, a konyhában, a nappaliban, és kisebb kupacokban a hálószobában. Amikor tényleg olvastunk (értsd: a vasárnap délutánt olvasással töltöttük), akkor visszavonultunk a könyvtárszoba hűvösébe, őseink szellemei közé, és elvarázsolódtunk.
Ezért aztán elsőre nem is értettem a felvetést, írj az olvasás pozitív hatásairól. Miért írjak arról, hogy levegőt kell vennem. Ennyire nem lehetek kultúrsznob, megnézem hát mit írnak a brit vagy amerikai tudósok. Böngészés közben megtudom azt is, hogy “nem mindenki születik olvasónak”, és, hogy mennyire fontos, hogy a “mennyiség helyett a minőségre koncentráljunk”.
Az olvasás pozitív hatásai
Lapos vonal:
- mentálisan stimulál (juj)
- okosabbá tesz
- erősíti az analitikus készségeket (duplajuj)
- ingyen szórakoztat (ha már megtanultunk elemezni, lásd fent, akkor tudjuk, hogy ez az állítás nem állja meg a helyét)
- jobban stimulálja az agyat, mint a tv nézés (jajj)
Mielőtt végleg feladom, hogy megértsem az olvasás “agyra” gyakorolt hatását, a következő bíztató állítás jön szembe:
“Bátran kijelenthetjük, hogy az olvasással nem járunk rosszul”.
Hátradőlök. Megnyugodtam. Még egy meggyőző érv: 6 perc olvasás 60%-kal csökkenti a stresszt – rendben van hát, hogy a szupermarketben sorban állás közben is előkapd a táskádból az aktuális kedvencet.
Ekkor hoztam egy kávét kókusztejjel lágyítva, lágyabb lettem hát magam is, és elindultam a képi világba, megérteni a hatásokat. Aztán jött a vicces vonal, brit és stanfordi kutatók nélkül, de nagyon szimpatikusan:
Ezt a képet az ebookfriendly.com-on találtuk.
A témához kapcsolódik az eheti #HAPPSZERDA is. Gyertek játszani és nyerjetek könyvet!